Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Flyn- Lisnakill Warren a Blanička

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Flyn- Lisnakill Warren

Příspěvekod Lex v 24 říj 2010 20:57

ja koukala na greyhound data a ani Flynovi rodice, prarodice a praprarodice nebyli modry (vsichni black nebo fawn s bilou)... to jsem z toho blazen.... ta priroda to umi zaridit... :shock: asi bych si mela zopakovat genetiku...
Lex

Příspěvekod pupulu v 25 říj 2010 05:42

Lex já mám doma knihu genetika v chovu psů,tak ti jí půjčím,je zajímavá,jen u ní asi tak 500x usneš.. :21:
Je to o tom,že třeba modrou zapříčiňuje gen a někteří jedinci ho předávají a až s jiným jedincem se tomuhle jedinci povede mít modrá štěňata.Takže máš psa,který ti do chovu háže gen pro modrou barvu a jeho děti a vnoučata už budou třeba mít modrá štěňata,ale třeba na 5 fenách se ti nepovede jediné modré štěně a až kápneš na správnou fenu narodi se jim štěňata modrá.Tuto záležitost se snaží rozklíčovat hodně chovatelů-modrá se všeobecně lépe prodává(např.Cane corso..).Jen čivavy jí zakázali páč jim tam tato barva dělá další neplechu.To máš jako hnědý dobrman,lidem se líbí a většinou se pojí se zdravotními problémy,nebo bílej bullan-každý chovatel se modlí,aby jeho bílá štěňata nebyla hluchá...
Ve finále je to velmi zajímavé čtení,když vydržíš všechny ty vzorce. ;)
pupulu

Příspěvekod pzlkovanova v 31 říj 2010 20:37

Jak jsem včera slíbila, posílám odkazy na kuří oka a jejich řešení.. podle všeho se mi zdá, že Flynda má na té nožičce na kterou kulhá to samé jak jsem na to včera koukala.. nejsem sice veterinář, ale jsem si na 80% jistá, že to bude ončo :)
Tady jsou fotky jak vypadali Tajgyho tlapičky, kde měl kuří oka.. http://picasaweb.google.com/11472929960 ... _mD6L28FQ#
zde je postup jak se kuří oka vyndavají - bez narkozy, bez ničeho - jen se to musí opatrně a musí to dělat jen veterinář.. http://www.grassmere-animal-hospital.co ... ulling.htm
Doporučuji si tento odkaz vytisknout a vzít ho s sebou k vetovi a ukázat mu to, kdyby se vám nechtělo experimentovat, zda to váš vet zvládne, kontaktujte paní MVDr. Tandlerovou, která prováděla zákrok Tajgoškovi http://www.veterina-abc.cz/
Tak držím palce - snad to bude fakt jenom to kuří oko {5;25}
pzlkovanova

Příspěvekod Flyn v 31 říj 2010 21:43

Zdravíme všechny,
děkuji za odkaz,tak jsem si to prohlídla, to nevím jestli by si tohle nechal Flyn jen tak odstranit, asi pojedu do Prahy za veterinářem, který s tím má zkušenost, já se úplně bojím, když vím jak na tu nožku reaguje.
Jinak v sobotu to bylo moc hezké, s Flynem jsme si to užili, viděla jsem na něm, že byl nadšený z psích kamarádů. {5;26}
Flyn

Příspěvekod Lex v 31 říj 2010 22:02

zkousejte jak jsem vam rikala... kdykoliv chytit nozku, podrzet, zkouknout... nic vic... samozrejme pochvalit.... :) po case zjisti ze mu nic zleho nedelate a da si na ni sahnout v pohode... u koni jsme jeste delali to, ze jsme sjeli rukou odhora az dolu a konik potom sam zvednul nozku na cisteni... J. to ucim kdyz "pereme" nozky v lavoru... jsem lina ho tahat do vany.... /8§:)
Lex

Příspěvekod jitul v 31 říj 2010 22:40

JJ, to dělám taky, když jim chci utírat paciny, sjedu rukou po nožce od shora dolů a pak mu ji zvednu...nemají problém se zvedáním pacin k utírání, ale dělám to, že mi to přijde pro ně takové příjemnější
jitul

Příspěvekod Flyn v 05 lis 2011 20:01

2.JPG
(58.68 KiB) Zatím nestaženo

1.JPG
(65.31 KiB) Zatím nestaženo
Flyn

Příspěvekod Flyn v 05 lis 2011 20:06

Zdravíme všechny,
opět se po roce hlásíme, vzhledem k tomu, že sledujeme osud Blaničky, posílám pár fotek s Flynem. Je z něho báječnej psí kamarád. {5;26}
Flyn

Příspěvekod Yvett v 06 lis 2011 11:19

Fotečky jsou nádherný. Je vidět, že je u Vás obklopený láskou. Holčičkám to s Flynem moc sluší. Modrásci jsou srdcovky. ""4-() ""5-()
Yvett, Columbo, Judy a teddy Jolly
Yvett

Příspěvekod Morganka v 06 lis 2011 19:38

Tak nevím koho obdivovat dřív jestli hafíka nebo ty dvě úžasný kukačky-krásná rodinka ""9-() ""5-()
Morganka

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní