Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Gor (Tadhg)

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Gor (Tadhg)

Příspěvekod Lenka Č v 08 čer 2010 14:25

perfektní kámoší :113:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod sahu v 09 čer 2010 11:17

Tak nevím, jak a v čem byl Gor vychován, ale je to naprostý psí flegmouš, co se týká reakcí, které popisujete v diskuzích o ostatních pejscích (rychlé pohyby, zvýšení hlasu). Svou aristokratickou chůzi doplňuje dokonale aristokratickou povahou. Dokonce jsem včera dělal testy, jestli dobře slyší a vidí, protože už se mi to zdálo neuvěřitelné. Rychlé pohyby téměř neregistruje, na zvýšení hlasu reaguje pozvednutím hlavy a pokrčeným obočím, jako by říkal: "Já tě slyším, nemusíš ječet." Dokonce včera na prochajdě úplně zignoroval čičinu, na kterou vystartovala Jenny (ta je ale na číču sedící pod vraty pomalá - kočka stihne vždy s klidem utéct nebo někam vyskočit). Jediné, na co reaguje, když zlobí a chceme ho urovnat, je hlasité "Ty!". To se dokáže otočit a popojít kousek dál a zvídavě, snad i s úsměvem na tlamě, sledovat, jestli bude další tytyty nebo ne. Emoce projevuje jen když se vrátím po deseti hodinách z práce vrtěním ocasu a poskakováním kolem mne, což manželku trošku mrzí, protože to měl být "její" pejsek. Je to ale dáno tím, že manželka je celý den doma, nebo se vzdálí maximálně na dvě hodiny. Jenny je "moje" protože reaguje hlavně na povely jdoucí z mých úst. Manželku dost často ignoruje a dělá si z ní legraci. Gor nás ale naštěstí poslouchá oba stejně - skoro vůbec :-D Nejhorší je, když sedíme venku na zahradě a on se jde ze stínu vyčůrat a cestou zpátky na něho voláme, aby se šel podrbat a on nic...jde si dál, jako bychom tam nebyli :-) Na to nejsme od ovčandy zvyklí, protože ta se naopak při každé příležitosti vtírá a strká někdy až moc do rukou, abychom ji drbali.

Gor je ale skvělý hlídač. Cokoliv zaslechne, na to odpovídá velmi hlasitým štěkotem, ke kterému se přidá postupně Jenny a ostatní psi v ulici, takže se z něj stává pomalu ale jistě rušitel nočního klidu :-) U nás na vsi to naštěstí nevadí, protože tam má každý u nebo v domečku minimálně jedno psí stvoření a lidé to chápou (zatím).
Gor, Jenny, Lucka, Eliška, Marek a zbytek ZOO z Jižních Čech :)
sahu

Příspěvekod pzlkovanova v 09 čer 2010 12:02

No jo, to mi silně připomíná mého Tajgoška.. lidé se mě zpočátku taky ptali, jestli nemám hluchýho psa :) - né že by to bylo po téměř roce našeho soužití o moc lepší,na jméno slyší doma, ale když ho vypustím na oploceném pozemku v Meteoru, tak můžu hulákat jak chci a stejně si přijde když chce on :) .. a co se vrtění ocásku týče, tak na začátku vůbec, teď už zavrtí kdy přijdu z práce, ale jinak po emocích také žádná stopa... asi je to z toho důvodu,kde celý život žili a ty emoce asi neměli možnost moc projevovat a tak to asi moc neumí :?:
pzlkovanova

Příspěvekod Magda v 09 čer 2010 13:25

Když jsme na výstavě v Praze nechávali fotit naše holky, tak se nás fotograf ptal jestli není hluchá Abbejka, neb se snažil získat její pozornost pískacíma hračkama, Lašenka reagovala okamžitě, s A bbejkou to ani nehlo, nerada se fotí, tak to prostě ignorovala. :lol:
Magda

Příspěvekod sahu v 11 čer 2010 08:39

Tak nám Gor konečně projevil emoce. Dokonce tak, že jsme s manželkou a tchánem koukali, jak se umí bavit. Dostal pískací hračku. To jsem snad nikdy neviděl, co s ní dělal. Pískal co nejrychleji to šlo, pohazoval s ní do vzuchu a do dálky a pak za ní pobíhal, poskakoval u toho radostí. No najednou jiný pes. Pískal s ní snad hodinu. Už mi to šlo trošku na nervy, ale nemohl jsem to srdce mu tu radost odepřít. Pak ho to přestalo bavit a jako by nic, opět klidným krokem, se přesunul na chladivé dlaždice a odpočíval.

Jinak zase další perlička. Manželka si na zahradě vysadila tři trávy (takové ty co rostou hodně do výšky). Už začaly rašit, tak z nich měla radost. První tráva padla za oběť husám. To ještě manželka překousla. Druhou začala žužlat ovčanda, to už nesla manželka hůř. No a jak už z celého příběhu logicky vyplývá, o třetí se postaral náš zlatý Goroušek. Tráva sice ještě stojí, ale pravidelně každý den jí zmizí v Gorově žaludku pár listů a včera si na ní dokonce začal lehat. Když jsem viděl manželčin výraz, musel jsem konstatovat: "Chtěla jsi zvířátka? Chtěla." :-)
sahu

Příspěvekod pzlkovanova v 11 čer 2010 09:33

{5;24} no máte doma veselo, ale tak to má být :) .. jinak s pískáčkama tady má hodně lidí takovou zkušenost - některé greye to hodně baví :) :) .. dokonce i mého Tajgoška to chvilku bavilo, ale už ho to, bohužel, přešlo :(
Zdravíme vaši smečku a pěkně si pískejte {5;26}
mimochodem, přidáte se k nám do ZOO? .. viz zde: viewtopic.php?f=63&t=968&start=80
pzlkovanova

Příspěvekod Magda v 11 čer 2010 13:16

Od té doby, co máme Abbey a Lašenku, a občas nějaký dočas, nesázím nic...Tam kde běhají stejně tráva neroste. :lol:
Magda

Příspěvekod Lenka Č v 11 čer 2010 14:24

moje řeč :lol: a já si zase musim hlídat chryzamtény na kmínku před Goldíkem,strašně ho rozčiluje když kvetou :19: :103:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod sahu v 28 čer 2010 11:09

Dobrý den všem!

Ozýváme se po delší době. Nic zvláštního se nedělo a tak jsme nic nepsali.

Goroušek se má dobře, adaptace probíhá v pořádku. Jediné, co se přihodilo, byla menší rvačka s ovčandou. Škrábla ho do ucha a on ji za to škrábl nad oko. Oba jsou v pořádku a na jejich zdraví a pohodový vztah to nemá žádny vliv. Oko se nám po kapičkách nezměnilo, ani se nelepší, ale ani nehorší, takže je to dlouhodobá věc. Již se mu to neztratí, ale na oko uvidí stejně jako doteď. Trošku rozmazaně. Reaguje podle mne stejně, jako by měl oči obě. Když chce, tak vidí, když nechce tak nevidí, i kdyby měl očí deset :-D

Až budou nějaké pěkně fotky, tak sem zase něco přilípnu.
sahu

Příspěvekod sahu v 28 čer 2010 11:11

Napsal jsem, že reaguje, jako by měl oči obě. To mohlo vyznít, jako by o jedno přišel. Bylo to myšleno tak, že reaguje stejně, jako by měl obě očička zdravá. :)
sahu

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní