Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

PATCHY - fenka /prosinec 2009/

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: PATCHY - fenka /prosinec 2009/

Příspěvekod slipka nadherna v 27 čer 2013 12:47

Nerada bych vypadala, že jsem sežrala všechnu moudrost, ale u nás se to už dvakrát neosvědčilo. Nejdříve jsme měli dva westíky, ale pejsek už začínal stárnout a byl po dvou operacích s koleny a prostě už si nechtěl hrát s fenkou, která je velmi akční. Tak jsem si říkala, že jí pořídíme štěně, aby si měla s kým hrát. Koupili jsme štěně basenji. Fungovalo to cca 2 měsíce, pak štěně povyrostlo a jakoby si přestali rozumět. Ne, že by se nesnášeli, ale prostě jeden nevěděl, co mu ten druhý chce říct. Takže po roce jsme kupovali další basenji štěně, aby si to první mělo s kým hrát. To funguje. Pak jsme koupili barák, mohli jsme si pořídit dalšího psa a po delším váhání jsem se rozhodla adoptovat podenka. Napřed jsem si přečetla zdejší fórum a různé další stránky a dospěla jsem k názoru, že podenkové si s basenjim musí rozumět. Je to tak, rozumí si. Ale nehrají si. Koexistují vedle sebe.Ti naši pitomečkové si hrají jen spolu, Didiho jakoby nevnímají. Takže teď uvažuji o tom, že k Didimu pořídím dalšího podenka, aby si měl s kým hrát. Po vlastních zkušenostech bych tedy doporučila spíš dalšího greye. Lehnou si na tu postel spolu a Vám jedna zbyde. ;)
Iveta a Jirka - lidé , Kimi a Polly - basenji, Didi , Píňa a Walinka - podenco , o patro výše Káča (Kuřátko)- dcera a její smečka čtyř psů
slipka nadherna

Příspěvekod Jity v 27 čer 2013 17:00

Na dalšího greye si netroufám, bydlíme v bytě :(. Děkuju, že jste se podělila o zkušenost, ještě to promyslím :). Snad si vaši pejsánkové nakonec budou rozumět ;)
Jity

Příspěvekod Zuzana v 28 čer 2013 06:57

Určitě to je pes od psa... My jsme si vzali k Bedříškovi dalšího greye v domnění, že bude spokojený, protože když jsme chodili ven s dalšími chrtími kamarády, Bedřišek ožil a bylo na něm vidět, že je veselejší... zprvu to vypadalo, že "ségru" dostal za trest, ale má ji rád - svým Bedříškovským způsobem, zvykl si na ni, ale žádný "vodvar" se nekonal a nekoná... žijou vedle sebe, tak nějak jsou už i na sobě víceméně závislí, ale nehrajou si spolu, každý si hraje sám svým stylem hry. Prostě i v jednom plemeni záleží na tom, jak si spolu ti dva daní jedinci sednou a rozumí si. Já osobně bych ale neměnila, jsem moc ráda, že mám greye dva a i když spolu neskotačí, tak si myslím, že jsou rádi, že se mají... Vím, že mi vždy bude po boku grey, a vím, že vždy budou dva. Neumím si bez nich už svůj život představit...
Zuzana, Bedříšek, Jenny a náš páníček Michal
Zuzana

Předchozí

Zpět na Adoptovaní