Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

TAZ

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: TAZ

Příspěvekod Zuzík v 20 dub 2010 13:33

Držím moc palečky, aby to pomalu šlo. Tohle zatím řešit nemusím, jsem na mateřské, ale za rok bych se měla vrátit do práce a tak jsem přemýšlela, že Tommymu pořídím druhého kámoše, aby mu nebylo smutno. Přeci jen bude na nás hodně zvyklý.
Zuzka, Luďěk, dětičky Ben a Anička, číči Zrzek, Sisa, Minie a Buclík a zlatíčko Tommy s bláznivým Aminem + sem tam nějaké to psisko navíc
Zuzík

Příspěvekod pzlkovanova v 20 dub 2010 20:19

jasně, určitě to půjde.. možná pomaleji než u jiných, ale určitě to časem zvládne {5;35}
pzlkovanova

Příspěvekod tazmánský čert v 23 dub 2010 17:59

tak máme první úspěchy - zavíráme Tazíka do prádelny, kde nic nemůže zdevastovat a když se vyčurá, tak to steče do kanálu, takže v pohodě. Kupodivu dneska tam měl jenom vylitou vodu. Koupili jsme mu kongo - a dáváme mu ho s dobrotou při odchodu. Je to fajn hračička, včera se ani za mnou nesápal, hned začal dolovat dobrůtku :) Sem tam udělá loužičku, ale hovínka si nechává na zahradu. Mamka za ním po třech hodinách zajde, vyvenčí ho a znovu zavře. Takže momentálně to Tazík zvládá v pohodě. Dneska prý jenom chvilku štěkal, jak Aleš odešel do práce, ale pak celou dobu byl klid. Což teda koukám :113: Jo a taky si prý sám dobrovolně skočil do vany, protože tam byly jeho ťapance :lol: Tak držte palečky, ať je to pořád lepší a lepší. Taky nám Tazík přibral dvě kila, včera jsme ho vážili a žasli jsme :) Jak měl při příjezdu jizvičky na nohách - pokousané od psa, tak mu už krásně zarostly. Celá naše ulice ví, že je to chudáček pesan z útulku z Irska (někteří si dělají srandu jestli na něho mluvíme česky nebo anglicky) a když vylezeme ven, tak si ho hned každý chce hladit - to je něco pro tu naši vtěrku, oohromné, hned s každým kamoš. Dokonce si našel kamošku (paní pracuje ve velkoskladu s masem) a každé ráno si k ní kráči pro kousek šunčičky {5;26} Strašný somrák, stoupne si tak, aby na něho ve skladu viděli a čeká až paní vyjde ven {5;24} Hlavně nenápadně :)
Ája, Káša a Tazule
tazmánský čert

Příspěvekod Zuzík v 23 dub 2010 20:48

To je ale paráda,že se Tazík tak kamarádí. Je to moc hezké. To u nás neznám. Tommy je v tomto směru hodně nedůvěřivý. Koho nezná, tak vždy ocásek až u krku, ale jak pozná, tak celkem pohoda. Držím palečky, ať trénování samoty jde lépe a lépe.
Zuzka, Luďěk, dětičky Ben a Anička, číči Zrzek, Sisa, Minie a Buclík a zlatíčko Tommy s bláznivým Aminem + sem tam nějaké to psisko navíc
Zuzík

Příspěvekod tazmánský čert v 06 kvě 2010 10:20

Tak se zase hlásíme s novinkama z Ostravy :)
Dneska jsme byli s Tazem u veta..včera - nevím jak ale udělal si ránu na noze, vyčistili jsme mu to a v domnění, že jde jen o škrábanec, tak jsme ho nechali, krev přestala téct, stroupek už se dělal. Jenomže Taz si večer z nudy začal ránu lízat a vykousávat! Samozřejmě mu z toho začala valit krev a nedala se zastavit. Ledovala jsem, zavazovala ale nakonec jsem volala Alešovi, jestli může z práce "zdrhnout" ať jedem na pohotovost, protože to už nebylo normální. Bohužel my tady v Ostravě máme tak príííma doktory, že v osm večer je zázrak nějakého sehnat!!:evil: Ve Vítkovicích, kde vždycky pohotovost byla - a kupodivu je - tak všude tma, dozvonit se nedalo - to jsme tam 20min čekali, na hlavních dveřích jsou jen čísla na doktory - kupodivu ti co dali pevnou, tak měli zapnutý záznamník s odkazem na mobil, který stejně nebrali. Zkusili jsme zajet přímo k jednomu vetovi domů - kde taky bývala pohotovost - nebyl doma. Tak jsme volali do Poruby a tam se nás paní zeptala, co se stalo a že mu to máme stáhnout, zavázat a ráno v osm přijít. Fajn - poslechli jsme, ránu vyčistili, stáhli, zavázali a ráno měl Taz nožičku nateklou, pořád s ní kopal a nedal si na ní šáhnout..díky panu doktoru Mertovi máme ránu vyčištěnou, máme tam antibiotika - rána je 1,5cm hluboká :shock: , takže je zašitá, máme píchanec proti bolesti a proti tetanu(teď nevím jestli to je proti tomu), nožičku máme krásně zavázanou a ještě si Taz k němu za to všechno přišel pro podrbání - prostě šikulka!! Taky jsme se pana doktora ptali na separační úzkost, kterou bohužel Taz trpí - odpověď jsem viděla na vlastní oči :lol: zavedl si nás k sobě do kanceláře, kde na zemi byl pelíšek a v něm fenečka boxera :) taky trpí separační fobií a je hodná jenom když je s ním v práci :) super no, takže Taze budu muset naučit jezdit MHD a bude tady se mnou v kanclu :D Jenomže tohle není řešení..zkoušíme ho dál zvykat, ale moc mu to nejde..
Ája, Káša a Tazule
tazmánský čert

Příspěvekod Jana v 06 kvě 2010 10:28

Teda u Vás je taky pořád nějaký šrumec. Chudinka Taz muselo to bolet prdelku jednu. Fakt někde je s těma doktorama problém,to ani raděj člověk nedomýšlí,kdyby bylo něco fakt urgentního a šlo o život. No hlavně,že dostal všechny možné léky co mu pomůžou a bude se to hojit. Moc Vám držíme palečky.
S tím Vaším trápení s úzkostí to asi bude taky tvrdý boj a kdoví jak to bude pokračovat. Možná fakt by bylo řešení pořídit mu kámoše co je sebevědomý a jistý sám sebou. Už by se chlapínek nemusel doma bát. No máte před sebou dlouhou cestu,ale snad to půjde. Přejeme Vám krásný den. {5;19}
Agir a Keliška a Jana ze Dvorů
Jana

Příspěvekod Magda v 06 kvě 2010 10:41

Tak to je radost, to jste si užili, já mám s vetem už léta domluveno, tím, že chodím k němu už dlouho, můžu kdykloliv zavolat na soukromý mobil a je mi k dispozici.
Separační úzkost řeším teď také, u dočasu pejska Bo, a je to fakt těžké, navíc on má panickou hrůzu úplně ze všeho, takže na tom pracujeme a bude to také běh na dlouhou trať.
Myslím, že jste to četla, ale jen pro jistotu ještě odkaz :
viewtopic.php?f=13&t=107&start=0
Magda

Příspěvekod tazmánský čert v 06 kvě 2010 10:47

ano ten odkaz na stránky - separační úzkozt a čtyři kroky máme prostudované od začátku do konce - první krok máme za sebou, to není problém, teď jsme u konce druhého kroku - Taz je v klidu i když je mezi náma překážka, ale vidí na nás, takže v pohodě. Nesmí se ale zavřít dveře, přes které na nás nevidí - to je konec. Ale zkoušíme dál a dál, vím že to bude ještě na dlouho, ale v poho. Nic se ani dělat nedá. S tím veterinářem - taky už máme číslo na toho našeho, jsme u něj zaregistrovaní, takže pokud by se nedej bože zase něco stalo, tak máme volat :)
Ája, Káša a Tazule
tazmánský čert

Příspěvekod Rosťa-OV v 06 kvě 2010 10:58

k Mertovi do Poruby sem chodil taky,když sem ještě jezevčíka.....teďko chodím k vetovi u nás na Dubině MVDr Košťál , je ochoten přijít kdykoli i večer když se mu zavolá ! nebo dojet domů za psem po tel domluvě,ještě se nestalo,že by mobil nezvedl ! můžete chodit k němu jako já a máte to blíž.......je frajer doktor,se podíbejte do topicu od Sabre Magic jak sme na jeho doporučení a s jeho pomocí shojili humus ránu po operaci Sabroškovi,dnes tam už nic nemá !!!! A to sem mu vůbec nevěřil a aji sem mu to řekl so očí že o tom pochybuji co mi radí a dělá.....pak sem se omluvil za to,v co sem pochyboval - jen se usmál a řekl,že nejsem první co mu nevěřil.Zkrátka mě na vlasní oči přesvěčil,že to umí a rozumí tomu co dělá . ""5-() ""4-() že to není žádný "felčar"
Rosťa-OV

Příspěvekod pupulu v 06 kvě 2010 11:01

Jojo Rostíku musím ti dát za pravdu.Ač jsem z jiného koutu MVDr. Košťála znám z různých diskuzí a každý ho moc chválí!! :113:
pupulu

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní