Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Jim (Ross)

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Jim (Ross)

Příspěvekod Veronika v 29 bře 2010 20:32

Ahoj všem,

Jim (dříve Ross) je nejhodnější pejsek na světě. Zprvu byl hodně nesvůj. Nechtěl se hnout. I cestou v autě stál. Ale ke konci cesty už si o svou novou paničku opíral hlavu a díval se na ní svýma čokoládovýma očima. Doma jsme se seznámili s kočimůrkama. Matýsek se třikrát zvětšil a hrozně prskal a dokonce ze stresu zvracel. Macík utekl do svého pokojíčku. Jim byl na rozpacích. Ale daleko víc než kočky mu vadil náhubek. Papá hodně a rád. Granulky mu jedou a sem tam za odměnu smlsne dobrůtku. Už jsme se i sprchovali. Nejdřív se bránil, ale pak se nechal a určitě se mu ulevilo, když spláchl tu mastnotu. Jediný problém máme s čůráním venku. On to má radši na chodbě. Celou procházku to drží a na chodbě si uleví. Tak jsme ve střehu a učíme se. Hezky chodí na vodítku, zvládá čekej, jdeme a trochu i sedni. Podezírám ho, že umí česky. Kam se hnu jde se mnou. Udělám krok a hned je ve střehu, jestli ho neopouštím. Dnes jsme si hráli s plyšákem. Zdá se uvolněnější, nechal se drbkat na bříšku. Musím se přiznat, že jsem měla obavy. Jak bude vše probíhat. Zatím to jde překvapivě hladce. Snad si kočičky zvyknou co nejdříve, to mi dělá starost.
Předání pejsků mě dojalo, tolik mazlíků našlo rodinu, musela jsem zamáčknout slzu. Ještě jednou děkuji.
Veronika, Martin, kočičky Matýsek, Macík, Máma, Mikuláš a zlatíčko Jim
Veronika

Re: Jim (Ross)

Příspěvekod Lenka Č v 29 bře 2010 20:38

Moc tě tu vítáme Jime,ono ze začátku je to všechno složitější.Jim si musí zvyknout na nové prostředí,na kočičky si taky určitě zvykne a až bude v pohodě,tak se čůrání také upraví.Jsou jako malí,musí se vše znovu naučit,chce to trpělivost,ale stojí to za to.držím palečky a podrbání Jimíkovi :11: :103:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Veronika v 29 bře 2010 20:58

Děkujeme za uvítání. Posílám odkaz na fotky, určitě jich přibude. http://jimross.rajce.idnes.cz/Jim/
Veronika, Martin, kočičky Matýsek, Macík, Máma, Mikuláš a zlatíčko Jim
Veronika

Příspěvekod Lucky v 29 bře 2010 21:16

Díky za zprávičky o Jimovi, Verunko :-)
Mazlánek, to on bude.
Nebojte se, kočičky si zvyknou. Můj kocour se při příchodu prvního chrta urazil, třetího v pořadí si už ani nevšimnul.
S čuráním - potřebuje pochopit, jak je to správně. Doposud nežil v bytě. Pochvala dělá divy. Chvalte ho, klidně přehnaně, chvalte a odměňte dobrůtkou, když se mu to podaří tam, kde je to správně.
A mějte se spolu moc hezky. :103:
Lucky

Příspěvekod dadynka v 29 bře 2010 21:35

Rossíček je pusinka nádherná. A už si Vás hlídá, pěkné. S tím čůráním vydržte, přikláním se k Lucky. Ti pesánci žili bůhví kde, bůhví jak, vůbec nevědí, co se po nich chce. To všechno přejde! Učí se to jako štěňátka. U nás týden Wingsík v bytě značkoval, co mohl, pak druhý týden už jen občas nehoda. Nejdříve nevěděl, co vůbec chci, učurknul a vesele vrtěl ocáskem. Je třeba okamžitě nekompromisní fuj, nesmíš.... oni to pochopí. Já byla první dny Wingsíkovi neustále v patách, jeho stín, několikrát jsem registrovala, jak už zvedá nožku a následovalo "fuj", pejsek pochopil, nehoda nebyla a ihned jsme šli ven. Ono to čurání většinou není z potřeby, prostě to doposud dělali kdykoliv a kdekoliv. O to více je důležité co nejčastěji ven, aby se právě venku vyprázdnil a byl za to moc a moc pochválen a odměněn. Určitě si tohle /pochvalu a odměnu/ spojí s tím, že se čůrá venku. Jsou strašně snaživí a nešťastní, když se zlobíte. Hodně úspěchů :103:
Kája s Baruš a naše štěstíčka Ladynka a Wingsík
dadynka

Příspěvekod Zuzík v 29 bře 2010 22:03

Zdravím broučka Jima. S tím čůráním, my jsme s Tommy chodili každé dvě hodiny ven a pochvala byla veliká a v noci jsem měla i budík, abych se vzbudila. S kočička to půjde, jako u nás (snad a doufám) viz Tommíkův topíček. Jak je vidět, jak se dávají pejsci dohromady a zvykají si a zjišťují, že jsou doma, tak se vše hodně lepší. Chce to opravdu trpělivost a čas. Držím moooc palečky a posílám veliké podrbáníčko :11:
Zuzka, Luďěk, dětičky Ben a Anička, číči Zrzek, Sisa, Minie a Buclík a zlatíčko Tommy s bláznivým Aminem + sem tam nějaké to psisko navíc
Zuzík

Příspěvekod jitul v 29 bře 2010 23:53

Přejeme moc moc štěstíčka Jimíkovi v novém životě!! :54: :54: :54: je to brouček :8:
jitul

Příspěvekod pupulu v 30 bře 2010 07:33

Jimíku tak si pěkně užívej života va své supr nové rodince a uvidíš,že i ty nehody se brzo zvládnou.Za chvíli se budeš venčit jako velký pes a pěkně ti to půjde. {5;17}
pupulu

Příspěvekod Verda v 30 bře 2010 08:03

Přejeme s Majlinkou (Milly) našemu spolucestovateli vše nej nej do nového života a kdyby jste se chtěli společně proběhnout - Most není tak daleko od Kadaně.
{5;34}
Verda

Příspěvekod wild owl v 30 bře 2010 10:15

Správné rady jste už dostali..., ono se to brzo upraví, tihle pejsci se opravdu velice snaží vyhovět páníčkovi, jen co pochopí, co se po nich vlastně chce. Tak držím palce, ať je to rychle. :54:
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Další

Zpět na Adoptovaní