Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Flyn- Lisnakill Warren a Blanička

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Flyn- Lisnakill Warren a Blanička

Příspěvekod Dáša Trojáková v 04 pro 2012 17:36

Určitě rádi někdy doraíme a oveme se :-) To je Blanička, co byla v Proboštově dlouho, než se našla vyhovující rodinka s pevným časovým rovržením? :-) jsou vážně krásní :-)
ObrázekPes je jediné stvoření, které vás miluje víc než sebe a jestli nejde po smrti do nebe, tak chci jít tam, kam půjde on...
Dáša Trojáková

Příspěvekod Flyn v 05 pro 2012 13:28

Jo, jo to je Bláňa z Proboštova, tenkrát měla velké problémy s váhou, ale to je od té doby v pohodě, dostává jednou denně a o samotě, aby jí to nestihl nikdo dřív sežrat. ((19:))
Flyn

Příspěvekod Flyn v 03 úno 2013 08:30

Zdravíme všechny,
mám problém a obracím se o radu, jestli s tím někdo nemá skušenost.Flyn, když jsme byli v létě na dovolené měl úplně rozmlácený konec ocasu,mysleli jsme, že tím, že s ním hodně mává a bouchá o zdi atd. Byli hodně sami a mamka je jezdila venčit . Teď před měsícem jsem nastoupila do práce, takže jsou zase dost sami a Flyn má konec ocasu úplně krvavý,nemůžu ho ani pustit volně po bytě, krev je všude jak s ním mává. Má konec úpně holý a pořád čerstvě krvácející, asi si to dělá sám. Veterinář mi řekl, že by kousek amputovali, ale nevím jestli to pomůže?
Flyn

Příspěvekod Johnka v 03 úno 2013 09:08

To Vám poradí Verda s Petulou,ty mají s amputací zkušenost.Dám jim vědět.
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod jitka v 03 úno 2013 10:29

při troše trpělivosti lze dlouhodobě ocásek vyléčit i podomácku. Mě se to povedlo- na konci ocásku jsem ostříhala chloupky, nastříkala Auromycyn spray, omotala sterilní gázou a zavázala. Každý den jsem převazovala, a když jsem viděla že se rána hojí, tak jsem dala tenčí gáz a nasadila plastovou natáčku a přilepila. Od začátku léčby musí mít pejsek košík. Konec ocásku musíte ošetřovat hojivou mastí- to záleží na Vás kterou si vyberete nebo doporučí lékař. Než se ocásek zahojí úplně trvá to hodně dlouho a je třeba sledovat aby si pejsek obvaz nesundával. U mého pejska došlo k tomuto problému tím, že jsme měli v bytě úzkou předsíň a pokaždé když vítal, tak ocasem mlátil o zeď. Kdykoliv přijdu a sesypou se na mě vítací psi nemluvím na ně, rychle se uklidní a pak se s nimi teprve pozdravím. Našla jsem odkaz pouze na natáčky kovové ale je potřeba dát na konec natáčku plastovou lehkou http://aukro.cz/magicke-natacky-56-ks-i2996023345.html, http://www.puls.cz/index.php?mid=&sid=2&zid=758. Může se to komukoliv zdát vtipný, ale tato motoda funguje, ale jen se svatou trpělivostí a každodenním ošetřováním do úplného zhojení. Operace je vždy poslední řešení. Přeju úspěšnou léčbu bez komplikací.
jitka

Příspěvekod Martina.vac v 04 úno 2013 08:00

Jejda. Krvavý konec ocásku jsme roky řešili u našeho jezevčíka. V roce a půl ho srazilo auto a přejelo mu konec ocásku. Nikdy se mu pořádně nezahojil. Bojovali jsme s tím dvanáct let. Je to taková prkotina, když se to tak vezme, ale měli jsme pak od krve zdi, nohavice, nábytek... Já bych to teď asi řešila amputací, pokud by se to nějak dýl nechtělo zahojit. Ale v každým případě bych zkusila napřed všechno ostatní. To je jasný. ;)
Martina, Radek, Zuzana a Filip, Frank a Sonny, kocouři Merlin, Black a Chris, činčilák Viki, chameleón Hugo a agamy Agáta a Světlana
Martina.vac

Příspěvekod Verda v 04 úno 2013 11:56

jooo, ocásek :( mamča mě určo doplní. Nib ho měl amputovaný kvůli zlomenině, naštěstí se rychle zhojil pomocí infadolanu a denních převazů.
Ale mamči Vallinka má ocas doléčen až nyní, po 3 měsících!!!

Já bych zatím neamputovala, páč i po amputaci je třeba dlouho hojit a pečovat.
Mě se jako ochrana nejlíp osvědčila molitanová rourka, koupená ve zdr.potřebách... toto:
http://www.profi-pedikura.cz/navlek-na- ... s/d-70842/

Nastříhala jsem to na vhodnou délku, poté rozstříhala podélně, abych mohla dát okolo ocasu, pak natvrdo přilepila tu horní část na chlupy ocasu, jinak to nedrží. Při převazu stačí ponechat tzv.přilepovací základnu lekoplasti na chlupech a na ní znova a znova lepit, abyste mu neodchupili úplně ocásek. Tož k ochraně.

Nyní péči... dvě možnosti... suchá a mokrá léčba. nevím, co je lepší...
Buď budete ranky jen čistit třeba řepíkem a vysušovat levadulí extra esenciálním olejem a přes to gázu a molitan. Nebo pokud jsou rány větší možná by bylo lepší to mokrý, k tomu je neskutečná tzv. billrothova mast, sama jsem na vlastní oči viděla co udělala vali s ocasem! nejprv vyžrala černý mrtvý maso na kost a pak jí nová tkán dorostla. to samý u niba, měl hnusnou ránu a taky mu vytvořila novou tkán, ale trvalo to 5 týdnů denních převazů... záleží na velikosti rány, on měl cca 3x3cm bez kůže.
Verda

Příspěvekod Petula v 04 úno 2013 12:32

Jojo....téma ocásku bych měla na román. Valinka přijela 20.října a teprve 14 dní jsme bez obvazu.
Začínalo to stejně jako u Flyna.
Krev všude na zdi, na nábytku. Léčila jsem Imunoglukanovou mastí (ale ta je už spíš na doléčení), pak pokusy s řepíkem a levandulovým olejen - ten jsme ale s naší dvorní veterinářkou zhodnotily, jako určitě nevhodný.
Po několika dnech alternativního léčení a (asi příliš těsném obvázání), špička ocásku znekrotizovala. Léčba pokračovala gelem (název nevím), který měl odstranit nekrotickou tkáň a vytvořit novou kůži. To jsem vydržela asi opět 14 dní. Ač onen gel je fakt úžasný - název kdyžtak zjistím..... Denní převazy a na veterině jsme byli jak doma.... Jednou v noci si to v nestřeženém okamžiku ocumlala, celou noc probrečela a ráno jsme pelášili na amputaci. Bylo to pár dnů před Vánoci a tak jsem se těšila, že už bude konečně klid a Valinka si bude užívat nový život i bez košíku na tlamce. Avšak vteřina, kdy jsem jí košík sundala a otočila se do kuchyně - znamenalo ukousnutí si špičky obvazu i se strupem a stehy, které se měly za pár dnů vyndat. To jsem se už rozbrečela, jak malá holka. Ještě, že máme Zuzku veterinářku, neskutečnou oporu pro mne a celou smečku. Zahájili jsme mazání Billrothovou mastí (mají ji na veterině) + pokusy s Alaptid mastí a Hemagelem - také jsou dobré.
Jak už léčení trvalo dlouho, měla jsem potřebu mastičky měnit a testovat, co je lepší, ale doporučuji Billrothovu mast. Pokud je kůže narušená, mast na ní začne vytvářet zdravou tkáň. ...no, rozepsala jsem se jako "profík"...hlavně praktik :-)
Pokud se to ale nebude hojit, já už bych s amputací neváhala. A to jsem na galgí pýchu byla náležitě pyšná:-) ....máme asi 10cm pryč, Val s ním stejně pořád všude mlátí jak šílená. Má na špičce ještě malý stroupek (takže i trochu čerstvé krve na zdi přibylo), ale už to je suché a dorůstají chloupky. Oddychla jsem si neskutečně.
A hlavně, už nemusím koukat na nešťastný pohled své lásky, z podkošíku...
Držím palce a případnou konzultaci mohu domluvit se naší vet Zuzkou.
..jo a jediný povel, který Val za 3 měsíce umí, je : "ocásek, pozor, ocásek"... dává jej stranou, aby se znovu neflákla o zeď :-)
Peťula, Pája, Majla, Nera, Valina a šéfová Amy, Pongo (žijící ve Španělsku)+ přímé příbuzenstvo Verdy :-)

Zásadní životní otázka dne:
Chcete muže nebo psa?
Odpověď:
Záleží, jestli si chcete nechat posrat koberec nebo celý život...
Petula

Příspěvekod Petula v 04 úno 2013 12:48

Teď jsem koukala na ty "magické natáčky", co o nich píše Jitka. Viděla jsem je i u Vietnamců...tam by mohly být levnější. A jako ochrana ocásku vypadají dobře. Asi je také, preventivně, zakoupím :-)
Peťula, Pája, Majla, Nera, Valina a šéfová Amy, Pongo (žijící ve Španělsku)+ přímé příbuzenstvo Verdy :-)

Zásadní životní otázka dne:
Chcete muže nebo psa?
Odpověď:
Záleží, jestli si chcete nechat posrat koberec nebo celý život...
Petula

Příspěvekod Flyn v 04 úno 2013 23:11

Díky všem za radu, pokusíme se to znovu vyléčit. V létě trvalo 3 měsíce než se to podařilo, ale je to tu zpět. Abych to vysvětlila, už jsme to jednou vyléčili, ale po 3 měsících to má znovu. On s ním tak tříská, že to znovu prasklo. A nemůže si to okusovat sám? Je z toho hrozný nepořádek. Trpí tím on i mi.

Děkuju všem za rady.
Flyn

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní