Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Joy

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Joy

Příspěvekod andrea v 10 črc 2010 16:55

Joy se vyrovnala se zraněním .Má kolem něj bakulku a trochu zvednutý dráp.Začala i běhat,ale místy tu nožku odlehčí,ale nekulhá .Miluje kuřecí vývar (co bych pro ni neudělala ,jen aby pila) a hodně líná.Zadeček měla vydřený (přičítala jsem to stresu a silným antibiotíkům),ted už jí trochu zarůstá)a tak pročítám forum a hledám zkušenosti na suchou kůži,lupy,jak vyčesat srst a jak dostat chlupy ze sedačky a oblečení .Jinak je nám s ní moc fajn a odpouštíme jí snězené kuřecí prsní řízky,které jsem na 5minut opustila v kuchyni a pak tam nebyli a trochu nám poničila sedačku(měla trochu natržený potah a Joy tomu trochu pomohla- no nic hroznýho ,ale nesmíme to nechat nezakrýté ,když ten molitánek tak láká k vykousání)Budu se muset naučit vkládat foto,protože manžel se k tomu ne a ne dostat.
andrea

Příspěvekod pzlkovanova v 10 črc 2010 21:30

Andrejko, na vyčesání chlupů doporučujeme furminátor - u GACRu se dá koupit za speciální cenu, nebo mám dobré zkušenosti i s dlaňovým gumovým kartáčem...http://www.zbozi.cz/p276464-kartac-dlan ... =relevance s tím gumovým je ideální česat každý den , nebo co nejčastěji
co se týče suché kůže - lupů, tak doporučuji vykoupat a poté do vlhké srsti nanést třezalkový olejíček.. možná může být i jiný olejíček co má klidnící účinky na kůži... (pokud už jste koupali, tak stačí jenom maličko navlhčit srst) stačí když si ho trochu nalejete do dlaní, rozetřete a pak s dlaněmi hladíte Joyku po srsti - všude taky na bříšku a podpaždí.. není třeba moc, jen trošku, aby nebyla příliš mastná celá :) .. on se ten olejíček po srsti postupně dostane na kůži a bude fajn {5;35}
Joyka je tu chvilku, takže ještě hodně pelichá, časem se to zlepší... jinak na holá místa na prdce možná pomůže do žrádla lososový olej, nebo vím, že Magda doporučovala Biotin....
Zdravíme Joyku a její smečku :67:
pzlkovanova

Příspěvekod andrea v 13 črc 2010 17:32

Dík za rady Petruško.Ten třezalkový olej je na foru uváděn,ale teprve až jste mi napsala ,že to může být i jiný jemný olej tak mě napadlo,že mám doma mandlovo-třezalkový masážní olej z aromaterapeutické kosmetiky a tak jsme ho dnes s rozárkou nanesli Joy do vlhkého kožíšku.Krásně voněla ,vzhled je také pěkný (malinko je umaštěná :) )Na setkání v dětském táboře v Broumově jsem v neděli mluvila i s Ondrem od Tanji(no s celou rodinou)a taky mi dali pár tipů.Rybí olej,panthenol .O furminátoru jsem si zběžně přečetla na foru,ale byli tam i nějaké negativní reakce a tak si to musím ještě pořádně pročíst .Pokud by cena byla přijatelná tak bych do toho asi šla,protože je to investice na dlouhou dobu.Zatím jsem Joy dala 3svoje různé kartáče a nástavce od kulmofénu .Ale nejlépe to jde z vlhké srsti masáží rukou a pak uhladit zase rukou.Podívám se po tom gumovém kartáči v nějákém obchodě .Viděla jsem gumové rukavice,ale já to nesnáším (na zahrádce i domácí práce bych v gumové rukavici dělat nemohla) tak mě to odradilo.Na koně se používají podobné kartáče ,jak to bylo na obrázku na tom internetu.Ale potřebovala bych to vidět z čeho to je.Ještě jednou dík za tip.
andrea

Příspěvekod Zuzík v 17 črc 2010 13:17

Opravdu třezalkový olejíček je báječná věc a také na hojící ranky je fajn. Vše se pak pěkně hojí a doporučila bych i přidávat do jídla Roboran. Máme s ním báječnou zkušenost. Nejdříve jsem měla přímo na srst a teď mám klasiku s vitamínkama (také obvšem prospěšné na srst). A furminátor také doporučuji, je to báječná věc a používám i na kočky (k nezaplacení) a i fajn na koně. Přejeme, ať se princezně daří.
Zuzka, Luďěk, dětičky Ben a Anička, číči Zrzek, Sisa, Minie a Buclík a zlatíčko Tommy s bláznivým Aminem + sem tam nějaké to psisko navíc
Zuzík

Příspěvekod wild owl v 19 črc 2010 17:19

Ahoj Andrejko,
já jsem si na Badulu připravila vlastní olej - panenský olivový, plnou sklenici měsíčku, nějakou třezalku, kopřivy, trošku šalvěje, heřmánek... (z vlastních zdrojů), zalít olejem a nechat 3 týdny stát, pak přecedit přes plátýnko. Badulu jsem tím namazala celého po ostříhání, občas ho znovu přetřu a vmasíruju. Teď už mu všude roste krásně nová srst. :P
A veterinář doporučil dávat jednu olejovku (rybičku) denně.
:103:
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod pupulu v 19 črc 2010 17:37

Jé to zní zajímavě Lído,píšu si a zadám domácí úkol paní kořenářce z Habartic.Protože já nepoznám pampelišku
od kapradí! :oops: :113:
pupulu

Příspěvekod andrea v 24 črc 2010 20:55

Ahoj Lído,olejíček je fakt dobrá věc.Příště bych zkusila taky nějakou domácí specialitku. Moc na vás vzpomínám a čekám kdo se přihlásí o Toma.Joyka si našla nové místo na spaní.Holky mají pokojíček v přízemí.Prvně jsme nechávali otevřené dveře z obýváku na chodbu a nakonec to dopadlo tak ,že spí s nimi.Zatím ne v posteli :lol:
andrea

Příspěvekod pzlkovanova v 03 led 2011 23:11

ahojky Joyko, jak se máš holčičko?!
pzlkovanova

Příspěvekod andrea v 08 led 2011 20:00

Ten čas tak letí.Naposledy jsem psala v létě.Občas se podívám na nové pejsky a přečtu si třeba forum k adoptovaným,ale ne všechno.Občas tedy zjistím že Lída má těch pejsku víc a musím si pročíst pár stránek zpět,abych se vůbec trochu vyznala.Tak to chodí.U někoho se toho děje více a u Joyky plyne poklidně den za dnem.Ona je velmi klidná a tichá.Ráno má ráda procházku,pak spí i když jsme doma tak polehává.Odpoledne by ráda zase na procházku.I když máme velkou zahradu ,tak Joyka jde z chodby ke vchodovým dveřím.Pokud nás nepřesvědčí ,tak jako by řekla, tak dobře a udělá si kolečko na zahradě a stojí u dveří a chce domů .Já s ní chodím na procházky velice ráda,protože se přizpůsobí.Když se mi chce běhat -klidně část lehce běžíme.Když sotva jdu -tak pomalu kráčí vedle mě.Na ostatní psy bud nereaguje nebo se jich bojí.V okolí domu máme louky a pole a les a tam s ní chodím nejraději.Díky těm procházkám znovu objevuji jak je v přírodě pěkně.Hodně času jsem trávila v práci a na zahradě,ale ted když jsem skoro každy den ve volné přírodě tak se mi vrací dětství ,které jsem prožila na vesnici.Máme takové 4 okruhy 2-6km.Ale nejvíce ji potěší ,když ji vezmeme na výlet autem.Jak uvidí otevřený kufr auta,tak se od auta nehne dokud nenastoupí.Někdy ji musíme z kufru vynášet.S hračkami si moc nehraje .Tak mám pocit,že tohle jsem o ní psala.Je to tak,že čím je u nás delší dobu tak si našla svůj režim a myslím ,že mi ji ho naplnujeme ,podle toho jak nám to dává najevo.Máme v kuchyni tabulku(bodovanou ,ale zatím jen píšeme body a odměna není stanovena),kde máme rozepsáno -kdo s ní půjde ráno,kdo odpoledne,kdo jí dá žrádlo a kdo ji vyvenčí na zahradě.No zatím vedu,ale je hrozně fajn,že se staráme všichni,třeba jen malým dílem.Možná letos zkusím syrovou stravu ,ale zatím ji krmíme granulemi a občas nějaké to přilepšení masem,rybičkami a nejvíce ji chutná sladké pečivo(koláč,bábovka,piškoty..)Omlouvám se ,že píši tak poskrovnu ,ale než jsem toto napsala, tak jsem šla zamést rozbitou vázu a ted chce zase šimon přečíst pohádku a 2krát jsem holkám říkala ,at po mně aspon chvíli nic nechcou ,že taky musím něco o Joyce napsatAsi bych toho víc napsala o našich dětech,u těch není o zážitky nouze.Těším se na setkání v Hranicích na Moravě
andrea

Příspěvekod wild owl v 08 led 2011 20:04

Andrejko, to jsou krásné zprávy, moc hezky se to čte. Tak ať vám to takhle funguje i nadále! :113: :41: :103:
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní