Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Stag a Dewy Ban

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Stag a Dewy Ban

Příspěvekod Anina v 14 led 2009 13:30

Tak konečně se i my dostáváme k tomu, abysme se ozvali. Stagy je 2 lety lurcher, přijel v
červnu 08 a my si ho brali jen dočasně a osud chtěl, že u nás zůstal. Stagy byl ze začátku hrozně vyplašený, měl neuvěřitelný strach z chlapů teď už se to docela spravilo, ale pořád to není ono. Jinak je to rošťák hrozně rád si hraje a lítá po zahradě s naší ovčačkou, já jsem často součástí jeho hry jenomže ten miláček si neuvědomuje svoji sílu a docela ta jeho hra bolí ;) a když se na něho zlobím(a nejen na něj) celkově když nadávám tak se na mě usmívá,abych toho nechala. Nemá rád cizí psy, když je vidí za plotem mám pocit, že ten plot rozštípe. Je to výborný skokan s přehledem přeskočí 160 cm. Doteď jsme byli bez zdrav. problému, až teď nám nějak začal ztrácet srst na kořenu ocasu a hřbetu, zatím jenom desinfikujeme a pokud se to nezlepší, tak pujdeme na vyšetření na plíseň a jednou se u něj projevil pravděpodobně epileptický záchvat, od té doby nic. Tak uvidíme jak to půjde dál.
A teď něco z ženské části chrtiho osazenstva" Duinka" jak jí všichni říkáme je také 2 letá, ale greyhound. Přijela k nám v září 08. Je to takové zlatíčko nekonfliktní, a byla hodně postižená závoděním neznala hraní, zajímala se jen jídlo( to jí zůstalo do teď :) ), bylo jí všechno jedno. Teď už se docela začíná projevovat krade na co příjde, všechno sní, začíná lítat a řádit, ůžasně pusinkuje. Jakmile se do naší hry vloží Stagy, a to je pokaždé, je po hraní. On totiž neuvěřitelně žárlí, když se mazlíme, tak ji odstrkuje, hned druhý den co byla u nás ji nečekaně napadl a to je možná důvod proč si s ním nechce hrát. Teď už se snáší dobře a když náhodou jeden zůstane bez druhého tak se hrozně vítají a čuchají. V pondělí to naše bílé zlato asi někde na zahradě spadla, ale vubec nic jsme nevěděli. Venku lítala až jsem přišli domů začala odlehčovat zadní nožku, pak už na ni ani nestoupla a hrozně naříkala při lehání a vstávání. Do rána měla nohu opuchlou a uplně fialovou jeli jsme k vetovi a naštěstí je to jen hematom a žádná zlomenina. Má antibiotika, aby do toho nedostala zánět.
Vložím pár fotek, ale všechny jsou pořád ležící, protože když jsme venku, tak vedu dva šíleně šťastné psy, k tomu tři děti, takže na focení mi nezbývá ani ruka ani oko jak to všechno hlídám :shock: .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Anina

Re: Stag a Dewy Ban

Příspěvekod Lucie v 14 led 2009 13:44

Nadherne fotecky, sem moc rada, ze ste zde mezi nami ;) . je hezke cist o stagouskovo pokrocich, dole je perfektni text o plisnich a o injekci proti nim, treba vam to take pomuze.

moc pozdravu cele bajecne rodine od nasi smecky
Lucie

Příspěvekod tereyska v 15 led 2009 19:23

Krásné fotky :) , koukám, že sjte tedy řádná smečka a venku musíte být opravdu všude a vidět vše :shock: . Obdivuji a snad to nebude ta plíseň.

zdravíme :) všechny
tereyska

Příspěvekod Anina v 20 led 2009 12:41

Tak dnes Duinka dobrala antibiotika a nožka už vypadá jak má. Byli jsem u druhého veterináře a nebyl to jen hematom, ale zánět lymfatických cév. Dostala dvojnásobek antibiotik a ještě další léky, protože jinak by o nožku mohla i přijít. A Stagy na tu srst dostává zinek a pupálku a přidávám jim multivitamíny do krmení a zdá se mi, že už se to lepší, takže plíseň je snad zažehnáná ;)
Anina

Příspěvekod Magda v 20 led 2009 12:54

Chudák Duinka ta si to tedy užívá,u druhého veta jste byli a ten to rozpoznal na rozdíl od prvního, chápu to dobře? Já jsem také byla nucena jednou obejít dva vety, než byla stanovena diagnoza, a dnes už i s malým šitím jedu raději k vetovi, kterému věřím, je fakt, že je dražší, ale zatím nezklamal. Tak držíme také tlapičky at jsou oba v pohode.
Magda

Příspěvekod tereyska v 20 led 2009 13:02

To nás mrzí teda, ještě že jste k tomu druhéme vet zašli . Držíme pěsti a :) ať se to dá brzy dokupy a nožka je v pořádku, dobrý veterinář k nezaplacení.
..taky jsme vyměnili veterináře a teď jsme spokojeni s péčí i s přístupem.
zdravíme Blacky a Terez
tereyska

Příspěvekod Lenka Č v 20 led 2009 21:33

Zdravíme krásnou smečku,a držíme palce ať už je nožička v pořádku ;)
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Zpět na Adoptovaní