Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Jim (Ross)

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Jim (Ross)

Příspěvekod Dáša Trojáková v 24 říj 2012 18:41

Nádherné fotky :-) Moc Vám to spolu sluší... posíláme pohlazení pejskům {5;32}
ObrázekPes je jediné stvoření, které vás miluje víc než sebe a jestli nejde po smrti do nebe, tak chci jít tam, kam půjde on...
Dáša Trojáková

Příspěvekod Martina.vac v 26 říj 2012 07:56

Krásné fotky. Vaši pejsani mají úžasně bílý zubiska. My s tímto máme dost problémy. Čistíte jim je čím? Nebo dáváte nějaký doplňky? Třeba mořskou řasu apod.?
Martina, Radek, Zuzana a Filip, Frank a Sonny, kocouři Merlin, Black a Chris, činčilák Viki, chameleón Hugo a agamy Agáta a Světlana
Martina.vac

Příspěvekod Veronika v 26 říj 2012 12:59

Děkujeme za pochvalu :o) Na netu jsem našla, že greyhoundi trpí často na chronické záněty rohovky. To není moc dobrá zpráva. Dnes jdeme na kontrolu k vetovi, tak uvidíme. Zuby čistím pesanům jenom občas. Na doggearu jsem jim koupila takový zelený gel. Takže jim nejdřív vyčistím zuby samotným kartáčkem a pak jim aplikuju ten gel. Allen jsme nechali zubní kámen seškrábat u veta, když jí odstraňoval vlčí drápky. Jim měl taky zubní kámen a tomu jsem ho seškrábala obrácenou stranou veliké jehly, když spal. Ani si toho nevšimnul. Někteří adopťáci už s ošklivým chrupem přijedou. S tím se asi nic dělat nedá. Mají to zřejmě ze špatné stravy, kterou tam dostávali.
Veronika, Martin, kočičky Matýsek, Macík, Máma, Mikuláš a zlatíčko Jim
Veronika

Příspěvekod Verda v 27 říj 2012 08:04

jaj, tak to si užívate starosti... chudák Jimík!
Znám jednu fajn bylinku na oči, světlík lékařský. Já si dávala na podrážděný oči namočený tamponky.
Verda

Příspěvekod Nikola.Mull v 27 říj 2012 11:28

Je to takový hnědý flek který vypadá jak takový pigmenový žmolek nebo jak to popsat? S tím měli problémy Máša s Hanýskem - viewtopic.php?f=10&t=1885&p=121806&hilit=hannibal#p121806
akorát nevim na které je to stránce...
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod Veronika v 07 lis 2012 11:15

Zdravím,

tak na oko jsme dostali mastičku (1000 Kč), která celkem zabírá. Za 14 dní se uvidí, zda bude třeba chirurgický zákrok. Zjistila jsem, že Allen olizuje zeď. Máte s tím někdo zkušenost? Na netu jsem našla, že je to buď nedostatkem vápníku, nebo pálením žáhy. Dala jsem jí jogurt, který by měl zklidnit zažívání a obsahuje vápník. Taky to prý může dělat z nudy. Tak nevím.
Veronika

Příspěvekod Veronika v 22 lis 2012 08:47

Zdravím,

píšu jak jsme dopadli, pro případ, že by moje zkušenost pomohla dalším. Po každodenním mazání Jimova oka speciální mastí je to lepší. Už můžeme mazat jen obden. Navíc užívá vitamin A. Operace už nám snad nehrozí. Za dalších 14 dní jdeme na kontrolu. Ohledně Allenina lízání zdi se vet nejdřív zeptal, čím jí krmíme. Krmíme granulemi Gain pro vysloužilé chrty. Nevím, jestli obsahují všechno potřebné. Pejskům chutnají a nám vyhovují cenově. Máte s těmito granulemi někdo zkušenost? Ke granulím dostávají všechno možné. Myslím, že stravu mají pestrou. Vet si myslí, že je to spíš nějakou změnou v rodině. Začala jsem chodit do práce a nejsem moc doma. Takže se Allen nudí, nebo je nešťastná a volné chvíle tráví lízáním zdi. Prý můžeme být rádi, že si místo toho nezačala třeba kousat nohu. Cítím se teď provinile. Máme jí skoro rok. Celou dobu byla v režimu stand by. Je to asi měsíc, co se začala víc projevovat. Chce teď žít, hrát si a poznávat svět. A já na ní nemám tolik času, kolik bych chtěla. Snad se to za čas zlepší.
Jsem ráda, že pan Lacina založil projekt psího centra. Jsem ráda, že můžeme v případě potřeby svěřit naše chrty někomu, kdo zná jejich potřeby.
Veronika

Příspěvekod Verda v 22 lis 2012 09:25

ta změna může vyvolávat různé reakce psů.. vedle zdí, ničení sebesama, venčení se doma, likvidace věcí, brečení při samotě. myslím, že vše má jeden důvod - pejsek chce více pozornosti a zkouší, kterak ji na sebe upoutat. Je to zvláštní, většinou se projevuje u psů, co jsou jedináčci... přeci jen ellen má doma kámoše tak je to zvláštní.
Možná by pomohlo jí více unavit před odchodem do práce, hold vstát o půl hodiny dříve a udělat fakt svižnou vycházku, jak je strará? Mamči galgice Valinka je 7 let a ona má neskutečný množství energie, potřebuje opravdu tu energii vybít, aby byla doma hodná a neměla tendenci si brát věci, které jí nepatří...
věřím, že si na nový režim zvykne, jen bude asi třeba času. Já jsem teď se psy furt doma, max na zmizím na pár hodin a věřím, že začít zase odcházet na více jak 5 hodin by mohl být problém, už si potvory zvykly...sice chrní, ale vědí, že tu mají společnost.
Verda

Příspěvekod Veronika v 23 lis 2012 08:07

Bohužel vstávám v 5:30. V pět ráno se pejskům z vyhřátého pelíšku nechce. Byla jsem s nima doma v kuse 4 měsíce. Taky celý den prospali. Byli ale zvyklí na dlouhou procházku každý den. A bylo léto, mohli být na zahradě. Teď na zahradě nechtějí být. Jim a Allen si spolu doma vůbec nehrajou. Jim spí jak zabitej a Allen jen leží a kouká. Začali jsme to řešit tak, že si je přítel ve tři hodiny vezme do práce. Aspoň nejsou sami a navíc nezamhouří oka, protože se pořád něco děje. Pak je vyzvednu a jsou hotový, takže spí. Uvidíme jak dlouho to takhle bude fungovat. Přeju hodně zdaru.
Veronika

Horor se šťastným koncem

Příspěvekod Veronika v 03 kvě 2013 10:48

Zdravíme adopťáčky i páníčky,

podělím se s Vámi o můj včerejší zážitek. Snad to přinese ponaučení, nejenom mě. Přijela jsem domů autem a ovladačem otevřela bránu, abych vjela do dvora. Bohužel jsem si nevšimla, že jsou naši dva nosani na zahradě. Snažila jsem se bránu rychle zavřít, ale bylo už pozdě. Pejskové mě nejřív přivítali a pak si dali závod směr pole. Nedali se zastavit. Nechala jsem nastartované auto uprostřed ulice, nestlihla si vzít ani mobil. V podpatcích jsem běžela za nimi přes brázdy v poli, abych je neztratila z dohledu. Bohužel jsem nebyla dost rychlá a za chvíli byli pryč. Křičela jsem Jime! Allen! Nic. Hlavou mi běželo tolik věcí. Kam je mám jít hledat? Nemají ani obojek. Mám se vrátit pro mobil a zavolat na policii, myslivcům, do útulku. Mám tady radši počkat? Třeba se vrátí. Co když už je nikdy neuvidím? Co když jsou zraněný? Za jak dlouho bude tma? Bude pršet? Bude v noci zima? Najednou se objevil Jim. Přiběhl celej šťastnej, jak se parádně proběhnul. Vrhla jsem se na něj, až se chudák leknul. Přivázala jsem ho na šálu a volala Allen! Vydali jsme se směrem, ze kterého přiběhnul Jim. Už jsem neměla sílu řvát. Došla jsem až na konec pole, kde byl sráz dolů. Už nebylo kam jít. Jim uviděl srnky. Museli jsme se vrátit domů. Bála jsem se, že se mi z té šály vysmekne. Jima jsem zavřela domů, a jela autem hledat Allen. Cestou jsem se modlila, ať jí najdu. Jela jsem chvíli a uviděla jí. Šla pomalu po silnici směrem domů. Vystoupila jsem a klidným hlasem řekla její jméno. Allen se ale bojí nastupovat do auta a já jí neunesu. Musela jsem jí k němu dostrkat a nacpat jí na zadní sedačku. Byla hrozně uřícená, ale byla celá. Cestou domů jsem děkovala Bohu, že mi jí vrátil. Někdo musí řídit naše cesty. Jinak si nedokážu vysvětlit, že jsem jí našla. Jsem hrozně vděčná, že to dobře dopadlo. Od teď už si budeme vždycky psát zprávu: Psi jsou na zahradě. A pro jistotu vždycky počkám, než otevřu bránu. Kéž je můj příspěvek ponaučením i ostatním majitelům chrtů.
Veronika

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní