Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

© Rudolf Desenský - psycholog psů

Odeslat odpověď


Smajlíci
(::sv::) (::-::) DD::) (::/ {5;1} {5;12} {5;13} {5;14} {5;15} {5;16} {5;17} {5;19} {5;22} {5;23} {5;24} {5;25} {5;26} {5;27} {5;28} {5;29} {5;30} {5;31} {5;32} {5;33} {5;34} {5;35} {5;36} {5;37} {5;38} {5;39} {5;40} ((14:)) :D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :10: :103: :105: :107: :109: :11: :112: :113: :12: :13: :14: :18: :19: :20: :21: :24: :25: :3: :33: :39: :41: :49: :50: :53: :54: :57: :63: :65: :67: :68: :69: :7: :76: :78: :8: :9: ((x:) ""1-() ""2-() ""3-() ""4-() ""5-() ""6-() ""7-() ""-() ""8-() ""9-() "1"-() "2"-() "3"-() "4"-() "5"-() "6"-() "7"-() "8"-() "9"-() ""-(1) ""-(2) ""-(3) ""-(4) ""-(5) ""-(6) ""-(7) ""-(8) ""-(9) ""-1() ""-2) ""-3() /1§:) /3§:) /4§:) /6§:) /5§:) /7§:) /8§:) /9§:) /§1:) /§3:) /§5:) /§7:) /§8:) /§9:) /§:1) /§:2) /§:3) /§:4 /§:5) /§:)6 /§:7) /§:8) /§:9) !::=) ((4:)) ((5:)) ((6:)) ((7:)) ((8:)) ((9:)) ((10:)) ((11:)) ((12:)) ((13:)) ((15:)) ((16:)) ((17:)) ((18:)) ((19:))
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: © Rudolf Desenský - psycholog psů

Re: © Rudolf Desenský - psycholog psů

Příspěvek od mallorn1 v 01 lis 2011 10:29

Jak jsem psal, Desenského nehájím, ale myslím si, že by měl být dán prostor i jeho vyjádření.

Odkaz je ZDE

Re: © Rudolf Desenský - psycholog psů

Příspěvek od Zuzcha v 22 říj 2011 18:09

Já jsem tu reportáž neviděla. A nebudu se na ni dívat. S RD jsem se ve vší slušnosti chytla na fb, no spíše s jeho hysterickými fanynkami. A to jen proto, že dal na fb nějaké video o Ceasarovi, že kope do psů. Dal tam video, kde nebyl český text, a on nerozuměl komentáři. Sám k tomu napsal komentář ve smyslu "podívejte se jak ten Váš oblíbenec Ceasar týrá psi" což se mě hluboce dotklo. Nepopírám že jsem Caesarova fanynka, nicméně myslím že jsem nohama na zemi. Měla jsem z toho dojem, že mu osobně Caesar hodně vadí (jako by na něj žárlil či co). Napsala jsem mu, že mne zklamal a že tohle snad nemá zapotřebí......
Osobně ho neznám, v budoucnu s ním ale plánuji určitou spolupráci, což ještě neví:)) . Ač mi jako člověk vůbec nesedí, nehodlám mu upřít jeho mnohé zásluhy a to že věnuje veškerý svůj čas psům se mi líbí.

Re: © Rudolf Desenský - psycholog psů

Příspěvek od Lex v 22 říj 2011 17:58

k vlčici přímo z fóra:
Desenský: " Nikdy jsem si nemyslel, že tohle někdy napíšu, ani nevidím na klávesnici. Obrovský smutek zavládl na Vlčárech a panuje tu nezvyklé, hrobové ticho bez vlčího vytí. Moje milovaná Wah Ya nás v noci opustila po tom, co prohrála svůj boj o život po nešikovném pádu z mokré střechy kůlny, kterou měla tak ráda jako vyhlídku.
Umřelo mi moje vlčí dítě, umřel ve mně kus sebe. Porušil jsem svoje priority a už nikdy to tu nebude jako dřív"

Re: © Rudolf Desenský - psycholog psů

Příspěvek od jitul v 22 říj 2011 17:53

Ano, je mrtvá, už jsem si to tam našla :-(

Re: © Rudolf Desenský - psycholog psů

Příspěvek od Soňa v 22 říj 2011 17:42

Vlčice je mrtvá, má to i na svých stránkách.

Re: © Rudolf Desenský - psycholog psů

Příspěvek od Maceska v 22 říj 2011 17:35

Moc se mi líbí příspěvek Adama, není vlastně vůbec o RD, ale o zodpovědnosti majitele. Hodně podobný blog jsem psala na CHVN. Protože vyjádření některých lidí že chrta nelze nic naučit mě fakt štvalo. Každé plemeno je především pes , živá bytost, která potřebuje abychom ji naučili co je potřeba a aby naše soužití bylo co nejkvalitnější.A leckdy to není vůbec jednoduché. Díky , souhlasím s každičkou větou.

Re: © Rudolf Desenský - psycholog psů

Příspěvek od jitul v 22 říj 2011 17:31

No na Snu zvířat mám dojem že vlčici měl ne? Tohle je vážně jedna paní povídala....a jak bylo už psáno, takhle podobně se mohla točit i reportáž o GACRu, viz. letní neshody....
Na svých stránkách má RD uvedeno, že psy na dočasnou převýchovu nebere, bud za ním majitel se psem dojíždí a nebo mu ho svěří a pes je jeho...takto je to tam uvedeno
A jak jsem psala, i kdyby ho vrátil, ač třeba proti podpisu, že upozorňuje, že je pes nebezpečný, bůh ví jaká by byla reportáž potom, kdyby případně ten pes někoho dalšího napadl...
Každopádně souhlas s Westem i Mallornem

Re: © Rudolf Desenský - psycholog psů

Příspěvek od mallorn1 v 22 říj 2011 17:18

Pro Soňu: jak jsem psal, s postupem utrácení taky rozhodně nesouhlasím. Měl by být schopný doložit, co se se psy stalo, ale věřil bych i tomu, co píše na svých stránkách, že za nim lidi přišli, že si se psem neví rady a buď ať ho zkusí napravit nebo ať ho nechá utratit. Pak je už prakticky jedno, kdo samotný výkon provedl, pokud se to provede stanoveným způsobem. Uměl bych i pochopit, že nechtěl říci k jakému chodí veterináři. pokud k nějakému chodí.

Re: © Rudolf Desenský - psycholog psů

Příspěvek od Soňa v 22 říj 2011 17:09

Co teda vadí mě, že ani nevysvětlil, jak byl vlastně pes utracen. Na místní veterině nebyl už 2 roky a od dost lidí jsem slyšela, že ho velmi pravděpodobně uškrtil, což se mi nezdá humální ani pro agresivního psa.
Mimochodem ta jeho vlčiče je prý také mrtvá a také se neví, jak k tomu došlo. Prostě si myslím, že už to prostě nezvládá. Také z něj mimochodem tu mediální hvězdu udělala televize, a kdyby tam nechtěl, tak by tam nechodil. Nikdo mu určité zkušenosti upírat nechce, ale zřejmě mu to jeho předvádění už přerostlo přes hlavu. Každopádně bych k němu ani jednoho z našich psů nikdy nevzala.

Re: © Rudolf Desenský - psycholog psů

Příspěvek od mallorn1 v 22 říj 2011 14:31

Ahoj,
také mi to nedalo ;-)

Jak už se tu psalo, na každého psa platí něco jiného, na některého "Desenský", na jiného "Caesar", na dalšího "Eichler" a tak dále a tak dále a jak psala Saša, je důležité mít svůj rozum a pokusit se z toho všeho si vybrat to, co sedí na vašeho psa.

Proti pranýřovaní jsem také. Ale i já si myslím, že měl psy vrátit nebo alespoň majitele informovat. Je samozřejmě otázka, co by takový agresivní pes udělal po vrácení do útulku a když by ho ty holky někomu dali? Možná že skutečně to utracení byla ta nejlepší volba z pohledu reálného ohrožení. Nevím. Jen to ve mě vyvolává spoustu otázek, zda se nezachoval v tomto případě sice třeba nezákonně, ale zodpovědně? Možná je měl proti jejich podpisu upozornit, že je pes nebezpečný a psa jim vrátit. Sám nevím. Neznám souvislosti a skutečnost, jak psal West.

Rád bych tu ale ještě něco napsal.

U našich psů si, že si dáváme docela záležet na výcviku...nebo spíš výchově, řekl bych. Jak už jsem psal v topiku Minni, byla velice bázlivá. Bála se snad i sama sebe a zvuků co vydávala, když o něco zavadila nohou..tělem... Takže cokoliv naučit ji byl oříšek. No a Jack....je prostě Jack ;-)

Snažím se brát věci rozumově a myslím si, že pes by měl poslouchat, minimálně v tom smyslu, že by neměl dělat nic, co jeho pánovi vadí, co by mohlo vadit lidem okolo, ohrožovat je a nebo zvířata nebo ohrožovat sama sebe. To je ostatně myslím i zákonná povinnost.

Vezmu to podle Caesara a jeho filozofie...a mého subjektivního pohledu na věc

Když zanedbáte výchovu dítěte, tak z něj s velikou pravděpodobností prostě bude svým způsobem nevychovaný jedinec (člověk, který nemá dostatek sociálních návyků) - třeba jen v nějaké oblasti. Třeba může být hodné, ale bude krást. Třeba bude hodné, ale na každého bude křičet a bude sprosté. Třeba bude hodné, ale jakýkoliv konflikt bude řešit rvačkou, či vyhrožováním. Třeba bude hodné, ale bude si dělat co ono chce, tedy bude sobecké, či majetnické. Třeba bude hodné, ale bude zabíjet zvířata. Třeba bude hodné, ale nevrátí se domů, když mu řeknete.

Mám pocit, že tohle by asi u svého dítěte málo kdo chtěl. A presto je Caesar plný takovýchto situací, kdy si páníčkové v seriálu myslí, že pes nic nemusí a může vše a není potřeba s ním nic dělat. Ne výjimečně je na rovni jakéhokoliv člena rodiny v právech, ale co se týká povinností, tak nic nemusí. To vytváří jen sváry a potíže a nesoulad. Dokonce pes bývá nad ostatními členy rodiny, nad čímž mi tedy zůstává rozum stát. Ale je to každého věc, jak to má, pokud tím neomezuje, či neobtěžuje ostatní. Ale jak je vidět, tak to problémy dělá, protože by to asi jinak Caesar neřešil a neexistoval by ten seriál. A v některých dílech pozvali Caesara členové rodiny, protože páníček nechtěl uznat, že je něco špatně a psovi až nezdravě nadržoval a stranil ;-)

Takový pes bude bude představovat pro každého majitele psa, členy jeho rodiny a okolí neustálý zdroj stresu, potíží a poznamená to celé jejich soužití na hodně dlouho. Nejspíš do konce života psa, což není málo nebo do rozhodnutí páníčka, že je s tím potřeba něco udělat. To by si měl každý majitel psa uvědomit, že na světě není sám a že to co nevadí jemu, co pes dělá, může vadit ostatním v jeho domácnosti, či blízkosti.

Pokud sami páníčkové psů nedělají věci, jako naše "imaginární" nevychované dítě a třeba to nedělá ani jedno jejich skutečné dítě, pak vůbec netuším, proč se stejně nechovají i ke svým psům ;-) Je to láska? Dovolítě dítěti vše, protože ho milujete? ;-)

Myslím tím to, že když už páníček, je úplně jedno jaký je to pes - rasa, nechce se psem nic dělat, protože nechce nebo má vymyšlený jakýkoliv jiný důvod, by si měl uvědomit, že má za psa zodpovědnost a odpovědnost za jeho skutky. Měl by to tedy udělat minimálně z respektu ke svému okolí.

1) Pes by neměl dělat nic, co mi vadí.
Osobně by mi vadilo, kdyby mi pes hrabal v koši, kradl jídlo, tahal věci, čůral doma. Měl by také mít své místo a vědět kam smí a kam ne. Minni pochopitelně ihned, jakmile se trochu zabydlela, začala zkoušet krást jídlo a pít mi kafe a tak. Tak jsem ji to odnaučil. Chodila mi bez dovolení do postele a ne na pelech, tak jsem ji to naučil. Nosila si žrádlo na pelech, tak jsem ji to odnaučil...ale znamenalo to třeba ji třeba 30x v klidu vrátit zpět na deku, kterou mají na žraní kostí nebo pamlsků a při příštím okusování kostí zase a zase a zase...až to jednou přestala dělat a teď žerou kosti tam, tam jim ukážeme a máme vzájemný klid.

Není to o buzeraci, ale o pravidlech.

Vadilo by mi, kdyby třeba Šasa rozhazovala odpadkový koš po bytě :-D

2) Pes by neměl dělat to, co by ostatním okolo vadilo.
Tím může být třeba vytí a štěkání doma. Někomu to prostě může vadit. A já jsem ten, kdo to musí řešit, já si pořídil psa. Není to problém sousedů, není jejich povinností tolerovat nevhodné chování mého psa. Spousta lidí žije ve společnosti jiných domácností a myslím si, že je povinností majitele zajistit, aby pes během jeho nepřítomnosti neobtěžoval okolí. Opět to vytváří špatné vztahy a utrpí tím celé soužití se psem a v rodině. Bude tu neustála frustrace z toho, že pes bělá něco, co nám vadí a my s tím máme potíže a pak se radost ze psa může změnit v nenávist zvířete, co jen štěká a jsou s ním potíže. Neřešit to, pominu-li třeba výpověď z nájmu, je prostě nezodpovědné a sobecké vůči ostatním v mém okolí.

Minni se od Jacka naučila dobré věci, ale i takové, ze kterých už jsem třeba tak úplně nadšený nebyl ;-) S těmi našimi to byl zhruba týden tréninku... Za den nejméně stokrát odejít a čekat, poslouchat..vrátit se, dát psiska na místo...znovu a znovu. Jestli se ptáte jestli mě to bavilo, tak vám na rovinu říkám že ne. Nebavilo mě lítat nahoru a dolu, chodit ven, rachotit klíči, dveřmi, rachotit botami. Startovat auto, odjet od baráku tak, aby už auto neslyšeli a vracet se pěšky zpět a podobně. Ale věděl jsem, že se to musí udělat a jinak to nejde a nebude o fungovat. I kdybych to nechtěl dělat kvůli sobě, tak už kvůli sousedům by se to muselo zvládnout. Taky chtějí mít klid a proč by měli trpět tím, že já si pořídil psa?

3) Ohrožovat lidi okolo nebo zvířata
Když pes kouše, měl by mít náhubek! Vždy! Za řeči typu "On kouše, ale náhubek mu nedáváme, aby se mohl bránit, když se dostane do rvačky." bych fakt nejradši dotyčným nafackoval! To je prostě tak bezohledné, až to není snad možné. S takovým psem je potřeba pracovat a věnovat mu čas a vést ho k tomu, aby nebyl vůči ostatním agresivní. Není normální, aby byl pes agresivní a na všechny vyjížděl. A není normální říkat "on je takový" a nic s tím nedělat. To je prostě sobeckost a lenost s tím cokoliv dělat.

O své vůli by neměl pes vraždit zvířata ve svém okolí, tedy jakákoliv, na která narazí. Jack a Minni žijí v prostředí nedaleko u lesa, takže o kontakty se zvěří všeho druhu nemáme opravdu nouzi. Jak Saša psala, je tu spousta koček v bezprostředním okolí.

Minni měla velkou snahu startovat a Jack taktéž. Minni to dávala i najevo, když se něco takového dělo. Jack měl takový tichý start. Zpozorněl a nebylo jisté, jestli jen prostě kouká nebo je tam něco, po čem by chtěl jít. Už to nedělají. Ale opět to byla prostě korekce chování. To není žádné vychloubání, jen spousta času a vytrvalosti a důslednosti.

Nechci vlát za psem, nechci aby startoval, je to prostě nebezpečné. Takový pes vás třeba může zatáhnout do silnice, pokud bydlíte třeba ve městě, tak je šance o to větší, a neštěstí je na světě. V lepším případě pro člověka utrpí újmu pouze pes, v horším případě můžou utrpět těžkou újmu oba. Vemte si to, že jdete po ulici a váš pes na druhé straně ulice uvidí kočku nebo jiné zvíře, které bude považovat za kořist a vtáhne vás do vozovky. Myslíte si, že se to nemůže stát? Jen si to přečtěte: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/krimi/pes-vtahl-divku-na-silnici-srazilo-ji-auto_194829.html Spousta lidí nechává děti vodit své psy. A nemusí toho psa vést zrovna jen děti. Kdo z nás zažil start svého Greye, tak ví o čem mluvím a kdo už se válel po zemi, tak ten teprve. Čím menší je rozdíl mezi váhou majitele (tím kdo psa vede) a psa, a to už vůbec nemluvím o situaci, kdy pes vede majitele, tím je riziko u neposlušného psa větší.

Třeba zrovna situace, kdy vám pes z jakéhokoliv důvodu uteče, to není podstatné proč a dávat si důvody ke vzájemnému obviňování a souzení. To nic nevyřeší a případnému opakování situace ani moc nepomůže. Jak takového psa zavoláte zpět, když ho to nikdo nenaučil, ani vy ne?!? Není to nezodpovědné vůči ostatním a vůči psovi samotnému?

Pak je tu další pohled na věc. Třeba pohled zpoza volantu auta. Pokud víte, že váš pes dělá něco z toho, co jsem tu psal, vy ho neumíte přivolat a vletí třeba pod auto a to auto zabrzdí a do něho napálí další...nedejbože třeba ho sešrotuje kamion, vytlačí ho třeba někam mezi další lidi...

Kdo myslíte že je na vině? Pes? Nebo ten řidič co brzdil? Jak k tomu přijde ten řidič a všichni ostatní, co by se jim popřípadě něco stalo. Všem bych měl říci "Nezlobte se, myslel jsem si, že nepotřebuji aby mě můj pes poslouchal?". To bych si asi vyslechl něco pěkného nebo bych asi spíše dostal i přes hubu.

Umíte si představit, jak by to vypadalo, kdyby neexistovaly třeba dopravní předpisy???

Stále si myslíte, že není třeba psa vychovávat a učit ho alespoň základní poslušnosti a uvést, v tomto případě zvlášť bývalé dostiháky, je do "našeho" světa? Do světa provozu a spousty lidí a nových situací?

Poku ne a váš pes dělá některé věci, které jsem popsal, tak přeji vám pevné nervy, mnoho štěstí a vašemu okolí či rodině nekonečnou míru shovívavosti až váš pes něco provede ;-)

Pokud člověk se psem technicky nemůže nic dělat, tak si myslím, že je na zváženou, zda si pejska měl vůbec brát.

Podle mého je to právě role páníčka, aby toto vše psa naučil. Aby ho naučil, jak se má chovat a respektovat okolí. A že na to spousta lidí kašle? To pro mě není důvod, abych to dělal jako ostatní. To je jen výmluva.

Pochopení bych měl pro lidi, kteří si třeba zvolili život na samotě, někde mimo. Kde k takovým situacím nedojde a mají třeba velikou zahradu. Tam by to asi byla jiná situace. Nicméně alespoň přivolat se se měl dát vždy.

To je můj pohled na věc.

Nahoru

cron