Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Rossie

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Rossie

Příspěvekod Joel v 27 bře 2009 18:08

Díky za optání,sádra už je pryč ,dva týdny mám nohu ještě šetřit.Děkuji za tip na http://www.rajče, to bude opravdu nejjednodušší, je to hodně využívané.Co se týče helppes, vím o tom, je to však pro nás jízda přes celou Prahu.Tak bych chtěla zkusit http://www.psiskola v Troji vedle kanoistického areálu.Mělo by to výhodu,že by dcera mohla dojít s Rosie tam i zpět Stromovkou a já bych dojela tramvají.Zítra tam chci zjistit na místě,jak to vypadá,podám o tom zprávu.
Na Vás si pamatuji dobře ,ovšem pejsci mi tehdy splývali v jedno,měla jsem plnou hlavu rozhodování, zda vůbec, se do takového dobrodružství pouštět.No po půl roce mohu říci, že už je součástí naší "smečky" a kdybych měla lepší fyzičku, neváhala bych přibrat ještě jedno chrtí "zlatíčko". :D
Proškovi a Rossie
Joel

Příspěvekod tereyska v 27 bře 2009 19:58

Jsem ráda, že už se Vám daří s nohou ..
jinak ano, je to dál i pro mě musím přes celouprahy a před tím jetě vlakem z Čelákovic, taky začínám přemýšlet o něčem bližším - neb času méně a méně..
http://www.psiskola.cz/39-hlavni-stranka.aspx , tak jsem skoukla jejich stránky a vypadá to pěkně a velký oplocený pozemek to je fajn :) . Tak určitě pak napište :) a poreferujte a třeba se později vydáme také tam, jsem zvědavá kolik si říkají za výcvik společ.chování. no projdu to také. Jsem rádá, že nelitujete :) a chápu Vás, já bych také nejraději ještě adoptovala ať je smečka větší :lol: jsou to úžasní tvorové.
tereyska

Příspěvekod Joel v 18 dub 2009 13:34

Tak máme za sebou dvě lekce psí poslušnosti.Chodíme do psí školy v Tróji na základní výcvik.Je to moje první zkušenost s něčím takovým,s čivavou mně nenapadlo chodit na cvičák.Věnují se nám tam opravdu hezky, jenže chrtí povaha má své zvláštnosti.Prostě je Rossie stále tak vyladěná,že si nevezme jedinou odměnku, ač se jedná o vybranné kuřecí kousky a kostičky sýra.Takže sed je zvládán zatím jen s ruční dopomocí a to dokáže jen dcera.Mám radost z toho,že při běžném venčení už se mnou Rossie necvičí tak jako dřív, a pokud nám zrovna před čumákem neběží kočka,tak mohu předstírat, že nenuceně venčím elegantního psa.Na další lekci se máme konečně dostat ke cvičiteli ,který se specializuje na chrty a také bychom měly cvičit už jenom s chrty.Nezapomenu podat zprávu o našich dalších zkušenostech.Už teď vím, že i chrt zvládne leccos, ale vyžaduje obvláštní porci trpělivosti,důslednosti a to všechno s láskou a pochopením pro jeho nezávislou povahu. :D
Proškovi a Rossie
Joel

Příspěvekod Magda v 18 dub 2009 14:20

Tady všichni snad trénují na sraz, ne? Všichni pejsci budou umět sedni, lehni, a naše sněhurka to neumí :lol: Tak s tím budu muset něco udělat. Já byla na cvičáku i s naháčkama, jen Karolka vše ignorovala a ignoruje doteď, ona se vždy podívá tak, že to po ní ani nechci. Ale Aťa ta absolvovala výcvik, a ačkoliv ji nedrézuruju, umí všechny povely stále. Abbey si tak nějak nedovedu představit, no už se těším až to v Doksech proberem.
Magda

Příspěvekod Joel v 18 dub 2009 21:05

Sněhurka si rozhodně s Rossie nezadá, protože ta ani ten začátečnický sed nepředvádí na slovní povel. Po povelu sedni musí dcera použít doslova judistické chvaty, aby milou Rossii posadila na její aristokratické pozadí,kde pak rozvalená dává najevo své rozhořčení, co si to panička zase vymýšlí. To ostatní pejsci, kteří dychtivě reagují na pohyb voňavé odměnky, zvládnou nácvik nesrovnatelně rychleji.No ,přesto si myslím,že časem to zvládne i ona, pokud my amatérské paničky cvičitelky do té doby nezkolabujeme.Těším se ,že na srazu v Doksech uvidím lepší doklady chrtí ochoty reagovat na povely svých páníčků. 8-)
Proškovi a Rossie
Joel

Příspěvekod Joel v 26 zář 2009 21:54

Tak vidím,že jsem už dlouho nedala vědět,jak se vede naší Rossie.Bude už to přesně rok,co energicky hupsla do naší domácnosti(a taky do srdcí).Doma je to pohodářka,pokud na stadionu Sparty neoslavují svá vítězství.Venku je to někdy pěkný adrenalin ,ale přece jen už člověk dokáže leccos předem odhadnout a eliminovat.Máme hezké zážitky z jejího výcviku v Troji,kam teď docházím já nebo dcera,popř obě s Rossií na výcvik poslušnosti.Zpočátku to vypadalo dost beznadějně,ale trpělivost už přináší ovoce.Jenže praxi venčení ve Stromovce narušují nepředvídatelné zvuky (ražba tunelu Blanka pod Stromovkou?) ,které ji asi připomenou zvuk výstřelu a pak povel nepovel vystřelí směr domov, což neomylně najde.Takže musím konstatovat,že pro její bezpečnost jí můžeme pouštět jen na ohrazeném prostoru.Budu se těšit,že se setkám s dalšími adopťáky a jejich páníčky na nějakém společném venčení. :P
Proškovi a Rossie
Joel

Příspěvekod Lucky v 27 zář 2009 08:43

Gratuluji k pokroku na cvičáku, to je skvělé. :113:
A pozdravujeme Rossie a její rodinku. :103:
Lucky

Příspěvekod Kateřina v 27 zář 2009 12:30

Dobrý den, určitě se někdy připojte na společné venčení, rádi vás poznáme :) Rossie přijela společně se Spider, tak bych jí moc ráda viděla :mrgreen:
Kateřina

Příspěvekod Joel v 27 zář 2009 12:46

Děkuji za pozdravy.Těším se na společné venčení,dneska bude určitě nádherné v tomhle počasí.Jenže už nemohu odvolat pána,který nám natírá okna.Doufám,že bude ještě příležitost,když už končí sezóna výjezdů na chaty a chalupy. :)
Proškovi a Rossie
Joel

Příspěvekod Lucky v 21 říj 2009 23:23

Kopíruji sem příspěvek paničky Rosie z jiného tématu:

Napsal od Joel » stř 21. říj 2009 21:27:56:
Tak s Rosie opravdu nezažívám nudu,pokud nerelaxuje ve svém pelechu nebo střídavě na postelích.Dá se říci,že po roce soužití s námi dvěma plus s čivavákem Bobem už nás bere jako svou smečku.Dobře vnímá všechno okolo sebe a už není tak bázlivá jako na začátku,kdy se nechtěla ani moc mazlit a hrát si s hračkami.Myslím,že jí opravdu prospívá docházka na cvičák,když jedeme tramvají přes trojský most,tak už usilovně 'hvízdá',abychom náhodou nezapomněly vystoupit.Výcvik základní poslušnosti byl zpočátku beznadějný,protože byla vystresovaná a odměnky jí vůbec nezajímaly.To se časem upravilo a teď už reaguje docela dobře na sedni,lehni,zůstaň a chůze u nohy plus různé obraty.Kupodivu nemá ani závrať na různých kladinách při agility.Tu teda necvičíme ale vždycky při uvolňovacích chvilkách během výcviku si může na různých překážkách trochu zařádit. Z toho plyne,že i nyní už 5-ti letá fena je schopná a ochotná provádět na povel nejrůznější cviky.Přesto jako temperamentní běžkyně si neodpustí občasné sprinty i na cvičáku,kde je zatím jedinou zástupkyní chrtího plemene.K druhým psům se chová přátelsky a pokud je některý pes moc vlezlý, rychle ho uvede do správných mezí ,svou autoritu uplatňuje opět bez použití síly,stačí jen zaštěkat.Chápu, že se psem bych možná měla horší zkušenosti,tohle je výhoda feny.Co pochytíme na cvičáku, musíme samozřejmě denně opakovat při vycházce do Stromovky nebo na naší vnitroblokové zahrádce.Tak už pro dnešek končím a přeji jen ty nejlepší zážitky bez úrazů a nemocí našich čtyřnohých přátel. :103:
Lucky

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní