Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Ashley greyhound

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Ashley greyhound

Příspěvekod Johnka v 01 zář 2013 19:55

Nechtěla jsem se moc zapojovat,ale te´d jsem si přečetla celý topík,jak Láďa radil. A tam se píše,že Ashley běhal už asi po měsíci coursing a nikdo se nezlobil. Vím,nedoporučuje se to,nechci soudit,ale myslím si,že panička to má celé pod kontrolou a ví co sis ním může dovolit. Andýs běžel jednou a měla jsem hrozný strach,ale jsem trochu histerická a moc se o něj bojím. Když všechno opomenu,tak panička udělala s Ashleym hezký kus práce a je vidět,že je spokojený.
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod Lidka v 01 zář 2013 20:52

Láďo,tak to video coursing určitě není,je to volné běhání z radosti za pískací hračkou na konci(paní to správně nazvala domácím běháním-to souhlasím),ale paní psala toto,což bylo příčinou ohlasu tady na tomto fóru:
".. a zítra jedeme do Ostravy na coursing, po delší době,konečně!! Takový to domácí běhání,taky dobrý,ale není to ono, Tak se moc těšíme."
No a pro mě coursing je sprintování za chlupatým hadrem ,nebo se mýlím?
Konkrétně já a moje rodina fakt dbáme na to,co jsem byla poučena a dodržujem to,protože jsme takového pejska nikdy neměli a slovo "vysloužilý" a Ashley se narodil v roce 2009 mi stačí...nejsem ani trenér,ani znalec těchto psů,tak si nechám poradit od vás,kteří máte s těmito psy zkušenosti a teď tady čtu,že to vlastně tak moc problém není,kdo tedy posoudí co je coursing? Zrovna v topíku "Chrti z mostu" je popsáno všechno...,že nejsou zvyklí na travnatý povrch atd.atd.atd.
Já to vnímám úplně obyčejně,jako laik,který si takového pejska vezme...
tak teda teď nevím....to má teda každý posoudit,jestli na to ten pes má nebo nemá ???
Fakt se ptám,jako laik v tomto oboru,třeba paní Jiřina je odborník a ví,že si to může dovolit,ale pak se nedivím těm,kteří tady píšou a varují před tímto právě ze špatné zkušenosti a vlastního ponaučení, jako varování pro ostatní,které to třeba láká. Taky by mohly být ticho,když už se jim to stalo a nebyly - alarmují další páníčky ze strachu,aby se jim s pesany nepřihodilo to samé...tak to z celého čtení na tomto topíku (FB neprovouzju ze zásady) vnímám já a nevidím na tom nic až tak zlého...
Ber to prosím jako diskusi ohledně tohoto problému a ne jako chytristiku, jsem vážně obyčejný člověk,který si vzal vysloužilého chrta a ráda si nechám poradit.
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Lidka v 01 zář 2013 22:59

Ashley všechno nejlepší k narozeninám - uf stihla jsem to za 2 minuty 12 !!!!
"1"-()
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Veronika Křimská v 02 zář 2013 06:44

tahle debata vážně nemá smysl, třičtvrtě lidí ani neví, na jakém povrchu grey má běhat a že COURSING je pro něj nevhodný! Proč asi s greyema běhají dostihy?? Protože riziko úrazu je nižší, je tam lepší dráha, povrh, nehledě na to, že psi jsou trénovaní ;-) A proč ne coursing, ale dostihy? Je to i kvůli prudkým zatáčkám, chápete to? Grey je na coursing příliš rychlý!!! Coursing s greyema běhá pouhých pár jedinců v ČR. V DE sem třeba neviděla ani jednoho, v Rakousku taktéž (tím neříkám, že nikdo takový tam není). Ale češi jsou přeci opět nejchytřejší :-) Jak píše Kačka (catchie), je spousty dalších vyžití, abyste těm psům zkvalitnili život.
Ale pokud to tedy máte Láďou povoleno.... Možná by se mohli začít dávat psi rovnou i bez smluv, když se vlastně ani nemusí dodržovat... tohodle už nechci být součástí.
Veronika Křimská

Příspěvekod L + L v 02 zář 2013 07:12

Lidko, právě, že posuzování co je ještě volné proběhnutí a co riziko je velmi těžké. Ano, snažíme se zachraňovat "vysloužilé dostihové chrty" převážně pětileté a starší, mnohdy po zranění a o většině nevíme, v jakých poměrech žili a o minulosti se jen dozvíme, co se dá vyčíst z greyhound-data.com.... Uzavřeli jsme dohodu s organizacemi v zahraničí, že se pejskové v žádném případě nebudou vracet na dráhu! či oficiálně zúčastňovat jakýchkoli soutěží... Na to ať si zájemci psa koupí za tržní cenu... ale to neznamenalo nikdy, že je tím odsoudíme k nucenému polehávání a zákazu pohybu... Přivážíme někdy i dvouleté zdravé psy, kteří jen nedosahovali při testech naději vítězství na ostihových drahách a někteří na dostihovém oválu nestáli nikdy.....byli vyřazeni a tím odsouzeni k smrti... Jak je vidět a jsem tomu rád, vstoupilo do podvědomí naše doporučení - být velmi opatrný v případech vypuštění psa a zákaz účasti v jakýchkoli závodech, dostizích nebo soutěžích....
Na druhou stranu si velmi cením a vážím lidí, kteří dokáží pro svého psa každý den připravit PROGRAM, který on miluje a aktivně prožívá svůj život.... JEN hloupý člověk v tom může vidět, že GACR dovoluje nebo dokonce doporučuje pro dostiháky účast v dostizích nebo jiných soutěžích... GACR jen prosí, abyste při posuzování a kritice více mysleli na psa než na paušalizování zákazů, příkazů, doporučení a nařízení... Já věřím ve zdravý rozum člověka, který si k sobě do svého života vzal psa, kterého miluje a svá rozhodnutí a činnosti vytváří a přizpůsobuje jeho potřebám a štěstí.... Vždy budeme upozorňovat na nebezpečí, která mohou vzniknout, ale nedělám si iluze, že si nakonec stejně každý sám stanoví hranice, protože svého psa nejlépe zná on sám... a za rizika si také nese odpovědnost on sám.. PROTO DÁL PLATÍ - velmi dobře zvažte a promyslete všechno, co pro psa připravíte a jak se mu budete snažit zkvalitnit jeho život. Pes miluje PROGRAM - aktivní život - ale také zvažte rizika, která mohou vzniknout....
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod Lidka v 02 zář 2013 18:11

OK díky za vyčerpávající odpověď a pojďme se už radovat z našich lásek... :3: .
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod hilena v 04 zář 2013 09:07

Souhlas s Veronikou Křimskou. Grey není stavěný na prudké zatáčky. Je na ně moc rychlý a hrozí vylétnutí z "dráhy". Navíc greyové z profi drah jsou zvyklý na písek, kde se boří a mají v zatáčkách lepší oporu. U trávy tohle ale neplatí, a to je pro ně velké riziko. Já bych u adopťáka coursing rozhodně neriskovala :-)
hilena

Příspěvekod Zuzana v 05 zář 2013 08:41

Myslím si, že když grey neběhá coursing, tak je odsouzen k tomu, aby se jen povaloval na gauči. Děláte, jak když neexistuje jiný způsob aktivního pohybu. Už jsem se jednou na toto téma vyjadřovala a můj názor se v tomto směru opravdu nemění. Nemůžu na toto téma nereagovat, protože mě to opravdu klidnou nenechává. Dítě byste asi taky nenechali dělat vše jen proto, že se mu něco líbí nebo že ho to baví, nemá z toho rozum, proto mu to řeknete vy, to samé je se psem.
Grey rozhodně není pes stavěný na coursing, pokud už s nimi někdo opravdu běhá, tak jsou na to učení od štěněte a rozhodně je na coursing neposílají z dostihového oválu. Naši adopťáci opravdu neznají nic jiného a i když se sem vozí i psi mladí, nikdo neví, proč byli vyřazeni, to je jedna věc a druhá věc je ta, že když se přiveze dvouletý pes, tak co si myslíte , že dělal ten rok... procházel tréninky, takže byl zvykaný na ovál a písek, na nic jiného. S každým narozeným greyem v dostihovém kenelu se jedná jako s budoucím závodníkem v dostizích, takže od štěněte se učí na dostihy a až čas ukáže, že není pro toto perspektivní.
Moji oba greyové přijeli do ČR mladí (2,5 roku), tak vím, o čem mluvím. Badger prošel tréningy a pak byl vyřazen. Trávník vůbec neznal, bál se ho, nevěděl, že se po něčem takovým dá vůbec chodit, vyhledával jen to, co mu připomínalo písek - tedy čistá hlína, na trávník jsem ho učila postupně. U Jenny to je jiné, jsem stále ve spojení s její původní majitelkou, tak vím o ní prakticky vše, tu bych se asi na coursing nebála po delší přípravě pustit (ale ani tak to nikdy neudělám), jednak je nižší a v terénu se pohybuje poměrně jistě, ale je to tím, že je od malička zvyklá běhat po poli, zranila se jako malá, proto žila u baráku a jejím výběhem bylo oplocené pole. Rozdíl mezi nimi je i po tolika letech, co je Bager s námi (4,5 roku), hodně výrazný. I po tolika letech, není pro něj trávník taková jistota a to ani aktivně nezávodil. Nikdy jsem ale nenutila psi ležet jen na gauči, byli mladí, vedli aktivní život i bez coursingu, a vedou ho stále.
Zuzana, Bedříšek, Jenny a náš páníček Michal
Zuzana

Příspěvekod Martina.vac v 05 zář 2013 10:36

Tak, říkal jsem si, že už nebudu toto komentovat. Ale! Láďo, spoléhat na zdravý rozum je někdy dost ošidná věc. Pamatuji si, jak jsem chtěla našeho Fandu po dvou měsících od adopce pouštět na volno. Ať si chlapec užije, byl by tak šťastný... Ale vždycky jsem měla nakonec jasno. Nepouštět! Bezpečnost především! Podepsala jsem smlouvu, zavázala jsem se, že nebudu používat flexinu, že nebudeme závodit, že nebudeme soutěžit, že nebudeme pouštět psa navolno... Asi jsem fakt hloupá, ale doma mě učili, že když cokoli slíbím, že to taky budu dodržovat... Tady se s pejsanem po měsíci chodilo na coursing a ještě se s tím chlubilo. A nechci domyslet, kolik lidí to tak trochu "poňouklo" to zkusit taky. Buďte PROSÍM zodpovědnými majiteli vysloužilých dostihových chrtů. Děkuji. Toť vše.
Martina, Radek, Zuzana a Filip, Frank a Sonny, kocouři Merlin, Black a Chris, činčilák Viki, chameleón Hugo a agamy Agáta a Světlana
Martina.vac

Příspěvekod L + L v 05 zář 2013 11:21

Ale Martino, přece nejsme ve sporu... Všechny naše dobré rady (alespoň si myslím, že jde
o dobré rady), nařízení, upozornění, zkušenosti... body ve Smlouvě atd... to je dobře myšlený
zdroj informací k vyvarování se krizových a rizikových situací....
... k tomu mohu dodat všeobecně šířená doporučení: NEKUŘTE! NEPIJTE ALKOHOL! NELŽETE! NEKRAĎTE!....
Jak by byl život krásný, kdyby se tím všichni řídili.... Možná bychom měli volit i jen jednu stranu,
nejíst maso, nejezdit auty, ale chodit pěšky..... Můžeme jen upozorňovat a doporučovat,
protože každý člověk má jiné vnímání světa a jinou zkušenost... a stejně si v rámci své odpovědnosti
rozhodne a udělá podle svého.... akorát o tom už třeba nikdy nikam nenapíše...
(Nemluvě o tom, že po GACRu vznikly další organizace, které posouvají námi všeobecně doporučované hranice
k obrazu svému....) Zkuste se sami aktivně zapojit do některého z programu pomoci např. psům... teprve potom zjistíte, co mám na mysli.... Co člověk, to názor, co člen skupiny, to odborník s kritikou.... co organizace, to fan club... Čím více zachráněných pejsků, tím více dalších názorů....
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní