Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Rossie

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Rossie

Příspěvekod Lucie v 13 led 2009 19:29

Dnes od pani Proškové přisly nadherné, fotečky jak rosie prospivá a jak se jí daří.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Rossie je pražanda , bydlina letne a verim, ze pani Prošková i Liduškou nam napisi o ni a o jejim civavimkamosovi vice sami.
Lucie

Re: Rossie

Příspěvekod Magda v 14 led 2009 09:50

Jejej krásní pejsci oba, to taky musí být sranda když jdou venčit, krásné fotky, tak už jenom povídání, už se těšíme.
Magda

Příspěvekod Joel v 14 led 2009 18:50

Tak i my konečně přidáme něco málo aneb jak jsme k Rosie přišli. Kdysi jsme se bavily s kamarádkou o chrtech, že se nám líbí a že my doma bysme si časem rádi pořídili ještě dalšího psa kromě našeho čivaváka, neboť je to už pán v letech:) Netušila jsem, že to kamarádce tak uvízlo v paměti, ale pak dávali v televizi Chcete mě a ona za mnou přišla, ať se kouknu, protože tam byla i reportáž o chrtí adopci. S mámou jsme to shlédly, ale nechaly ležet ladem, ovšem pak nám to nějak nedalo a napsaly jsme adopci mail, i když jsme vůbec nečekaly, že se z toho něco vyloupne. Ale překvapila nás rychlá odpověď od paní Lucie, která psala, ať se přijdem podívat do salónu, že hned druhej den tam bude mít všechny psy. Kdo by v tu chvíli čekal, že od zejtřka budeme mít nového člena rodiny:-D Příští den už jsme nervózně koukaly na hromadu pejsků a po společné vycházce se všema jsme měly jasno-klidná černá chrtice Rosie, úzkostlivě přitlačená v tmavém koutě za klecí snad nebude považovat čivavu za svou kořist. Cesta domů proběhla v naprosté pohodě, na rozdíl od cestování s Bobíkem, kterej musí být vždy dominantní, takže když jedeme, ví o nás hned celá tramvaj nebo autobus:-D Pan veterinář shledal, že se zdá být v pořádku, akorát ho zarazila její reakce na okno v ordinaci-Rosie prostě chtěla zdrhnout ven, takže jsme byly varovány, ať si dáváme pozor na otevřená okna. Doma jsme pak vyčlenily největší volnej prostor, co šel, zdálo se mi, že při nakupování byl pelech menší... Ale ona si stejně radši lehla na podlahu u dveří. Byla naprosto tichá a se strachem sledovala každej náš pohyb. Přivítání s čivavákem už bylo horší, musely jsme ho zavřít do pokoje, aby jí hned na místě "nerozsápal". V noci už si Rosie ustlala v pelechu, ale nikdo o ní ani nevěděl. Ráno to ovšem bylo horší, budík nastaven pro jistotu na časnou hodinu, na konci dne mírná vyčerpanost z nezvyklosti tolika pohybu a hlavně nekončících útočných výpadů ze strany Bobíka. Za pár dní téměř žádná změna a tak jsme je pomalu začaly dávat dohromady. Pouhá Rosiina existence ve stejný místnosti jako by byla pro Boba nemyslitelná. Ale chytrý chrt si našeho agresora nevšímal. Pořád jsme však neměly jistotu, jestli by to tak bylo i v naší nepřítomnosti, takže prozatím byly oči na šťopkách. Pak jsme je jednou omylem obě opustily, naštěstí se ale vůbec nic nestalo. Takže získáváme důvěru, že to tak bude i dál. Když jsme ale byly zpočátku pryč, Rosie se zjevně nudila nebo nechápala, že se jestě vrátíme, a tak se pustila s vervou do prozkoumávání svého nového revíru. Po návratu jsme pak nacházely otisky čumáku na okně, rozdrápané dveře a známky všeobecného slídění:) I tohle ale brzo přešlo, takže teď už máme víceméně klidnou domácnost. Rosie už i začíná zkoumat hračky, které dřív ignorovala, šťastně nás vítá, úplně blázní, když ví, že půjde ven a užívá si pak každou chvilku, ale je pravda, že teď v zimě to moc nemusí a stačí jí krátká vycházka, přetahuje se s náma, kdo bude dřív doma. Akorát soupeření o dominanci zůstalo, jakmile se přiblížíme k Rosie se záměrem pohlazení, ať je Bobík kdekoli, hned to ví, přižene se k nám a dožaduje se pozornosti, to samé u krmení, venčení a vlastně u všeho týkajícího se její maličkosti. Tak snad časem se i tohleto zmírní nebo zmizí vůbec a třeba spolu budou taky přitulení usínat, i když teď se to zdá jako nesplnitelnej sen:)
Proškovi a Rossie
Joel

Příspěvekod Lenka Č v 14 led 2009 19:33

Krásné povídání,krásné fotečky ;) U nás bylo sžívání Goldíka s naší shit-tzu rozmazlenou Kačkou,podobné.Ale zvládli jsme to,toleruje jeden druhého,u všeho oba musí být,ale zatím každý spí jinde :roll: snad časem..
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Tereza T v 15 led 2009 10:12

Rossie je moc krásná, na těch fotkách má neuvěřitelně klidný a vyrovnaný výraz. Vypadá jako andílek a Bobík to časem také určitě pochopí.
Ono to s těmi starými bručouny není jednoduché. Monty byl také docela naštvaný, když jsme mu domů přivezli Enynku. A teď na ni nedá dopustit. Ale je fakt, že spí nejradši sám, i když si k němu Eny lehne, tak brble, dokud Eny neodejde.
Tereza, Igor, Štěpánek, Mareček a Robinek a dále lurcherka Annie, kočka Micka a skinny Kikinka
Tereza T

Příspěvekod Magda v 15 led 2009 14:14

Naši rozmazlený naháči také nevěřili vlastním očím, co že jsme to dovezli domů, po půl roce spolu spí a Lovely se s Abbey i mazlí. Psi se srovnají lépe jak lidé.
Magda

Příspěvekod tereyska v 15 led 2009 19:09

Zdravíme Rosie :) ,

vypadá úžasně a spokojeně :) , pamatuji si když jsme ji měla na vycházce dohromady s Blackem a koukala ne ně .. který z nich půjde se mnou domů a nejraději bych si je vzala oba.
Jsem ráda, že se má tak dobře a ať jsou brzy kamoši s Bobíkem. My zase "bojujeme" jak na Blacka aby byl v klidu sám doma.. je to závislák. Tak trénujeme .
Tak se snad potkáme někdy na venčení.. :)
tereyska

Příspěvekod Lucky v 17 led 2009 15:52

To je ale opravdu milá a krásná psí dáma. :-)
Přejeme hodně pohody. A zdravíme taky čivaváčka.
Lucky

Příspěvekod Joel v 27 bře 2009 16:15

Rosie už bydlí s námi půl roku.Z uzavřené chrtice,se kterou se zřejmě život nijak nemazlil, se vyklubala pěkně temperamentní dračice. :o Objevila svou vášeň pro sprinty a také pro číči.Byla jsem zvyklá na našeho čiváka,což je ve srovnání s Rosie, naprosto chovatelsky nenáročné zvíře. A tak se vzájemně testujeme, co kdo vydrží a snese. :? Doma je pohoda a harmonie,ovšem venku je to někdy hodně adrenalinová záležitost.Velké procházky má na starosti dcera, ostatní kratší "technické" vycházky já.Také jsem se snažila chodit do Stromovky , nebo na naší vnitroblokovou zahrádku.Pak však cca před pěti nedělemi o mně Rosie zabrzdila otočku při své sprinterské rozcvičče, byla jsem v té chvíli k ní otočená zády a sbírala její "produkt" do sáčku na odpadky.Chápu, že to neudělala schválně,byla jsem prostě v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Výsledná sádra na noze mě poučila, naštěstí mi s venčením pak pomáhali i sousedé.Dnes prostě,pokud je Rosie puštěná navolno,tak se pěkně držím stranou a počkám,až se energetický přetlak ventiluje a sleduji jen pilně okolí,zda se neblížeji kočky. :) To popisuji situaci na vnitroblokové zahrádce,kde už nám Rosie předvedla i překážkový skok k sousedům za kočkou.Jinde na veřejnosti si samozřejmě ani na okamžik nedovolíme Rosii pustit z vodítka.Takže si myslím,že nazrál čas,naši milou dámu alespoň na pár základních lekcí poslušnosti, seznámit s cvičákem.Nevím,jaké s tím má kdo zrovna u greyů zkušenosti,ale ,jak jsem si přečetla na jiném místě fóra,neexistuje žádný necvičitelný pes.Nějaké novější fotky dodá dcera,až se vrátí z víkendu , musíme také zvládnout to spravné zmenšování.
Proškovi a Rossie
Joel

Příspěvekod tereyska v 27 bře 2009 16:41

Tak koukám, že opravdu každý se časem začne porjevovat a s kočičkama to známe taky. Doufám, že už jste zdravá s nohou. Já si Rosie moc dobře pamatuji a možná i vy mě při předání jsem tam byla s mým Blackym větším černým chrťákem. Má tedy osobně cvičák jen doporučuji a pokud Vás to nějak zajíma my chodíme sem : viewtopic.php?f=11&t=189 , do hellpes , výdělek jse i na pomoc výcviku asistenčím psům a jsou tam velice milí a není to žádné řvaní a bití. Ale pochopení smečky také. My už si i dovolíme chodit na volno ( ťuk ťuk na dřevo ) ne samozřejmě ve městě. ale proběhnout se v parcích ano. kočičky jsou na dlouho.. to je snima těžké. Tak se těšíme na fotky a pokud Vám pomůže web http://www.rajce.idnes.cz/ - je to česky a můžete si tam vkádat fotky a měnit velkosti pro web. je to zdrarma. :)
zdravíme :)
tereyska

Další

Zpět na Adoptovaní