Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Bradley - pes/2007

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Bradley - pes/2007

Příspěvekod L + L v 12 zář 2012 11:57

Jak to tu čtu, tak Vám musím dát za pravdu. Asi delší pobyt u nás, nic nevyřeší. Jen to, že ještě víc bude věřit nám, ale kdokoli přijede, k tomu bude stále nedůvěřivý... Tedy jediná cesta je, aby Bradley odjel do svého nového domova a tady si během týdne osvojil řád a přijal nové páníčky i kamarády. Myslím, že s tím nebude mít problém. Jen to musíme načasovat tak, aby s ním raději někdo z lidí ten týden byl. Nejde ho nechat pouze s malými kamarády. (Měl by tendenci vybudovat řád svůj....)
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod Verda v 12 zář 2012 13:27

Když vzpomenu na Nibba, choval se podobně, chtěla zabít yorky v domě, chňapal po všem co nebyl chrt, doma jen apaticky ležel, neprojevoval radost... jen potřeboval čas. Za dva dny už věděl, že ostatní pejsky nesmí, za měsíc už věděl, že může zavrtět ocáskem... (byl doma jako jedináček, tak to trvalo déle). Myslím, že by mu King pomohl a ukázal, že je vše ok. Jen by na počátku musel být oddělen od čivav, či s košíkem..
Myslím, že jsme si teď navykli, že z UK jezdí pejsci parádně vyladění a Bradley je docela vyjímka, ale když vzpomenu třeba na Adamovi Minnie a další... není toto nic neobvyklého :)
Chtělo by to domov opravzd co nejdříve, i za cenu toho, že to z počátku nebude snadné. Ale jisté je, že ikdyž si za měsíc navykne v proboštově, bude tam velký mazák, tak změna ho vykolejí... Proto lépe aby šel co nejdříve, než se stihne na vás ještě více nafixovat.
Verda

Příspěvekod Zuzana v 13 zář 2012 06:40

Láďo, jsem ráda, že jste dospěl k stejnému názoru ""5-()
Tak jak to půjde, frrr do nové rodinky :)
Zuzana, Bedříšek, Jenny a náš páníček Michal
Zuzana

Příspěvekod jitka v 13 zář 2012 09:14

013.JPG
013.JPG (37.92 KiB) Zobrazeno 1816 krát

Tak po týdnu se Bradley už aklimatizoval v novém domově. Celodení pobyt v kolektivu dalších pěti kamarádů mu nedělá problém. Na zahradu nepouštíme všechny najednou ale po 2 až 3 a ani tam nemá tendenci ostatní prohánět nebo provokovat. Na zapískání přiběhne okamžitě domů. Je veselý, vrtí ocasem a rád si hraje. Nevrčí, nekňučí, nedevastuje nestěhuje. Jméno už rozumí, každý den rozdávám všem pamlsky a každý čeká na své jméno, Bradley se nijak neprosazuje a ani ,nestojí stranou,. Nemá ani problém když někdo zvedne prudce ruku.
Denně k nám dochází zedník na kterého si zvykl a chodí se pomazlit.
Včera jsem našla odvahu konečně ho seznámit s malým russlem. Vždy je dobré seznámit mrňouse v jedné místnosti bez ostatních. Seznámení proběhlo s košíčkem, Kešl si Bradleyho provrčel a za hodinku jsme košík sundali a hoši už spolu běhali po domě. Na veliký pozemek bych je společně běhat nepustila protože jsem si jista, že Bradley by v Kešlovi mohl spatřit snadnou kořist. Ale doma úplně v klidu.
Jenže, Bradleyho jsme spolu s Texem vytáhli na první procházku. Okolo rodinných domků štěkal na psy za plotem, na hlavní silnici neměl problém s projíždějícími auty ale spíš s kolemjdoucími. Choval se jako kdyby nikoho nechtěl potkat. Moje trpělivost nebyla nekonečná, tak jsme to brzy otočili domů a budeme testovat příště.
Moje teorie už před jeho příjezdem byla správná: celý život v jednom psinci, závody a cesta na jednu a tu samou dráhu, většinou jeden a ten samý trenér. Transport pro něj musel být absolutní stres.
Bredley má hodně dostihů, na stadionech je kravál, musí projít veterinární prohlídkou, kde mu na stole prohlíželi nohy a poslouchali srdíčko. V klidu musí projít ke startovacím boxům atd..
Posuďte sami co dostihový psi včetně Bradleyho musí zvládnout bez stresu a emocí
http://www.youtube.com/watch?v=nRiGgqrX ... ploademail
jitka

Příspěvekod Verda v 17 zář 2012 10:39

Miláčku Bradley, tak moc jsem si přála, že až přijedu domů, tak ty už budeš mít svou rodinku... Snad brzy!!
Verda

Příspěvekod Stříberka v 19 zář 2012 12:39

Nádherný pejsek. Ale on je opravdu celý Syd :)). Trochu i s tou povahou. Sydík je už doma suverén, i na návštěvě u babičky :)), venku je to ten nejšťastnější pes na světě, ale když přijdeme do společnosti lidí, které nezná a hlavně do uzavřeného prostoru, tak zatáhne ocásek, začne prdět a nahlas dýchá. Je to s ním už o mnoho lepší, ale stejně je tam velká nejistota. Jednou jsem ho sebou vzala i do přírodního divadla v lese, ale to množství lidí ho znejistělo a taky nahlas dýchal, ačkoliv to bylo venku v lese. Malí pejsci ho ale nikdy z míry nevyvedli, nevšímá si jich. Bere jistotu z Átmana, kříženec labradora s ovčákem, to je naprosto nebojácný pes a velký hlídač. Nebojí se ničeho, ani dělobuchů, bouřky, prostě ničeho. Syďák se od něj učí.
Stříberka

Příspěvekod jitka v 20 zář 2012 08:09

Bredly má denně samostatnou procházku. Nemohu říci ,že by se u něj moc zlešilo. Stále se vyhýbá kolemjdoucím, a je stále ve střehu. Raději si ho jistím vodítkem uvázaným za obojek i kšíry. Pokud jde kolem plotu kde štěkají psi, začne štěkat a je velký hrdina. Je minimum greyhoundů, kteří se takto projevují. Opak je tady u plotu, to si zase kolemjdoucích psů moc nevšímá. Návštěvy taky ignoruje a nepřijde se pomazlit. Ale s námi by se mazlil pořád. S malými psi problém nemá, ani v kolektivu se nesnaží prosadit. O víkendu už se nechal hladit od Květy. Je to otázka času, kdy si každého prověří a potom se začne chovat normálně. Předevčírem nastoupil do rybníka a chtěl se koupat. Bude chvilku trvat než se srovná, zatím jako adoptivní rodinku můžu doporučit jen s rodinným domkem kde by mohl běhat na zahradě, rád bude mít i psího kamaráda. Je v super kondici, bude dobrým společníkem na delší výlety v přírodě. Co se týká procházky po městě nový páníček bude muset mít hodně trpělivosti. Kdysi jsem měla zachráněného greyhounda, když jsem ho přivedla byly mu necelé 2 roky a bydleli jsme v centru města. Bradley je proti němu ještě hrdina. Endy se bál i sochy v ulici, zastavoval se a vůbec nechtěl nikam jít. Netrvalo to ani 3 měsíce a byl z něho normální městský pes, který se rád stavil i v kavárně. Jenže Bradley už je starší, tak si nejsem jista zda to bude tak snadné. Ale zase mě uklidňuje když si vzpomenu na Tíťu, jaká byla vyplašená a teď je z ní super společník...
jitka

Příspěvekod Stříberka v 20 zář 2012 12:11

Pravda je, že se Sydem jsem se taky nesetkala s tím, že by ječel na psy za plotem. Jen jednou jsem měla příhodu a tu jsem teď popsala u Syda, teda původně Derryho.
Syd nesnáší ostré zvuky a nebo prudký pohyb. Je schopný, když se lekne, skočit s obrátkou o 180°.
Stříberka

Příspěvekod Verda v 01 říj 2012 11:07

Miluju Bradleyho :) V sobotu jsem se ho byla s Nikim v Proboštově pozdravit, je tu čudla čudlí... Bál se pohlazení, není na cizí zvyklý. Ale ty svoje lidi, ty bude milovat nade vše!!!
Verda

Příspěvekod KEESSIINNKKAA v 01 říj 2012 19:15

Proboha ať už se najdou konečně páníci nebo ho dotáhnu domů i přes zákaz drahé polovičky.Co se týče chování,tak to dobře známe ale časem se to trochu upraví.Casper už je taky o dost lepší ale řekla bych že vítací pes co miluje každýho,to nebude nikdy.Hm...ale mě to vůbec nes..... :10:
Pes je úžasný tvor,který je schopný věrnosti až za hrob.Od dobře vedeného psa by se mohl leckdo učit jak žít.
KEESSIINNKKAA

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní