Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Maldini greyhound

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Maldini greyhound

Příspěvekod Lidka v 01 říj 2014 22:18

Ahoj všichni blízcí psích duší...:-)...
před týdnem jsem vyskočil z kufru auta - normálka,jako jindy ale!!! nemohl jsem došlápnout na levou přední a pajdal jsem po třech jako ochrnutý , protože jsem si nějak nešťastně při výskoku z auta vykloubil na levé přední noze krajní prst pod paspárkem...:-(
Prostě mi vyskočil z prstní jamky a skřivil se mi směrem dovnitř do tlapky...Pajdal jsem po třech a jeli jsme na veterinu v 8 hod. večer.Vet "hodil" prst zpátky do správné polohy, ale prý to už budu mít asi nastálo, protože mám unavené a opotřebované šlachy, které to všechno na mé nožce drží pohromadě...
Mám mít 14 dní klid, jen čůrat a hned domů ... :-(, už mi to od té doby vyskočilo asi 4x ale mamka se to naučila pod odborným dohledem veterináře a dává mi to zpátky....ach jo...když já tak rád běhám - přímo svištím zahradou...mám obrovské závodnické srdce a za rok a půl volnosti na rozlehlé zahradě vzorně udržované bez jediného klacíku právě kvůli mně, si nedovedu představit, co s tím prstíkem bude, jestli mi vyskočí, když opravdově zaberu, jak jsem zvyklý si to rozdat se zeleným voňavým kobercem....

No a teď já...mám už teď strach až Maldíka vypustíme za 14 dní na zahradě na volno a uvolněný prstík mu vyskočí z lůžka... je mi už teď špatně, protože ho nezastaví ani náklaďák, jak chytne svištění v zádech...
mám katastrofické vize, co bude, jestli mu to rupne při plném běhu,vidím zlámané nohy atd. strašně mě to trápí, ale vymyslet se mi nic nedaří...:-( už teď je nabušený a plný adrenalinu, aby provětral klouby v plné rychlosti.....je to závodník tělem i duší, závodil do svých 6-ti let a je těžké zažitému vnitřnímu povelu go !!!
utnout lajnu a říct mu teď už nemůžeš běhat...fakt mě to trápí a máme o něj strašný strach...zase bojuju s tím,aby byl pořád uvázaný na vodítku, když tu volnost má a může ji mít a on to tak miluje ten sprint....
tak se to ve mně všechno pere a nemám klid ještě týden ho udržíme, dle rady veta, ale co bude potom ?...
On bez běhání chřadne a je smutný...už teď je napumpovaný, jen otevřít víko kufru a uvidí zelenou dálavu...
Já vím, že mi nikdo poradit nemůže, je to pro mě moc těžké a trápí mě to... :39: .
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod hilena v 02 říj 2014 08:40

LIdunko, nevím jestli to pro Vás bude schůdná alternativa, ale...naše čubinka měla ten samý problém.
Fixovali jsem a nevím co všechno a stejně prstík vypadával při každém běhu. Jelikož byla jště v dostihovém věku a nechtěli jsme jí připravit v tak mladém věku o volný pohyb, nechali jsem jí na doporučení veta prstík amputovat ....a byl klid :)
hilena

Příspěvekod Betynečka v 02 říj 2014 08:58

Liduško, souhlasím s Romčou, já bych také prstík nechala amputovat. Uvidíš, že to vůbec nepoznáte...a Maldík bude zase šťastný :8:
"Buď si cestu najdu, nebo si udělám vlastní."
Podenco mallorquin Betynečka adopťáčci greyhound Angie , whippet Vendelínek a galgo Dorotka, labutěnka Ellis a naháčka Čiki, Tervík - turbík Cookie, malý knírač Cassie a irský setr Apolena
Betynečka

Příspěvekod colorka3 v 02 říj 2014 14:59

Lidu,ježkovy zraky!!! :( Ale šla bych do té amputace,jak píší holky.Zahojí se to a bude po problému,spousta chrtidel to tak má.Běhají i bez nohy,tak bez jednoho prstíku,nebude problém.Zdravím všechny doma {5;19} a myslím na vás.Maldíkovi hubánka.Pááááááá
Starinka, Hanička a Summer Mostecký,Zdenčí a Míša
colorka3

Příspěvekod Lidka v 02 říj 2014 20:58

Děvčata díky za povzbuzení v mé bezradnosti....
Maldi je teď v úžasné kondici, krásně jí a je šťastný na světě, směje se na nás a vůbec jsme maximálně spokojeni, jak prospívá. Postavu má osvalenou a vyrýsovanou - je teď nádherný, zdravý pes. Nic mu nechybí...
akorát ten běh... On má takové vlny, kdy moc nejí a je vyhublejší, teď zas je úžasný a v plné kondici. Vím, že je spokojený a z toho máme největší radost, že je mu u nás dobře a má vše co potřebuje.
Víte, amputace prstíku napadla manžela hned,že to asi jinak nepůjde, protože jak to hezky a výstižně psala "hilena" - Romča :-), tak Maldika nechcem odstřihnout v jeho volnosti a nedopřát mu svobodu pohybu na své zahradě, kterou má zmapovanou přesně na své "dráhy", které zdolává, jak si sám určí...a je to nádhera ho pozorovat, jak si svobodně a sám jak stříbrný šíp určí tempo a trasu a běží a běží, jako kdyby měl v hlavě zakódovaný tréning, na který byl zvyklý celý svůj život...upravili jme mu podmínky, že terén má opravdu udržovaný a on závodí pořád sám se sebou...nikdy jsme ho do ničeho nenutili a ono se to ani nedá, on si prostě sprintuje sám těch svých 300-400 m naplno a úplně při tom září štěstím a my jenom v koutku zahrady koukáme a tají se nám dech, co ta souhra svalů dokáže, jako když běží stříbrný kůň a od kopyt mu odlétávají trsy trávy...Maldi závodil srdcem... a to u něj zůstalo doposud.
Dělá mu to radost...když jsme si ho přivezli,tak jsme mysleli, že už bude po 6-ti letech drilu vyčerpaný a že bude lenošit a odpočívat,ale on ba naopak, jako kdyby tu svou tréningovou dávku musel mít, jinak mu něco chybí..je krásně svobodný a zahrnutý naší láskou, láskou nás všech doma ...a k tomu mu patří i jeho sprint...
Teď jsme tady všichni jakoby "hájení" nařízením veta, že má mít klidový režim, což dodržujeme a posloucháme doktora,který tomu rozumí...takže nezbývá, než co ta nožka udělá cca za tři týdny (třeba se to ustálí a prstík zapadne tam, kde má být...),potom uvidíme, jestli se to dá, nebo ne a domluvili bychom tu amputaci....:-(.
Nedokážu však odhadnout, jestli si pes sám zkoriguje své nasazení v běhu, jestli to nějak cítí, že noha nefunguje, jak má...to mám zase já stavy na omdlení, aby si neublížil... :109: Vet nám přesně řekl, že po klidovém režimu se uvidí,jak to bude Maldi dávat a potom se rozhodne co bude dál třeba udělat...
...no, jsem prostě psí máma se vším všudy a mám svoje stresíky a černé myšlenky, jak moc se o něj bojím... :39:
ale to mě určitě chápete, protože vy všechny jste tady to samé, jako já.... :54:
Posílám fotky z výletu o prázdninách, kde je Maldi s dcerou Bárou...dvě moje sluníčka...:-)
Přílohy

P8240793.JPG
na výletě na hradě Helfštýn...
P8240793.JPG (147.6 KiB) Zobrazeno 2037 krát

P8240627.JPG
pršelo a byli jsme všichni jak vodníci... :-)
P8240627.JPG (179.69 KiB) Zobrazeno 2037 krát

P8240587.JPG
ve staré kovárně....
P8240587.JPG (104.21 KiB) Zobrazeno 2037 krát
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod kvetamama v 03 říj 2014 08:09

Hezké fotky, Maldík je takovej psí model :-) .
Liduš, ono je blbé to, že když nějaký kloubek začne vyskakovat, kloubní pouzdro už tak nedrží a je hodně pravděpodobné, že už bude vyskakovat pořád. A ty malé kloubky na prstících by asi ani zpevnit operací nešly. A vzhledem k zátěži chrtí nožičky by to možná ani nevydrželo. Každopádně držíme palečky, aby to všechno dobře dopadlo.
kvetamama

Příspěvekod Lidka v 03 říj 2014 22:37

Květuš - psí mámo :-), já vím....
vím o čem je řeč...já jen, jakoby v koutečku duše doufám,(vlastně se uchyluji k malé možnosti,že...) že snad,....že se to "nějak" snad ustálí...,ale rozum mi velí, že to tak nebude i podle toho, co vet naznačil...,ale nevyvrátil, že to může být dobrý do budoucna...
Když bude nutné prstík odstranit, tak to tak musí být, aby byl pes v pohodě...,ale když vidím, že je tak kondičně na tom dobře i psychicky a já ho mám sbalit do auta a odvést na uříznutí prstu ...brrr,to je hrozná představa...(mám-nemám ?...) Maldi je v naprosté pohodě a teď nerozumí, proč jsme už nebyli týden běhat...,tak se ve mně hádá duše s tělem...., víte já jsem taková, že kdyby mi vet řekl "je nutno hned prst odstranit", aby nehrozily ty moje katastrofální vize a strach...,tak okamžitzě poslechnu a udělám vše proto, protože doktorovi věřím, že ví ze zkušenosti, co by to mohlo obnášet v případě, kdybychom to tak nechali....,ale odcházeli jsme s tím, že uvidime, jak to bude po tom klidovém režimu s Maldim vypadat.
Já jsem stejného názoru jako Vy, že případným nepříjemnostem se má předcházet ... ale teď právě se motám v kruhu jestli razantně rozhodnout, že prst půjde pryč, a nebo semínko naděje zraje v tom , že třeba se to ustálí....(od pondělí už mu to nevyletělo, ale je fakt, že se jenom mazlíkuje, hraje si doma a polehává, procházky zvládá od pondělka bez problémů i hodinové...),aby měl aspoň trošku pohyb. Všechny doma jsem vyškolila, že se nemají bát a jak se prstík háže zpátky a dcera Bára už to v pondělí zvládla sama :-D ,no ale to jsou jen procházky...plně si to uvědomuju... a to je ten problém, že přijde na řadu běh, po kterém tak moc touží....
takže dnes je to 4-tý den, co mu to "nevyletělo", jsem ve střehu a hlídám situaci, takže jsem stále na začátku... neklid tady je - jistota žádná a strach se stupňuje s narůstajícím příchodem jeho vypuštění na volno...Možná se vám zdá, že přemýšlím o situacích až moc dopředu, ale je to tím, že ho .... toho našeho adoptovanýho pejska moc milujem a on nás taky...je tak vděčný... čumík jeden stříbrnej....
Květuško a děvčata díky za popovídání, které mi pomáhá k zamyšlení, ale hlavně, že jste tak hodní a myslíte i na Maldíka - jednoho z mála psů, který měl to štěstí a je tady spokojený s námi... :53: .
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Nikola.Mull v 04 říj 2014 15:52

Chci taky přispět a máme stejné zkušenosti. Mamky Rhynečka, co taky ráda běhá na zahrádce měla uplně to samé akorát na zadní nožce krajní prst, vykloubený, vypadával, jezdili na veterinu ho nasazovat (protože mamka takový věci nemůže dělat) a vždy když dojeli z veteriny domu a Rhyna vyskočila z auta byl zase vykloubený. Osobně si myslím, že to musí být bolestivé. Nechali ho amputovat a teď má holka klid, není to skoro poznat a může běhat zase. Vet jí "uřízl" jen ten poslední článek a dokonce jí tam i nechal polštářek, nějak to tam vytvaroval ono to hezky zarostlo a neni to poznat, až na to že tam nemá dráp. Takže pokud prstík nebude držet tak je to asi nejlepší řešení. Posíláme Maldíkovi pusinky :54:
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod Lidka v 04 říj 2014 23:14

Nikolko, děkujem za další podporu v našem rozhodování...jsi hodná, mladičká a chytrá slečna...
Přečetla jsem si na netu už kde co a jaké zkušenosti a co s tím... ,ale od Vás blízkých, které jsem měla tu čest poznat ať osobně, nebo prostřednictvím psaní vím, jak o pejsky s láskou pečujete ...,tak to mi nejvíc pomáhá ke správnému rozhodnutí...zatím to Maldikovi nevypadlo od toho pondělí a máme sobotu v noci...snažím se aspoň doma neomezovat pohyb, prostě normálka, blbnem, hrajeme si, abych viděla, jak normální běžný život zvládá, tak to jde zatím bez problémů :-), před tím mu to vyletělo 3x jen když jenom našlápnul, bez jakéhokoliv tlaku a nějaké činnosti, např. výskok, nebo při hře...tak uvidíme, ale jsem moc vděčná za to, že jste mi poradily, že se toho případně nemám bát...,že to někteří pejsci měli také...a že je to vše ok, to mi moc pomohlo a jsem uklidněnější, kdyby to bylo nutné udělat.
Jinak jsme nádherně v poho... :57: ...,fakt je hafík úžasnej...
Nikolko posílám Urličce dlouhatánský pohlazení a mějte se pěkně holky obě... :54:
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Nikola.Mull v 05 říj 2014 09:55

To mi to pohlazení posíláme také :54: Pokud to bude dobré, jak to zatím vypadá, tak bych aspoň asi přemýšlela o nějaké výživě na klouby, nějakém doplňku, s tím mají chrtaři (já ne) taky dost zkušeností. To berte jen jako návrh, aby byla menší pravděpodobnost, že se mu to stane znova. Posíláme krom pohlazení také hřejivou pusinku na čumáček :53: :57:
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní