Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

HOPÍK

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: HOPÍK

Příspěvekod Hanka v 23 bře 2012 11:03

Zdravíme maroda! Přejeme brzké uzdravení a hezké jaro {5;17}
Hanka + Růženka a Lena+Bubla, Bára, Sára, Dafné, Bína-Týna a Ben
charitativní e-shop: www.fler.cz/hankapetr
Hanka

Příspěvekod Vipetka v 23 bře 2012 12:02

Děkujeme za pozdrav!
Tak zatím to zvládám, vzhledem k našemu malému obytnému prostoru a prakticky odevšad na něj vidím. Je doma také syn, tak se střídáme. Bubíšek je moc hodný pacient, teď se najedl a opět se šel skulit na postele. Před chvílí rejdil venku na sluníčku, dokonce už běhá za ostatními, tak to snad zahojíme.
Taky jsem hoďku odadla a spala s ním.....pak budu žehlit, tak si dám prkno, abych na něj do postele viděla.
Vipetka

Příspěvekod Vipetka v 01 dub 2012 11:16

Hezkou neděli Vám a Vašim čtyřnožcům!
Bubáček je 9. den po operaci, rána se mu krásně zahojila, prdelku mažeme konopnou mastí a večer oplachujeme ve slabém hypermanganu. Po neděli ve čtvrtek jdeme na stehy.
Z cytologie mám dvě zprávy - jednu špatnou a jednu dobrou:
Ta špatná je, že nádorek u konečníku byl rakovinný, ALE byl to tip, co je vázaný na tvorbu testosteronu, a když je kastrovaný, tak velmi zřídka se dál šíří.
Ta dobrá je, že v odebraných varlatech byl ten nádorek nezhoubný - pouze nezhoubně zvětšené varle.
No, tak to necháme být, nechci podstupovat teď, když je v remisi, nějakou chemo, je mu 13 let......Dokud to půjde a jeho kvalita života bude dobrá.....
Jinak ho musím pochválit, jaký je to vzorný pacient - položím ho do postele a hajá 3 hodiny, v noci mi spí za hlavou a hned druhý den po operaci se mnou vařil - pomáhá mi v kuchyni tím, že mě sleduje při vaření a napovídá. Slíbila jsem mu do kuchyně nový kobereček.
Snad nám bude dopřáno ještě pár pěkných let {5;15}
Vipetka

Příspěvekod jitka v 01 dub 2012 12:38

Evo, ta mast se může dávat přímo na hojící rány, od kterého dne po zašití? Já ji dávala na spáleniny co jsem měla od kamen a nic moc. Spíš se mi osvědčil Hemagel. Jinak jestli tady Eva zatím neuvedla na které byla klinice Hopíka operovali, tak je to v Nymburce dr. Zatloukal. Jezdí tam i pár mých známých. Je to vybavená klinika a provádějí tam i složité chirurgické a ortopedické zákroky. Cenově standartní, nikoliv jako Stodůlky nebo Jaggi. Znám pár vetů, kteří tam posílají složité případy.
jitka

Příspěvekod Vipetka v 01 dub 2012 12:52

Mast - mám svoji vlastnoručně dělanou - dávám až na zaschlé strupy a promašťuji "dírku", aby když kadí se mu nedělaly trhlinky. Když to bylo "živé" - čerstvě sešité, tak jsem jen oplachovala slaboučkým hypermanganem a řepíčkem a první dva dny dávala i studený obklad, to držel, protože ho to moc svědilo. Čili do živého ne, až na strup a novou kůžičku. Taky po každém kadění zkontrolovat čistotu té oblasti a případně omýt vlažnou vodu a jemným hadříkem a pak opět namazat. A samozřejmě stále měkkou vařenou stavu, se suchary je asi konec a pravidelně tak jednou za 2 měsíce kontrolovat stav okolo konečníku, včetně análek.
Vipetka

Příspěvekod Vipetka v 01 dub 2012 12:56

Jinak s klinikou Dr. Zatloukala jsem spokojená, pejsky tam nechávají pod odborným dozorem dospat. Před 2 lety jsem tam měla kocoura 4 dny s otravou a dostal se z toho.
Cena přiměřená, ve vyúčtování pak máte přesně vypsáno všechno do posledního obvazu a tabletky, hodně dělá ta inhalační narkóza, ATB a pak nějaká sterilní operační rouška.....
Jelikož jsem hodně "dětná" - mám s kocoury 8 kousků, tak jsem tam už známá {5;25}
Vipetka

Příspěvekod Vipetka v 01 dub 2012 12:59

Jo, jinak majitel Dr. Zatoukal je odborník na ortopedii a jak psala Jitka, jezdí tam objednaní psy ze širého okolí, jeden den v týdnu má svoji ortopedii a na chodbě má nějaký diplom snad z USA. Zaměstnává několik mladých lékařů a veterinárních sester. Doktoři hned věděli, že chrti mají trošku jiné krevní hodnoty, to mě potěšilo. Myslím, že kdyby někdo měl nějaký ortopedický problém, klidně by se tam mohl poradit. Výhodou je, že se tam dá ráno objednat na konkrétní čas.
Vipetka

Příspěvekod westička v 01 dub 2012 15:30

To jsem ráda, že je v pořádku :) Navíc myslím, že po kastraci by se měly nádory i zmenšit..
S tou konopnou mastí.. My taky máme doma dělanou, jednou jsem si tím namazala odřený nos od smrkání - myslela jsem, že vyletím z kůže jak to pálilo, oči mi brečely, ale když jsem to takhle mazala 3 dny, bylo po problému.. Samozřejmě psovi bych to neudělala :) Těm tou mastí mažu tlapky, aby je neměli tak suché..

Tak přeju marodovi, aby už nenastaly žádné komplikace a vyndáním stehů to pro něho skončilo :54:
"Za peníze si můžeš koupit docela dobrého psa, ale nekoupíš si zavrtění jeho ocasu."
westička

Příspěvekod wild owl v 02 dub 2012 14:04

Také ráda čtu, že je Bubáček vzorný pacient a že výsledek je dobrý. Přejeme ještě pěkných pár let společného života. :)
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod Vipetka v 04 črc 2012 16:14

Hezký den Vám a Vašim čtyřnožcům!
Tady je Hopík se svým občasníkem.
Máme se jedním slovem dobře, doma chládeček, zatažené žaluzie, chodíme se občas ven plácnout na terasu, jinak bydlíme v posteli. Páneček má dovolenou, tak teď jsme vstávali {5;14} , hodně čteme.
Ožíváme večer, kdy rejdíme po zahradě, zvláště já rád pošťuchuju kocoury, z Felixe je už pěkný kousek, musím vám ho vyfotit, taky už má kastraci za sebou. Tuhle chytil v deset večer chrousta a vypustil ho doma v obýváku, tak jsme ho společně zkoumali, až jsme ho ehmmm......snědli.

Taky jsme se všichni koupali, to my rádi, zvláště když nás pánčička pak "oškrábe" sisálovou rukavicí. Zlili jsme pánčičku a půl baráku /8§:) Jak jsem měl rozmočené tlapky, tak se to blbý kuří oko - co se mi opět vrátilo - krásně vylouplo a zase je klid {5;13}

Bubáček po té operaci a kastraci je v pořádku, je sice už téměř slepý, ale pořád je to vůdce a když si zamrčí, že chce právě na tento polštář, tak poslušně zvednu krovky.

Nejradši hlídáme pomalý hrnec jako právě dnes: vaří se tam hovězí morkové kosti a kus masa, neboť pánčička zhubla od března 14 kg a stravuje se podle tzv. Paleo diety a Vyživujících tradic - a to je vůně /§9:) Po 14ti hodinách varu se všechno jen rozpadá, už jsme měli kližku a nedávno se nám vařily vepřové pracičky, ty se Vám rozsejpaly {5;25} tak večer zase něco bude něco dobrého.

Jenom ty bouřky {5;19} ......Nám jsou nějaké blesky a hromy volný, Bubák dokonce vyběhne do deště a štěkáním rozhání mraky, když zahřmí, ale Rudýsek....... :? Při prvním slabém zahřmění se začne klepat, slinit a ukapávat.....Nepomáhá nic, když ho dvounožci utěšují, tak je to ještě horší, nakonec mu padá hlava únavou, chodba strachy pokropená, pochoduje po bytě. My mezitím zalezeme do peřin a nějaká bouřka nás nemůže rozházet. Minulou noc vibroval pod postelí, pak prostál několik hodin na chodbě, až nakonec únavou odpadnul a konečně se zarochnil pod dekou.....

Jo, prý jsem z celé smečky nejvíc ukecanej {5;24} když mám povídavou, tak vykládám různé historky z dostihů, až mi musí zacpat tlamajznu piškotkem nebo sucharem {5;26}
Tak ještě udělám nějaké fotky a postupně je sem dám.

PS: Někdy prdím tak, že to nedá ani vyvětrat, páníčci to někdy musí tady i vykouřit vonnou tyčinkou {5;24} tak dostáváme do jídla na střídačku majoránku, drcený kmín, saturejku, aby se mi ty "blaženky" - neboť se přitom tvářím blaženě - provoněly {5;24}
Vipetka

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní