Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Ash - Silverhill Ash-Greyhound (Anglie)

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Ash - Silverhill Ash-Greyhound (Anglie)

Příspěvekod Romana009 v 04 led 2011 17:37

ještě jednou díky za rady... příště budu připravená, fakt mě to hodně zaskočilo, nikdy jsem tak vyděšeného psa nezažila :-( teď se zase začala doma počůrávát a přitom už to bylo v pohodě... Savo v akci

""6-()
Romana, princezna Ash, rošťák Rony a uražená Žofinka
Romana009

Příspěvekod jesi v 04 led 2011 18:15

Romčo Handula ted taky začal čůrat doma :( Tak jsem zaukolova at hlidaji jak moc pije a čurá, jestli nenastydl na ledviny. Ale je pravda že od silvestra málo čůrá venku, když něco bouchne tak konečná a nevyvenčí se. Tak možná že proste nevydrží, když nečůrá venku, jsem zvědavá kdy ho to přejde.
Držím palce aby ash byla brzy v pohodě. :113:
jesi s Honey
jesi

Příspěvekod Romana009 v 04 led 2011 19:14

budeme si fandit navzájem :-) určitě budou dobří....
Romana009

Příspěvekod Verda v 05 led 2011 08:29

Chudákové, bojí se ven, tak raději čůrají doma....
Verda

Příspěvekod Romana009 v 05 úno 2011 22:28

ahoj lidi, dlouho jsem tu nebyla, ale teď potřebuji vaši pomoc a radu, prosííííím. Ash si dnes, když jsem byla v práci, vykouslala na noze kus kůže do krve :-( má to zavázané, je vzorný pacient, ráno pojedeme k vetovi, ale vůbec nechápu, proč to udělala :-( máte zkušenosti s těmi svými miláčky? nejde o nějakou psychickou poruchu :-( R.
Romana009

Příspěvekod Lex v 05 úno 2011 22:48

no stress... pockej na veta, je taky mozne ze ji svedila, muze mit nakou vyrazku,mozna ji bolela, kdo vi... kdyby to delala psychika tak by se dle meho nazoru projevovala uz pred tim, treba poskozovanim nabytku, ruznym demolovanim,vytim,stekanim... nemyslim ze by si jen tak z cista jasna rozkousala nohu bez predchozich naznacich...
Lex

Příspěvekod Lex v 05 úno 2011 22:49

jak to ma velke a kde presne?
Lex

Příspěvekod pzlkovanova v 06 úno 2011 00:23

Snad to bude jen něco co jí svědilo nebo bolelo.. ale ano, může se jednat i o nějakou poruchu - sebepoškozování - slyšela jsem o tom, ale to bych u ní asi netipovala ... :54:
pzlkovanova

Příspěvekod Romana009 v 06 úno 2011 08:33

má to ve spodní části zadní nohy, kam si dobře dosáhne (cca 2x2 cm) - nikdy předtím si nohu nelízala, ani se nedrbe - nikde na těle. Je ale pravda, že když jsem v práci, tak vždy s Ronym něco vyvedou - roztahají koš, sežerou na co přijdou, když to zapomenu na lince, rozházejí role toaletního papíru, prostě si vždy něco najdou :-) ale jinak jsou doma sami hodní - to mi hlásí sousedka - důchodkyně... je tu ticho... frčím na tu veterinu...
Romana009

Příspěvekod Romana009 v 06 úno 2011 08:41

úryvek z jedné on- line porady... když si to uvědomí, tak dřív ASh doma čůrala a kálela... toto je možná další fáze :-( ale vždyť tu má Ronyho .-(

U Vaší fenky se zjevně jedná o poruchu chování, která se nazývá separační úzkost. Jedná se o strach z odloučení a samoty.

Separační úzkost je nejčastější poruchou chování psů nejen v České republice, ale i v jiných zemích. Tento problém vychází z normálního druhového chování psů. Pro psa je přirozený život v sociální skupině. Jedinec bez smečky není schopen sehnat dostatek kvalitní potravy, aby zůstal zdravý a silný – slábne a stává se zranitelným. Samota znamená smrt.

Osm a více hodin samoty, kdy je rodina mimo domov, je proto pro mnoho psů obrovská psychická zátěž. Psi dávají svůj strach najevo různě, podle povahy, typu nervové soustavy a zkušenosti. Někdy již jen náznak odchodu majitele vyvolá u psa zrychlení tepu srdce, třes, nadměrné slinění a snahu o těsný kontakt. Po odchodu majitele pes štěká a vyje, škrábe na dveře nebo na podlahu či zeď kolem dveří. Dalším častým příznakem této poruchy je močení nebo kálení doma, obvykle brzy po předchozím vyvenčení. S velkým nervovým vypětím a strachem bývá spojeno i přeskokové chování – kousání a trhání různých předmětů nebo sebepoškozování (olizování a okusování tlapek i jiných částí těla)
Romana009

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní