Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Matt- Matelot greyhound

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Matt- Matelot greyhound

Příspěvekod Dáša Trojáková v 28 čer 2012 20:41

závodní jméno : Matelot
datum narození : 10.05.2006
plemeno : greyhound
barva: žíhaný

Obrázek

Jeho historie:
http://www.adopcechrtuforum.cz/viewtopic.php?f=82&t=2290
ObrázekPes je jediné stvoření, které vás miluje víc než sebe a jestli nejde po smrti do nebe, tak chci jít tam, kam půjde on...
Dáša Trojáková

Re: Matt- Matelot greyhound

Příspěvekod Dáša Trojáková v 28 čer 2012 20:42

Hodně štěěstí broučku ušatej... {5;35}
ObrázekPes je jediné stvoření, které vás miluje víc než sebe a jestli nejde po smrti do nebe, tak chci jít tam, kam půjde on...
Dáša Trojáková

Příspěvekod Zuzana v 29 čer 2012 06:40

Mattíku, ať se ti u nás v Mostě líbí, máš tu hodně chrtích kamarádů, tak se na tebe moc těšíme {5;32}
Zuzana, Bedříšek, Jenny a náš páníček Michal
Zuzana

Příspěvekod Verda v 29 čer 2012 08:09

Mattík se ano neohřál v dočásku :) To je moc dobře!!!
Těším se na tebe :)
Verda

Příspěvekod Morganka v 29 čer 2012 09:07

Cože to byla rychlost tak Matte hodně štěstí v nové rodince
Morganka

Matt - zprávy z nového domova

Příspěvekod Tina v 29 čer 2012 12:25

Zdravím :)

Chtěla bych se s Vámi podělit o první Mattíkův den. Cesta domů byla sice krátká ale zdála se dlouhá. Matt nechtěl sedět, pořád stál a koukal co se děje, až po nějaké chvíli si lehnul a hlavu si položil na mojí nohu.

28062012519.jpg
Konečně v klidu v autě :D
28062012519.jpg (36.65 KiB) Zobrazeno 3398 krát

Když jsme přijeli do Mostu, vyvenčila jsem ho a šli jsme domu. Byl docela vyděšenej z výtahu, ale proběhlo to dobře :D. Ve chvíli, když naše žárlivka Ťapka spatřila Matta, nechtěla ho pustit do bytu a vrčela :D samozřejmě jsme jí zkrotili a Matt mohl vejít. Celej den mu chodí Ťapina za zadkem a hlídá ho. Matt z ní má pěknej respekt.

Ve svým pokoji jsem mu udělala z dek pelíšek, kterej se mu moc nezdál a tak se radši chladil o zem.

SAM_1431.JPG
V pokoji
SAM_1431.JPG (70.36 KiB) Zobrazeno 3398 krát

Mattík si na mě naštěstí zvyknul a ví že je můj. Je to ale takovej prdloušek, že když konečně usne a já si jdu třeba pro pití do kuchyně, je ihned vzhůru a musí mě jít doprovodit. Snažím se kvůli němu chodit po špičkách ale on stejně ví. Pořád by se jenom mazlil. Zjistila jsem, že se mu líbí drbání pod krkem, tak vždycky přijde a natáhne ho :)

K večeru jsme s kamarádkou a jejím vlčáko-labradorem Fidem (?) vyrazili ven. Docela jsme se báli jeho reakce. Když jsem vyšla před vchod s Mattem a oni na nás čekali, jak jinak než na něj Fido začal štěkat. Matt jako pan inteligent si ho ani nevšimnul, takže se Fido zkrotil a mohli jsme vyrazit. Byli jsme u rybníku, kde si Matt zchladil packy, ale nic víc se mu nechtělo. Pak jsme zalehli do stínu do trávy.

28062012535.jpg
Matt a Fido :)
28062012535.jpg (85.33 KiB) Zobrazeno 3398 krát

Doma si konečně všimnul prasečí nohy a dal se do ní. Jediný co mě ale trápí je, že vůbec nechce granule, který dostal od bejvalý paničky...Od mamky dostal tyčinky, takový voňavý měkký, který samozřejmě nemohl odmítnout :D a dneska měkký granule, který dostává Ťapka a ty mu taky chutnali, ale ty jsou spíš jako pamlsek než normální granule.

Dneska, když jsem šla do školy pro vysvědčení, chudák Matt naříkal, až vzbudil mamku. Přišla jsem za hodinu a on mě vítal, jak kdybych doma nebyla celej den.

A něco ke kocourovi, chudák Yuki byl včera celej den zalezlej, až večer se přišel ukázat. Koukal jak socha z dálky a netroufl si blíž. Matt si ho skoro nevšimne, jenom zpozorní a dál leží, za to čičina si myslí že vidí koně :D

Tak to by jako úvod stačilo, Mattíka jsem si zamilovala, je to zlatej pejsek ♥

PS: Zrovna přišel poprví Yuki do pokoje a sleduje spícího Matta :))
Tina

Příspěvekod Verda v 29 čer 2012 12:44

Tiny moc díky za povídání! Zvládla jste vložit fotky i do textu, to neumím ani já :) :)
s těma granulkama nevím, dávali jste suché? Oni většinou chrti jedí s trochou vody, já je tady ještě vylepšuju, ráno granulky 1/3 porzce a lžíce jogurtu + 1dcl vody, večer má 2/3 losový olej a kousek psí konzervy a zase trochu vody.
Jinak nahoře je vedle Uživatelský panel (0nových zpráv) - tam jdou rozesílat soukromé zprávy mezi uživateli fora, jeho bývala majitelka je Marie - memberlist.php?mode=viewprofile&u=1188 i v tomto odkazu je možnost jí poslat zprávu, ji se objeví na mailu, tak se můžete zeptat, jak jedl granule.

Trénujte samotu :) Ať se z Matta nestane závisláček :) nejlépe je učit ho, kde má svoje místo a když má tendence moc vás po bytě stopovat, tak mu dáte povel místo /teda ve chvíli, kdo ho už zná/---on totiž jinak neví, co se po něm chce, tak chodí za člověkem a když mu odejde pryč je smutnej.
Takže ho učte s pamlskem "místo"...když tam leži, opakujte "místo a čekej" na chvíli se narovnejte a dejte pamlsek, postupně můžete zkusit udělat krok vzad, pak dva, pak třeba i za roh, či za hlavní dveře. Ale vždy potoupit dál jen když zvládne tu původní vzdálenost :)
hodně jsem o povelech a cvičení psala u Rhyny v topíku - viewtopic.php?f=10&t=5021&hilit=rhyna&start=630
Verda

Příspěvekod L + L v 29 čer 2012 12:57

Tady baštil Calibru jen se zaprášilo. Nechám Vám vzorky a uvidíme, když tak vyměníme... Nebo hold povařit rýži atd... Je pěkně kulaťoučký a trochu se v jídle zklidnit mu neuškodí...

/§9:)
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod L + L v 29 čer 2012 13:39

Mluvil jsem s Marií a věci se mají tak:
Mattík papal zásadně v leže na pelíšku, granule suché, vodu měl o tři kroky dál.
Když mu Maruška granule namočila, tak je hltal, že se skoro dávil. Suché musel kousat,
zde dávení nehrozilo.
Granulky papal chicopee a genesis dostal teď poprvé, proto se na ně tak tváří...
Jo a miluje květákovou polévku.

Tinko, nahoře jsou soukromé zprávy. Můžeš se Marušce ozvat - Nick. má - Marie
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod Tina v 29 čer 2012 13:42

Ráda sem se vypsala, chtěla sem toho napsat ještě víc, ale tak jindy :)
My ty granule zkoušeli i s vodou ale ofrňuje se nad tím. Jinak je má samozřejmě hned vedle pelechu i s vodou a zbytky z prasečí nohy :D ...podle mě je to zatím tim stresem z novýho prostředí, snad se do toho brzo dá :)
Tina

Další

Zpět na Adoptovaní