Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Stella a Sherlock

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Stella a Sherlock

Příspěvekod Návštěvník v 12 led 2011 11:07

Každý chceme pesany co nejvíce pouštět volně, ale rizika nejsou jen s chrty, ale opravdu u všech psů a především těch, kteří mají lovecké sklony, je na místě ta největší opatrnost. Nejde také jen o zranění jiným psem, zatoulání se....Mám ted velmi čerstvou a velmi bolestnou zkušenost. Kamarádce utekla fena RR, ačkoliv ji hledali a udělali všechna opatření co mohli dopadlo to tragicky. Fenka našla cestu domů, ale kousek od vesnice byla zastřelena . Nejsou mezi náma jen milovníci psů , ale i lidé kteří ve strachu či zlobě , a především větší psy považují za nebezpečí a klidně sahnou k tomu nejhoršímu.
Návštěvník

Příspěvekod Maceska v 12 led 2011 11:09

Jsem se nějak zapomněla přihlásit, tak že žádný návštěvník :-))
Maceska

Příspěvekod lanzpodenco v 12 led 2011 17:47

Ja bych se odvazila na toto tema take reagovat, i kdyz na sebe asi navalim dalsi vlnu napadani:-) Ale ja se nebojim a ani se nebudu urazet.:-) (ale zcela uprimne, neznam nikoho z Vas osobne, ale kdybych s klidnym srdcem davala fotky na forum a znicehonic se tam objevilo neco podobneho, tak bych se leknutim asi taky urazila...:-)
Za prve rozumim vsem, kteri se snazi sve psy maximalne ochranit, svoje milacky milujeme a nechceme, aby se jim neco stalo. Za druhe ale musim namitnout, ze v zivote proste nejde predejit vsem urazum, znate to, procestujete pul sveat a pak mate temer smrtelny uraz pred barakem? (vlastni zkusenost:-) Psa budu mit cely zivot na voditku, udelam tim spravnou vec (teda pro svoji dusicku, pro tu psi...) a pak nas oba srazi auto. ( i s tim voditkem).
Bylo by dobre videt proste kazdeho psa jednotlive, vsak je mame doma, zname je a abychom je nemohli pustit ani na zahradu, aby nam nezakopli mi prijde trosku prehnane (ja vim, ted i ja prehanim, ale i takova zminka tam byla).
Jenom bych proste navrhla, aby se proste jednalo o doporuceni a abychom respektovali nazory vsech. Ja chrta nemam, ale mam jineho lovcika, mozna jsem riskovala a vy nebudete souhlasit, mozna mi ted vsichni vynadate, ze jsem blazen:-)
No a to ja ted jako zase pujdu tam, kam patrim, do casti podenku:-) Omlouvam se za vmesovani k chrtarum:-), spis o tema samotne mi slo o styl, ktery se tu rozpoutal.
My a psi:D
lanzpodenco

Příspěvekod Magda v 12 led 2011 17:59

Jani, já Lašenku galga můžu pustit na volno také, ale dostiháka ne. Není to jen náš výmysl, je to doporučení z Irska od lidí, kteří ty psy a povahy znají, a my sami jsme se opravdu přesvědčili že v případě že se leknou a nebo vidí kořist, jsou neodvolatelní. Takže prostě v případě dostiháků toto platí a rozumný člověk to bude dodržovat. Jen před vánoci se hledali tři dostiháci, kteří nebyli na volno, ale lekli se a utekli, prostě to není podenco ani galgo. Se omlouvám, jestli jsem už příliš důrazná, ale přijměte prosím tento fakt, týkající se vysloužilých dostihových greyů, nebudu opět vypisovat co vše se už stalo.
Magda

Příspěvekod Maceska v 12 led 2011 18:00

To je stoprocentně pravda. Určitě záleží na tom, jak a zda mám psa vycvičeného, jak znám jeho reakce, v neposlední řadě také na tom, zda ho mám týden nebo roky,jak je starý, kde a za jakých okolností ho pouštím. Jde hlavně o to přemýšlet , předvídat a být ve sřehu. Stát se může cokoli, můj RR se odmala kamarádí s RR o půl roku mladším, znají se a tráví spolu hodně času a před půl rokem se znenadání porvali až na šití. Nikdy asi nelze eliminovat všechna rizika.
Maceska

Příspěvekod Kateřina D v 12 led 2011 18:04

Souhlasím s posledníma příspěvkama, záleží jak si psa vycvičím, jak ho znám, atd... teda ale nepočítám greye, tam je jasné, že nepouštět na volno v neopl. prostoru a ze začátku ani v oploceném.
Set a Setovo otroci.
Kateřina D

Příspěvekod Magda v 12 led 2011 18:08

jen ještě prosím, přeneste diskuzi zde, at nediskutujeme v topíku pejsků
viewforum.php?f=130
Magda

Příspěvekod Zuzcha v 12 led 2011 18:25

Martino , ty oblečky co mají vypadají jak z broušené kůže ""5-() - fakt luxusně
Zuzka, Laura a jejich smečka Suri a Butch (greyhounds) a pan Šedivý
Zuzcha

Příspěvekod pzlkovanova v 12 led 2011 19:40

Jani, i když jsem slibovala, že to již nebudu rozebírat, tak právě Martina má již špatnou zkušenost s útěkem Sherika, který se hledal několik dní a nakonec skončil na závažné velice drahé operaci, kterou GACR uhradil.
Toto opravdu není jen tak nějaký výmysl, který bychom tady propagovali.. se stejným názorem ohledně venčení adoptovaných VYSLOUŽILÝCH DOSTIHOVÝCH GREYHOUNDU se setkáš nejen u další organizace zde v ČR ale u každé jiné organizace, která se touto problematikou zaobírá.
Greyhound, který byl od svých prvních měsíců života několik let pravidelně a intenzivně cvičen k pronásledování návnady bez jakýchkoliv dalších povelů jako je odvolání, základní poslušnost atd. tomu to z hlavy opravdu nikdo nevymaže...
Můžete venčit 100x navolno a nic se nestane a po 101 je tragédie na světě... Nemůžeme ke každému adoptivnímu páníčkovi dát našeho policajta, aby jej hlídal, ale věřte, že toto naše tvrzení, upozonění, doporučení - říkejme tomu jak chceme třeba i podmínka je ověřeno a to nejen v ČR ale po celém světě.
pzlkovanova

Příspěvekod Martina v 15 led 2011 01:43

Děkuji za pochvalu oblečků, mají je od loňských Vánoc koupené přes internet. Jen chci upřesnit - Sherlock byl ztracený 5 dní když se krátce po svém příjezdu do ČR vyděsil reakce paní, když popadl jejího maltézáka co mu sám vlezl až do pusy, kterému ale nehodlal nic udělat. Samozřejmě nebyl navolno, neb jsem ho měla pár dní tzv. "na dočas". Vyvlékl se mi z obojku. Našel se 5. noc velmi blízko bydliště. v dobré kondici, byl jen hladový. Zranění čéšky se přihodilo o dost později vinou dvou vipetů, kteří honili Stellu a jejich majitelka se ani nepokusila o jejich přivolání, zřejmě toto nezvládají. Již několikrát jsem děkovala GACRU za příspěvek na operaci. Dalších 10 tisíc na operaci a příslušná vyšetření jsem si zapůjčila od přítelkyně a teprve nedávno jsem jí tyto peníze splatila. Tímto doporučuji i ortopeda MVDr. Musila z Českého Brodu, Sherlock dnes ani nekulhá. Mimo jiné by se tato záležitost - odtržení čéšky - pravděpodobně dříve nebo později prý u něho stala i bez toho stresujícího zážitku, neboť Sheriček v životě hodně závodil, má celkem zdevastované i prstíky a nožky opotřebované, užívá pravidelně kloubní výživu.
M\slím, že noví zájemci o pejsky by si měli přečíst i všechno o již adoptovaných chrtech, aby byli v obraze a také věděli, co je čeká. Někteří též devastují byt, což moje mazlíky naštěstí nikdy nenapadlo, kromě molitanového pelechu, z kterého Stellina nadělala drť.
Pa pa všem co spí, já mám noční službu a moje smečka je roztažená v posteli se synem.
/§:1)
Martina

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní