Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

MIA (Sonia) - fena /srpen 2007/

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: MIA (Sonia) - fena /srpen 2007/

Příspěvekod kvetamama v 04 zář 2015 15:38

Miuško, zlato, omlouvám se za zpoždění, ale i tak Ti přeji krásné narozeniny a co nejvíce dalších v plném zdraví Tvém i páníčků
"1"-() :11:

Bude to chtít pečlivé záznamy, abych příště nezapomněla ""2-() .
kvetamama

Příspěvekod KrisMar11 v 07 zář 2015 09:50

Jéje, fešando nosatá, i my se připojujeme k opozdilým gratulantům "1"-() "2"-()
Miuško, všechno nejlepší a nejkrásnější a hlavně zdravíčko, to je nejdůležitější, protože svojí skvělou a milující rodinku už máš. Posíláme pohlazení a Tommy :11: :11: :11:
Tommy a jeho smečka
KrisMar11

Příspěvekod František Bradna v 31 pro 2015 12:00

Vážení a milí přátelé,
do nového roku přeji vám i vašim pejskům především pevné zdraví, to je totiž to nejdůležitější. Vám přeji odvahu a optimistický pohled do budoucnosti, obojí budeme potřebovat. Pro dobu nejbližší: nechť naši pejskové přežijí ty ohňostroje a petardy bez vážnější újmy na duši i na těle, ať už s Diazepamem nebo bez něj.

Přejí Bradnovi a Mia.
Přílohy

Benecko-Rovinka 20-12.2015.jpg
František Bradna

Příspěvekod František Bradna v 29 kvě 2016 11:17

Dnes, 29.5.2016, to jsou 3 roky, co je Mia u nás. Také za ty 3 roky její tvář zbělela, však jí bude v srpnu 9. Troufám si tvrdit, že se jí u nás daří dobře, čímž myslím nejen to, že má každý večer plnou misku, měkké lože a teplo, ale také vlídné zacházení a dovolím si říci i lásku. Má ráda hlazení a chválení, u kterého klepe bradičkou, při setkávání s jinými psy je nekonfliktní a dostatečně sebevědomá, řekl bych, že vůči ostatním psům je studený psí čumák. Je naprosto klidným a trpělivým pacientem, což ocení jak majitel, tak veterinář. Zatím se operace týkají jen odstraňování klíšťat. Co jsme zatím nerozklíčovali, je její způsob příjmu vody. Prostě z misky nepije a když už, tak musí mít opravdu velkou žízeň. Zkoušíme misku hnědou, bílou, chromovanou, ale nic. Napije se ze sudu na dešťovou vodu , z jezírka, na procházce z rybníka nebo z potoka. Tak jí vozím pramenitou vodu ze studánky, ale ani to nepomáhá. Ještě jsme nezkusili z kbelíku. Myslím si, že v Anglii ji napájeli jen jednou denně a pokud žila v omezeném prostoru v kleci, což dostihové stáje praktikují, neměla trvalý přístup k vodě, jak požaduje třeba náš zákon na ochranu zvířat proti týrání. Tak si říkáme, že starého psa novým kouskům nenaučíš a necháváme tomu volný průchod.

František Bradna
Přílohy

Mia P5260068.jpg
Mia P5260068.jpg (57.78 KiB) Zobrazeno 2618 krát
František Bradna

Příspěvekod Evito v 29 kvě 2016 18:53

Dobrý den. Moc pěkně napsáno. :41:
Musím se přiznat, že naše Poose má také problémy s pitím vody. Máme ji doma měsíc a první dva týdny pila jen dvakrát denně. Teď je to o trošku lepší, ale žádná sláva.
Přejeme ještě hodně dlouhých,krásných a společných chvil. :54:
Evito

Příspěvekod Lidka v 29 kvě 2016 22:55

Miunko, moc vás všechny zdravíme a díky za zprávičky...jsi krásná ... bradičko třepotavá :-) :-) :-)
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod František Bradna v 28 srp 2017 14:51

Mia 10 roků
Rád bych oznámil laskavému čtenáři, že dnes, 27. srpna 2017, má Mia 10 roků. To máme už druhé kulaté výročí tento rok a třetí nás, doufám, čeká. Nejdříve jsem měl já zlatou promoci (po 50 letech), nyní Mia 10 roků a jestli se toho dožijeme, tak v říjnu máme s manželkou zlatou svatbu.
Mia je u nás už pátý rok a jsme přesvědčeni, že je u nás spokojena. Jediné, co jí chybí, je další člen smečky, který by také jako ona chodil po čtyřech. Kočka, která žije s námi, jej asi nenahradí, ale vzhledem k našemu věku si na dalšího adopťáka netroufáme. V čem mě asi tak Mia nejvíce překvapila? Tím, jak je mírná, prostě žádný zabiják. Když potkáme v lese srnčí zvěř, kouká z Mii jen zvědavost, nikoli touha si do toho kousnout, větší opatrnost musíme mít, když vidíme zajíce, toho by určitě ráda prohnala, ale těch je, bohužel, už tak málo, že jsme za ty 4 roky viděli asi 3. Předchozí chrty jsem vodil na pevném vodítku, smyčku pevně zaklesnutou v zápěstí a stalo se mi nejednou, když jsem byl mladší a se psy ještě běhal, že běžím se 2 chrty z kopce, když uviděli zajíce, rozběhli mě tak, že zastavit jsem je mohl jen použitím vlastního těla jako kotvy. Pár krát jsem přišel domů vyválený v trávě. Dnes by to byla moje smrt.

Jilemnice, 27.8.2017 František Bradna
František Bradna

Příspěvekod kvetamama v 30 srp 2017 08:47

Jejda to to letí.
Miuška je stále fešanda. Byla zlatíčko už od příjezdu do ČR.
Často na ni myslím. {5;35}
"Nosánek" mi doma chybí, ale s dalšími dočásky mám zatím utrum, protože ten můj současný tibeťák je poděs a chce být asi jedináček :-( . Ach jo, Alig byl jedinečný.
kvetamama

Předchozí

Zpět na Adoptovaní