Adopce chrtů - Greyhounds
  adopce chrtů Greyhound adopce chrtů

   Kontakty * * *   Greyhound Adoption Czech Republic, Ičo: 265 65 871,  č.ú.: 228200236/0300, ČSOB, a.s.   * * * Kontakty

 


Péče o chrtaPlemeno
Osobnost
Rodina
Adopce
Na dráze
Péče
Výživa
Fakta
F.A.Q.'s
Je vhodný ?

Péče a krmivo
Srst
Greyhoundi nemají hodně srsti a snadno se o ni pečuje. Rychlé kartáčování s gumovou rukavici je dobrá péče nebo trimovací hřeben. Vyleštit se může srst suchým ručníkem – na lesk. Hlazením psa s trochou olejíčku v ruce psí srsti udělá také dobře a hlavně samotnému chrtovi, prožívá při tom krásný pocit.
 
Koupel
Jak často chrta koupat velmi záleží na tom, jak znečištěného jej dostanete do péče. Mají velmi málo oleje v jejich kůži, což znamená velmi málo "psí vůně". Vyberte si nejlépe z přírodních šampónů nebo se poraďte s vetem a ten Vám doporučí vhodný šampón přímo na zjištěné problémy – na kožní problémy nebo suchou pokožku, které se dají koupit přímo u veta. Jinak chrta není třeba často koupat – příliš často se přímo nedoporučuje. Pokožku jemně setřete ručníkem a nedřete při sušení.
 
Uši
Je vhodné chrtovi zkontrolovat uši jednou týdně. Vyčistěte vatou jemně vnější ucho, stejně jako u malého dítěte a můžete použít i trochu olivového oleje. Při koupání psa je také dobrý nápad dát vatu do uší, aby do nich voda nezatekla.
 
Zuby
Není neobvyklé, že ex-závodníci mají špatné zuby. Zčásti proto, že byli na měkké stravě a také kvůli závodění.
Je proto dobré navštívit veterináře a udělat celkovou kontrolu chrupu  adoptovaného chrta a zuby mu nechat vyčistit a následně potom mu zuby čistit jednou týdně. Kartáček i pastu zakoupíte u veta, který Vám ukáže i použití.
 
Drápy
Celá hmotnost psa leží na jeho nohou. Proto je životně důležité pro psa, pravidelně navštěvovat veta, aby zastřihával drápy na tlapkách. Nejlépe se toto dělá, když chrt stojí. Používáme kvalitní nůžky/kleště. Psa předkloníme ohneme nohu dozadu, tím se dostaneme ke spodní straně drápů. Můžete potom zastřihávat sami – vet Vám ukáže jak na to.
 
Strava
Všechna psí krmiva obsahují kombinaci bílkovin, tuků, sacharidů, vitaminů a minerálních látek. Každá z nich hraje konkrétní roli v růstu psa a má vliv na optimální zdraví a musí být dány ve správném poměru. Protein umožňuje růst a udržování kostí a svalů a tuku, přispívá v koncentrované podobě k energii pro psa a lesklou srst. Sacharidy poskytují trvalé formy energie pro psa. Energie je potřebná pro dýchání, svalové práce a teploty. Chrt v plné přípravě na dostihy je krmen vysokým obsahem bílkovin o vysoce-energetické náročnosti. Toto u domácího mazlíčka v takovém množství není potřeba.
 
Existuje mnoho různých druhů potravin, které jsou určeny pro psy a mnozí lidé mají vlastní názory na krmiva pro své chrty. Kvalitní kompletní suché potraviny - granule, jsou možná jedním z nejvíce pohodlných způsobů zajištění psí nutriční potřeby. Ale je na Vás, jakou si zvolíte formu krmiva.. To se liší chrt od chrta, v závislosti na takové faktory, jako je věk, úroveň aktivity, temperamentu a životní prostředí.

Začněte tím, že zjistíte zdravotní stav Vašeho ex-závodníka a upravte stravu podle toho. Doporučuje se začít suchou stravou ( nezapomeňte rozmočit granule ) . Nebo můžete nakombinovat 50% mokré nebo suché a zbývajících 50% může být složeno z pestrých potravin, jako je maso, zelenina, rýže nebo těstoviny (viz níže).
Pes může spokojeně žít na kompletní suché stravě.
Následuje seznam dalších položek, které si většina psů  vychutnává. Mohou být krmena společně s kompletní suchou stravou nebo individuálně.
 
Kuřecí maso, ryby bez kostí, hovězí maso a roo ( skoro syrové ) maso vařené nebo syrové, obě jsou vhodná.
Zdravé pamlsky například. dýně, sladké brambory, zelená listová zelenina, jako je například špenát,celer a petržel.
Ovoce, jako jablka a banány ..
Rýže a těstoviny.
Vejce a sýr (chata, ricotta nebo sýrů).
Jogurt.
Celozrnný chléb.
Celozrnné cereální výrobky.
Syrové kosti – výborné čističe zubů , ne drůbeží !
Kuřecí maso..Obsahují vysoce kvalitní bílkoviny a esenciální mastné kyseliny, doporučujeme v kterékoli fázi života psa.
Občas může sardinky nebo polévkovou lžíci lososového oleje do potravin asi jednou týdně, pomůže udržet srst pružnou a lesklou.iny.
 
Občas mohou chrti i potravu z konzervy, ale v důsledku vysokého obsahu vody, kdy má chrt velice citlivý metabolismus, řídká stolice/průjem bývá výsledkem. Někteří psi nemohou konzervy vůbec, protože se u nich bude rozvíjet průjem a rychle ztratí váhu. Ale záleží na psovi.
 
Je také důležité mít na paměti, že tuk pro psa není zdravý!
 
U veterináře
Když převezmete vašeho Greyhounda, měl by být očkován, odčerven a vykastrován. Měl by mu veterinář provést celkovou kontrolu i tlukot srdce. Stejně jako jakýkoli jiný pes pak bude muset být přeočkován znovu a odčerven dvakrát ročně... tedy pravidelně .
Vše je uvedeno v europase, který os nás obdržíte u adopce ex-závodníka. Také je dobré upozornit svého veta, že greyhoundi jsou citlivější na anestetika!.

 

Máte-li jakékoli další otázky ke stravě ex – závodníka, nebo si nevíte rady, rádi Vám poskytneme informace zde..

adopce.chrtu@email.cz
nebo
adopce.chrtu@seznam.cz

 

Z důvodu napadení našeho starého diskusního fóra jsme vybudovali fórum zcela nové a lépe zabezpečené proti SPAMovým robotům:
Zde můžete vstoupit do našeho zcela nového fóra. Snad se nám ho podaří lépe zabezpečit a ochránit proti SPAMům.
vstupte
Zde můžete vstoupit do starého diskusního fóra
vstupte
Zde můžete vstoupit do našeho E - Shopu a probíhajících Aukcí. Využijte Vašich slev. Levně nakoupíte a ještě pomůžete pejskům:
Vstupte do našeho E-Shopu, kde levně nakoupíte a ještě můžete uplatnit své slevy člena Klubu nebo člena OS.
vstupte
Zde můžete vstoupit do právě probíhajících Aukcí a vydražením věci pomoci adopci chrtů.
vstupte
Nasloucháme Vám...
Posílejte Vaše podněty a nápady....
Nebojte se na cokoli zeptat....
Na našem fóru se těšíme na všechny Vaše podněty...
Poradna zvládnutí adoptovaných chrtů...
Poradna pro zdraví adoptovaných chrtů...
Společná setkání adoptovaných chrtů...
Ze života adoptovaných chrtů...
Foto-soutěž o ceny Zima 2009...
Foto-soutěž o ceny celoroční 2009...
Nástěnný kalendář adoptovaných chrtů...
Kavárnička - pokec o všem možném...
: Calibra krmivo :: Baron.cz :: Spokojenypes.cz :: Luer.cz :: Ankety.kompletne.cz :: Reality a byty.cz :: Veterinární klinika :: Škola pro psy :: Beta Glukan

Designed by: Elegant Web Templates
 Copyright © 2008 Shark studio. All rights reserved.