Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Stella a Sherlock

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Stella a Sherlock

Příspěvekod Martina v 30 pro 2008 23:49

Ahoj lidičky a pejsci,

jsem Stellinka, původně Deirdre, narodila jsem se 17. října 2005 v Irsku tatínkovi Late Late Show a mamince Greenview Saddle. Měla jsem jednoho bratříčka Carrigabruce Boy a jednu sestřičku Aines Lass. Oba zkoušeli závodit, ale moc jim to nešlo. Asi i do mne se vkládaly naděje z důvodu že náš zcela černý tatínek byl roky velkým šampiónem. Já si teda běhám ráda, ale pro ty trenéry jsem neměla moc pochopení. Ani oni pro mě! Já jsem spíš na blbnutí. Nakonec jsem jim utekla a když mě zase chytli, dostala jsem se do útulku PAWS, kde si mě vyfotili a nabídli k adopci.
:P Tam si mě vyhlédla moje panička, která prý pak na mě čekala netrpělivě skoro měsíc, až jsem přijela do Prahy přes Miláno, Lublaň a Rakousko. Do Milána nás jelo asi 60, do Lublaně už míň a nejlepší to bylo do Prahy, tam nás hodná paní Lucie odvezla jenom tři, kromě mě ještě černobílou Dolly a černého Gibsona. Bylo to přesně 27. března 2007 večer.
Mimochodem, doufám, že se nerozepisuji o svém osudu zbytečně, že nám zase nějaká slepice nerozebere fórum. :evil:
Tak to vezmu stručně. Byla jsem na začátku ze všeho vyplašená, nic jsem neznala. Doma jsem našla kámošku - 11ti letou foxteriérku, která mě přijmula dobře, ale byla hódně přísná. Já ji ale respektovala a snažila jsem se od ní všechno odkoukat a naučit. Ona byla moc nemocná a prožili jsme spolu pohromadě jenom čtyři měsíce, než Dinuška odešla do nebíčka. Dlouho nám po ní bylo smutno.
Já se rychle naučila jezdit i autobusem, tramvají a metrem, ale na jezdící schody mě teda nikdo nedostane! No naštěstí některé stanice mají i schody obyčejné. Často jsem jezdila i s paničkou do práce, ale tam byla dost nuda, potom ale koupili do zasedačky nový gauč, tak to bylo aspoň maličko pohodlnější.
Prohlédla jsem si i město, v kterém teď bydlím, tady mají pěknou řeku a parky jako třeba Petřín, Kampu, Vyšehrad, Stromovku, ale chodím ráda i sem tam do nějaké cukrárny nebo restaurace. Někde mi okamžitě přinesou vodu. Většinou to nejde, ale když jo, tak si to tam prohlédnu zevrubně. Nedávno se mi podařilo nahlédnout i do kuchyně.
No a taky jsem s paničkou absolvovala takový kurz, kde se páníčci učí, jak zacházet s pejskama :mrgreen:
Aby měla radost, tak jsem přešla nějakou tu překážku, chodila jsem u nohy a dělala sedni, lehni jako blbínek. Nejvíc se mi líbil ten povel "ke mně", to panička běžela dopředu, pak se zastavila a zavolala, cvičitelka mě pustila, já byla hned u paničky a rovnou jsem jí skočila na ramena a olízala jí obličej. Ti ostatní psi si jenom přihlouple sedli a na své páníčky civěli. No, to ale nebyli chrti samozřejmě, tak se jim to musí odpustit. Já teď běhám volně, když mě panička pustí a nemá o mě strach že vběhnu pod auto. Já si ji náhodou hlídám, jen někdy se zapomenu jak něco báječně voní. Ona pak na mě třikrát zapíská, když nejdu, zavolá jménem a když mi to ještě nevyjde, volá to "ke mně", no a kdo by jí neudělal radost? :lol: V našem lesoparku je to fajn, jenom tam chodí dva vipeti, kterých se bojím, protože jsou nějak natvrdlí a nepoznají pravou elegantní dámu. Honili mě jednou až jsem musela přeletět přes silnici mezi auty, někde jsem si pořezala nohy do krve a jak jsem byla vyplašená, najednou vidím, že sedím někde na poli. Až mě tam asi za půlhodinu naši našli, ale doteď ty vipety nemůžu ani cítit. Jeden se jmenuje Dracula, no neutekli byste taky?
Je fajn, že má panička dva syny, oni už jsou dospělí a nejsou moc doma, ale když přijdou, moc mě mazlí a to já ráda. Nechají si olízat celou hlavu. Ten mladší si našel přes internet malou holčičku thajského ridgebacka a protože psali, že je hluchá a hrozí jí utracení, tak si ji vzal, aby ji zachránil. Byla maličké štěňátko a moc se mi líbila. Říkáme jí Zazie, Zazinka, ale ona to chudinka stejně neslyší. Báječně si rozumíme a hodně se spolu vyblbneme, pereme se někdy jako čertice, ale z legrace. Zazinka teď už vyrostla, už jí byl rok a venku by se ráda prala i s jinými pejsky, ale doopravdy. Musíme ji hlídat. Já už slavila v Praze dvoje narozeniny, miluju ty piškotové dorty s pudingem. No a to nemluvím o kuřátku s rýží a tak podobně.
Tak co bych tak ještě řekla... spím samozřejmě v posteli, na začátku jsme s Dinuškou měly i pelíšky, ale docela se mi líbilo dělat z toho molitanu maličké kousky a ono to pak už nešlo dohromady. Další zatím nemáme.
Z ostatních chrtů, kteří taky přijeli z Irska, znám kromě Dolly a Gibsona - které jsem od příjezdu už neviděla - ještě Williema, Svatopluka, Chowa, Ďasíka, Soníka, Lízu, Rockyho a Spider.
Teď se dostávám k tomu, jak se nečekaně u nás objevil chrt! :shock:
Tak páník nás vzal se Zazi před dům, bylo to 21. září 2008, a co nevidím, tam moje panička s obrovským kolohnátským chrtiskem barvy jako písek! Byla jsem hrozně překvapená, ale měla jsem i radost, ono chrta jen tak neuvidíte, my jsme celkem vzácní obzvlášť v Praze. Ohromil mě svou galantností a jemnou grácií. Zazina po něm šla, hlavně potom doma, ale panička jí jen dvakrát vysvětlila, že ho nesmí kousat, takže přešla jen k pozorování. Mysleli jsme, že máme doma na pár týdnů chrta jménem Laddy Delta King a že si ho někdo vybere a odvede zase k sobě domů. Jenomže to všechno dopadlo jinak. Jednak byl nemocný, takže s ním panička lítala po veterinářích a jiní hodní páníčci jí pomohli to všechno financovat, protože ona mezitím musela přestat pracovat, protože má zdravotní potíže. Také se zjistilo, že ten pes je vlastně úplně jiný pes, ti Irové co je vezli, jim přehodili obojky se jmény. Ten co je u nás se původně jmenoval Jerry Smooth Criminal a narodil se 2. ledna 2001. Jeho tatínek byl Lassa Java a jeho maminka Delta Flesh. Měl čtyři bratříčky a jednu sestřičku a docela dost běhal závody, i vyhrával, ale má zdeformované prstíčky a myslím že ho bolí klouby. Musím uznat, že je Sheri strašně hodný a není vlezlý, to já mu můžu klidně do misky a nechá mě. Ani se paničce nedivím, že si ho zamilovala. Prostě nám jeden den řekla, že u nás zůstane, říkáme mu Sherlock, zkráceně Sheri. No ale mazlit by ho tolik nemusela, to zas se nemusí přehánět a mohlo by se víc času věnovat mé osobě. Sherlock je už starší, takže žádné pranice s ním nejsou a už nás párkrát rozdělil, když jsme moc blbnuly se Zazinou. Asi byl moc dlouho v kleci a nenaučil se hrát. Rád se ale válí, doráží blafnutím na paničku a chce mazlit, hlavně škrabkat v ouškách. Jsme teď celá smečka a když jdeme všichni tři třeba i v noci, vůbec se nebojím, protože Sherlock je veliký, Zazinka sice malá, ale nahání padouchům strach jako pitbull, no a já se schovám za paničku.
Chtěla jsem tady ukázat fotky všeho o čem tu mluvím, ale nejdou mi vůbec vložit, nevím proč?
Tak to je pro dnešek všechno, už zívááám a jdu se natáhnout. Zase příště, Vaše Stella 8-)
Martina

Re: Stella a Sherlock

Příspěvekod L + L v 31 pro 2008 10:08

Hezký den Martino, Vítejte na novém fóru. Jak vidíte, pilujeme a pilujeme. Příspěvek spadl do schválení, opravili jsme to a už by se to nemělo opakovat.
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod Martina v 31 pro 2008 20:16

Obrázek

To jsem prosím já, Stella. Uf, to byla práce s vložením fotky. Tohle byl ze začátku můj zamilovaný polštářek s ovečkama, ale už neexistuje, někdo ho rozkousal.

Obrázek

S mojí sestřičkou a učitelkou Dinuškou

Obrázek

Roztomilá Dinuška

Obrázek

Takovouhle figuru jsem měla po příjezdu z Irska, všechny kosti mi čněly ven.

Obrázek

Já s mojí paničkou

Obrázek

Já na Vítkově

Obrázek

Já na Vyšehradě pózuju profesionálovi

Obrázek

Totéž, jak si hraju

Obrázek

Oslavila jsem své narozeniny, jsou mi tady 2 roky!!!

Obrázek

Dortík dlouho nevydržel

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
To všechno jsou mé fotky, když jsem dělala modelku, zatím mě do filmu nevybrali...

Obrázek

Tohle byl potkan Marwin páníkovy přítelkyně, už nežije, škoda, docela se mi líbil, ale k jeho úplnému prozkoumání jsem příležitost nikdy pořádnou neměla

Obrázek

Naše Zazie. To si pište, že hlavně mně dala výchova štěňátka na začátku pořádně zabrat.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jsme skvělé kámošky, já jsem samozřejmě starší a ona není tak distingovaná, beru ji ale stejně za svou sestru.

Obrázek
Tak jsem byla připravená na start v Kolíně, zaběhla jsem si dvakrát, ale mé představy zas byly jiné než těch pořadatelů...nevíte, proč se jako má zastavit už po oběhnutí jednoho kolečka?! Já bych běžela dál, to ale oni nechtěli...

Obrázek
Se Swiftem - Svatoplukem v restauraci Infinity, když přijela paní Deirdre z Irska. Prý že máme stejné jméno, jenomže já jsem teď Stella, to znamená hvězda a víc se mi to líbí.

Obrázek
S paničkou v naší oblíbené kavárničce, kde se v létě občerstvujeme

Obrázek
Takhle nás vybleskla kámoška na Petříně

Obrázek
Já a kačenky ve Stromovce, kde jsme byly s Cibulkovými a jejich Ďasíkem se Soníkem, to jsou fajn gentlemani. Za kačenkama jsem samozřejmě zkusila do vody skočit, ale chytit se nedaly, tak jsem se jen dívala

Obrázek
To už je náš Sherlock, když k nám přišel a poprvé se odvážil vyskočit na gauč.

Obrázek
Tady vidíte co jsem říkala, s mazlením by se to nemělo přehánět, tedy u Sheriho

Obrázek
Teď už spí Sherlock na polštářcích běžně
Obrázek Vidíte?
To já si dávám šlofíčka různě:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Sherlocka mám ráda, je opravdu jemný a galantní, už bych ho taky nedala, doufám, že budeme všichni spolu hodně dlouho!

Všem přeju šťastný nový rok a zase příště, Vaše Stella
Martina

Příspěvekod Lucie v 31 pro 2008 20:52

no to jsou nadherne fotecky. moc dekuju martino ze ste si dala tolik prace. mate nadhernou sbirku stela ve vasem obet nebi ta v behu no nadhera.

moc zdravime a drzime palce at dnesni vecer dobre ustojite a stela i sericek maji co nejmensi stres z petard
Lucie

Příspěvekod Martina v 02 led 2009 12:14

Ahooj!

Dneska má Sherlock n a r o z e n i n y , je mu 8 let! :D Už ráno jsme byli na hodně dlouhé procházce a jsem zvědavá, jak budeme odpoledne slavit.

Tady ještě přidám fotku, jak Sheriček uháněl, když ho panička dostala ven z klece po příjezdu. On v kleci jenom ležel a na nic nereagoval, nedivím se po té dlouhé cestě a navíc ho moc bolely dásně, zuby a nožička.

Obrázek

Obrázek
Tak tohle je kočka naší babičky. Myslela, že ji jen nakrmí, ale nikdo kotě potom nechtěl, tak u ní zůstalo. Vždycky před náma uteče, syčí, prská a bručí, já bych jí pěkně načechrala kožich, ale když přijdem k babičce, panička kočku Míšu vždycky zavře do malého pokoje.

A jednu ze společného venčení - já a Sherlock jsme ti v oblečcích.
Obrázek

Sníh mám moc ráda, ale na tělíčko teploučko - tak pa, Stella
Martina

Příspěvekod Kateřina v 02 led 2009 12:26

Se Spider gratulujeme Sheričkovi k narozeninám, ať mu slouží zdraví a je mám už jenom pohodový život :)
Kateřina

Příspěvekod Žaneta Hofmanová v 02 led 2009 14:26

Všechno nej nej nej Sheričku !
Žaneta Hofmanová

Příspěvekod Lenka Č v 05 led 2009 09:22

Taky se připojujem s gratulacemi. :P Sheričku vše nejlepší a hlavně zdravíčko ;)
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Magda v 05 led 2009 11:13

Martino, úžasné povídání, Šeríčkovi vše nejlepší.U Vás se mají úžasně, dle fotek a příspěvku v sekci krmení. O vepřových nožičkách jsem už četla, tak vyzkouším.
Magda a Abbejka
Magda

Příspěvekod Lucie v 05 led 2009 13:09

serickovi prejem hodne zdravi, stesti a lasku mu nepreju te ma vrchovate.

krasne fotecky i povidani.
Lucie

Další

Zpět na Adoptovaní