Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

RINO - greyhound a MORO - podenko

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: RINO - greyhound a MORO - podenko

Příspěvekod Jitka N. v 25 kvě 2015 23:52

Díky za odpověď, Vaší upřímnosti si vážím. Když k nám přišel Rino, byla jsem právě tak opatrná, jako vy teď. Celá rodina dostala školení, jak zacházet s bývalým dostihákem. Všichni chápali, i můj 20-ti letý syn se klátil, jako že chápe. Pak ho vedl na vodítku a na poli ho pustil. Mě zachvátila hysterická panika,ale Rinouš se zase v pohodě nechal připnout na vodítko a můj syn pronesl pro mě inspirativní větu: co děláš, dyť je to jen pes. A od té doby jsem začala uvažovat, jak na to, aby mohl zažít svobodu. Kdysi jsem to zvládla s dogou, tak proč ne s greyem? Vybudovat základy trvalo 3 měsíce, a ač se nezdá,Rino je velká citlivka a šíleně chtěl běhat. Dávkovat požadavky jsem musela po miligramech, a po kilech odměňovat mazlíkováním a blbnutím. Určitě ho i mlátili, protože když jsem vidlema dávala koním seno, tak se schovával a najednou asi za měsíc se mu rozsvítilo, že ty vidle neberu kůli němu a doslova šílel radostí. A tak to bylo s více věcma. Prostě psychodrama. Pak přiletěl Moro. Po 3,5 letech v klecích byl u vytržení z každého kamínku, lučního koníka, trsu trávy. Poctivě chodil na krátkém vodítku. Až tak po 10 dnech kolem nás proběh Rino, Moro vyskočil, ve vzduchu se zkroutil o 90 stupňů a vytrh se mi silou, kterou bych do něj nikdy neřekla. Běžel za Rinem a s ním se i vrátil. Tak jsem zjistila, že by to i šlo, když "použiju" Rina jako učitele. Základy komunikace ve volnosti trvaly cca 1 měsíc. Vždycky jsem přivolala Rina, pak Mora, a ten chápe rychle, někdy má ovšem jiný názor, takže je zase na mě, jak na něj vyzrát. Např. změním směr pochodu. Rino chodí i běhá venku hodně natěsno a pravidelně si kontroluje, jestli se vleču za ním. Moro je víc průzkumník a čeká vepředu, slyší víc než perfektně a nepotřebuje se ujišťovat, kde právě jsem, kolikrát je ode mě 10-15m v mlází, a kdyby neměl cinkátka, tak bych neměla tušení kde je.
Podenkové jsou svým způsobem povahoví unikáti a ze skály neskočí, vyrostli na ní. Někdy to bylo o nervy, ale nikdy jsem nelitovala, že jsem jim dala svobodu. Ne absolutní, ale možnou i rozumnou v daných podmínkách. Každý, kdo adoptoval, chce pro toho svého "chudáka zachráněnýho" jen to nejlepší a je v této lidské společnosti vyjímečný. Mám vás ráda lidi, i vaše psy. Mějte se pěkně Jitka
Jitka a "černá zlatíčka" Rino a Moro
Jitka N.

Příspěvekod KrisMar11 v 26 kvě 2015 06:04

Ono je to podle mě individuální a co člověk to jiný názor. Taky Tommka nepouštíme, i když by se mi moc líbilo ho vidět, jak si to peláší po louce, ale strach z toho, že se mu něco stane mi to prostě nedovolí a zase ho mam opravdu moc ráda na to, abych ho viděla, jak trpí třeba kvůli tomu, že má zlomenou nohu nebo tak. U nás je to asi i o tom, že jsem už o nějakého toho čtyřnohého miláčka přišla a dodnes si to dost vyčítam, tak nechci, aby se tohle opakovalo. Když s hafůškou chodíte na agility, jezdíte po výletech atd. tak mu dáváte strašně moc. On je spokojený, že je s vámi a vy zase že máte miláčka u sebe. Každej pejsek má taky jinou povahu. Naše čubina, kterou máme z útulku byla skvělá hned od začátku - aniž bysme jí nějak drezůrovali, tak hned pochopila a dodnes pochopí, co po ní chceme. Je to lovkyně, tak že se musí taky hlídat, ale když si jdeme já a ti tva čtyřnožci zaběhat, tak vim, že jí můžu mít na volno a bez problémů jí ukočíruju a z 99% odvolam. U Tommka vim, že bych ho odvolávala horko těžko, i když na zavolání přijde, tak jakmile by zmerčil nějaký pohyb, tak by prostě šel. Nehledě na to, že doma malé pejsky respektuje, tak venku jsou pro něj pořád kořistí. A riskovat, že někomu zamorduje jorkšíra nebo jemu podobnýho špunta se mi taky nechce. Nejdůležitější je to, že ať už pouštíme nebo ne, že ti naši broučci mají svoje doma, kde je všichni mají rádi :-)
Tommy a jeho smečka
KrisMar11

Příspěvekod Jitka N. v 29 zář 2015 20:44

září 2015 029 R.JPG
září 2015 029 R.JPG (102.32 KiB) Zobrazeno 3472 krát

září 2015 022 M.JPG
září 2015 022 M.JPG (95.73 KiB) Zobrazeno 3472 krát

září 2015 011 M.JPG
září 2015 011 M.JPG (87.3 KiB) Zobrazeno 3472 krát

září 2015 006 R.JPG
září 2015 006 R.JPG (119.47 KiB) Zobrazeno 3472 krát

Pole, louka, les i ta voda je zajímá. Rino je starý mazák, co se rád proběhne a Moro je háďátko, co musí všechno prozkoumat, on zkrátka MUSÍ všechno vidět. Denně se jich ptám: je to tak v pořádku, klucí? Takhle jste si to představovali, ten život? Říkají že jo, že dobrý.
Jitka N.

Příspěvekod Lidka v 29 zář 2015 22:29

Jituš.....krásný... není třeba slov...mám slzy v očích...
...tak co kluci ??? o tomhle ráji se vám ani nesnilo, že ???
Mějte se moc krásně a moc zdravíme :103: :53: ...
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod KrisMar11 v 30 zář 2015 06:27

Z kloučků spokojenost přímo čiší :-) Taky tyhle příspěvky čtu a vidim neskutečně ráda. Cítim při nich neskutečnou blaženost a spokojenost :-D Mějte se krásně :53:
Tommy a jeho smečka
KrisMar11

Příspěvekod Jitka N. v 25 lis 2015 17:38

SPECIÁLNÍ VYDÁNÍ PRO LIDKU
aneb jak se žije Rinovi a Morovi

podzim 2015 s Dianou.jpg
podzim 2015 s Dianou.jpg (93.1 KiB) Zobrazeno 3318 krát

R: Proč ta panička s sebou tahá tu obludu, to jí nestačíme?
M: Mě nevadí, hlavně že jdu ven.
R: Tak až nás pustí, tak vemem krovky, jo?
M: Tak jo.
R: Třeba si najdem ňákou novou rodinu, kde nemaj obludy.
M: A budou mít topení a budou mě přikrejvat?
R: No určitě.
M: Ne, já miluju paničku, já nikam nejdu.
R: Srabe!

podzim 2015 topík.JPG
podzim 2015 topík.JPG (93.54 KiB) Zobrazeno 3318 krát

M: Jsem ňákej utahanej.
R: Kecáš, ty a utahanej?
M: Jo, a vidíš, i mně přikryla.
R: No, mě je vedro.
M: Ty nejsi normální, i baset se klepe.
R: Pch, to je pražák, už aby odjeli, válí se mi na křesle a smrdí.
M: Ty si teda šampónek.

podzim 2015 topík5.JPG
podzim 2015 topík5.JPG (103 KiB) Zobrazeno 3318 krát

R: To se teda páníček vytáh, celý balení kuřecích hřbetů jen pro mě.
M: Ty buřty a rohlíky, co na něm loudíme, taky nejsou k zahození.
R: Jen se nedělej, když jsi se sem přivandroval, tak jsi ani nevěděl, že se to žere.
M: Zato ty jsi tak hamižnej, že žereš i hlínu!
R: No když je správně ovoněná....
Jitka N.

Příspěvekod Lidka v 25 lis 2015 23:17

No Jituš !!!! :8:
Tak to má teda grády, NÁDHERNÝ !!! Moc tady i s Táňou děkujeme, za tvou práci za ten tvůj SPECIÁL !!!
To je nádhera - to nevymyslíš, to je život, krásně popsaný, spokojený VÁŠ život...
Mám slzy v očích a zároveň se tak blaženě usmívám, jak jsi šikovná a hodná máma psí - zvířecí...
Ty, že nejsi pisálek ???, tak to by mohlo jít z fleku do nějakého časopisu ...SUPER !!! ""5-()
Moc jsi mě potěšila, protože víš, že loudím, aby jsme tady nespali :-)...
No není to nádhera přátelé všichni co to čtete ? a vidíte ???
Kdybych se měla rozhodovat jako začátečník pro adopci, tak mě tato ukázka ze života nakopne !!!
Jitko, díky za tak krásný vzkaz...
Mně to moc potěšilo a ostatní myslím také, protože to prostě nevymyslíš to je skutečnost z jejich hlaviček :-) takoví totiž jsou !!!
Jupííí mám dobrou náladu "1"-() ...
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Jitka N. v 25 lis 2015 23:34

Holky dík!
Oni jsou realisti a zároveň upřímní milovníci života. Tak pěkně nám ukazují, jak jednoduše žít. :67:
Jitka N.

Příspěvekod KrisMar11 v 26 lis 2015 07:49

{5;24} Paní Jitko, to je nádhera :-D Je to skvěle napsaný a fakt výstižný a já se tady v práci u pc usmívam a opravdu se bavím, protože kluky vidim v živých barvách {5;24} .......... No to je PECKA!!!!!!!!!!!!!! Děkuju za zpříjemnění dnešního dne ;-)
Tommy a jeho smečka
KrisMar11

Příspěvekod Jitka N. v 23 pro 2015 20:53

prosinec 2015 R 004.JPG
prosinec 2015 R 004.JPG (132.86 KiB) Zobrazeno 3229 krát

prosinec 2015 M 008.JPG
prosinec 2015 M 008.JPG (128.64 KiB) Zobrazeno 3229 krát
VÁNOČNÍ VYDÁNÍ
R: Tohle vánoční vraždění nemá chybu!
M: Jo super.
R: A kde jsi včera byl, když tě panička volala?
M: Objevil jsem baštu, musel jsem to sežrat.
R: Zase ňáky fujtably pařáty na smeťáku?
M: Ale v tom prvním baráku, jak se jde z lesa, mi nechali celýho kapra, to čumíš, brácho,co!
R: To mám věřit, že akondr tobě naservírovali rybu,a mě váženého a ušlechtilého XXX opomenuli?
M: No, musel jsem si otevřít a postarat se sám, ale jinak dá se říct, že naservírovali.
R: Jo tak proto panička řádila, že prej neuvidíš zlatý prasátko.
M: Jo vona nám upeče prase? Ta je tak hodná....
R: No upeče, ale jenom mě, ty si sežral toho kapra, hamoune!
Jitka N.

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní