Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Glen a Obama

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Glen a Obama

Příspěvekod Lucky v 27 pro 2009 12:49

Zdravíme pana prezidenta i jeho vrchního tajemníka. :-) :103:
Lucky

Příspěvekod Hana Kellermannová v 29 pro 2009 12:53

U nás se nespavostí rozhodně netrpí... Ať jsou svátky nebo ne, ať je den nebo noc, ráno či odpoledne... Občas máme potíž dosoukat se i k té misce... :lol:

Obrázek

A občas mám pocit, že jsem si pořídila přeborníka přes gymnastiku... aneb "Kdy už, Glene, konečně pochopíš, že je Ti to křeslo malé... " :lol:

Obrázek
Hana Kellermannová

Příspěvekod Petra v 29 pro 2009 12:55

Třeba je malé křeslo stejně sexy jako těsné tílko :lol: Hlavně že na to má figuru. :113: Jsou nádherní.
Petra

Příspěvekod Magda v 29 pro 2009 16:33

Tak ta křesla mě inspirovala, zkusím je pořídit holkám, třeba se do nich nasoukají taky a uvolní se nám sedačka :lol: Akorát nevím kam je dám, už vážně uvažuju, že přemístím terárko s Jeníčkem do pracovny, no, ale když Jéňa tak miluje společnost, on by hošík mohl být i na volno, jen mít větev a žárovku, ale to zas nevím jak bych vysvětlila holkám, že fakt není třeba ho lovit, v terárku ho respektujou, ale na volno?...
Nádherné fotečky líných chrtů :lol:
Magda

Příspěvekod tereyska v 29 pro 2009 22:16

.. nestihám koukat na ty nádhery :) :8:
tereyska

Příspěvekod Hana Kellermannová v 02 bře 2010 17:42

Tak jsem se rozhodla krom toho dobrého sdílet i to zlé (vzhledem k tomu, že teď trávím preventivně většinu času doma, tak je k tomu i dost prostoru)...
A co se stalo?
Minulou sobotu jsem se byla zapojit do jednoho stěhování a krom dvou krátkých návratů za účelem vyvenčení jsem se definitivně vrátila domů až v pozdních odpoledních hodinách. Chvilku se nedělo nic neobvyklého... u psů se klasicky střídaly chvíle zjančenosti a chvíle hlubokého spánku a odpočinku... Zničehonic ale začal Obama naříkat... tak na něho kouknu a vidím, že se snaží z pozice sedu dostat do pozice lehu... ovšem za asistence naříkání... Přinutila jsem ho, aby seskočil z pohovky a prošel se přede mnou... nekulhal... ani při chůzi neplakal... Vyskočil si zpátky a při snaze tentokrát už i sednout si opět naříkal... Šla jsem na sebe naházet oblečení, což je u psů většinou impulsem ke zvýšené aktivitě, protože většinou poté následuje venčení... A při zanaříkání, které následovalo při seskakování z pohovky, už tuhla krev... Čapla jsem Obamu do náruče, snesla ho po schodech dolů, před domem ho postavila a kvapně jsme urazili těch cca 20 metrů, které nás dělí od veteriny... Zazvonila jsem na zvonek s nápisem pohotovost a přemýšlela nad tím, co vlastně MVDr. řeknu... Jediné co mě napadlo bylo, že kluci doma celý den řádili, využili "čistého vzduchu" a Obama se na něco narazil, o něco uhodil, špatně doskočil či něco podobného... Po chvilce přišla otevřít MVDr., došli jsme do ordinace a já jí sdělila kde si myslím, že je příčina problému... Prohmatala téměř celé tělo, páteř, poslechla si ho... Vše zdálo se být v naprostém pořádku... Ovšem Obama měl stále pomalejší reakce a bylo vidět, že se sotva drží na nohou... Vše završila věta "Tak pojďte na rentgen.", při které se Obamovi rozjely packy do všech světových stran a na rentgen už se nesl... Během snímkování mne MVDr. nepřetržitě bombardovala dotazy, zda někde doma či venku nemohl něco sežrat... Venku těžko... nepohybují se na volno a na nějaké olizování a vymetání bordelu já jsem ras... A doma... sakriš... jak to mohu vědět, když jsem tam téměř celý den nebyla... Následoval telefonát z pevné linky veteriny (i mobil jsem v tom kvaltu zapomněla) domů, aby prohledali celý prostor, zda tam nejsou nějaké obaly od léků nebo něco podobného... To už měl Obama snímkování za sebou a přenesl se zpět do ordinace... Zatímco se snímek zhotovoval, už mu MVDr. holila nožku kvůli odběru krve... Evidentně se však přístroj rozhodl stávkovat a MVDr. musela povolat jiného kolegu, který kdesi v Plzni musel sednout do auta a přijet. Zatímco se čekalo na kolegu, aby se mohl udělat test krve, a na informace z domova, už do Obamy přes kapačku putovaly nejrůznější medikamenty... Nejdříve to bylo něco na epileptický záchvat... bez úspěchu... Následovalo něco na detoxikaci (to kdyby se přece jen někde přiotrávil)... bez úspěchu... Mezitím rentgen hotov... rentgen v naprostém pořádku... Na veterinu dobíhá moje šílená matka... s informací "Nikde nic!!!"... V tomto okamžiku máme za sebou cca první hodinu... první hodinu bez jakékoliv změny nebo verdiktu... Přijíždí kolega MVDr., rozbíhá se mašina s Obamovou krví a všichni doufáme, že se z rozboru něco dozvíme... Ovšem po půlhodině čekání, kdy Obamovy křeče neustupují, téměř se koupe ve vlastních slinách a stále do něho putují nějaké tišící látky, se z rozboru nedozvídáme vůbec nic, protože rozbor je čistý... MVDr. ještě zkouší něco na zánět mozkových blan... bez úspěchu... Pomalu končí druhá na veterině strávená hodina... a konečně se zdá, že se Obama začíná uklidňovat... Ještě tam trávíme další půlhodinku, Obama do poslední chvíle na kapačce... Až když se zcela uklidnil a odezněla křeč, MVDr. konstatovala jako nejpravděpodobnější variantu epileptický záchvat s tím, že ovšem velmi špatně a pomalu reaguje na léky... Domů jsem si raneček Obamu odnášela kolem třiadvacáté hodiny... Téměř 40 hodin nebyl schopný se postavit na packy, čůral v posteli vleže a jedl a pil mi z ruky... V pondělí v podvečer už začal bojovat... asi už mu bylo líto, že chodíme s Glenem ven sami... Sice mu šla prdka ze strany na stranu, ale v pondělí večer už se na veterinu docupital ukázat po svých... Po nedělních a pondělních injekcích a po verdiktu "Bude-li se stav zlepšovat, nechejte ho chvilku v klidu a nechoďte..." jsme již více jak týden na veterině nebyli... O víkendu jsme se byli vylítat na venkově na chalupě a Obama - zdá se - se téměř zmátořil do původního stavu... Jediné, co nám dělá problém, je držet občas rovnováhu... Při kakání občas hrozí riziko, že se do toho posadí, ale teď už to vždycky vybere... Tento týden se chystáme na kontrolu... Myslím, že se mi tam chce méně než Obamovi, protože vím, že ho tam nic dobrého nečeká... Čekají nás nějaká další vyšetření a hlavně vypátrání skutečné podstaty problému... Protože jiná MVDr. připustila ještě možnost problému v oblasti krční páteře...
Teď zhluboka oddechuje a já doufám, že se mu zdá něco fajnového...

DRŽTE PALCE!!!
Hana Kellermannová

Příspěvekod pzlkovanova v 02 bře 2010 17:50

tedy musím vám říct , že tento příspěvek mi připadal jak hororový příběh! Doufáme, že Obíkovi se vše zlepší k původnímu stavu a hlavně, že se nalezne příčina této ošklivé události!!! Moc držíme palce a věříme, že se vše k dobrému obrátí! :54:
pzlkovanova

Příspěvekod Magda v 02 bře 2010 17:58

Díky, že jste napsala, přejeme ať z dalších vyšetření jsou jen dobré zprávy.
Terezka je s Hankou ve spojení, řeší všechny potřebné kroky, a doufáme, že se brzy zjistí co dál a jak léčit.
Magda

Příspěvekod pupulu v 02 bře 2010 18:01

Přejeme Obamovi,aby bylo vše v pořádku a zjistilo se,že to byla jen nějaká hloupost co ho potrápila.Moc držíme všechny tlapky co máme :54: :54: .Nejhorší je,když člověk neví jak pomoct a kouká na to své stvořeníčko nešťastné a nemocné. :cry:
pupulu

Příspěvekod tereyska v 02 bře 2010 18:14

ano držíme pěsti :54: hlavně, zdravíčko. myslím, že to CT ukáže vše pak.. ale vydržme..co a jak dál.
tereyska

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní