Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Ivy - fena/2008

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Ivy - fena/2008

Příspěvekod vegetka v 29 říj 2012 15:19

ach jo, zase jedno prohlášení české chov.stanice greyhoundů k adopci vysloužilých zahr.psů-dle mě tedy to, že si vezmeme k adopci nějakého takového pejska rozhodně nepodporujeme irské a anglické chovatele v jejich zacházení s těmi, kteří se jim již nehodí {5;33} . I kdybychom je neadoptovali stejně by tahle mašinérie u nich jela dál a za hlavu by se měli hlavně chytit vlády příslušných států a nikoliv aby čeští chovatelé haněli nás, kteří chceme jen zachránit pár životů z těch tisíců zmařených. To je můj názor a adoptovat si můžu jakého pejska chci a nikdo mi to nebude zakazovat.

http://greyhoundracing.webpark.cz/
vegetka

Příspěvekod vegetka v 29 říj 2012 15:20

TEĎ SE MI TO PODAŘILO VLOŽIT
ADOPCE CHRTŮ

ADOPCI GREYHOUNDŮ Z IRSKA V ZÁSADĚ NIJAK, ANI MORÁLNĚ, NEPODPORUJEME!

Adopce chrtů z profesionálních drah - v poslední době hodně diskutované téma, je pouze podpora pro irské chovatele, kteří za přispění různých dotací státu a EU, dále chrty množí a množí, selektují, zabíjejí štěňata, mladé psy, zraněné a nepotřebné.
Každý adoptovaný greyhound sice uvolní místo dalšímu, v žádném případě ale ne všem. Útulek pro nepotřebné psy by měla vláda zajistit všem! Když dokáže podporovat chov, ať také podporuje důstojné stáří a odchod těchto psů.

Po celé Evropě, u nás také, je spousta chovatelů greyhoundů, kteří chov financují pouze ze svých platů, o úlevách na daních a podporách od státu by se jim mohlo jenom zdát. Všichni máme doma staré, vysloužilé, nebo z jiných důvodů neběhavé greyhoundy, o které se staráme dokud to jde. Útulek se nám příčí, nehledě, že psa, který má majitele, nemáme šanci do něj dostat. Neznám ale nikoho, kdo by tuto možnost bral. Mnoho chovatelů svoje staré nebo zraněné greyhoundy nákladně léčí, jen aby jim prodloužili život.
Irský chovatel (respektive jeho zaměstnanec) takto dokáže pečovat pouze o psa, který roky slušně vydělával peníze jako dostihová hvězda, případně jako hvězda, která byla přesunuta do chovu. TAKOVÝ CHOVATELSKÝ PŘÍSTUP NEMŮŽEME PODPOROVAT ANI MORÁLNĚ!
Všechny evropské instituce tomu nečinně přihlížejí a všichni lidé, kteří s dobrou vůlí adoptovali chrta, nevědomky rozšířili řady těch, kteří tento způsob nekontrolovatelného chovu podporují!
A ještě jednu věc si neodpustím: V omylu žijí všichni, kdo si myslí, že pes, který se dostal do adopce, byl nákladně léčen! Kdyby do nemocného psa chtěl někdo investovat za drahou léčbu, neskončí v adopci a následně bůh ví kde. Pes, který v Irsku něco znamená, zůstane tam, nebo se nabídne k prodeji.
vegetka

Příspěvekod Dáša Trojáková v 29 říj 2012 18:30

Prosím? mě se to snad jenom zdá!!! to jsou .....
ObrázekPes je jediné stvoření, které vás miluje víc než sebe a jestli nejde po smrti do nebe, tak chci jít tam, kam půjde on...
Dáša Trojáková

Příspěvekod Blanka.Mull v 29 říj 2012 19:35

Proč se rozčilujete ???Vždycky bude do nás někdo rejt a hanit nás.To je přece jasný že jim vadíme a přesně jak píšeš ,nebude nám někdo říkat co máme a nemáme dělat,to je přeci naše věc .nebude nám někdo kecat do života,my jim taky nekecáme.každý by chtěl aby ostatní žili podle něj,že se vůbec nad takovýma pitomostma rozčilujete,klídek a rychle pomazlit všechny adoptáky...
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod stepastemberk v 29 říj 2012 19:41

Prázdné hlavy :-) evidentně.
Oni chtějí aby jsme si ty čoklíky koupili od nich :-) to je jasná no a mám ten pocit,že kdyby se sázelo i u nás mají plný psinec :-)
Frockin Berry
stepastemberk

Příspěvekod Blanka.Mull v 29 říj 2012 19:47

No tak to je přeci jasný,všude by to dopadlo jako v Irsku a Anglii,to bohužel jinak nejde.Kam by se dávali v ČR vysloužilí chrti???? Uplně stejně jako tam - do utulku.Už vidím ty přiblblý chytráky jak jich mají doma třeba 20 a na nic ,protože už nemůžou závodit a oni je přeci do utulku nedají.......To jsou kecy vypatlanců a nevím proč si tady kazíte den???Ty kecy byly,jsou a budou stejně jako peníze....
No tak lidičky obejměte ty svoje mimča a honem pusinky....
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod Blanka.Mull v 29 říj 2012 19:50

Jooo a ještě něco já když jsem byla v klubu pudlů a měla výstavní pudlici a chovnou stanici....No to bylo keců na ostaní psy,to byste ani nevěřili kolik zla je mezi takovýma lidma a i mezi sebou..Bylo nás 5 holek z Mostu co jsme vystavovaly a za nedlouho jsme všechny od toho odešly,kvůli tomu zlu mezi pejskařema...
Blanka.Mull

Příspěvekod Jitka N. v 07 čer 2015 10:05

Ahoj
ve středu večer jsem potkala v Praze Ivy s paničkou, je to skutečně boží fenečka. Má se výborně a s Luci jsme si pokecaly jak jinak než o chrtech. Ivy se zajímá hlavně o psí značky v parku, ode mě se nechala milostivě pohladit, je vidět, že stojí jen o tu svou paničku. :lol:
Jitka a "černá zlatíčka" Rino a Moro
Jitka N.

Předchozí

Zpět na Adoptovaní