Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Gor (Tadhg)

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Gor (Tadhg)

Příspěvekod Magda v 04 led 2011 16:31

Děkujeme za zprávičky a blahopřejeme k Elišce. Co na mimčo říká Tadhg?
Magda

Příspěvekod pzlkovanova v 04 led 2011 17:09

Zdravíme Goroušáka - jsem ráda, že jste o sobě dali vědět i přes málo času a zaneprázdněnost s novým přírůstkem :) Těšíme se na fotku malé a nějakou fotečku pana G. bychom si také moc a moc přáli :105:
pzlkovanova

Příspěvekod pupulu v 04 led 2011 17:22

Krásné zprávičky a malé princezně přejeme do života jen to nej!! {5;13} "1"-()
pupulu

Příspěvekod Lenka Č v 04 led 2011 21:02

moc gratulujeme k Elišce,ať vám ve zdraví roste a dělá samou radost "1"-() a moc se těšíme také na fotečky :113:
jo a náš Bruno umí taky sedni,lehni,samozřejmě jen za mňamku(přece zadarmo ani kuře nehrabe :lol: )
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Verda v 05 led 2011 08:57

Jsme rádi, že se Gorouškovi tak hezky daří! Přejeme hodně štěstí s mimi a těšíme se na fotečky {5;13}
Verda

Příspěvekod sahu v 05 led 2011 12:19

Děkuji všem moc za hezká přáníčka.

Goroušek a Eliška ještě do styku nepřišli. Jen jsme ji kolem něj párkrát pronesli v autosedačce a to se klidí, protože když jsme rekonstruovali okna těsně před vánoci, tak se naučil bravurně uhýbat a schovávat na místečko, když někdo nesl něco velkého. Autosedačku asi také považuje za něco, čemu se má uhnout a nepřišel ještě ani přičichnout. My mu jí nenutíme - je to naše první miminko a jsme hodně opatrní. Spíš se těším, až začne malá ťapat a v létě se potkají venku. To se uvidí, jak se bude chovat. Vzhledem k jeho klidné nenásilné povaze však předpokládám reakci jako na vše ostatní. Když mu dáme najevo, že to není k jídlu, tak si toho nevšímá. S Jenny si hrají až po jejím několikaminutovém snažení ho k něčemu vyprovokovat. To pak ale řádí a lítají po zahradě jako blázni :)

Fotečky zkusím doma. V práci mi to nějak nejde.

Mějte se krásně.
Gor, Jenny, Lucka, Eliška, Marek a zbytek ZOO z Jižních Čech :)
sahu

Příspěvekod wild owl v 05 led 2011 20:07

Tak to si tedy myslím, že byste mu ji naopak měli dát očuchat co nejdříve. Není to jen z mé hlavy, tvrdil to už před 35 lety velký odborník na psí chování Eberhard Trumler. On o tom píše v knížce "Rozumíme psům?" jako o největší možné chybě, když je v mladé rodině nejprve pes a pak teprve dítě a pes se s příchodem miminka oddělí. Že mimčo často začne vnímat jako vetřelce ...
Najdu tu pasáž v knížce a dám to sem v přesné citaci. Tedy spíš založím nové téma.

Protože jsem četla knížku dřív, než jsem měla děti, nechala jsem svou nejstarší dceru po příjezdu z porodnice při prvním přebalování očichat vipetkou mých rodičů (bydleli jsme první 3 měsíce u nich), směla jí olíznout patičku. Už když jsem malou nesla, šla Digina ode dveří pomalu po zadních s čumákem nataženým, co je to za novou vůni. Když po půl roce přijel brácha se svojí prvorozenou, vipetka prý už jen koukla s výrazem "a jéje, další..." Na děti byla vždy velice hodná a trpělivá, nechala si líbit i poměrně dost nešetrné zacházení mojí neteře.
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod Dona v 05 led 2011 21:17

Jo, jo. Přesně tak, jak píše Lída. Já to mám asi od jinud, ale také jsem mimča hned nechala smečce očuchat a dovoluju jim to, když jsou zvědaví. Donuška zpočátku chodila za pokakanýma plínkama jak za buřtem, byla to legrace. U sžívání s pejsky se to píše stejně, jako se staršími sourozenci: umožnit jim u všeho být, aby věděli, že nejsou odstrčeni na druhou kolej. Naši psi sice do ložnice a pokojíčku nesmí, ale v obýváku probíhá čmuchání průběžné. Psi by si měli ujasnit, že to nové je část smečky a neublíží. Čekat až na to, až bude dítě aktivní bych nedoporučovala. Mám čerstvou zkušenost - dvouletá a sedmiměsíční dcera - malé děti ještě nerozlišují, co bolí a co mohou. Lezoucího prcka zajímá jen to, za co zatáhnout a co strčit do pusy a ne každý pes je na to dělaný (adopťák pravděpodobně nebude agresivní, spíš bojácný). U té dvouleté musím být jako ostříž, aby psům nic nevyvedla. Není zlé dítě, ale prochází specifickou fází vývoje (období vzdoru :lol: ) a lásku ke zvířatům v ní musím průběžně pěstovat. {5;17}
Dona

Příspěvekod Lenka Č v 05 led 2011 21:18

:113:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod jitul v 05 led 2011 21:23

Souhlasím s ostatními, že není dobré oddělovat pejska od nového člena rodiny, měl by být součástí dění v rodině :113:
Jen bych se ještě chtěla zeptat, jeslti má Gor nějaký teplý obleček do těchto mrazů? Když mrzne a fučí, může prochladnout myslím docela rychle, pokud jde z vyhřátého baráčku ven... :67:
jitul

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní