Adopce chrtů - Greyhounds
  adopce chrtů Greyhound adopce chrtů

   Kontakty * * *   Greyhound Adoption Czech Republic, Ičo: 265 65 871,  č.ú.: 228200236/0300, ČSOB, a.s.   * * * Kontakty

 


O pěstounské péčiPlemeno
Osobnost
Rodina
Adopce
Na dráze
Péče
Výživa
Fakta
F.A.Q.'s
Je vhodný ?

Z dráhy do domova
Na dráze
V posteli
Přechod od dostihů k mazlíčkovi
Po životě profesionálních závodníků na dráze mají někteří greyhoundi šanci se dostat do domova jako domácí mazlíčci. Většina z nich krásně chodí na vodítku, díky předchozímu tréninku, který byl intenzivní.
 
Greyhoundi se cvičí k poslušnosti a jejich pánové dbají na to, aby pes byl upravený, chodil dobře u nohy, pravidelně navštěvoval veterináře.  Většinou zvládají velice dobře jízdu ve vozidlech, díky předchozím jízdám na tréninky a závody. Sami ale dobře víme, že ne všichni jsou v dobrém stavu.
 
Greyhoundi si během závodního života zvykli na společnost jiných psů – tedy mít je kolem sebe, což je zvláště užitečné, pokud již vlastníte jiného psa. Ale také je to pes od psa – pokud měl špatnou zkušenost, je lepší umístění jako jediného v rodině. Převážné, ale vítají společnost jiného psa!
 
Nicméně, protože většina závodních chrtů nikdy nežila v domě, může to být pro něj opravdu významný přechod i pro to, že se konečně stane domácím mazlíčkem..  
 
Když adoptujete chrta, který již má zkušenost z bydlení v domě a ne jen z kotce, bude to pro Vás asi jednodušší. Prosím buďte trpělivý a snažte se porozumět, že pes nebyl zvyklí, kde může vykonávat potřebu a během páry týdnů se vše spraví s Vaší pomocí a péčí, dejte mu čas.  
 
Chrt může být velmi nervózní a bezradný ze svého nového okolí/prostředí. To se může projevit v takovém chování, jako těžké dýchání, kňučení, otáčením se kolem dokola v bytě-domě, kapáním z nosu, průjmem a zpocenými tlapkami. Všechny tyto příznaky jsou společné, vše se časem upraví pod Vaším vedením a láskou. Jakmile si zvykne postupně vše odeznívá.
 
Vše ve vašem domě, co berete za samozřejmost, je nové pro ex-závodníka. Novinkou jsou pro něho i děti a případně i domácí zvířata. Nelze očekávat, že zvládne takové velké změny za jeden den. To může trvat i několik dní, než se chrt začne uklidňovat/zvykat si. Někteří lidé považují za velmi užitečné, strávit pár prvních dní se svým novým psem doma, s cílem pomoci mu se zabydlováním. Jsou to inteligentní psi a brzy schopni pochopit, co se od nich očekává, jako od domácích mazlíčků.
 
Nově adoptovaný chrt pravděpodobně bude následovat svého nového majitele všude! Bude Vás všude následovat, dokud si neuvědomí a neujistí se, že se nechystáte nikam zmizet a on je právoplatným členem domácnosti. Čím více se na Vás bude lepit, tím více se upevňuje vztah mezi Vámi. Čím více se s ním budete mazlit a dotýkat – navazovat kontakt, hrát si, tím větší láskou se Vám odmění. Jakmile se pes cítí bezpečně s jeho novým majitelem, bude rád v jeho společnosti, berte ho s sebou všude kam můžete. Mnoho ex-závodníků nikdy nevidělo takové věci jako schody, hlučnou ulici, parky a ostatní zvířata, atd. To umožňuje rozhled zvědavého chrta a nový pohledu na život.
 
Okolí domu
I když je to zábava sledovat chrta jak prozkoumává své nové okolí/domov, je potřeba mu pomoci vyřešit některé nástrahy tak, aby neměl strach z toho nového prostředí, které nezná. Pokud je to možné, je chrt dříve brán do prozatímních rodin, aby si mohl rychleji zvyknout.
 
Schody
Mnoho dostihových chrtů nikdy nevidělo schody ani je nemuselo zdolat, protože všechno co znali je dráha a ta je plochá. Tento úkol si rychle osvojí v případě, že pes je hodně pozitivní – vy jej verbálně posilujete a jemně veďte. Tak, že vše mu ukážete s pamlskem a pomalu zkoušíte vedení ze schodů nebo do nich.  
 
Zrcadla, podlahy, dveře a stoly
Pokud pes nebyl nikdy chován v domácnosti, pak vše, co je v jeho adoptivní domácnosti, bude nové a matoucí. Chrti neznají tyto věci, vystrašit je mohou posuvné skleněné dveře a mohou způsobit zranění nárazem – neboť pes je nevidí-nezná, proto je dobré, pokud mu to již nějaký domácí mazel neukázal, chrtovi toto ukázat – vezměte mu jemně tlapku a dotknete se těchto dveří – skla, ukažte mu, že se jedná o pevný povrch. Někteří majitelé lepí obtisky na skla.  
 
Dřevěná podlaha nebo a linoleum jsou kluzké, a proto velmi opatrně s  chrty ze začátku. Většina stolů a kuchyňské linky jsou perfektní pro chrtí úlovek, jelikož jejich hlava je na úrovni jejich nosu.
Dobré je dbát a nenechávat nic na stole – na talíři, aby nemohl polknout nějaký střep. Z kotce nebyly zvyklý na nic takového a vše bude pro ně nové a budou si chtít brát sami vše na co přijdou a co jim voní. Je na Vás je naučit, že tomu tak není.
A ostré "NE", když chrt ukazuje zájem na potraviny na kuchyňské lince obvykle postačuje.
 
Výchova k čistotě
Přijetí dospělého vysloužilého dostihového chrta znamená, vzít si psa, který žil v jiných podmínkách a je většinou z chovatelské stanice zvyklý si ulevit kdekoliv. Nejlépe je tedy ze začátku brát ho  častěji ven a vždy ho radostně pochválit, když vykoná potřebu tam, kde si představujete. Čtyřikrát denně alespoň ze začátku. Většinou si zvyknou velice rychle, pokud trénujete.
Jsou to mimořádně čistotní psy a obecně nebudou močit v oblasti, kterou považují za svoji „stanici-domov“.
Během trénování pochopí a zvyknou si na to, kde se tato potřeba vykonává a Vy určitě potom pochopíte signály, když bude čas jít zase ven
.
Z důvodu napadení našeho starého diskusního fóra jsme vybudovali fórum zcela nové a lépe zabezpečené proti SPAMovým robotům:
Zde můžete vstoupit do našeho zcela nového fóra. Snad se nám ho podaří lépe zabezpečit a ochránit proti SPAMům.
vstupte
Zde můžete vstoupit do starého diskusního fóra
vstupte
Zde můžete vstoupit do našeho E - Shopu a probíhajících Aukcí. Využijte Vašich slev. Levně nakoupíte a ještě pomůžete pejskům:
Vstupte do našeho E-Shopu, kde levně nakoupíte a ještě můžete uplatnit své slevy člena Klubu nebo člena OS.
vstupte
Zde můžete vstoupit do právě probíhajících Aukcí a vydražením věci pomoci adopci chrtů.
vstupte
Nasloucháme Vám...
Posílejte Vaše podněty a nápady....
Nebojte se na cokoli zeptat....
Na našem fóru se těšíme na všechny Vaše podněty...
Poradna zvládnutí adoptovaných chrtů...
Poradna pro zdraví adoptovaných chrtů...
Společná setkání adoptovaných chrtů...
Ze života adoptovaných chrtů...
Foto-soutěž o ceny Zima 2009...
Foto-soutěž o ceny celoroční 2009...
Nástěnný kalendář adoptovaných chrtů...
Kavárnička - pokec o všem možném...
: Calibra krmivo :: Baron.cz :: Spokojenypes.cz :: Luer.cz :: Ankety.kompletne.cz :: Reality a byty.cz :: Veterinární klinika :: Škola pro psy :: Beta Glukan

Designed by: Elegant Web Templates
 Copyright © 2008 Shark studio. All rights reserved.