Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Brandy a Goldie

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Brandy a Goldie

Příspěvekod tereyska v 28 pro 2009 20:03

.. krásné fotečky :D
vítejte s novou fenečkou - jinak můžu potvrdit náš Blacky je povaleč a kolkrát i ráno ho musím nutit jít ven, má špatné kyčle atd. ale každý máme jinou povahu i když stejnou chrtí :D a zdravotní stav hraje také svou roli u adopťáku zvlášť.
tereyska

Příspěvekod Marcela v 29 pro 2009 08:17

Takže Kájo dostala jsi už odpověď ohledně opasku a já jej mám koupený taky na www.manmat.cz.Naprosto souhlasím s názorem Vlasty a pokud jsou psi zdraví tak potřebují pohyb jako sůl a když k tomu mají adekvátní stravu ve stylu "BARF" tak jak se snažím i já tak pesani určitě budou dlouho ve skvělé formě.
Marcela

Příspěvekod Vlasta.Plzeň v 30 pro 2009 18:41

Ještě se teda vracím k tomu co jsem psal ohledně aktivit adoptovaných chrtů. Jde jen o doplňující informace související s vašimi pozitivními názory na tento článek. Samozřejmostí je že také musíme přihlédnout k momentálnímu stavu zdraví a věku konkrétního chrta, v tom máte pravdu ale to co uvádím jako příklad o našich procházkových aktivitách berte jako stručný návod. Samozřejmostí je že ke každému jednotlivému chrtovy musíme přistupovat individuálně a z maximální opatrností co konkrétní chrt může fyzicky zvládnout. Není třeba staršího chrta nutit chodit dlouhé trasy jako mladého, ale nějakou chodící či pohybovou aktivitu by měl mít i starší chrt. Koukněte se na to i z pohledu nás lidí, lidé co se snaží nějak aktivně hýbat celí život mívají méně zdravotních problémů jak v mládí tak i ve stáří, než lidé co nedělají nic. Nehledě na to že ti aktivnější se dožívají popřípadě i vyššího věku. Lidem po úrazech nebo nějakých méně závažných nemocech lékaři i fiziterapeuté také doporučují následně také nějaký aktivní pohyb pro jeho dobré účinky na celkové zdraví. Stejné je to i u vašich chrtích miláčků kterým jste poskytli domov. Jde jen o to zamyslet se nad tím co chci a mohu poskytnout mému chrtovy aby opravdu prožil svůj život v co nejlepší fyzické i duševní kondici a tím pádem mu také co nejvíce prodloužit jeho chrtí život. Zde ještě informačně uvádím jednotlivá stádia věku greyhoundů. Záměrně vynechávám stádia od narození a začnu od 10 týdne.

Pubertální – 10 týdnů až 6 měsíců
Dospělost – 1 až 6 let
Stáří – od 7 let
Vlasta.Plzeň

Příspěvekod Vlasta.Plzeň v 08 led 2010 15:00

Dnes jsem si koupil nové číslo časopisu Psí Sporty 1/2010 a je tam pěknej článek... Chov greyhoundů v Čechách ve 21. století. http://www.czech-press.cz/index.php?opt ... 1&Itemid=8
Vlasta.Plzeň

Příspěvekod pzlkovanova v 03 úno 2011 10:14

Vlasta nám už také dlouho nenapsal, jak se mají Banďoušek a Golduška společně s jejich dostihovou kamarádkou Snouky {5;34}
pzlkovanova

Příspěvekod Lenka Č v 03 úno 2011 14:50

viděla jsem se s nimi v létě na Křešíně :3:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Vlasta.Plzeň v 21 črc 2011 21:00

Zdravím,
Jelikož jsem zde už velmi dlouho nepsal a je čas dovolených, napíši zde v krátkosti jen pár řádek kde jsme ji trávily mi z našimi třemi greyhoundy. Vyrazily jsme mezi svátky do Krkonoš přesně do Velké Úpy. Našli jsme si pěknou horskou chatu v 860m.n.m z nádherným výhledem do okolí i na Sněžku, ale hlavní důvod proč jsme si vybrali zrovna tuhle zastrčenou horskou chatu nad Velkou Úpou byl ten že není problém si sebou vzít jakékoliv psí plemeno a hlavně za psa neplatíte. Další důvod proč jsme preferovali již zmiňovanou chatu byl nádherný klid a okolní příroda z možností různých dlouhých turistických tras. A další plus byla výborná domácí kuchyně kterou obstarával a připravoval sám majitel chaty. První dva dny jsme trávily na procházkách v okolí a připravovali jsme jak sebe, tak naše greye na těžký a náročný výstup na nejvyšší horu Krkonoš Sněžku 1602 m.n.m. První pokus proběhl v pondělí 4. července ale počasí nebylo nic moc a dva kilometry před cílem začalo dost silně pršet a tak jsme to vzdali a vrátili se zpět na chatu. Druhý den 5. července se počasí umoudřilo a mi opět vyrazily od naší chaty na cestu, sice Sněžka byla zahalena v mracích ale počasí už nebylo tak špatné jako předešlí den, dokonce i vykukovalo sluníčko. Došli jsme do míst kde jsme předešlí den skončili a pokračovali dál. Poslední kilometr před cílem se nám otevřel výhled na nejnáročnější část trasy z 365 schody z nerovných kamenů směrem vzhůru. Při pohledu na ten kamenitej kopec jsem začal pochybovat že to naši psi zvládnou i když je máme ve špičkové kondici, trochu jsem znejistil. Ale naše alfa fena Goldína nabrala svižné tempo a táhla mě vzhůru na vrchol a za námi pokračovala Mirka z Brandym a Snoukynou. Postupovali jsme v dobrém tempu akorát jsme se museli občas vyhýbat turistům co šli pomaleji než mi a dalším co se vraceli dolů ze Sněžky. Nakonec se vše zdařilo a vrchol nejvyšší hory Krkonoš Sněžku jsme zdolali i z našima irskými chrty. Troufám si říci i tvrdit že to byli určitě první tři greyhoundi z Irska co vylezli na tento nejvyšší kopec v Čechách - Sněžku 1602m.n.m. V ten den bylo na Sněžce 7stupňů nad nulou a mi byli uřícení jak po chrtím sprintu na 300m. Pro naše tři greye to byl asi nejtěžší závod v jejich životě ale zvládli to na výbornou a zvítězili. Dokonce naši psi vzbuzovali údiv od okolních turistů jelikož greyhounda jen tak asi na Sněžce není vidět. Zpáteční cesta už byla lepší až na ty schody, ty opravdu dávají zabrat. Celkem jsme za ten den nachodily 21 km v kopcovité terénu a trvalo nám to 5hodin i z přestávkami na občerstvení. Překonali jsme převýšení 742m na 9km.
A co říci na závěr, psi byli z toho výstupu dost unavení bylo to na nich hodně znát a pro příště nevím jestli bych to dal znovu, už když přihlédnu k tomu že obě feny už nejsou nejmladší ale oni by to určitě zvládli znova, ale ty schody jsou pro ně dost náročné, hlavně cesta dolů zatěžuje to totiž dost jejich klouby. No uvidíme, v září se tam chystáme znova tak snad naši psi zas nás něčím překvapí. Zde uvádím odkaz na tu horskou chatu kde jsme byli ubytovaní kdyby měl někdo zájem ji navštívit, grehoundy už tam znají byli jsme tam první z tímto plemenem.
http://www.chata-boruvka.cz/

přikládám pár fotek, jinak celé album z Krkonoš je k vidění zde http://greyhound.rajce.idnes.cz/Krkonos ... 6.7._2011/
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vlasta.Plzeň

Příspěvekod Lex v 21 črc 2011 21:13

Dik za dobry tip na chatu... Vypada super i ceny jsou skvele!
Fotecky se taky povedli,ale to u tebe neni nic neobvykle.... ;)
Lex

Příspěvekod L + L v 21 črc 2011 21:16

Tak to je na zápis do Guinessovy knihy rekordů. ""5-()
Pro irského greyhounda opravdu obrovský výkon neb je sprintař a ne vrchař.
Jestli můžu radit, tak to další nezkoušejte. To si může dovolit jen Vlasta s Mirkou
a jejich Brandy, Goldie a Snouky neb jsou udržováni skutečně ve špičkové kondici
a mají nadstandarní péči.
Naši psi by měli problém už jen dojet autem do Velké Úpy... :39:
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod Lenka Č v 21 črc 2011 21:26

""4-() první greyevé na Sněžce ""5-()
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní