Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

SALLY - fena 2011

Odeslat odpověď


Smajlíci
(::sv::) (::-::) DD::) (::/ {5;1} {5;12} {5;13} {5;14} {5;15} {5;16} {5;17} {5;19} {5;22} {5;23} {5;24} {5;25} {5;26} {5;27} {5;28} {5;29} {5;30} {5;31} {5;32} {5;33} {5;34} {5;35} {5;36} {5;37} {5;38} {5;39} {5;40} ((14:)) :D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :10: :103: :105: :107: :109: :11: :112: :113: :12: :13: :14: :18: :19: :20: :21: :24: :25: :3: :33: :39: :41: :49: :50: :53: :54: :57: :63: :65: :67: :68: :69: :7: :76: :78: :8: :9: ((x:) ""1-() ""2-() ""3-() ""4-() ""5-() ""6-() ""7-() ""-() ""8-() ""9-() "1"-() "2"-() "3"-() "4"-() "5"-() "6"-() "7"-() "8"-() "9"-() ""-(1) ""-(2) ""-(3) ""-(4) ""-(5) ""-(6) ""-(7) ""-(8) ""-(9) ""-1() ""-2) ""-3() /1§:) /3§:) /4§:) /6§:) /5§:) /7§:) /8§:) /9§:) /§1:) /§3:) /§5:) /§7:) /§8:) /§9:) /§:1) /§:2) /§:3) /§:4 /§:5) /§:)6 /§:7) /§:8) /§:9) !::=) ((4:)) ((5:)) ((6:)) ((7:)) ((8:)) ((9:)) ((10:)) ((11:)) ((12:)) ((13:)) ((15:)) ((16:)) ((17:)) ((18:)) ((19:))
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: SALLY - fena 2011

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvek od Lidka v 20 kvě 2015 18:55

Ahojky krasavice inteligentní....., ta fotka je nádherná, leží tam jako baronka a ještě navíc s perfektní manikůrou !!!:-D
Má tlapky jako šlechtična !!! Je nádherná !!!
No a my línáme taky už třetí týden, ale teď už to dokončujeme, nejhorší jsme to měli na srazu a týden po něm...
to byly plný hrsti chlupů, každý den jsme česali a vyčesávali a teď už se vylupuje do hladkého, krásného, chrtího
pejska :-). Tajgy přijel s Confi, takže to prvotní línání je dost náročné, to bylo i u našeho prvního chrta a potom už byl nádherně vyhlazený, chlupy žádné nepadaly a krásně se na sluníčku leskl stříbromodře...a potom už byl pořád takový upravený...i v zimě...línání už nebylo znát...v bytě chlupy už nebyly - pohodička. Takže si myslím, že to bude s těma pejskama stejné, Harry je také nádherně lesklý a už nelíná, přizpůsobil se danému prostředí tepla domova ,takže taky se dočkáte toho odlesku její srsti :-)...Tomešek byl loni takový huňatý a matný, když přijel a teď ??? Je nádherný ebenově černý, až do modra, nemohla jsem ho na srazu po roce vůbec poznat, jaký je úžasný krasavec !!! Jsou to opravdu nádherná zvířata psychicky i fyzicky...
Ladní, vznešení, nad věcí, mazlíkoví, srandovní, prostě jsou úžasní a vždycky budou...Od 12 let jsem se zajímala o výcvik a všechno kolem psů, sbírala jsem pohlednice pejsků do alba a měla jsem i jednoho chrta na pohlednici a koukali jsme na něj, jako děcka, co je to za zvláštního psa...je to už mnoho a mnoho let...:-( :-), ale nikdy by mě nenapadlo, že na "stará kolena", ho budu mít doma a jak moc se do chrta zamilujeme, nikdy...a teď jsme strašně šťastní, že jsme chrtům propadli...strašně moc ho milujeme...je to náš člověčopes....:-D !!! Tak, jako byl ten náš první stříbrňáček, na kterého stále vzpomínám a do ted často mi vklouzne jméno místo Tajgy, tak mu řeknu Maldíku...:-), ale vždy s něžnou vzpomínkou...
Krásně si užívejte s tak krásnou slečnou - je to prostě paráda život :67: ...

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvek od KrisMar11 v 20 kvě 2015 06:05

Krásný zprávy ""5-() Ono si to prostě musí všechno tak nějak sednout. Confi je nejspíš ostražitá (co se týče auta) z toho důvodu, že se možná bojí, že přijde o svoje doma... My s autem problém neměli, ale s delšími procházkami jo. Ze začátku jsme šli max 20 minut a Tommeš už se vlekl u nohy. Dneska můžeme být na procházce třeba i 4 hod a pohoda 8-)
Ty jejich, jak tomu my říkáme doma "raply", jsou úžasný - běhají, smykují, ještě se u toho stačí křenit a trsy trávy lítají všude kolem - vždycky se tomu smějeme jak zběsilí. Naštěstí už máme zahradu naběhnutou, ale hned po týdnu, co jsme Tommka měli ho chytil rapl a byl z toho vymknutý kotník na zadním běhu a léčili jsme to pak téměř 2 měsíce. Uffff, naštěstí už je vše ok ;-)
Až Confi přijde o tuhle hustou srst, bude z ní krásná lesklá černá princezna. My už jí moc neměli, Tommešek k nám přišel po 3 měsících pobytu u Magdy a Ládi. Dneska máme bříško holí s pekáčem buchet a línáme tak nějak normálně. Tim, že máme doma tmavou sedačku, kterou mimochodem velice rád okupuje třeba i 10 hod v kuse, jsme rádi, že je Tommeš černoušek - chlupy nejsou tolik vidět. Zato z naší světlé fešandy (kříženky labradora) jsou vidět chlupy všude. Do jídla přidáváme lososový olej, vajíčka a tvaroh (mělo by to být pro srst prospěšné a hlavně jim to i chutná). Na sluníčku se leskne a řekla bych, že ani lupů nemáme tolik.
Jinak na fotce je Confinka jak modelka :8: Tak si krásně užívejte :53:

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvek od Evik v 20 kvě 2015 00:44

umělecké foto :-)
Přílohy

IMG_0975.JPG

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvek od Evik v 20 kvě 2015 00:26

Tak se zase hlásíme, děkuji za milá slova pochopení a rady:-) Mrzí ná, že jsme se nemohli přijet podívat na sraz, ale synek si pár dní před víkendem ve škole udělal úraz - padla mu chudákovi lavice na paleček u nohy a celý víkendový program jeho i náš byl tu tam...

Tak jsem alespoň shlédla už nějaké fotky, z nich je vidět pohoda, jak jste se měli krásně a tolik úžasných lidí a spokojených pejsků pohromadě, no super... tak snad příště.

Confi(Sally) už máme měsíc a pár dní a připadá nám o, jako by byla s námi odjakživa.. za tu chvíli se naprosto aklimatizovala a je úžasná. Už skáče krásně do auta, i když se vždycky tak dívá, jestli to myslíme vážně - je to ohromný pokrok, proti tomu, jak jsme ji museli "nakládat":-)
Na procházky se už těší, ale nejraději, když projde známý okruh a pak hajdy domů, na velké procházky se jí nechce.
Na zavolání krásně slyší a přijde. Ráno mě vítá někdy tak mohutně, že nevím, kterou rukou jí mám přidržovat při zemi:-) Ještě že máme jen 2 pesany, protože 2 ruce jsou někdy málo:-)

Její ničitelské choutky mírně ustaly - řádí průběžně - myslím, že jí to v průběhu dne někdy popadne a pak vymýšlí, co by tak vyzkoušela - roztrhaný papír vytažený z koše u kluků nebo roztahané igelity z pečlivě sbíraného a tříděného plastového odpadu, to má nejradši:-)) Po většinu dní se ale chová už vzorně. No dneska se páníček zlobil, protože našla klobouk z fandění ČR a lehce mu dala zabrat (měl si ho už dávno uklidit:-) a to bylo ráno, když se Confi rozhodla vstávat už v 7h a páníček měl zrovna naplánován spánek do 8h:-) To přesně odpovídá tomu, že se začne svými hračkami nudit, pak přijde a pokňourává, jako: už vstávejte! a když se nic neděje, hledá něco nového..

S Vallenkou se krásně už válí po gauči a o víkendu na domečku si hrají na honěnou - naposledy jsem mysela, že je nějaké zemětřesení, když Confi popadl rapl a lítala po dvoře, dusala jako kůň:-) - samozřejmě že Vallenka Confi neuteče, ale kličkuje parádně a taky proběhne mězi keříky a je schopná se Confi schovat za houpačku a tak různě - je úžasný zážitek je pozorovat. Valle ukončí hru tak, že se nechá chytit - prostě se přikrčí a to je pro Confi konec hry a jde si každá po svém.

Teď se snažíme Confi vysvobodit z její teplé srsti, a nás od toho ohromného množství plstnaté srsti, kterou máme všude - Confi ji měla všude po těle i na bříšku, na nohách - začala nám tak mohutně línat, že opravdu vyčesáváme chuchvalce, takže celkově vypadá, jak když má prašivinu :-))) Na zádech se už vyklubala černá krátká srst - tak až se celá vyloupne, bude zase krasavice. Tahle hustá srst jí už asi myslím nenaroste na zimu, protože si bude užívat tepla domova... uvidíme..

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvek od KrisMar11 v 29 dub 2015 07:09

Zdravíme Confi a její rodinku :-) Bylo hezké číst, jaké překvapení vám ta vaše černá princezna nachystala (jednoho potěší, že v tom nelítá sám :3: ) a časem na to budete vzpomínat vyloženě s úsměvem na tváři ;-) My si našeho černého prince přivezli domů a měl za sebou cca 4 měsíční pobyt v dočásku, kde se o něj skvěle starali jako ostatně o všechny nosany a nejen je. Prvních 14 dní byl úžasnej, ničeho si nevšímal, nic nezničil. Ale po těch 14 dnech se nám začalo stávat, že jsme dorazili z práce a doma bylo načůráno nebo v horším případě i nakadíno a to s nimi denně chodim před prací na 30 min prochajdu po vsi. Nevěděli jsme, proč to dělá, tak že přišlo období zjišťování a radění se. Nakonec jsme zjistili, že se nám ten náš klouček tak trošku mstí za to, že je doma sám jen se psí parťačkou a dělá to naschvál. Tenkrát mě (dneska už můžu říc) pobavil Láďa Lacina, když mi do telefonu řekl, že mu dáváme moc lásky a že nám chce ukázat, že on je pán smečky. Byla to pravda, protože jsme trošku "přitvrdili" (začali jsme mu zakazovat - v naší přítomnosti sedačku, postel...) A hele jak to ta naše černá hlavinka pochopila a zase začal sekat latinu. Co se týká demolice baráčku, tak ta nás (musím zaklepat) míjí pořád. Ale je pravda, že když jsme v práci, tak mají hafani vyhrazený prostor k pohybu, tj. obývák s kuchyní a chodbu (je to větší část baráku, tak že nejsou nějak omezovaní). Možná by stálo za zkoušku vymezit ve Vaší nepřítomnosti Confi taky nějaký takový prostor a tim předejít pohromám třeba v dětském pokojíku ;-) Samozřejmě jako spousty majitelů nás zajímalo, jak se hafani chovají, když nejsme doma a tak jsme si na ně jeden den posvítili a natočili jsme si jejich počínání. Celkem dost nás překvapilo, když jsme zjistili, že vlastně 99% doby prospí /§:1) . Maximálně si přelezli nebo se otočili ani napít se nešli. Taky si spolu dali duetek, asi se jim, i když jsou dva, někdy zasteskne. A teď, když tedy není ráno zima a víme, že má být pěkně, jsou miláčkové, když jsme v práci, na zahradě, kde mají několik pelíšků a můžou se vyhřívat na sluníčku. Výhodou je, že je máme pod kontrolou... máme instalované kamery, a tak je můžeme kdykoliv zkontrolovat. Je sranda, když sedíte v práci a kouknete se a vidíte, že milord se vyvaluje na pelíšku u bazénu :-) Držíme palce, ať se vše zadaří a můžete na tyhle nepříjemnosti vzpomínat už jen s úsměvem :53: :54:

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvek od Lidka v 27 dub 2015 20:47

Tak Confinka je malej Zoro ničitel :-)....???
Když jsme dovezli našeho pejska domů, tak jsme hned udělali tohle....ukklidit všechno v pokoji v dosahu -u nás holky musely schovat ovladač na TV..... do skříně,fén na stole,kulmu,šminky,aby ho to nenapadlo kousat...navíc je v tom elektrika, protože naše holky to nevypínaly ze zásuvek !!!! Teď už je zabezpečení v pořádku....:-).
Jedno je jisté, že pokoj byl uklizený, tak jako nikdy---čisté psací stoly, na zemi žádná válející kabelka,natož tak něco k snědku např. oplatky a pod....to nám taky strčil nos všude a všechno chtěl zjistit a zvláště, když jsme nebyli doma...,tak jsme to vyřešili tak, že před odchodem do práce, jsme mu do uklizeného pokoje dali na pelíšek:
jednu morkovou čerstvou kost,pak tam měl buvolí kost a ještě uzené ucho z prasátka (zverimex). Natáčeli jsme ho na kameru a odpoledne jsme zjistili, že chvíli kouká na zavřené dveře a pak si buďto lehnul, nebo začal hryzat, co měl na pelíšku a pak byl unavenej a zase si lehnul a spal...nábytek nekousal a jinak vlastně neměl co....hračky ho nebavily, když jsme nebyli doma...odpoledne co nesežvýkal, tak jsme mu odklidily a druhý den ráno jsme mu to do pelíšku zase dali, aby to měl vzácné a neválelo se to tam jen tak, to by si na to zvyknul a pak by ho to nebralo....:-).
Tak to pro něj bylo vždycky nové a voňavé a měl se čím zabavit...určitě lepší mu chutná kousat morkovou kost, než třeba dřevo z postele :-)...
Tak jsme to dělali s prvním pejskem i s druhým a za 2 měsíce už si ničeho ani nevšimnul a bohužel v pokoji se
opět válí kabelky po zemi i s obsahem, na stolech je všechno možné, ale pejsek si toho už nevšímá, zvykl si, že
je to prostě v pokoji a k jídlu to není...,když tak má opět svoje kostičky a žvýkací šlachy na pelíšku, tak se do nich rád pustí, když má chuť něco hryzat...
Jo, a holkám ještě říkám, co si neuklidíte a pes vám to zničí tak potom neřvěte :-D !!! Takjže, co je jim drahé a milé, tak to si raději schovají...
U nás oba dva pejsci skusili jako první, ovladač na TV, ale dostali důrazně vyhubováno a už je to nezajímalo...
Je u vás teprve krátce, tak se všechno učí, ale taky je možné, že jí něco zůstane napořád a podle toho budete vidět, jak dál...co zabezpečit - schovat a pod.
Kromě volně položeného jídla už neschováváme nic, takže časem se to vyladilo...
Držím vám palce, ať se vám to s Confi podaří ....všechno taky není hned :-)...a třeba vám tady někdo poradí, co už takový problém doma s pejskem řešil. My jsme to dělali, jak píšu a zabralo....
Mějte se hezky ""-(7) ...

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvek od Evik v 27 dub 2015 09:41

Zdravíme všechny čumáky i jejich páníčky, máme za sebou další dny společného soužití s Confi (tak jí začali říkat v dočásku, tak i u nás jsme u jména zůstali, i když si nejsem jistá, jestli na jméno již dostatečně slyší).

Musím se s Vámi podělit o sobotní událost - holky měly pěkný mejdan (tedy Vallenku nepodezříváme, ale kameru doma nemáme, tak kdoví....) V sobotu jsme nemohli odjet na domeček a zůstali jsme v Praze (měli jsme brigádu ve sportovním klubu našeho synátora), nevím, co se v hlavičce Confi dělo, protože 14 dní zvládá doma v klidu, ale když jsme přišli odpoledne vyvenčit a nakrmit, nestačili jsme zírat - v pokojíku u kluků si Confi udělala hernu a jídelnu dohromady {5;40}
Co mohla, tak z poliček vytahala - bylo to, ajko by tam vlítlo stádo divočákl, všechny igelitové tašky rozcupovala a co bylo v nich buď sežrala - (kluci měli poschovávané i nějaké sladkosti) , rožvýkala nebo alespon rozházela a do toho odtáhla 10kg pytel psích těstovin - (ten byl v kuchyni neotevřený a dotáhla ho až do pokojíku a tam se do něj taky podívala:-)) evidentně jí tvrdé nechutnaly, tak alespoň je rozsypala po podlaze... no byli jsme dost v šoku.. páníček huboval a já uklízela..
Bohužel jsme museli ještě dosloužit večerní šichtu na hřišti a museli jsme zase odjet, takže po úklidu, vyvenčení a nakrmění jsme zase odjeli.
Večer to bylo něco podobného - jen pro změnu se podívala do pytlíku s pilinami a senem (to bylo pěkně schované v krabici s věcmi pro morče) Tak si asi dovedete představit, jak to u kluků v pokoji vypadalo:-) nastláno na gauči , na zemi:-))) měli to tam jako ve stáji :lol:

Takže se nám Confi ukázala ve své aktivitě.. ale kluci v neděli zamakali a snažili se pokojík uklidit, aby nepřišli o své cennosti - takže zmizely jejich "krámy" co se všude možně válely, je teřba si vzít na tom to pozitivní :-))

Naštěstí z toho všeho měly holky jen trochu průjem, tak snad budou v pohodě - (Maty měl v jedné tašce na stole i nějaké čokoládové vejce ještě z velikonoc, tak jsme se bála, aby nebyl problém)

V neděli vše v pohodě, protože jsme byli doma.
a navečer, aby jsme Confi trošku unavili, jsme sjeli autem s holkama na psí louku do Prahy - Libně (tam je krásný velký prostor s normálně vysokým plotem) - Confi měla premiéru - nechali jsme ji rozkoukat, na vodítku se seznámila s pejsky (vše střední plemena, a jeden malý knírač) pak jsme Confi pustili (zpočátku nechali s náhubkem), ale chovala se vzorně, párkrát se proběhla s Vallenkou a ta s ní, (Valle s jinými pejsky neběhá), Confi se jen lehce občas zapojila do hrátek ostatních, byla tam i fenka faraona, tak s tou si trochu zaběhla, ale vždy jen chvilku a pak se zase jen tak procházela, spíše později několikrát zamířila k bráně, jako že už chce jít domů. Byli jsme tm skoro hodinku, sundali jsme jí po chvíli náhubek a byla skvělá..vše v pořádku. Jeden pán u lavičky měl misku s vodou, tak u něj se Confi držela a několikrát misku vypila. Později, když jsme zůstali téměř sami, tak i přiběhla na zavolání a na dobrůtky:-) A velký bonus pro nás na závěr, když jsme šli do auta, tak poprvé sama vyskočila do kufru auta!!!! Hurááá.

Takto náš rušný víkend. Musíme vymyslet, co vhodného Confi dát, aby měla se čím zabavit, jelikož musíme chodit do práce:-((
Máte někdo podobnou zkušenost se zálibou v igelitech? Čím by se dala nejlépe zabavit? (chápu, že to má v hlavičce takto zakódované, ale nevím, zda se nám podaří vždy z její blízkosti mít vše uklizené.. a bojím se, aby nešezrala co nemá, aby se jí ještě něco nestalo..)

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvek od Jitka N. v 18 dub 2015 12:16

GRATULUJEME, vám i Sally.
Kombinace grey-podenco i nám vyhovuje, to se nenudíte. Chrti jsou klidní psi, co celý den
prospí a v mžiku jsou zase nezřízeně akční. Návštěvy pejskaři nám závidí ten jejich klid a nekonfliktní povahu, i jak se válí spolu na jednom gauči, Rinouš si s oblibou dělá z Moroušova zadku polštář. A jak se říká, jeden chrt je půl chrta, u nás 100% platí a zdá de, že už i u vás!!!! :P

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvek od Lidka v 17 dub 2015 21:26

Krásné zprávičky ze světa {5;1} MOC GRATULUJEME !!!
To se tak krásně čte - to Vaše štěstí ... budete mít báječný život se Sally, protože je cítit z Vašeho psaní, že jste se všichni krásně zamilovali a tak to má být... další šťastnej pejsek a šťastná rodinka "1"-()
Jupííííí !!!! ""7-() ""-() ""4-() ....

Re: SALLY - fena 2011

Příspěvek od Evik v 17 dub 2015 14:33

Tak Sally - resp. Confi už není k mání:-))

Nikomu ji nedáme, přivezli jsme si jí ve středu, takže je u nás už přes týden. Za tuto krátkou chvilku je z ní v domácím prostředí sebevědomá pohodová holka - sebere na lince a na stole co dostatečně neohlídáme:-), roznáší všechny bačkory a boty po všech koutech bytu.-)) už se těší i ven a s naší Vallenkou spolu už i leží na gaučíku. Je opravdu moc hodná. O víkendu byla na našem domečku, tak už jsme viděli i na dvoře její mohutný start, pak pár skoků a brzda. Přítel i kluci jsou z ní nadšení. Jsme moc rádi, že jsme si ji vzali, Tak jen aby jí zdraví sloužilo a aby se jí u nás líbilo. Eva s klukama a podenčí slečnou Vallenkou

fotku jsem chtěla vložit, ale musím přijít na to, jak to zmenšit..aby to šlo..

Nahoru

cron