Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

SURI (Sue - Kereight Dawn) & BUČ ( Sparkys Michael)

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: SURI (Sue - Kereight Dawn) & BUČ ( Sparkys Michael)

Příspěvekod wild owl v 12 črc 2011 21:16

Zuzko, zkus to konzultovat s Monikou, třeba Buče ještě nějak líp nafoť, Monča je v tomhle (podle mého názoru) nad 10 doktorů, a teď obzvlášť, po zkušenostech s Felískovou rekonvalescencí.
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod ordeel v 12 črc 2011 22:17

Zuzi, já si myslím, že mu určitě doroste. Redíkovi spadl ten sval taky úplně dolů a má jen vystouplou lopatku. Ptala jsem se na to veta, jestli je to možné, aby mu za tak krátkou chvíli ten sval takhle spadl, tak mi potvrdil, že určitě ano. Říkal, že Redík nebude už nikdy mít takový sval, ale i tak se trochu na té straně osvalí, až se začne sám pořádně opírat a s tím pahýlkem pracovat.
A Bučík tam tu nožku má a zátěž mít bude na obě strany, takže se neboj, určitě se nasvalí zase tak jak byl dřív. Ale to nasvalení bude určitě trvat mnohem déle než to spadnutí :(
ordeel

Příspěvekod pupulu v 13 črc 2011 05:24

Zuzi Jirka teď co má tu ruku více jak měsíc ukurtovanou do dezolta má taky jedno rameno směšně malé.Má tam v podstatě jen kloub a lopatku,všechno mu spadlo.To je normální ,když tu končetinu najednou přestane používat.A samozřejmě to pak trvá než se zase nasvalí.Plastika nebude třeba,jen to chce zatěžovat dle možností co nejvíc a zase bude fešák. {5;13} Jinak krásné fotečky,moc to všem sluší. {5;15}
pupulu

Příspěvekod Zuzcha v 13 črc 2011 09:01

tak jsem udělala pár dalších podrobnějších fotek
tam kde mám ruku, mu po úrazu vlivem rehabilitace a steroidů poměrně rychle dorostly respekt. posílily se svaly nad ramenem .... ale jeden , ten nejdelší, nejsilnější, který vede od ramenního kloubu až k vrcholu lopatky nic. Můžu tam ťukat jak na dveře, není tam zhola nic. On normálně schovává i ten lopatkový hřeben, přeroste ho, a když pak šáhnete na normálně osvalenou nohu, vůbec ho necítíte. V další sérii fotek mám i druhou "normální" stranu pro porovnání.
Přílohy

sval 004.jpg
sval 004.jpg (45.17 KiB) Zobrazeno 1784 krát

sval 006.jpg
sval 006.jpg (52.21 KiB) Zobrazeno 1784 krát

sval 001.jpg
sval 001.jpg (60.4 KiB) Zobrazeno 1784 krát
Zuzka, Laura a jejich smečka Suri a Butch (greyhounds) a pan Šedivý
Zuzcha

Příspěvekod Zuzcha v 13 črc 2011 09:02

další
Přílohy

sval 007.jpg
špatně
sval 007.jpg (53.57 KiB) Zobrazeno 1784 krát

sval 008.jpg
dobře osvalená strana
sval 008.jpg (51.41 KiB) Zobrazeno 1784 krát
Zuzcha

Příspěvekod Monika v 13 črc 2011 18:19

Tak já přidám taky trochu moudra:
Lopatkový hřeben je nejhůře nasvalitelný sval... Felísek ze Scooby mi po operaci zhubl, že byl kost a kůže.... na lopatkách totální ztráta svaloviny(pod kůží jen kost)... a to měl operaci sleziny a né úraz... nasvalování trvalo víc jak půl roku...
Felísek z Cuency nasvaluje stále a pořád...sice se jedná o stehenní sval, ale i tak to jde opravdu pomalu... každý den rehabilitační procházky, plus pohyb na volno a nožička stále pomalinku přibírá, ale opravdu pomalinku...ještě 14dní zpět když ho chytl běhací amok, jakoby zapomínal při běhu zadní nohy (neměl sílu a přední náhon byl prostě rychlejší)... no fakt jsem se bála ,že si ublíží...a dnes už běhá celkem dobře... on ty nohy pořád pomalu dosvaluje a den ode dne jsou o malilinko lepší....

Takže Zuzko, jediné co já doporučuju: žádné další zbytečné zákroky tedy krom vytažení železa, a rehabilitace vícekrát denně procházky...
já nevím jak venčíš, ale někdo to má tak ,že má několik čůracích a odpol jedna dlouhá ... při tomto schematu venčení počítej s dosvalováním lopatky i třeba rok....
při schématu : jako má třeba Felísek, tj. ráno a večer 2,5km, 3-6x denně volný pohyb po zahradě dokud ho baví se procházet, lítat a čmuchat...to by pak nasvalování lopatky mohlo trvat cca do půl roku...

Pokud máš možnost a pesan může do plné zátěže, tak zkusit využít aquaterapii, nebo plavání v přírodě či v bazénu , každý den alespoň 20min, nebo 3xdenně běh na běžícím pasu mírným klusem 15min(začít chůzí pomalu a zvišovat až do mírného klusu... při této jednostranné zátěži ( tak nějak podobně se dá připravit i grey na dostihy, tedy s jiným schématem tréninku)můžeš dobu nasvalování zkrátit...

Pokud mu byl sval při operaci odejmut z jakéhokoliv důvodu , třeba přílišného poškození , měl by tě o tom informovat vet. , pak se lopatka sice nedosvalí, ale pesanovi to v běžném životě problémy způsobovat nebude...
Monika

Příspěvekod Zuzcha v 13 črc 2011 20:55

Moniko díky za velmi plodný příspěvek. Máš to pěkně zmáklé. Budu hledat varianty rehabilitace a doufat, že se ten sval časem objevi
Zuzcha

Příspěvekod wild owl v 13 črc 2011 22:04

Moni, dík! Já tyhle zkušenosti (zaplaťpámbu) nemám, jsem ráda, žes to takhle hodně rozepsala, může se to hodit.
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod Zuzcha v 14 srp 2011 10:11

Suri i Butch mají za sebou tento týden čištění zoubků. Zpunktovala jsem to kvůli Surince a jejím opakovaným zánětům dásně, a nakonec se ukázalo že Butch má zuby stokrát horší.
Surinka to zvládla bezvadně, klidně usínala, klidně se probírala. Jen mi při probírání z narkózy pořád čůrala, byla z toho choudě sama deprimovaná:). Jen jsem pod ní vyměňovala podložky. Ale po pár hodinách už to měla pod kontrolou.
Butch už byl horší, ale to se dalo čekat, on je proti Surce nerváček, takže probírání z narkózy byl pro mne trošku nervák, měl takové ty "křeče" a já běhala po pěti minutách za vetem, jestli je to jako v poho nebo co. :lol: Má chudák na svůj věk úplně odhalené krčky, takže dost špatnou prognózu, ale my se nevzdáváme, denně čistíme a bojujeme.
Co se jeho nohy týče, dle veta tam ten sval je, on ho tam cítí, ale atrofuje zřejmě kvůli těm šroubům. Předpokládá návrat k normálu po tom vyndání želez. Tak a my jdeme ven paa {5;34} {5;34}
Zuzcha

Příspěvekod Dona v 15 srp 2011 07:39

Ta opakovaná narkoza mě u těch chrťáků děsí, stačilo mi čištění u mamčinýho psa a pak ta bezvládnost toho malýho tělíčka... tak hlavně že jsou vpořádku. Naši psi, jak jsou na masu a kostech mají zuby jako perličky, opravdu to nemusím řešit.
Když si, Zuzko, tenkrát po Butchově úrazu psala, že si myslíš, že je to ze stravy Barf, trochu mě to vyděsilo, ale konzultovala jsem to s Lupusem, páníčkem od adopťačky Andulky, dlouholetým musherem (co krmí masem léta) a psal, že je to divný, že to vidí spíš na "odkaz minulosti". Pokud bys měla zájem to probrat, jestli ste opravdu nedělali nějakou chybu, tak mi třeba pošli sz tejdenní jídelníček a já to přepošlu Lupusovi, ať na to koukne a napíše, co si myslí.
Dona

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní