Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Mike

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Mike

Příspěvekod eklim v 31 pro 2008 11:50

Dobrý den, jmenuji se Mike, celým jménem Cromabu Michael a narodil jsem se v září 2006. Takže jsem ještě pořád dorostenec. Do České republiky jsem se dostal v červnu 2008, ale ke stálým páníčkům jsem se dostal až 6.9.2008, což byl dárek k mým druhým narozeninám. Teď bydlím na okraji Prahy, v rodinném domku se zahradou. Nás doma je
je hodně, jak lidí, tak i pejsků. Páníček, panička, dva kluci (jako já puberťáci :lol: ), dvě babičky a teď to hlavní, já, psí slečna Kačka a další psí slečna Zorinka. Kačka je sice starší než já, je jí okolo 8 let, přesně se to neví, ona je také z útulku a hlavně je kříženec chrta a dobrmana. Taky umí krásně pelášit, ale musím ji poslouchat. Druhá slečna Zorinka je jenom o rok starší než já, ale je o hodně menší než já, je to kříženec jezevčíka a kokršpaněla, i když vypadá spíš jako jezevčík. Musím hlavně dávat velký pozor, abych na ni nešlápl. Když jsme se prvně uviděli, tak mě, prosím, kousla (ale ne moc). Teď už jsme kamarádi.
Bohužel se mi stal v říjnu 2008 úraz. Zakopl jsem na schodech, ošklivé schody mají takový na kraji pásek, prý proti skouznutí, no ale když na ten pásek upadnete, tak si rozseknete nohu. Už na nich takhle upadli téměř všichni doma, ale já dopadl nejhůř, protože jsem si přesekl vaz v koleni. Byl jsem na operaci, ale po 3měsíčním hojení už budu zase jako rybička. Ještě nesmím běhat sám na zahradě, ale doma mi to jde jedna báseň.
Taky se musím přiznat, mám všechno rád, co je k jídlu. Nenechám jentak na stole volně ležet jídlo na talíři, ono je tam tak samo :mrgreen:. No a pak moc doma nechci být moc sám. Učím se to, ale jde mi to pomalu. Já mám tak rád všechny okolo, když něco dělají a běhají. Čumět do čtyř stěn sám, to mě nebaví. Kačka si odejde chrápat a já nemám co na práci. Chutnají mi dveře, pak jsem měl pocit, že se už nikdo nevrátí, tak jsem si udělal do pelíšku zásoby na horší časy a tak. Ale vánoce v novém domově byly moc krásné. Dostal jsem dva dárečky a na nich bylo mé jméno. Byly v nich různé pamlsky a nejlepší byly uzené vepřové uši. Ještě mám jedny schované až bude nejhůř.
To je zatím z nového domova vše. S paničkou budeme posílt fotky, zprávičky a hrozně se moc těším, až bude nějaká ta akce s vámi ostatními. Do nového roku 2009 všem přeji vše nej.
eklim

Re: Mike

Příspěvekod Magda v 07 led 2009 11:44

Ahoj Mike, dobře si na tebe pamatuji, jsem ráda, že se máš dobře, respektive, že s tebou mají páníčci trpělivost, a neboj sraz už se plánuje, to budeš koukat, jen musíme počkat na teplejší počasí, nevím jak ty, ale já pokud fakt nemusím čumáček ven nestrkám. Tak čekáme na fotečky.
Abbey
Magda

Příspěvekod eklim v 19 led 2009 18:40

Konečně se panička dostala po dlouhé době k počítači a přidá pár foteček z vánoc, jak je Miky prožil :lol: . Jinak dnes jsme byli na poslední prohlídce u pana doktora po tom našem hrůzném úrazu a dopadli jsme na výbornou. Už běháme po zahradě, honíme se za míčkem, jedině, co ještě nesmíme, je přeskakovat nějaké překážky. Ale vše je na dobré cestě.
Jedině co jsme všichni doma usoudili, že něco špatného pro něco dobrého - těmi několika druhy antibiotik, co jsme měli na zažehnání zánětu do operované nožky, jsme vyhnali průjem či řídkou stolici. Jinak Miky je opravdu veselý pejsek, skutečně trpí hrozně tím, že někdo mu odejde pryč, ale to bývá i u člověka, takže to nelámeme přes koleno. Co úplně nenávidí, je pokud ho někdo zavře (ne zamkne, ale pouze zavře dveře), byť do jedné místnosti. Nevadí mu otevřené dveře do místnosti a on v ní zůstane spokojený a hlavně na svém gaučíku. Ty pejsci si museli projít skutečně dosti tvrdým životem a poznamenalo je to na jejich dušičce, stejně jako u lidí, kteří trpí nějakým traumatem.
Slíbené fotečky:http://eklim.rajce.net/Mike_o_vanocich

Obrázek

Obrázek

Obrázek
eklim

Příspěvekod Lucky v 21 led 2009 18:20

Ahoj Miku,
moc pěkné fotky. :-)
Naše Peggy také nemá ráda, když za sebou zavírám dveře, a tak je nezavírám a beru ji všude s sebou. Myslím, že tihle pejskové si opravdu budou v lecčems podobní. :-)
Lucky

Příspěvekod Lucie v 21 led 2009 18:57

no ten si lebedi ;) je krasa ho pozorovat jak se aklimatizoval
Lucie

Příspěvekod Lenka Č v 24 led 2009 20:09

Zdravíme Mika,náš Goldík taky nemá rád,když ho někdy zavřu do místnosti.Ale je velice chytrej -lumpík,už přišel na to,že si skočí na kliku a dveře se otevřou :lol:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod eklim v 26 led 2009 07:35

To doufám, že ještě dlouho na to nepřijde, protože, naše starší slečna Kačka je o něco menší než Mike a ta chodí a všude otevírá dveře. A můžu vám říct, že někdy je to pěkně na hlavu. Musím vstát a jít zavřít, protože hrozně táhne. Už jsem přemýšlela, jak jí naučit zavírat dveře, ale nejde to. Miky je docela lenoch, co by se namahal vyskakovat na kliku, ona to udělá za něho kámoška. :lol:
Jinak teď Mike vytváří umělecké dílo na zahradě. Už má pěknou díru, přemýšlím, že budeme mít nové jezírko. Pokusím se ho při "práci" vyfotit, ale on¨je hrozně rychlý, přhopsne, zahrábne a zase odběhne.
eklim

Příspěvekod Lucky v 26 led 2009 15:01

Ahoj Miku,
blahopřejeme velice k uměleckému dílu. :-)
Co se dveří týče, tak ty do kuchyně otevírá Peggy čumáčkem. :D
Lucky

Příspěvekod eklim v 18 úno 2009 13:04

Tak se zase hlásíme trošku po odmlce, ale tohle nejde nenapsat, protože Miky snad ty úrazy přivolává. Dneska ráno se šli s Kačkou provětrat na zahradu, Kačka přišla samozřejmě jako vždy první, protože je na ní zima a Mikyho jsem musela zavolat. Ihned přiběhl a koukám, odněkud mu kape červená. Tak jsem hned zahájila pátrání, protože ono na té černé to zrovna není úplně dobře vidět, prohlédla jsem všechny nohy, když nic, tak hlava. A ono ehjle, přesně na čumáku tři díry, škrábance, nevím, jak to přesně popsat. Z jedné docela hodně kapalo, protože tu má přesně mezi dirkami na nose. Dala jsem studenou vodu, zastavila krvácení, dobrý. Usoudili jsme, že to vypadá, jako když ho kousne pes skrz plot a tím jsem i odcházela do práce. jenom naše babička tvrdila, to byla krysa. Zaťukala jsem si na čelo (samozřejmě potají). Odešla jsem a za chvíli telefon, že Mikymu začala hodně opět krev téct z nosu a že babička začala přikládat studené obklady a zastavila. Tak jsme se dohodly, že zavoláme souseda, tedy pana veta, ještě že ho máme nablízku, ať se na něho lépe podívá. Vet se přišel na nešťastníka podívat, ošetřil, nešil a řekl babičce, ať se jde podívat po zahradě, kde se mu to mohlo stát, je sníh a dobře by se hledaly stopy krve. Nevyloučil ani růže. A ono ejhle, babička obešla zahradu a našla mrtvou zakouslou dospělou krysu, kaluže krve okolo a pak už se jí udělalo špatně.... Takže jsme opět volali veta, jestli není třeba očkování a tak. Krysa už je odklizená, Miky bude muset tři dny trošku být v klidu, aby se mu nos zacelil a bude zase v pohodě. Ale říkám si, nevím, jak by dopadla kočička, nebo menší pejsek........ Jsou to opravdu lovci. :!:
eklim

Příspěvekod Magda v 18 úno 2009 13:19

Naše Atina jednou takhle chytla myš, to už je dávno, to nebyla tak tlustá :lol: a já hysterčila a zburcovala veterináře, jestli nemohla být myš otrávená, jestli to Atině neublíží, no vyváděla jsem zřejmě tolik, že si to pamatuje a už nic nechytá. Abbey zatím nic, a to jsem objevila na zahradě při venčení v chroští kočku, tak nevím jestli je smečka v čele s Abbey slepá, líná, nebo tolerantní :lol: Každopádně slepice sousedů je neberou ani jednoho. Tak Mikymu brzké zacelení, za chvíli už budou ježci, tak at je připraven :lol:
Magda

Další

Zpět na Adoptovaní