Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Pierr - kříženec chrt a ridgeback

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Pierr - kříženec chrt a ridgeback

Příspěvekod Veronika dcera Akras v 29 dub 2013 11:18

úžasné je, že Pierrek si tak úžasně zvykl na kolegy psíky :) Před rokem bych to nikdy neřekla, to chtěl vždycky všechny sežrat :) A teď se mu Zuzka válí po prdelce :)
Veronika, mamča Šárka, divoch Pierr, králinda Princezna chlupatá prdelka, pan morčák Bertísek
Veronika dcera Akras

Příspěvekod akras v 27 čer 2013 11:38

Po chvilce odmlky se zas hlásíme :-)
Aktuálně řeším zlobení Zuzky. Po 4 měsících klidného soužití a naprostého zvládnutí samoty doma, se rozhodla mé odchody do práce komentovat řádně hlasitým štěkotem. Já nic netušila, upozornili mě až sousedi, zatím mě jen v klidu upozornili ! Absolutně jsem tomu nechtěla věřit, takže jsem zakoupila diktafon a na vlastní uši se přesvědčila,ta potvora po mém odchodu a mírné časové prodlevě spouští koncert na celý dům. Běžně chodím o víkendech na nákupy, pohybuji se i mimo byt a chlupáči jsou doma vždy potichu, ona ta potvora ječí jen a pouze po mém odchodu do práce. Po poradě na fb jsem si vzala dovolenou a provádím "jako odchody" do práce, jakmile spustí koncert vlítnu domů, Zuzana dostane vylágoš a já opět odcházím.No musím Vám říct, že je to náramná věc takhle ve 4,30 trávit čas tím, že postávám venku u svých oken a číhám na řev Zuzany. Doufám, že tato doporučená strategie pomůže neb pak mne už napadá jen protištěkací obojek, neb nemohu čerpat dovolenou pořád, sousedi mají také jen jedny nervy a těžko trestat psa,když nejsem doma.
Musím ještě zdůraznit, že jsem nenašla žádný spouštěč jejího štěkání, všechny možné novinky jsem vrátila zpět (jako změna přehozu jejího pelíšku, má nezastlaná postel v době veder).Jako první možný spouštěč mě napadlo hárání (Zuzku jsem adoptovala nekastrovanou a jak to měla na Ukrajině odkud pochází, s háráním netuším),takže momentálně je Zuzka i úspěšně po kastraci a v ranním vyřvávání pokračuje dál.
Nenapadá Vás prosím něco?? Mě už od všeho přemýšlení bolí hlava :-)
Šárka,morčák Berťas,králičí dáma Chlupatá,adopťáček Pierre a Zuzka
akras

Příspěvekod Verda v 03 črc 2013 09:10

No těžko říci...že by psí puberta? nevypadá, že by na vině byla změna z vaší strany, spíš vývoj psa... asi bych zkusila "klasiku" pořádně unavit /což jde takhle brzy ráno blbě :/ /, dát něco na žužlání, co dlouho vydrží, pustit televizi, trénovat povel místo a čekej a když odcházíte zavelit místo a čekej...
Verda

Příspěvekod akras v 03 črc 2013 09:41

Verdo děkuji, vše odzkoušeno, ranní procházka prodloužena (teď už vstávám ve 3,00hod abych je stihla unavit), povel "místo" natrénováno, dovolená strávena fingovanými odchody do práce a vlítnutím domů a vylágošem štěkající Zuzky a výsledek = štěkající Zuzana,pravidelně probouzení sousedé a já naprosto vystresovaná už jen tím, že musím Zuzku trestat.Včera jsem nasadila protištěkací obojek a doufám, že Zuzka rychle pochopí.
akras

Příspěvekod Verda v 03 črc 2013 14:18

ve 3 ráno! to je šílený!!
co dělá ten obojek po vyštěknutí? pískne, nebo rovnou trošku ránu? já s nimi nemám vůbec zkušenosti, kéž by vám fungoval!
Verda

Příspěvekod Nikola.Mull v 03 črc 2013 14:51

No to je něštěstí teda, s těma nervama to vám věřím.. musím zaklepat, díky bohu mi to nikdo nedělal, vždycky to ráno dělám tak že vstanu udělam co potřebuju a jako poslední jdeme venčit, pak dostane misku a já odcházím a ona/oni napapaný vyvenčený jdou v klidu spát. když jsem ale nevěděla co budou doma dělat tak jak je u chrtů doporučováno tak jsem je zavírala do pokoje, aby byli v menší místnosti a to znamenalo prostě že tam budou spát po dobu co jsem pryč. Možná to bude fakt vliv nějakých hormonů i třeba pokud je po kastraci. Slyšela jsem že po kastraci se můžou psy bud zklidnit nebo naopak nevim co je na tom pravdy..
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod akras v 04 črc 2013 04:44

Verdo, obojek jsem koupila kvalitní český, žádnou náhražku z aukra. Obojek lze nastavit na 6 stupňů - první je jen pípnutí, druhý až šestý je pípnutí + různá intenzita impulzu, není to žádná rána, že by se jí ježily chloupky, je to jen takové zabrnění. O použití jsem se nejdříve radila s vet. Zuzka měla obojek v úterý odpoledne jen na stupeň pípnutí-štěkala a pípnutí jí evidentně zarazilo,ale nezastavilo.Včera ráno jsem obojek přepnula na druhý stupeň, tedy pípnutí + nejslabší impuls, obojek jsem jí nasadila a opravdu vážně jsem jí vysvětlila, proč ho musí mít a co se stane, když spustí jekot.Nechci nic zakřiknout (raději zaťukávám),ale dle diktafonu bylo doma ticho jako v hrobě.Dnes má obojek zas, pořád na 2.stupni a já uvidím co si z diktafonu vyslechnu.Teď už spoléhám jen na obojek, neb všechny možnosti jsem vyčerpala.
Nikčo, já to ráno také dělám stejně, jen s tím rozdílem, že hned po probuzení je vypustím na zahrádku, kde se jen vyčůrají a na procházku jdeme až když projdu koupelnou.Také odcházím s tím, že jsou oba napapaní, vyvenčení a tedy dle mého pohledu spokojení,vždy ještě dostanou i něco na žužlání nebo jen piškotek (střídám to), Zuzce to dosud stačilo,nevím co jí cvaklo v kebulce,že začala doma ráno bláznit.Na kastraci byla minulý týden - týden po tom, co mě sousedi upozornili, že doma ráno štěká. Dle vet by kastrace na její štěkání neměla mít žádný vliv - tedy nemám spoléhat na to, že kastrací se sklidní a přestane vyštěkávat, že více kastrace učinkuje na psy než na fenky.
akras

Příspěvekod Verda v 04 črc 2013 07:16

kéž by obojek zabral!!
Verda

Příspěvekod Miaa v 04 črc 2013 09:06

Šárko, moc držím pěsti, aby na diktafonu nebylo nic než spokojené psí oddechování. Myslíme na vás!
Martina, podenkové Čenta a Rody a činčilák Joke
Miaa

Příspěvekod akras v 04 črc 2013 09:12

Marti, Verdo, moc díky !!!
Doufám, že nic jiného než oddechování případně žvýkání hraček a převalování v pelíšku neuslyším.
akras

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní