Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Flyn- Lisnakill Warren a Blanička

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Flyn- Lisnakill Warren

Příspěvekod Flyn v 06 lis 2011 23:55

Zdravíme všechny,
Flynda si zaslouží obdiv nejvíc. Každý den si říkám, co prožil, že nám tolik důvěřuje, proč se na nás tolik upnul, přestože jsme pro něj byli cizí lidi. Je to zvláštní, ale chová se jako by nás znal už mnoho let.
Flyn

Příspěvekod Flyn v 07 lis 2011 00:02

Zase jsem se nechala unést, ale je to fakt nesmírně klidnej a trpělivej psíček. Jsou všichni takoví?
Flyn

Příspěvekod Verda v 07 lis 2011 10:44

Jsou :) všichni jsou úžasně vdeční za to, jak se k nim my lidé chováme, ne jako dříve k majetku, ale jakou k rodinným příslušníkům a toho si chrtáci váží :)
Vidím o Nibba každý den, jak nám více věří, jak se uvolňuje! je to zázrak, že po všem co prožili, tak jsou schopni lidem důvěřovat!
Verda

Příspěvekod Morganka v 07 lis 2011 15:46

Ano souhlasím jsou úplně nejvíc nejůžasnější tý lásky a vděčnosti co člověk vidí v jejich očích,nedala bych je za nic na světě a vůbec nevím jak jsem před tím mohla bez nich žít a takhle to asi cítíme všichni ((14:))
Morganka

Příspěvekod Trojákovi v 26 led 2012 19:06

Ahojky Flyne, našel jsem tě na adoptáčkách a prý máš být koiusek od nás v Jablonci. Já bydlím na Frýdštejně, to je pod tebou, nechceš někdy vyjít semnou na společné venčení? Rád bych poznal nového super chrtího kamaráda...Charlie
Jestli psi po smrti nejdou do nebe, tak chci jít tam, kam jdou oni...
Trojákovi

Příspěvekod Flyn v 18 kvě 2012 21:10

Dobrý večer,
po půl roce se ozýváme, máme doma půl roku Blaničku a Flyn se nesmírně změnil. Z toho zakřiknutého milého pejska je zlobivej neposlušnej pes a dneska to vyvrcholilo tím, že nevím kdo z nich zabyl sousedovic kocoura a Fyn mu sežral zatím hlavu než ho soused uviděl a zazvonil na mě. Vůbec si s ním nevím rady. Ukradne vše co vidí, včetně toho, že nám pije i víno nebo kafe ze stolu i když tam sedíme, nikdo nemůžeme jíst pít v jeho přítomnosti, jinak by se přerazil, aby nám to ukradl, naučil se otvírat dveře do pokojů, kuchyňskou linku a co nejhůř i ledničku. Musím ho mít zamčeného na chodbě (chodba je prostorná s oknem a topením), jinak je z něj demoliční četa, zajímá ho puze žrádlo. A dneska s tím kocourem mě dorazil. Máme ho skoro dva roky a nebyl s ním problém, koček si buď nevšímal, nebo je akorát prohnal, ještě bych pochopila, že ho zakousli, ale že mu sežral hlavu, to nechápu, kdybych ho neodvolala, tak ho snad sežere celého.. Blanka ležela na svém obvyklém místě a nevšímala si ho. Ta je celkem hodná, ale zase je samý úraz. Sedřené nohy do krve, to ani nepočítám, před měsícem si někde rozřízla packu ze spoda i se šlachou, dneska zřejmě při tom lovu si ji nějak odřela a jako by si ji propíchla něčím v kloubu, v každém případě se na ni nemůže postavit, takže mě čeká veterina.
Zatím jsem ani jednoho nikdy za nic nepotrestala, ale už mi začíná docházet trpělivost! :20: Jak jsem řekla, Blanka je docela v pohodě, ale Flyn mě fakt štve. Rozdíly mezi nimi žádné nedělám, pamlsky dostávají stejně, chovám se k nim jako k normálním psům, učím je povely (docela poslouchaj), pomazlim je, pochválím je, vynadám když něco provedou, prostě žádný výstřednosti, nebo rozdíly mezi nimi nedělám. Takže nevim. Poraďte?
Flyn

Příspěvekod Verda v 19 kvě 2012 08:53

Ouuu, to je divné, že se takto změnil. Ale žádná změna nepřijde bez příčiny, je třeba najít odkdy se začal chovat jinak. Je to od té doby, co je tam druhý pes? Přijde mi, že prostě žárlí a snaží se na sebe upoutat maximálně pozornost. Čím větší pozoronost se věnuje Blance tím více pozornosti bude chtít on.
On tam byl první, takže by měl mít oproti Blance pár výhod, aby věděl, že nikam "nespadl"...
přijde mi to typické jak se chová, jako malé dítě, které chce zlobení pozornost maminky :(
Možná se pletu, ale toto je první, co mi přišlo...
Pokud tomu tak opravdu je, měl by dostávat pamlsek jako první, být hlazen jako první, mít místo na spaní blíže Vás než Blanka. Vím, že je to těžké ho za zlobení ještě odměnit, ale on potřebuje nabýt sebejistoty, že ho pořád milujete stejně, pak se zklidní.
Věřím, že by pomohl i základní lehký výcvik na cvičáků, bude rád, že bude s Vámi, že Vám může udělat radost tím, že poslechne povel.
Naučte ho, že nedostane jídlo, pamlsek ani granule pokud neudělá něco (sedni, poklonku), něco co už umí... Pokud nezná žádný povel, dejte se do výcviku, alespoň jeden povel + zákaz ne + povel místo by měl znát, bez toho, že pes těžko vychovová.
Oni rádi dělají něco co Vám udělá radost, je to ta pozornost, kterou se zatím rozhodl vyžadovat zlobením, takže se dejte do tréninku, pomůže to.
Ještě bych doporučila pana Michala Babku, dělá aromaterapii a audioterapii, byl u nás na srazu a jeho povídání mě moc oslovilo. Já už jsem koupila psům jedno cd na zklidnění a intezivní olej na stres a úzkost. (http://www.dokonalalaska.cz/)
Tak když to shrnu, maličko pozvedněte Flynna nad Blanku, on je ve smečce výš než ona, dejte se do výcviku (cvičák, nebo doma, základní povely) a možná nějaké ty podpůrné prostředky z aromaterapie.
Doufám, že je to srozumitelné :)
Budu ráda, když někdo další, zkušenější napíše svůj názor :) :)
Verda

Příspěvekod Verda v 19 kvě 2012 08:54

Píšete, že neděláte mezi nimi rozdíly, ono asi bude třeba Flynna vyzvednout, byl zvyklý mít Vás jen pro sebe veškerá pozornost...
Verda

Příspěvekod catchie v 19 kvě 2012 09:38

Souhlasím s Verdou. Zkuste se mu věnovat i zvlášť - vzít na procházku jenom Flyna, na procházce se mu věnovat a trénovat s ním poslušnost, odměňovat ho (trénink dvou psů najednou je velmi složitý). Napadlo mě ještě kontaktovat nějaké psychology pro psy - například MVDr. Hana Žertová nebo MVDr. Alexandr Skácel - mají i online poradny. Věřím, že to musí být hrozně moc náročné a doufám, že je soused trochu tolerantní. Držím Vám palce, abyste to zvládli!
Štěně Nery a Felíska galgo Alfredo, galga Marisol a kobylka ČT Amanda; tzv. "víkendoví psíci" český teriér Taxis, kříženec Charlie; z lidské smečky: já (Katka) a partner Mirek :)
catchie

Příspěvekod wild owl v 19 kvě 2012 13:07

Verda i catchie to napsaly dobře, já to trochu doplním.

Za uloveného kocoura nemůžou, je to smůla, kocoura je mi líto, ale byl ve špatný čas někde, kde být neměl. Stejně tak mohl skončit pod autem, běhá-li volně, kam chce. Snad je soused rozumný...
Halamáci mají také dvě ulovené kočky, nic z nich nesežrali, protože jsem slyšela štěkot a hned jsem jim je vzala. Ale jednou ulovili dvě slepice zároveň (ty slepice už všechny nespočítám, je jich za dva roky dost), první jsem jim vzala a šla jsem sbírat peří, roztahané po zahradě. A při tom jsem zjistila, že vlastně byly dvě, z druhé zbyla jen hlava a kousek čehosi, s čím Boban odeběhl dál a honem to shltal. Tím chci říct, že to je prostě pud, i když jsou nažraní, občas se instinkt lovce projeví.

Kradení z kuchyňské linky nebo stolu je také časté, ovšem vám před nosem by si dovolit neměl. Asi tak - co najde nestřežené, je oprávněný úlovek, ale člověku brát jeho jídlo (pití) nesmí. On se totiž tím snaží dostat v postavení nejen nad Blaničku, ale i nad vás, a to je nepřípustné. Pokud nestačí ostré NE s příkazem "na místo" (ne bo jiný podobný příkaz, třeba "jdi ven", "odchod" a podobně, co by ho přinutilo odejít od stolu a nechat vás v klidu najíst), asi bych ho po dobu jídla třeba i přivázala tak, aby na vás viděl, ale nemohl. Prostě musí pochopit, že vaše "krmení", vaše "miska s žrádlem" je pro něj tabu. O rozdělování a přidělování jídla totiž rozhoduje vůdce smečky.

Když byl sám, bylo snadnější udržet ho v hierarchii vaší "smečky" na posledním místě. S příchodem Blaničky se "smečka" rozrostla a on měl mít svou pozici nad ní. Vy jste neurčili, že jako nejmladší (nejnovější) člen je Blanka pod ním, tak to vzal do svých tlapek a řešil...
Napište mi do soukromé zprávy váš telefon, probereme to podrobněji. Nebo zavolejte na 774 715 885 případně pošlete sms s pozámkou, že jde o Flyna.

Otevírat dveře (ani ledničku) ho už neodnaučíte, když už na to jednou přišel. Ale můžete zkusit pootočit kliky u dveří o 90° nebo vyměnit za koupe do místností, kam nechcete, aby měl nekontolovaný přístup. :3:
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní