Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Jim (Ross)

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Jim (Ross)

Příspěvekod Veronika v 25 črc 2013 12:50

Ahoj, posílám info o našem zánětu rohovky. Právě jsme se vrátili od pana veterináře Beránka. Jesi, mockrát ti děkujeme za kontakt. Je to opravdový profesionál. Uklidnil nás, že Jimík vidí a vidět bude, pokud nezanedbáme péči. Nemoc je u nás stále v počátečním stadiu. Bohužel už v obou očích. Pannus vadí Jimovi prý pouze při mrkání. Protože povrch oka je nerovný. Dostali jsme ciclosporinové kapky. Ty mají ta ložiska rozpustit. Odebrali nám krev na vyšetření štítné žlázy, která může být jednou z příčin. Další příčinou je UV záření, takže uvažujeme o slunečních brýlích. Lidi se nám budou smát, ale pořád lepší, než aby se mu to zhoršovalo. Máte někdo zkušenost s brýlemi pro psa? Vůbec nic o tom nevím. Bojím se, aby seděly. Přece jenom má chrt trochu jiný tvar hlavy, než jiné rasy. Pan veterinář říkal, že pannus postihuje 90 procent německých ovčáků a 1 procento greyhoundů. Tak mě napadá, jestli jsou na to náchylní i jiní chrti, nebo jestli to postihuje jen greyhoundy. Jim je lurcher, ale asi má v sobě hodně velký kus z greye. Dneska byl moc statečný koblížek můj malej.
Veronika, Martin, kočičky Matýsek, Macík, Máma, Mikuláš a zlatíčko Jim
Veronika

Příspěvekod jesi v 25 črc 2013 14:18

Ahoj, tak jsem ráda, že Jim bude v pohodě a není to nic víc vážného. S brýlemi nevím, Hanula je nemá a i tak pouze s kapkami a u nás i léky na štítnou žlázu, zvládáme v pohodě.
jesi s Honey
jesi

Příspěvekod Badra ginever v 25 črc 2013 16:24

urcite si na bryle zvykne.bude to chvilku trvat ale pujde to.posilam fotku,pejsek jezdi na babete a bez problemu si bryle nechal.
Přílohy

pes bombardak.jpg
pes bombardak.jpg (172.41 KiB) Zobrazeno 3148 krát
Vlaďka,azawaci Accra,Badra a Lily,labrador Akido,kocky Monty a Ceylan a krajta kralovska
Badra ginever

Příspěvekod Veronika v 19 zář 2013 21:52

Ahoj všem adopťákům. Chtěla bych se zeptat, zda je normální, že nám Allen už ve 4 letech začala šedivět. Nemůže to být příznak nějaké nemoci? Předem děkuji za radu.
Veronika, Martin, kočičky Matýsek, Macík, Máma, Mikuláš a zlatíčko Jim
Veronika

Příspěvekod Badra ginever v 20 zář 2013 08:18

azavaci sedivi uz od 2roku.Myslela jsem ze to bylo stresem ktery si prozila ale je to uplne normalni.Ptala jsem se na to chovatelky.Jeji holky jsou taky 4lete u uplne sesedively.A to se maji skvele.Je to urcite genetika,nedelala bych si s tim starosti.
Vlaďka,azawaci Accra,Badra a Lily,labrador Akido,kocky Monty a Ceylan a krajta kralovska
Badra ginever

Příspěvekod Nikola.Mull v 21 zář 2013 09:22

I greyové bývají kolem 4. roku šedivý hlavně ti tmaví.. :-)
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Předchozí

Zpět na Adoptovaní