Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

TIZZY - fena 2008

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: TIZZY - fena 2008

Příspěvekod Zuzana v 24 dub 2014 06:56

Upřímně - všechno jde, když se chce... myslím, že důkazem je plno adopťáků, kteří to pomocí svých nových páníčků zvládli... Měsíc je opravdu hodně krátká doba na to, aby se pes převychoval a zvykl si na nové prostředí se vším všudy. Badger si třeba zvykl na malé psy cca za půl roku. Když jsme si pro něj jeli, měli jsme doma taky menšího křížence, vyjel po něm hned, jak ho uviděl, a to se ani nijak vůči němu konfliktně nechoval, neštěkal, nic, jen na něj vrtěl ocáskem. Pak to už bylo na nás, věděli jsme, že toto chování je opravdu nežádoucí a začla nám "šichta"...zvykli si a bylo vše v pořádku. Jsou to lovci, kteří mají po příjezdu v hlavičce jen jedno. Není se čemu divit, protože to bylo jediné, za co byli chváleni a k čemu byli vedeni od štěňátka. Pak už jsou samozřejmě mezi nimi rozdíly povahové, v jejichž závislosti je pak zařazování do "nového světa" různě složité.
Každopádně, já jsem zastánce toho, že každý pes se dá zvládnout a selhání výchovy psa je selhání páníčka. Samozřejmě, že převýchova je daleko složitější, než když se vede štěndo od malinka, ale z každé nežádoucí situace by se měl hlavně ponaučit páníček a na daném problému zapracovat a věnovat se mu o to víc. Myslím, že nejdůležitější je předvídání situací, protože je o mnoho snažší ohlídat nežádanou situaci, aby vůbec nevznikla, případně jít do takové situace připraven, než pak psovi, který je už v afektu, vysvětlit, že to bylo opravdu špatně.
Asi by bylo lehčí pochopit Vaši situaci, kdybyste sama neupozornila na to, jaké zkušenosti máte s vedením adopťáků, ale to opravdu není vhodné rozebírat zde v topíku Tizzy. A hlavně co mně osobně vadí, že vinu dáváte psovi, který za nic opravdu nemůže. Bylo by asi jiné, kdybyste uvedla, že Vy její výchovu nezvládete a ne že ona je špatná a že přeci za měsíc si už musela dávno zvyknout. Po tom, co jste tu napsala se nedivte, když budete kritizována. Vždy je dobré začít hledat chyby u sebe, než je začnete přisuzovat jiným, zvlášť když je uvalujete na zvíře, které se k tomu ani vyjádřit nemůže.

Budoucím novým "rodičům" Tizzy bych jen chtěla vzkázat, aby se nenechali odradit tímto nezvládnutím popsaného problému. Správným vedením se poměrně snadno chrt začlení do nového prostředí a to, co se zdá zprvu problém, zvládá s naprostým přehledem a nadhledem. Pokud zas až takové zkušenosti nemáte, není třeba přeceňovat své možnosti, vybrate si pejska klidnějšího, však jich za mřížemi čeká až dost...
Tizzy bude nyní jistě nabízena lidem, u nichž bude jedináčkem nebo těm, kteří mají větší zkušenosti se začleňováním psa do smečky. Když se stanete dobrým průvodcem Tizzy novým životem, odmění se Vám celým svým srdcem, jak to chrti umí... :8:
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale to, co paní Vlasta napsala, mi opravdu nenechalo klidnou, jak jsem už napsala, jde o to, jak to bylo od ní podáno, ne samotný návrat Tizzy do readopce...
Všem přeji hezký den :-)
Zuzana, Bedříšek, Jenny a náš páníček Michal
Zuzana

Příspěvekod colorka3 v 24 dub 2014 09:31

Mám stejný názor,jak Zuzanka.Každý pes je jiný a každý měl se svým adopťákem nějaký problém.Vše se dá naučit,jen to chce trpělivost a usměrnění psa.Moje čubiny taky vyjížděly po malých psech,ale stále jsem s nimi chodilo až k těm malým,až si zvykly a klidně se nechají i očichat,aniž by reagovaly.Třeba to nebyla chyba Tizzy,ale zrovna toho staršího pejska.My náhubek nosíme jen velmi vyjměčně,při společném běhání,jinak nikdy.Taky jsme si mysleli,že když Hanička je divočejší,tak první štěká na jiné psy ona,ale opak je pravdou,dělá to Starinka,kterou máme už dva roky.Vše jsme holky naučili,vystavováním,tomu co zrovna nemusely.Ano,neselhala Tizzy,ale paní Vlasta,bohužel je to tak.
Přeji Tizzynce milující rodinku,kdybych neměla ty dvě čerňule doma,tak bych si ji klidně vzala. {5;15}
Starinka, Hanička a Summer Mostecký,Zdenčí a Míša
colorka3

Příspěvekod monika v 24 dub 2014 09:48

Také si myslím, že jedna špatná zkušenost bez snahy o cokoliv, po které následuje vrácení psa je špatně...navíc situace, kdy adopťák slyší za dveřmi ňafat malého psa, kterého nevidí, jde " rozparáděný" z venku, atd,atd...no, nevím....souhlasím se Zuzkou, že to v žádném případě není vina psa....:-(
Monika, Agáta-bulteriérka a Sue-greyhoundice
monika

Příspěvekod Chelsea v 24 dub 2014 10:55

Souhlasím se Zuzkou, nikdy to není vina psa. Ale někdy člověk sebe přecení, myslí,že to bude v pohodě a není.
Vím jaké to je, protože můj první adopťák Audrey je absolutně úžasné stvoření, trochu mylně jsem si myslela,že jsou tak plus mínus všichni stejní , než přijela Emily. Ta mě naprosto vyvedla z omylu. To byl devastátor bytu se separační úzkostí k tomu, absolutně nechápala,že by měla být doma beze mě. Trvalo to půl roku než se trochu uklidnila a dnes jsme v podstatě v pohodě. Jen separačka zůstala, sice menší, ale je. Musím říct, že jsem ji denně chtěla vrátit, byly dny, kdy jsem jí měla plné zuby a nervy na pochodu. Chápu,že je to pro někoho náročné
ustát tu dobu než to přejde, pes se všechno naučí, nedemoluje, nevyjede po psech. Do dneška nemůžu odejít z bytu, aniž by neměla náhubek, když je sama. A i tak toho občas sama vymyslí dost, když zůstane doma.
Může se prostě stát, že člověk to pak psychicky nezvládne a pejsek jde zpátky. Lepší readopce než aby byli někde všichni zoufalí včetně psa. Tizzy je krásná,určitě se vhodný páneček najde .
Chelsea

Příspěvekod Lidka v 24 dub 2014 15:09

Výstižně podaný názor Zuzko, s kterým plně souhlasím a připojuji se k němu...
Někdy trošku skromnosti neuškodí... :76: ...
Přeji Tizzince a jejim novým majitelům, aby dokázali, že ta nehezká nálepka na konci sdělení od paní Vlasty-směrem k Tizzy bude navždy odhozena do koše....
Je zde nesčetně příkladů, že adoptivní rodiče svou obětavostí, trpělivostí a snahou pejska něco naučit, dosáhli krásných výsledků ke spokojenosti jak pejska, tak páníčků a nebylo to někdy zrovna lehké...
Odměnou je hezký společný život - a o tom adopce přece je.
Budoucí páníčci...nenechte se odradit...taková hlaďounká hlavička položená na klíně s krásnýma vděčnýma očima je něco..... co se nedá slovy vyjádřit...to se musí prožít... :53:
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Betynečka v 03 kvě 2014 08:17

Tizzinka je potvora mazlivá :-) Včera ráno, když jsem venčila a seděla mezi dveřmi na stoličce, ke mě přišla a začala se neskutečně vtírat, strkat do mě, nadhazovat mi ruku, dloubat čumákem do podpaží...a drbej mě :-) Kdo ji adoptuje, získá veselou, aktivní kamarádku se kterou bude každý den naplněn radostí a něhou :105:
Už by si zasloužila své trvalé doma...Nenajde se pro ni u vás doma místečko?
{5;34}
"Buď si cestu najdu, nebo si udělám vlastní."
Podenco mallorquin Betynečka adopťáčci greyhound Angie , whippet Vendelínek a galgo Dorotka, labutěnka Ellis a naháčka Čiki, Tervík - turbík Cookie, malý knírač Cassie a irský setr Apolena
Betynečka

Příspěvekod Lidka v 12 kvě 2014 15:40

Zdravím všechny, všechny co se na mě dívají.... jsem s Tommym bez mámy a chtěla bych mít taky tu svou, moji, moji navždy...Tisknu se k Tommovi, který mě svým tělem chrání a vyhlížím při jeho boku, která mamča si pro mě přijde. Byli jsme s Tomíkem na výletě a on na mě dával pořád pozor, abych se mu neztratila..
Koukali jsme jen my dva na to všudekolem štěstí...Bylo nám oběma smutno, že nemáme taky svoji mamku,i když výlet byl nádherný... jéééé tam bylo psů a páníčků... pořád mi však něco velmi chybělo...MÁMA, která by byla jenom moje.... :53:
p.s. kdyby jste nevěděli, tak já mám ten červenej košík a jsem tady - volná pro tebe... :9:
Přílohy

P5100174.JPG
P5100174.JPG (187.85 KiB) Zobrazeno 2973 krát

P5100172.JPG
P5100172.JPG (173.41 KiB) Zobrazeno 2973 krát

P5100159.JPG
P5100159.JPG (140.21 KiB) Zobrazeno 2973 krát
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Betynečka v 13 kvě 2014 22:22

Tizzynka byla na srazu moc hodná, jen byla velmi zaujata malým tříměsíčním italáčkem. Myslím, že by uvítala středního (nebo většího) psího kámoše, protže chrti mají rádi společnost. Ráda by se konečně válela na svém vlastním gauči. NECHYBÍ VÁM DOMA?
(děkujeme za fotky Zdnečí Barvíková)
Přílohy

Tizzy3.jpg
Tizzy3.jpg (83.5 KiB) Zobrazeno 2952 krát

Tizzy2.jpg
Tizzy2.jpg (85.63 KiB) Zobrazeno 2952 krát

Tizzy.jpg
Tizzy.jpg (93.52 KiB) Zobrazeno 2952 krát
Podenco mallorquin Betynečka adopťáčci greyhound Angie , whippet Vendelínek a galgo Dorotka, labutěnka Ellis a naháčka Čiki, Tervík - turbík Cookie, malý knírač Cassie a irský setr Apolena
Betynečka

Příspěvekod Betynečka v 13 kvě 2014 22:23

Tizzy4.jpg
Tizzy4.jpg (78.67 KiB) Zobrazeno 2952 krát

Tizzy5.jpg
Tizzy5.jpg (72.73 KiB) Zobrazeno 2952 krát

Tommy Tizzy.jpg
Tommy Tizzy.jpg (79.67 KiB) Zobrazeno 2952 krát
Betynečka

Příspěvekod Betynečka v 13 kvě 2014 22:25

TommyTizzy2.jpg
TommyTizzy2.jpg (97.32 KiB) Zobrazeno 2953 krát

TommyTizzy3.jpg
TommyTizzy3.jpg (79.29 KiB) Zobrazeno 2953 krát
Betynečka

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní