Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Storm a Babe

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Storm a Babe

Příspěvekod Magda v 19 bře 2009 16:26

Už se nám našla Storm a Babe, moc se těšíme na povídání. Storm je z transportu v červenci, Babe přijela v září.
Magda

Re: Storm a Babe

Příspěvekod Žaneta Hofmanová v 19 bře 2009 17:35

Na obě si pamatuju, už aby tu byly !
Žaneta Hofmanová

Příspěvekod Dona v 19 bře 2009 18:28

Nedá mi to, abych sem nedala obrázek, na který mnozí z nás stále koukali a nevěřili, že v Irsku byla Babe utracena...
Greyhound_Nursery_Babe-big.jpg
Dona

Příspěvekod Žaneta Hofmanová v 19 bře 2009 18:48

Na téhle fotce, kterou jsem poprvé viděla zhruba před rokem, se mi Babe zdála obrovská.
Když jsem jí pak viděla ŽIVOU (kdysi utracenou) v Praze, byla maličká a strhaná. Zdenička tam byla její opatrovnice. A místo, které bylo u Nezmeškalů připraveno pro stařičkou Babe v červnu zaplnil Leránek. Je to asi osud.
Ráda bych tuhle psí babičku viděla, ať už na sraze nebo na fotkách !
Žaneta Hofmanová

Příspěvekod Vendy v 19 bře 2009 18:58

Omlouvám se,ale s počítačem se kamarádím krátce,takže zpráva byla napsána,leč místo odeslána,tak vymazána.Ale teď už to snad klapne.Takže,Storm-velký poděs,jsou jí tři roky,ale hraje si jak štěně,má víc plyšáků než měla má dcera,je to velká zlodějka jídla,nesmím nikde nic nechat,jinak jídlo není a je jen spokojená Storm.Babí,kterou jsme přivezli v září přivítala rvačkou,natrhla jí oko,a od té doby jsou jedno těloa jedna duše.Babí už bude v červnu 11let,vedle Story omládla,hraje si,ale stále je hodně plachá.Dlouho jsme meli problémy s průjmem,teď baští Fitmin sensitiv a mám pokoj.S čím mám ale moc velký problém jsou kočky.Story se rozhodla,že zlikviduje celou populaci na této planetě.Tak dlouho v noci po zahradě honila kočku až si rozřízla kůži na pacině.Pan doktor nám to sešil,leč druhý den honila zas,Babí se přidala,každá měla v tlamě kus kočky a chtěly z ní udělat dvě.Jen jsem slyšela řev holek a naříkání kočky,pak jsem řvala já a rozdávala pohlavky.Kočka to naštěstí přežila a já těď chodím s hrůzou na zahradu,co zas holky vyvedou.Já vždy žasnu nad krásnými fotkami adopťáků s kočkama.Jak to děláte? Mě se to nedaří,abych je přesvědčila,že číča je kámoš a ne lovná.
Vendy

Příspěvekod Žaneta Hofmanová v 19 bře 2009 19:02

A jsou to vaše kočky nebo cizí ? Jestli jsou cizí (sousedovic), tak to ty vaše chrtí holky asi neodnaučíte...
Žaneta Hofmanová

Příspěvekod Magda v 19 bře 2009 19:08

jsme moc rádi, že jste tu a že tolik oplakaná Babe je v pohodě, patří Vám za ní i za Storm velký dík, Dono dík za foto a Vendy posílejte foto, klidně i na email, vložíme, moc se na holky těšíme.
Magda

Příspěvekod Vendy v 19 bře 2009 19:21

Žaneto,přání vidět Babí vám splním,jedu na sraz.Ale tak veliká není,muselo ji na té fotce držet dítě.Teď ke kočkám, na podzim k nám přišla kočička, tak jsme se jí ujali.Jenže je to kočka, a teď za ní chodí kocouři.Ale Storm je jedno,jestli je naše nebo cizí,je to prostě kočka,takže kočička žije venku,domu si netroufne,hrozně se bojí.Mám strach v létě až bude pobíhat po zahradě,aby to chudinka neodnesla,teď je schovaná na půdě.
Vendy

Příspěvekod jablůňka v 19 bře 2009 19:41

Čus Vendy,tak ještě pořád v HM,nebo už bydlíte jinde? ;)
Taky bys mohla zase dorazit. :P
jablůňka

Příspěvekod Lucky v 19 bře 2009 19:43

Dobrý večer,
napíšu něco ke kočičkám. (Něco je i v tématu o Peggy).
Kromě Peggy s námi žije ještě kříženec NO a tři kočičky - dlužno podotknout, kočky domáci.
Pes musí pochopit, že TO (kočička) je členem smečky a nikoliv lovná. Může to být na delší lokte, ale pokud vás trápí, že se nesnášejí, zkuste je skamarádit.
Ideální by bylo začít brát kočku dovnitř, nejdřív třeba do místnosti, kde zrovna fenečky nejsou, tak aby zanechala svůj pach. Kočičku potom dát jinam, holky do místnosti, kde byla a tak dokola. Tak bych to dělala x dní v kuse, aby si trochu zvykly na její pach.
Potom vezměte kočičku, třeba v rukavicích a pejska na vodítko. Tohle by měli dělat dva lidé - jeden držet kočičku (pokud se kočka bojí, tak Vás opravdu může nechtíc poškrábat, zatnout drápy, tak pozor) a druhý psa. Pomalu je přibližujte k sobě, kočku i psa držte pevně (a pozor, pes sebou může škubnout, vyrazit dopředu) a opakujte něco jako: "malá, hodná"... prostě to, co používáte na uklidnění. Pejska hlaďte. Pokud po kočičce chňapne, okřikněte ho - fuj, nesmíš (nebo na co je fenka zvyklá) a tak podobně. Asi bych to takto zkusila několikrát, možná by nebylo špatné vzít si kočičku na klín, třeba když koukáte na televizi a pejsci leží poblíž - nebo vymyslet jiné činnosti u kterých by mohla být s Vámi ona i pejskové. Pokud to nepůjde, nepůjde - ale mám zkušenost, že pes se může naučit rozlišovat mezi kočkou domácí a venkovní.
Pravdou je, že maličkou výhodu jsme měli v tom, že Peggy přišla do prostředí, kde kočičky UŽ byly doma - ale zase na druhou stranu kočky neznala, takže to pro ni novinka byla.
Aktuálně naši psi naše kočky většinou ignorují, případně oňuchají, olíznou hlavu apod. :-)
Dokonce jim ani nevadí u žrádla - někde najdu fotku. :-)
Venku by se ale za cizí kočkou hnali oba - to je prostě instinkt.
Tak snad Vám to alespoň trošku pomůže.
Lucky

Další

Zpět na Adoptovaní