Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Rossie

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Rossie

Příspěvekod Joel v 06 zář 2010 21:08

Tak chvála každého potěší a Rossie si už u nás opravdu zvykla.Celkem je teď pohodová holka ale když jsme si ji přivedly,jevila všechny známky velmi bázlivého psa.Byla zvyklá spát na tvrdém , nejlépe na dlaždičkách , chtěla jen svůj klid .Za ty dva roky udělala velký pokrok, ráda se mazlí, hraje s hračkami, prostě se odvázala a dovede být rozpustilá. Hodně pomohl cvičák, ani ne tak na povely ale byl dobrý k vybudování vzájemné důvěry.Poznala, že ji nevezeme někam pryč,že se vždy vracíme domů a tak se nakonec na cvičák i těšila.Má vždy bezvadné chování k ostatním psům, snáší i permanentní žárlivost našeho čivaváka Boba s velkorysým nadhledem.Jedinou slabostí jsou kočky popř. veverky, takže nikdo není dokonalý. {5;36}
Proškovi a Rossie
Joel

Příspěvekod Joel v 11 kvě 2011 20:18

Tak se vracím stále k hezkým vzpomínkám na třetí sraz ve Splavech a tímto ještě dodatečně děkuji všem organizátorům za jejich obětavou práci a nasazení pro adoptované pejsky . Naše Rosie se neúčastnila, protože měla podezření na boreliózu a měla nasazené antibiotikum. Ošklivá rudá skvrna na vnitřním stehnu se krásně vstřebala a Rosie už zase hýří temperamentem. Zřejmě ji něco ošklivého kouslo při řádění na chatě o Velikonocích a nemuselo to být nutně ani klíště, které jsem na tomhle místě neobjevila. Tak už jsem jenom čekala na výsledek laboratoře a dnes se tedy raduji, že test na boreliózu vyšel negativní a tudíž už Rosii nečeká další léčba. Píši o tom proto, že ne každý takovýhle problém musí znamenat hned to nejhorší, samozřejmě návštěva u veterináře byla nutná. Rovněž si pochvaluji i to , že mohu v tomhle případě žádat o pojistné plnění a proto vřele doporučuji na pojistném nešetřit, v našem případě je to u České pojišťovny. ""7-()
Proškovi a Rossie
Joel

Příspěvekod pzlkovanova v 11 kvě 2011 22:55

Super Joel, tak to jsem moc ráda, že Rossie je v pořádku a borelioza se nepotvrdila !!! :113: Moc ji pozdravujte a podrbejte ji za mě :)
pzlkovanova

Příspěvekod Verda v 12 kvě 2011 07:31

Tak to je skvělé!!!
Verda

Příspěvekod Vipetka v 12 kvě 2011 07:53

To je nějaké pojištění pro pejsky? Nic o tom nevím, máte to někdo? Díky.
Vipetka

Příspěvekod pzlkovanova v 12 kvě 2011 09:53

vipetko pojištění viz zde... viewtopic.php?f=13&t=1768
já mám oba kluky pojištěné ..
pzlkovanova

Příspěvekod Joel v 22 úno 2016 19:15

Včera jsme nechali uspat naší milovanou Rossii. Dožila se 11 let a 7 měsíců. Do posledních dnů
neměla žádné zdravotní problémy, byla veselá, hravá a o její něžné povaze bych mohla psát
do nekonečna. O to víc nás zaskočil její náhlý odchod. V pátek během hodiny začala ztrácet
vládu nad svým tělem. Přestaly ji poslouchat nohy a nakonec mohla hýbat jen hlavou. Odvezli
jsme ji na veterinární kliniku, kde strávila na infuzích dvě noci ale zlepšení se nedostavilo.
Její laboratoř byla normální, přesto bylo jasné, že ji postihla náhlá mozková příhoda. Tak jsme
ji v neděli s těžkým srdcem vyprovodili za duhový most. Utěšuje mě jen to, že netrpěla žádnými
bolestmi a ten stav bezmoci trval jen krátce a zřejmě už také měla postižené vnímaní. Přesto
naši blízkost v posledních chvílích svého života nepochybně vnímala, protože měla spokojený
výraz i když už nemohla vydávat blažené předení, jak bylo jejím zvykem.
Jsme smutni a zároveň vděčni, že jsme mohli skoro osm let mít za člena domácnosti tak báječ-
nou společnici.
Sbohem a možná někde ještě nashledanou naše drahá irská růžičko!
Proškovi a Rossie
Joel

Příspěvekod Lidka v 22 úno 2016 20:53

Posíláme Vám pohlazení a věřte, že v tom vašem společném rozloučení s pejskem bylo určitě její poděkování za Vaši lásku...přišel její čas...a berušku už nic netrápí...
myslíme na Vás ... (::sv::)...vím, jak to bolí - držte se ...
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod KrisMar11 v 23 úno 2016 07:25

!::=)
Tommy a jeho smečka
KrisMar11

Příspěvekod Jitka N. v 23 úno 2016 09:45

{5;38}
Ty roky s vámi byla jako v nebi. !::=)
Jitka a "černá zlatíčka" Rino a Moro