Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Gor (Tadhg)

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Gor (Tadhg)

Příspěvekod sahu v 06 čer 2010 12:37

Dobrý den všem!

První věc, kterou chci napsat je, že jsme našemu novému miláčkovi dali jiné jméno. Jelikož jeho celé jméno je Gorteen Honcho, pojmenovali jsme ho Gor. Problém s tím předpokládám nebude, protože na Gor slyší a reaguje naprosto stejně jako na "Tač" (Tadhg) - tedy vůbec :-)

A teď něco o jeho cestě do nového domova a první večer, noc a ráno.

Cesta domů:
Gor se bez prolémů uvelebil v kufru a jen když jsme zpomalili nebo zastavili na semaforu, vstal a podíval se, co se děje, přičemž zvládl dokonale poslintat všechny zadní sedačky :-D Dvě přestávky na čůrání proběhly v pohodě. Napil se, pojedl něco piškotů a tak jsme všichni spokojeně dorazili domů.

Příjezd:
První, kdo se na Gora vrhl byla Jenny (belgická ovčanda - malinois). Přijala ho velice přátelsky. Skoro to vypadalo, že se znají už roky a jen se dlouho neviděli :-) Dali si pár rozběhů po zahradě a pak Gor zjistil, že se u sousedů za plotem něco mihlo. Byly to dvě sousedovy ovečky. Začal štěkat a kňučet a dokonce začal brát za plot a chtěl jej asi vytrhnout. Vysvětlování, že to nemá dělat, nepomohlo a tak jsme ho zabavili míčkem a zase si chvíli hrál s Jenny. Byli spolu venku do té doby, než jsme se rozhodli ulehnout ke spánku.

Noc:
První noc jsem si řekli, že bude raději s námi v ložnici. První problém byly schody. Zvládl první tři a dál už to nešlo. Takže jsem ho vynesl nahoru (stěhování ledničky po této zkušenosti považuji za naprostou pohodičku). Dali jsme mu na podlahu prošívanou deku a ulehli ke spánku. Gor nás tak zhruba každých pět minut vzbudil, protože se venku něco šustlo a on to chodil kontrolovat. Pokaždé se před ulehnutím otřepal, takže všichni vzhůru. Nakonec se nám podařilo usnout (cca 1:00 v noci).

Ráno:
Probuzení bylo perfektní. 5:55 hodin. Probudil mne dávivý zvuk. Než mi došlo, co se děje, přestalo to. To Gora postihla ranní nevolnost. Nic z něj však nevypadlo. Takže jsme v klidu ulehli. Za pět minut se to však opakovalo a tentokrát se mu již podařilo krásně pozvracet koberec v ložnici. Žlutý flíček tam zůstane jako památka na jeho první ráno :-)

Dopoledne:
Po ranní akci jsem Gora snesl ze schodů a vyrazili jsme ven. Napil se, najedl a vzhledem k venkovním teplotám (25 - 30 stupňů) je jeho hlavní náplní ležing ve stínu.

Povaha:
Gor je zatím klidný, vše si prohlíží a se vším se seznamuje. Ovčandě vždy raději uhne. Chodí za námi všude kam se pohneme. Zatím reaguje spíše na zvuky než na jméno. Voláme ho tedy různým mlaskáním, pískáním a luskáním prstů.

O dalších událostech vás budeme průběžně informovat.
Mějte se všichni fajn a užijte si sluníčko.
Gor, Jenny, Lucka, Eliška, Marek a zbytek ZOO z Jižních Čech :)
sahu

Re: Gor (Tadhg)

Příspěvekod pupulu v 06 čer 2010 13:16

Super mám velkou radost jak to pan Gor (krásné jméno) zvládl. {5;13} Bude super parťák pro maliňačku-založte jí topíček v jiných plemenech a hoďte fotečku...já jsem ještě furt i po letech ujetá na ovčáky. ;) Tak hodně radosti a pokroků rodinko. :113:
pupulu

Příspěvekod Verda v 06 čer 2010 14:57

Zdravíme Gora a přejeme plno krásných dní s novou rodinkou {5;13}
Verda

Příspěvekod sahu v 06 čer 2010 16:01

Dobrý den :-)

Přikládám pár fotek z Gorova domova.

Gor2.jpg

Gor4.jpg

Jenny1.jpg
sahu

Příspěvekod Jana v 06 čer 2010 16:02

Zdravíme Gora a jeho smečku! Hezky popsáno od jeho příjezdu je to přímo itinerář. Hezký. Je vidět,že si se ségrou budou vyhovovat a tak to je bezvadný. Přejeme Vám všem krásnej a spokojenej život. :41:
Agir a Keliška a Jana ze Dvorů
Jana

Příspěvekod pupulu v 06 čer 2010 16:57

{5;26} Krásné fotečky!!
pupulu

Příspěvekod Kačka v 06 čer 2010 17:00

Moc jim to spolu sluší, přejeme spoustu pohody a krásné zážitky!!! :103:
Mags, Daronek, Kačka, Michael a Minnie která v našich srdcích navždy zůstane
Kačka

Příspěvekod wild owl v 06 čer 2010 20:42

Vítej, Gore, :103: teď si začneš teprve správně užívat života.
Hezké fotky. :)
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod sahu v 07 čer 2010 10:47

Dobrý den všem! :-)

Neděle:
Horko Gorouška uložilo v předsíňce na chladivé dlaždice a hnul se odsud jen když jsme ho přilákali něčím k papání nebo nějakou hrou s ovčandou. Na slunci však vždy vydržel jen chvilku a pak zase rychle utekl na dlaždice.

2. noc:
Odvážili jsme si jej nechat již bez našeho dozoru. Měl pro sebe celou chodbu v dolní části domu a nechali jsme otevřené dveře ven, aby se mohl jít podívat, kdyby ho něco v noci zajímalo a aby mohl na záchod. Ráno mne vesele přivítal, nikde nebyla ani loužička ani hromádka. Tak jsem ho lehce pomazlil a utíkal vydělávat.

Kondice:
Stolice je již pevná. Granulky, kterými krmíme ovčandu mu chutnají a očividně i svědčí jeho zažívání. Krom lehké bílé skvrnky na pravém očku jsme nezaznamenali žádné zdravotní potíže. Dnes ve tři hodiny jde s manželkou k panu doktorovi, tak uvidíme, s jakou pořídí. K večeru se pokusím o tom poreferovat zde na fóru. Možná se podaří i nějká další fotečka s dalšími členy ZOO :-D

Mějte se krásně.
sahu

Příspěvekod sahu v 07 čer 2010 11:22

Drobnost k pobavení:

Ještě v pátek odpoledne manželka prohlásila o Jenny, že je nějaká vyCHRTlá. Po příjezdu Gorouše a srovnání se jí zdá Jenny nějaká tlustá :P
sahu

Další

Zpět na Adoptovaní