Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Rico - pes 2010

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Rico - pes 2010

Příspěvekod L + L v 16 zář 2013 06:20

Rica jsme přesunuli do topíčku ADOPTOVANÍ... Vítej doma :-)
{5;35}
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod evasvecova v 26 zář 2013 07:38

Rico do našej rodiny prišiel skoro po tom, ako sme stratili Lisu, v podstate hneď nato prišiel transport a my sme sa vybrali do Proboštova. Boli sme rozhodnutí adoptovať Rica, aj keď sme potom váhali medzi ním a Laddie. Takže Rico je s nami 2. týždeň a všetci si zvykáme. Ako aj každý človek je iný, platí to aj pri psoch. Rico je pes, mladší, aktívnejší, nebol v dočase, takže ako nás aj upozorňovali, je to ešte "surový" pes, ktorý si musí zvykať na ľudí, okolie, náš režim....Auto, schody zvládol hneď, horšie je to s hygienou, skoro každý deň nachádzame kôpky. Skúšame zmenu krmiva. Trochu má problém s podlahou, ale lepší sa to. Na nás si zvyká pomaly, najprv za nami vôbec nechodil, nechcel sa dať pohladkať, všetky rýchlejšie pohyby ho vyľakali, stále sa ho nesmieme dotknúť na labkách, to vyslovene nemá rád. Ale aj to sa lepší, už sa teší, keď sa vrátime z práce, ľahne si aj v kuchyni, miluje venčenie, radšej trávi čas von. Keď sa mu niečo nepáči vrčí, musíme ho v tom tlmiť, aby nám neprerástol cez hlavu. Skrátka sme vo fáze poznávania sa, určovania pravidiel. Teraz vieme, že to dočasní rodičia musia mať ťažké, keď príde psík, ktorý nič nevie, má svoje zvyky, zlozvyky a treba ho všetko učiť. keď to ale porovnám s tým, keď k nám Rico prišiel, tak robí pokroky, len dúfam, že prestane tak hrozivo vrčať.
adoptovaní greyhoundi Lisa, Rico
evasvecova

Příspěvekod L + L v 26 zář 2013 09:49

Evi, je to tak, jak píšete. Každý pejsek, který má to štěstí a dostane se do Programu adopce je jiný. Někteří přijíždějí už s určitými návyky soužití ve společnosti s člověkem, jiní poznali pouze kotec a trenažér. Naštěstí jsou chápaví a velmi učenliví... Chce to trpělivost a trochu času... Všichni mají a projevují radost z každého pokroku. Co se týče vrčení - zde musíte být nekompromisní a jasně mu dát najevo jeho postavení ve smečce - zákon smečky je pro ně posvátný. Pokud by se nelepšilo, spojíme se telefonicky, jak postupovat. Na nožičky jsou citliví všichni. Není divu, vzhledem k postavě je mají dlouhé a poměrně lehko zranitelné...

{5;34}
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod Lidka v 27 zář 2013 22:14

Přátelé psí....
je to asi zvláštní,(často o tom přemýšlím),ale myslím na vás a na váš psí příběh....
Lisu jsem četla a sledovala vaše žití...a nejednou....
Jak rychle jsem si opět uvědomila,jak křehké je slovo "být tady,na tomto světě s tím koho mám rád"....
Cítím s Vámi až se bojím,že si to ani sama nechci nějak uvědomit co bude,až...když je faktem,že pejsci jsou vysloužilí,unavení,vyčerpaní,vyždímaní ze svých schopností a pod....co s tímto "sportem" souvisí....
Nikdy nesmím zapomenout na fakt, že jsme k sobě přivinuli pejska,který není vlastně štěňátko....a to je to podstatné,protože on chce být štěňátko(je to jeho nový, nepoznaný první život v reálu-v rodině milujících lidí a my tomu s láskou podléháme...).
Má za sebou žití, o kterém my nic vlastně nevíme,to ví jenom oni....a zároveň chce být milován a je velmi vděčný....za to,že jste si ho "toho svého pejska" vzali a dali mu lásku i když je to někdy velmi těžké zjistit,co
váš psík potřebuje k začlenění do života rodiny.
Některý bojácný potřebuje moc hlazení a tzv.netlačit na pilu, až se otevře - časem sám,až dozraje jeho poznání"mám vás moc rád a věřím vám",jiný zas potřebuje trošku "zkrotit",protože on sám neví,kde vlastně je a co se od něj očekává,je přirozeně zvyklý na zákon smečky "urvu co můžu" - "nepřibližuj se do mé blízkosti".. a pod.Myslím,že to chce nastavit pravidla s jasným cílem a trvat na tom, ale hlavně přizpůsobením k tomu danému psu.Chce to prostě vyladit jako piáno :-). V případě vrčení hlavně důslednost,trpělivost a za každý malinkatý pokrok pohlazení..,aby pejsek tzv.sám přešel na naši stranu a hlavně, aby nám začal věřit a tzv. poddal se nám a miloval....takže v dobrém...a to chce čas. My máme takovýho bojácnýho "zamrzlíka",že opravdu po krůčkách otevíráme jeho srdíčko a můžu říct,že jsme šťastni za každý krůček jeho otevření se světu......:-).Oproti němu
s rodinnou přítelkyní cvičíme jejího pejska Harryho(taky adopťáček),aby se srovnal do určitých mezí,protože má jinou povahu - je divočejší,živý,akční,všechno by rozerval,taky vrčel, až šel strach... :-)!!! A taky to jde, je už za půl roku k nepoznání, chápe co se smí a co ne...a je to jen důsledným! u tohoto pejska vedením....Jinak by ovládal celou rodinu a to je špatně! Prostě nesmíš!!! ,důsledně,až to pochopí....
Jak pejsek zjistí,že máte z něho strach,tak bude ten pán on... a nikdy už nepochopí proč mu máte velet vy...
Držím vám moc palce a vím,že začátky jsou někdy těžké,ale potom to štěstí,co se podařilo a pejsek je pan pes... ...:-) a věřím,že vy to určitě zvládnete - držím pěsti a myslím na vás.... :54: .
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Nikola.Mull v 28 zář 2013 09:22

Přesně jak píše Liduška, ta vždycky všechno nejlíp vystihne se vším všudy. Myslím že tomu přihrává to že Lisečka už byla nějakou dobu u Péti a stihla si zvyknout na lidi a na vše okolo sebe, a navíc třeba měla jinou povahu. Rico přijel k vám rovnou tak je z toho asi jako většina ostatních vyjukaný. Určitě to chce čas. Ale to vrčení určitě nenechávat jen tak. Oni to můžou takhle ze začátku zkoušet na vás. Rhyna to taky zkusila asi 1 nebo 2x. Urla ta to zkouší do teď občas. Leží na sedačce (máme rozloženou) a je v pohodě někdy se i nechá hladit, ale jakmile se jí to nelíbí (já už to na ní teda poznám) zvedne hlavu dá jí na stranu a začne pomalu vrčet jako abych jí nechala být. Tak to okamžitě dostane pohlavek a vyženu jí s hlasitým hlasem dolu na svoje místo. Teď už se naučila že teda nevrčí ale uteče když se jí to nelíbí. Správně když přišel do vaší smečky poslední měl by být na posledním místě. Např. dávat mu jako poslednímu misku se žrádlem, jako poslední by měl vycházet ze dveří když jdete ven, jako poslednímu sundavat vodítko atd. Jsou to takový maličkosti, který mu daj najevo jak na tom je. Já sem se to taky naučila, když přijdeme z venku jdu jako první já do bytu, ostatní nohou posunu dál aby mi dali prostor a nehrnuli se mi pod nohy.
Já myslím že si na sebe zvyknete a Rico se pomalu bude otevírat a nakonec vše bude dobré. Držíme palečky :-)
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod evasvecova v 30 zář 2013 13:09

Veľmi si vážime, že sa zaujímate o nášho Rica, tu je každé slovo darom, lebo na tejto stránke asi všetci chápu o čom píšeme, aké máme starosti, môžeme úprimne napísať, ako sa nám darí...Rico naozaj robí pokroky, pomaly sa otvára, hladkať ho môžeme už kedykoľvek, len musí vedieť, kedy sa k nemu niekto priblíži, nemá rád prekvapenia, alebo budenie dotykom. Začali sme ráznejšie reagovať na to jeho vrčanie a myslím ,že už tri dni som ho nepočula zavrčať. Manžel zvýšil hlas, alebo zavrčal silnejšie ako Rico a ten hneď prestal. S tou hygienou ešte bojujeme, zdá sa nám, že na ten prísun potravy čo má, vylučuje až príliš. Niekedy aj keď sám leží, zničohonič zastená, tak len veríme, že nemá nejaké bolestsi bruška. Von sa pýta aj v noci, len my kým to na poschodí počujeme, tak on už chudák nestihne a nechá kôpku pri dverách. Stále tie kôpky sledujeme, lebo raz je taká, raz taká, neviem, či nieje ešte v strese, lebo stále dostáva rovnaké granule, ale niekedy nie je po po nich v pohode. Odkedy je u nás, zobral mi z kuchynskej linky len jeden kúsok mäsa, čo som krájala, inak maximálne pričuchá, keď je niečo na stole. (To Lisečka bola iná mrška). Oddychuje len v leži, ešte sme ho nevideli vôbec sedieť. Aj keď s ním manžel cvičí, nedá si zatlačiť zadok, aby sadol, hneď odbehne preč. Chodí s nami aj na kone, tam ho najviac zaujímajú malé prasce, ostatné psy ignoruje, kone prehliada. Najprv tam bol taký nesvoj, stále sa vrtel, teraz asi na štvrtýkrát už si tam aj ľahne a nechá sa prekračovať. Niektorí naši priatelia ani nezbadali, že máme iného psa ako Lisečku, aj keď Rico je vyšší, má inú hlavu a hlavne nie je taký osvalený ako Lisa. keď sme ho brali, vyzeral ako čierny, ale má len čierny pruh na chrbáte, potom smerom dolu má krásnu tmavohnedú farbu ako 80% tmavá čokoláda.
Vďaka za rady a záujem o Rica. Hlavne aby bol zdravý, my počkáme, kým pochopí, že už je náš a zabudne na to, čo zažil kým prišiel. {5;35}
evasvecova

Příspěvekod Nikola.Mull v 30 zář 2013 13:30

:-D k té barvě, měla by se snad časem a lepší stravou zlepšit, určitě má ještě kennelovou srst takovou hustou a měkkou, ta je právě hnědo šedá, ta vypadá a zůstanou mu ty pořádné černé chlupy. Rhyna je černá jako uhel a leskne se do modra, Melody byla taky takhle hnědá ale zlepšilo se to ale je pravda že je jak 95% čokoláda :-D Neni tak černá jako Rhyna.. Myslím že s tím zvýšeným hlasem jste udělali moc dobře, to na ně platí.. akorát s tim sedánim určitě neni dobrý nápad tlačit na zadek, u jiných psů to může fungovat ale u adopťáků né a už vubec ne u těch co se trochu bojí. Urla taky strachy začla šílet když jsem jí tlačila na zadek. Musela jsem jí to naučit jinou cestou a u Urly to šlo tímhle způsobem, měla jsem pamlsek, ona ho hrozně chtěla tak jsem ji dokola řikala sedni a ona pořád nevěděla co po ní chci dělala vše možné a když jsem ztratila její pozornost projela jsem jí pamlskem kolem nosu zase.. a takhle jsem to dělala dokud si sama od sebe nudou nesedla a pak jsem jí ho dala a začala jsem jí chvlait, podruhé i potřetí ještě to trvalo než si opět sedla ale nakonec to udělala a mojí pochvalou to pochopila a pak už to dělala normálně. Druhá věc je nevim jestli to víte, ale pro greyhounda neni přirozené sedět, někteří si nesedají vůbec (galgo třeba uplně běžně) proto si většinou sedají pouze za pamlsek ale kvůli postavení ocasu jim to je nepříjemné tak to většinou sami od sebe nedělají, buď stojí nebo leží (toho si můžete všimnout na jakýmkoliv srazu nebo transportu :-) ) S hygienou moc zkušeností nemam, ale Urla taky několik měsíců měla velmi špatné hovínka a dávala jsem tomu na vinu buď nesednou granule a nebo špatné zažívání a tak vyzkoušela asi 4 druhy a teďka ten poslední nám sedí uplně perfektně, akorát je o 10€ dražší. Měla velké množství jak píšete vy že z něj vyjde víc než sní, potřebovala stále a bylo to dost měkké kejdaté kolikrát až průjem. Tak zkuste až dojí pytel změnit na jinou značku. Já jsem se zas rozpovídala :-D Rico je určitě chytrý a bude to jen lepší :-)
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod colorka3 v 30 zář 2013 18:56

Rico to zvládne a vy taky.:) Naše holky nesedí vůbec,jen Hanička,ale jen někdy,tak dvakrát do měsíce.Granule taky měníme,Hanča měla průjem a i zvracela. Starinka zase zhubla na 24 kilo.Chce to čas a vydržet.Z kaděním nemáme zkušenosti,jen Hanča ze začátku,asi dva,tři týdny,někdy něco doma vypustila.Dokonce nám počůrala sedačku a pelech asi dvakrát.Od té doby, nic je čistotná. {5;1}
Starinka, Hanička a Summer Mostecký,Zdenčí a Míša
colorka3

Příspěvekod evasvecova v 04 říj 2013 19:13

P1130668.JPG
Nella a Rico si užívajú slnečné luče babieho leta.
P1130668.JPG (57.8 KiB) Zobrazeno 2710 krát

P1130656.JPG
Opalujúci sa Rico.
P1130656.JPG (61.81 KiB) Zobrazeno 2710 krát

P1130697.JPG
Nielen jelene majú ruju...
P1130697.JPG (61.21 KiB) Zobrazeno 2710 krát
Sme radi,že môžeme napísať dobré správy o Ricovi. Každým dňom sa lepší, hlavne začal byť viacej v kontakte s nami, aktívne nás začína vyhľadávať. Nezavrčal 4 dni !!:)))Dnes si prvýkrát ľahol v obývačke, kde sa najviac zdržujeme, spokojne mliaska a je uvoľnený.:)) Je zaujímavé, že vôbec nelezie na gauč, leží zatiaľ na poduške na zemi. Boli sme od Lisy zvyknutí tlačiť sa na sedačke, Rico nás ešte šetrí. Snažíme sa ho brať s nami všade kde sa dá, aby poznal veľa ľudí, zvierat a mal rôzne podnety. Keď prídeme niekam prvýkrát, chvíľu je v strehu, ale rýchlo sa prispôsobí novej situácii, je uvoľnený už aj mimo nášho domu, čo nás veľmi teší. Sú situácie, kedy ho budeme potrebovať na krátky čas dať k rodičom, a už aj ich registruje, že patria k nám. Jediné, čo ho vzrušuje, sú sliepky u susedov. Je naozaj veľmi učenlivý a prekvapuje nás ako robí pokroky. Je to veľký rozdiel, ako keď k nám prišiel a bol zo všetkého vyšišorený. Na prechádzkach ide krásne na vodítku, neťahá, nedá sa vyrušovať inými psami na ulici.
Veľmi nám vyhovuje ako rád sa vozí v aute, vie super nasadať do kufra akéhokoľvek auta. Na koníkoch sa správa akoby tam chodil odmalička, neloví ani kone, už ani prasatá, už len sliepky ....Dcérka mi našepkáva, že mám napísať aj o jej potkanovi. Je zaujímavé, že ho registruje len keď sme doma, ale stačí ráznejšie "nesmieš" a dá mu pokoj. Niekedy si ľahne pred neho a dokáže ho pozorovať dlhé minúty. Keď sme v práci, tak ho nevníma.
Aj s hygienou je to lepšie, aby som to nezakríkla...len sa nám zdá, že schudol, tak sme mu zvýšili dávky na 2x denne.
Dnes poobede bolo u nás krásne babie leto, strávili sme ho v záhrade, všetci sme si užívali....Rico sa vyhrieval na slniečku, až krochtal spokojnosťou
evasvecova

Příspěvekod Dáša Trojáková v 04 říj 2013 19:44

To je parádní, že už je Rico lepší... a počkejte za pár měsíců :-) ani ho nepoznáte :-) Krásné fotky, Ricoušek se má jako v pohádce.
ObrázekPes je jediné stvoření, které vás miluje víc než sebe a jestli nejde po smrti do nebe, tak chci jít tam, kam půjde on...
Dáša Trojáková

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní