Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Tommy (greyhound) a Amin (italský chrtík)

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Tommy (greyhound) a Amin (italský chrtík)

Příspěvekod Zuzík v 28 bře 2010 20:19

Ahoj, jmenuji se Tommy.
Celým jménem - Farmer Tom
Přijel jsem z Irska 28.3.2010 a narodil jsem se 18.8.2004.
Když si mě brala maminka do auta, tak se mi tam vůbec nechtělo. Měl jsem za sebou 3 dny cesty a já se cestování docela bojím, protože jsem měl v Irsku autonehodu. Ale byl jsem statečněj, protože mi maminka šeptala do ouška, že jedu domů (to jsem ještě nevěděl, co to je) a že cesta nepotrvá dlouho. Páníček jel pohodově, a malý kamarád Ben spal, tak se jelo dobře. Hlavně že maminka pořád hladila, to mám rád. Doma jsem se proběhl po dvorečku, a říkal jsem si, tady se mi bude líbit. Také jsem čůral a kakal a pochvala byla veliká, ale odměnu jsem nechtěl, pořád jsem se bál. Pak jsme šli domů a tam to neuvěřitelně vonělo kočičkama, ale ony nikde. Dostal jsem napít, ale jídlo jsem vůbec nechtěl. No a pak to nastalo, páníček přinesl kočičku a to jsem byl ve střehu, ale ta se bála a rychle utekla a maminka mě za ní nechtěla pustit a tak páníček přinesl další zrzatou číču. Ta už se tak nebála, ale když jsem šel blíž, tak prskala. Byl jsem z toho dost vykulenej. Pak jsem viděl ještě další dvě číči, ale ty se mooooc bály a tak všechny zavřely za dveře. Nu co, tak jsem to tu vše očichal a podíval se na nový pelíšek, asi by to tu šlo. Mám radost. Už jsem si i chrupnu, byl jsem po cestě hodně unavený. A teď musím dát slovo mamince, prý jsem moc ukecaný :)
Tommy se šel právě nabaštit, no, spíše si zobnout. Moc jíst zatím nechce. Dal si trochu kuřecího masíčka. Granule s vývárkem neeee, tak dostal mařené mleté hovězí, játýrka s mrkvičkou a trochu vloček. Tak to trochu zobe. Chudák má z nervíků pořádný průjem. Pořád tu něco zkoumá a chodí si pro pohlazení. Občas trochu stresík, ale docela to jde. Jinak s kočičkama to snad půjde. Zkoušeli jsme na vodítku s košíkem, ale hodně kňučel a vzpínal se, když jsem ho nechtěla pustit blíž. Ještě jsem se bála a manžel ještě víc o kočky. Dneska jim už dáme pokoj a další seznamování bude zítra. Chtěla bych ho pustit jen s náhubkem, ale Zrzek (jako jediný se moc nebojí) na něj vždy začně hodně prskat a syčet, když je moc blízko, tak uvidíme, jak seberu odvahu. Číči jsou v separé. Mají chodbu a koupelnu. Kromě Zrka, jsou ostatní hrozně naštvaní a dost se bojí, tak doufám, že se to poddá a že zvědavost zvítězí. Jinak Tommy je taky pořádný zvědava a teď jsem mu musela dát v obýváku, kde vegetíme s manželem, deku, protože přece nebude sám v ložnici na pelíšku. Moc se mu líbí televize a kouká na ni. Fotečky snad budou zítra, když půjde synek spát. Tak to je zatím vše, jsem zvědavá, jak to dopadne zítra s číčama :63: /§:9)
Zuzka, Luďěk, dětičky Ben a Anička, číči Zrzek, Sisa, Minie a Buclík a zlatíčko Tommy s bláznivým Aminem + sem tam nějaké to psisko navíc
Zuzík

Re: Tommy (Farmer Tom)

Příspěvekod Magda v 28 bře 2010 20:39

Tak jsi se Tommy konečně dočkal a po dlouhém vyjednávání Terezky a Lucky v Irsku, jsi mohl odjet domů, konečně ke své rodince, cestu jsi zvládl v pohodě, tak zvládneš určitě brzy i soužití s kočičkami. Že se ti dnes nechtělo baštit, to je jasný, jsi znavený po cestě a plný dojmů, ale jen co si dáš odpočinek a pobereš tu změnu, která v tvém životě nastala budš baštit i to co není tvoje, a co není schované :lol: Tak si to hezky užívej a poslouchej páníčky. Jsme moc rádi, že jsi tady s námi ostatními adopťáky, zdraví Abbey, Lašenka a smečka s páníčky.
Magda

Příspěvekod Solejka v 28 bře 2010 20:56

Jupííí, konečně má tenhle klučík rodinu. Hodně štěstí a radostí
Solejka

Příspěvekod Zuzík v 28 bře 2010 21:03

Psssst už jsem zjistil, že maminka mi udělala dobrou baštu, už tam mám jen na chuť a také jsem jí byl zkontrolovat jogurtek, co dojídala po mrněti. Přeji všem kamarádům z transportu pěkno dobrou noc. Tommy
Jo pak si přišel pro veliké mazleníčko a teď spokojeně chrní
Zuzka, Luďěk, dětičky Ben a Anička, číči Zrzek, Sisa, Minie a Buclík a zlatíčko Tommy s bláznivým Aminem + sem tam nějaké to psisko navíc
Zuzík

Příspěvekod DIZZY v 28 bře 2010 21:13

Hezké čtení,hlavně,že už je Tommy doma a cestu autem zvládl.
Zažívání se mu spraví jakmile se sklidní a bude v pohodě,
ale určitě bych mu do žrádla teď nedávala játra,když má průjem,
protože také můžou vyvolat průjem a místo vloček teď bude
lepší rýže.Až bude v pohodě,tak pak to nebude vadit a uvidíte
jak na to bude reagovat,neboť greyové mívají citlivější zažívání.
Samozřejmě né všichni. {5;40}
DIZZY

Příspěvekod dadynka v 28 bře 2010 22:12

Tak máte, Zuzi, toho Vašeho tak dlouho očekávaného pesánka doma. Přeji, ať to jde vše moc fajn, jen veliký pozor na kočičky, on je pesánek opravdu nezná, opatrně. A jestli mohu poradit, s tou baštou moc opatrně, pesánkovi nic neuteče, dávala bych zatím jen to vařené hovězí s rýží a samostatně granulky, možná zkusit zpestřit ty granulky troškou masové konzervy /výborné jsou Animonda-hovězí, jehněčí nebo First class-jehněčí s rýží, hovězí, kuřecí/. Moje Ladynka byly po příjezdu hodně špatná, velký průjem, zvracení, dva dny téměř nebaštila, vše jsem dávala po troškách a opatrně. Vlastně i dnes, cokoliv nového pejskům dávám vždy jen trošku, pokud je to dobré, pak velká porce. Dnes po třech měsících zvládají od granulí s konzervou či vývarem, syrové masko, vařené s rýží nebo těstovinou, sušené, vařenou zeleninu, sýry, ale opravdu jsen vše vždy nejdříve testovala. Mějte se spolu moc pěkně. :103:
Kája s Baruš a naše štěstíčka Ladynka a Wingsík
dadynka

Příspěvekod Zuzík v 29 bře 2010 11:51

Tommy už baští v pohodě a bobíci taky začínají mít lepší konzistenci ;) Ráno si dal granulky s vývarem a k obědu měl trochu těstovinek s hovězím. Doma jsme zatím bez nehody. Chodím s ním tak po třech hodinách ven a v noci si pro mě i došel, že se jde čůrat. Dopoledne jsme byli na procházce, moc se mu sice nechtělo. Když se vyčůrá na dvorečku, tak utíka ke dveřím, jako že se jde domů. Byli na 3 km procházce na úřadě Tommyho přihlásit. Procházka se mu líbila, ale lepší je zatím doma. Také si myslel, že bude ohlodávat držátko od šuplíků, tak že Ne Ne a nabídla jsem mu sušenou vazivovici, tak si i pěkně hlodnul, to mě i překvapil, jak mu to šlo. Ale dal si jen trošku, aby neurazil :P Jinak kočičky,no, půjde to pomalu, ale půjde.Dopoledne jsme zase vzali testovacího Zrzinka. Vylezl si na skříň kuch. linky. Tommy si sice nejdřív myslel, že tam za ním vyskočí, ale pevně jsem ho držela a že NESMÍŠ, pak byl chvíli i bez košíku, když byl Zrzek na skříni (chrápal tam a nic si ze psa nedělal), tak Tommy ho nedřív hlídal a pak si jen tak chodil a jen pokukoval. Ale s manželem jsem si připadala asi takto {5;27} Odpo bude další zkouška. Ještě jsem nesebrala odvahu Tommyho pustit, i když s košíkem, když je Zrzek na zemi, aby to nevypadalo pak takto "3"-() Tak uvidíme. Teď tu mám šípkové království - syn, manžel i Tommy chrní.
Zuzík

Příspěvekod Zuzík v 29 bře 2010 12:29

Jéééé, hlásím, že Tommy hází polohu zádíčka. Mám z toho velikou radost. ""-() ""-()
Zuzík

Příspěvekod Eva Reková v 29 bře 2010 17:01

Krásné počteníčko, pejsáček úžasňáček !!! {5;19}
Eva Reková

Příspěvekod Petula v 29 bře 2010 18:32

Jsou to zlačíčka,co? My si společně s vámi odvezli Milly ( říkáme jí Majla) - bílou lurcherku. Od včera jsme jak v jiném světě. Mám týden dovču, abych tu úžasňačku troch uvedla do života. Ač mám dítka už velká,tak jsem si v noci zopákla skoro probděnou noc....a to Majla spala jak dřevo, ale já jsem pořád sledovala, je-li v pohodě. Problémy s kočičáky sice nemáme, ale Majlinka vyfasovala sedmiletou, totálně závisláckou ségru italského chrtíka (takže vyřiďte Tommíkovi, že kočky jsou alespoň zábava...:-)
Zítra mi dcera pomůže se založením stránky naší lásky, tak mrněte... Jo, ač jsme nyní Mostečáci, tak pocházím z Mělníka, tak tam pozdravujte:-))
Petra
Peťula, Pája, Majla, Nera, Valina a šéfová Amy, Pongo (žijící ve Španělsku)+ přímé příbuzenstvo Verdy :-)

Zásadní životní otázka dne:
Chcete muže nebo psa?
Odpověď:
Záleží, jestli si chcete nechat posrat koberec nebo celý život...
Petula

Další

Zpět na Adoptovaní