Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Hannah

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Hannah

Příspěvekod Marta v 15 bře 2009 19:57

Všechno je báječné, až na jednu věc..Hannah čurá po bytě..Po 40min. procházce, kdy udělá všechny své potřeby , příjdeme domů, napije se vody a za moment se jde vyčurat.Mám už načuráno v obyv. pokoji, v jídelně, v předsíni i v ložnici.i v kuchyni. Když jsem ji chytila, zvedla jsem hlas a udělala ty, ty, tak to ne... a ona byla v šoku. Chodba je do l, ona zalezla do tmavého rohu v zadu , lehla , já ji tam nechala chvilku a pak šla pro ni, těžké přemlouvání, skoro jsem ji musela odnést zpět . Věděla že je něco špatně, celá se třepala..Bylo mi ji tak líto.. Mám pocit, že ona za to nemůže.Vypadá, že čurá často a zřejmě málo, no málo, nevím co je u chrta málo.. Včera to bylo poměrně dost, ale přičítala jsem to tomu, že vlastně ani ona ani Hondo celý den neměli vodu a večer to asi Hannah přehnala. Ale dnes jsem se snažila vodu omezit a bylo to stejné.Anebo značkuje místnosti ? U fenky se mi to nezdá. Musím na veterinu, ale až budu mít očkovací průkaz...
Napovíte mi, co dělat ?
Jsem zvědavá jak budeme dnes spát, už sice je ve své postýlce, ale jestli bude zase celou noc šmejdit jako dnes, bude to veselé. Spala jsem 3 hodiny, ona cupala, nakukovala nám do lůžek zda spíme, chroupala bizoní kůži... no, bylo to moc prima celou noc...
Ale jinak - fajn...Marta
Marta

Příspěvekod Lenka Č v 15 bře 2009 20:13

Nebojte,chce to čas,vše se srovná,náš Goldík to taky všude čůral,a nejradši manželovi do postele(snad pomsta,že je doma chlap :lol: )už si sice zvykl,ale chlapů se bojí pořád.Určitě bych zašla na veterinu na kompletní vyšetření(náš Goldík měl zvětšené hodnoty u ledvin)a taky to čůrání je tím že si u vás zvyká.Nebojte,vše bude za čas ok,jen vydržet.Držim palečky a myslíme na vás ;)
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Dona v 15 bře 2009 20:22

Jsme moc rádi, že i Hanah našla svůj nový domov. S tím čůráním buďte trpělivá, díky ztrátě dat ze starého fora tu tak začátky s našimi psy nejsou tak barvitě popsány, ale vězte, že s čůráním doma se potýkal asi každý. Chce to trpělivost. V případě, že to bude trvat "již déle", bývá osvědčená metoda: uhlídat, kdy přičupne a stříknout na ní vodou (např. z připravené pet lahve), křiknout...aby to měla přesně spojené s tím, že chtěla/provedla čůrat.
Dona

Příspěvekod Marta v 15 bře 2009 21:26

Díky za radu, teď jsme se vrátili z procházky, nejdříve zalezla do svého aby mi udělala radost a hned s přivřenýma očičkama a pomaloučku hupla do postele mojí, tak to bude zase legrace ji to vysvětlit.. Děklala mrtvolku, vejpůl zlomená a nemohla jsem s ní pohnout, nakonec se nachytala na chrupavky z tel. hrudí,...z vděku k sobě a pak opět šup ke mě.. provinilý pohled , a nic. To bude noc, kdo koho vytlačí...?
Ale s tou vodou to zkusím...
Marta
Marta

Příspěvekod Magda v 15 bře 2009 22:20

Myslím, že má Dona pravdu, čas, trpělivost, a poté opravdu zkusit to postříkání. Hannah je ještě zcela určitě trošku mimo z toho kde je, neví jak se má chovat, učí se co smí a co ne, takže důslednost. No a jinak jste nebyla sama kdo nespal, my diskutovali s Deidrou do tří do rána, a synátor chudák měl na starosti celou smečku, a Abbejku napadlo při posledním venčení, že si chce hrát na honěnou, a na zavolání přiběhla, jukla do dveří a opět odběhla na zahradu, syn mi volal o půlnoci, že ji nemůže dostat domu, nahatý trpaslíci že z toho mají srandu a utíkají za ní, a že nezabírá ani pamlsek, po naší radě, sedni si k telce, ona přijde protože ji to nebude samotnou bavit, což udělal, Abbejka milostivě dorazila. :D Naprosto vysmátá se dožadovala odměny, syn byl na cvočka :lol: popravdě my na tel.v Praze také. Prostě nemá ze syna respekt, nám to neudělá.Takže na Hannah klidně, ale důrazně, vše se spraví. Těším se na ráno až písnete jaká byla noc. :lol:
Magda

Příspěvekod Janka v 16 bře 2009 08:45

Paní Marto, my když jsme učili pana Luise aby nám nečůral po baráku, tak vždy když se vyčůral venku jsme ho pohladili, řekli mu že je šikovnej a hned jsme mu dali mlsku. Ale on byl štěně a určitě je to jiný než s dospělým psem. Jinak Hondo je velmi čistotný a veškerou potřebu vykoná venku. Zato pořád prdí a strašně smrdí :? Chodíme s ním ven vždy, když se zvedne, ale on skoro pořád spí, nebo jí. Držím palečky s Hannah.
Janka

Příspěvekod Marcela v 16 bře 2009 09:13

Taky se přidávám ke všem,kteří už tady psali a vítám Hannah v rodině adopťáčků.Ať s ní máte jen radosti a starostí co nejméně.Taky si myslím,že s tím čůráním to chce čas a trpělivost.Ono se to lehce píše,ale všichni jsme si přizpůsobování pejsků doma prožili. Já si byla v Praze pro Jamieho při posledním velkém transportu v září loňského roku,ale příjezdy nových pejsků asi znova prožíváme všichni.Jamie se doma vyčůral si jen dvakrát-hlídala jsem jej a když si přičapnul tak jsem na něj zařvala a hned s ním běžela ven.Pochopil hned,že to nesmí. Tak držím palce a pište jaké dělá Hannah pokroky.
Marcela

Příspěvekod Tereza T v 16 bře 2009 10:30

Také vám moc gratuluji ke skvělé fence.
Asi nepřijdu s ničím novým, ale s tím čůráním to může trvat třeba dva dny, týden anebo také měsíc, jako to bylo u naší Enynky. Neznám minulost Hannah, ale Eny byla zjevně zvyklá čůrat, kdy se jí zachtělo, ze začátku nechápala, že to musí vydržet ven. Bylo to jako se štěnětem, musela nejdřív pochopit co po ní chci. Je fakt, že asi po deseti dnech se jí stávalo už jen tak jednou denně nebo jednou za dva dny, že to pustila doma. 8-)
Myslím si, že ze začátku není dobré na pejska moc tlačit, teprve se buduje důvěra mezi vámi dvěma. Alespoň tak to bylo u Eny, když jsem na ni jen lehce hukla, tak stuhla, civěla úplně nepřítomným výrazem a nešlo s ní hnout. S ní byl také problém, že venku ona čůrat nechtěla, držela to vždycky až domů, byla taková hodně bázlivá. Řešili jsme to prostě častějším vypouštěním na zahradu a velkýma pochvalama za vyčůrání venku. A také zpočátku měla přístup jen do místností, kde nebyly koberce, protože s tou její frekvencí by byly všechny koberce za dva dny na vyhození. :D
Ale každý pejsek je trošku jiný, každý si z minulého života nese nějakého toho svého bubáka. A Hannah vypadá jako móóc pohodová holka, myslím, že ona všechno zvládne velmi rychle a že vás čeká spousta šťastných společných let.
Tereza, Igor, Štěpánek, Mareček a Robinek a dále lurcherka Annie, kočka Micka a skinny Kikinka
Tereza T

Příspěvekod Marta v 16 bře 2009 10:49

Všechny zdravím...dnes byla noc perfektní, Hannah uražená, že jsem ji přílákala do jejího pelíšku, vzdorovitě sebou praštila na zem a spala.Někdy v noci se vplížila do postelou do nohou, ale po chvíli se zvedla a šla k sobě. Ráno jsem ji ojevila jak spí nádherně rozložená na zádech a přední nožičky vzpažené...Napřed jsem myslela, že se protahuje, ale byla v té pozici aspoň 5 minut a já nemohla doběhnout pro foťák, protože bych o tu podívanou přišla...
Myslím, že už to bude lepší, drží se u mě, dala jsem ji malou matraci do kuchyně, nejdříve na ni cvrkla, ale asi za hodinu se tam položila..Bude to asi zabydlování, ..A mám pocit, že už začíná chápat kde se chodí ven. U nás je to 4 patro, výtah /schody jsme ještě doma nezkusily, ale venku seběhla bez problému/a ještě dveře a vrata. Ale snad to zvládneme. Ale mlsná je pěkně.Granule zalité hovězím vývarem, kousek masa, celá se tetelí, ale granule jen teplým vývarem, strašně otálí...A rozmýšlí, jestli ano...?
Teď půjde na procházku s dcerou a kočárkem /jedu pro pas a nechci zatím ji stresovat tramvají / ale určitě to zvládne, už se seznámily..
Paní Jano, s těmi větry je to sranda... Já jednou vezla své dvě pudlice a cestou vzala 2 stopařky, hihňaly se celou cestu, ale jestli věřily, že já to nebyla...? Kdo ví.....
Paní Magdo,doufám že jste se všichni dnes vyspali anebo psi bláznili radostí, že už jste doma...?
Zdravím...Marta
Marta

Příspěvekod Magda v 16 bře 2009 10:54

Tak fajn Hannah to vše začíná chápat, no řeknu Vám, smečka byla štěstím bez sebe, že jsme doma, ale moc jsme toho nenaspali, do noci jsme ještě byli na pc a ráno už smečka chtěla ven. Takže jsme s nimi dnes zůstali doma což si užívají :D
Magda

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní