Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

HOPÍK

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: HOPÍK

Příspěvekod catchie v 09 bře 2012 13:59

U stejně starého pejska se stejným problémem nám veterinář doporučil pouze kastraci, zvolili jsme chemickou (kapsle Superlorin). Jiz je to pul roku, nadorky se zmensili na naproste minimum a celkove ma to okoli konecniku mnohem klidnejsi. Informujte se u sveho veterinare na tuto moznost... Nas veterinar rikal, ze jsou ty nadorky navazane na tvorbu testosteronu a jakmile se jeho tvorbe zabrani, pak prave prijde takovy ucinek. Chemicka kastrace je sice pomerne draha (cca 1800Kc na pul az trictvrte roku), ale z jejiho ucinku jsem nadsena a diky tomu se nas pesan vyhnul operaci...
Štěně Nery a Felíska galgo Alfredo, galga Marisol a kobylka ČT Amanda; tzv. "víkendoví psíci" český teriér Taxis, kříženec Charlie; z lidské smečky: já (Katka) a partner Mirek :)
catchie

Příspěvekod Dona v 09 bře 2012 17:17

Taky bych byla pro chemickou kastraci. Mamčin voříšek ve svých 13ti letech trpí zvětšenou prostatou a dalšími problémy a ač má srdce jako zvon, veterinářka, co ho zná od štěněte do kastrace jít odmítla....
Myslíme na vás. {5;17}
Dona

Příspěvekod Vipetka v 09 bře 2012 19:52

Děkuji za odpovědi, samozřejmě se poradím, co by bylo vhodné. Když on má to jedno varle zvětšené a vypadá to, že je tam nějaký nádor...... :18:
Vipetka

Příspěvekod catchie v 09 bře 2012 20:01

Držíme hrozně moc pěsti! Dejte vědět, jak to vypadá a co se dál dozvíte... Ještě bych doporučila raději před zákrokem konzultovat s jiným lékařem / jinými lékaři...
Štěně Nery a Felíska galgo Alfredo, galga Marisol a kobylka ČT Amanda; tzv. "víkendoví psíci" český teriér Taxis, kříženec Charlie; z lidské smečky: já (Katka) a partner Mirek :)
catchie

Příspěvekod Vipetka v 22 bře 2012 17:24

Dobrý den!
Tak máme dnes po operaci......
Bubáčkovi vyoperovali dnes v poledne jeden tumor/tumorek? z perianální oblasti a druhý tumor byl ve varleti, takže bohužel, byl vykastrován. Ještě mu ošetřili zuby. Dostal inhalační narkozu, celou operaci snášel dobře. Máme ATB, mazání heparoidem, aby to neoteklo. Musí být krmen měkkou stravou, tak jsem přes noc uvařila silný vývar z krůtího a hovězího a rozvařila si rýži.
Domů jsme ho přivezli v 14:30 a teď po páté ještě vyspává. Musí mít ten ochranný límec, aby si nevytahal stehy a stejně je musíme hlídat, aby mu to ostatní aktivní "chůvičky" neolizovali.
Nechala jsem udělat cytologii, ta bude tak za 5 dní, tak dál uvidíme......
Přikládám dvě fotky, jak ho jeho kamarádi pořád sledují.
Přílohy

Máme starost o kamaráda.JPG
Máme starost o kamaráda.JPG (59.08 KiB) Zobrazeno 2095 krát

Bubáček vyspává narkozu.JPG
Bubáček vyspává narkozu.JPG (54.65 KiB) Zobrazeno 2095 krát
Vipetka

Příspěvekod wild owl v 22 bře 2012 19:37

Bubáčku, držíme ti pěsti i tlapky, co jich tu máme, aby ses pěkně hojil. :54: :54: :54: Sám si tu ránu nesnaž léčit a kámošům to také rozmluv. Něco jsem ti poslala na pomoc... :3:
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod Dáša Trojáková v 22 bře 2012 19:50

Broučku... také držíme pěstičky, tlapičky a ploutvičky :-)
ObrázekPes je jediné stvoření, které vás miluje víc než sebe a jestli nejde po smrti do nebe, tak chci jít tam, kam půjde on...
Dáša Trojáková

Příspěvekod Vipetka v 22 bře 2012 20:09

Děkujeme za přání. Kolem 18. hodiny se probudil a docela čiperně vyšel na zahradu, i když se ještě motal. Ale vyčůral se. Chce jako tlačit, vytlačil malý bobek, i když ráno se vyprázdnil. Tak to tlačení se mi moc nelíbí.
Nabízela jsem teplý masový vývar s drobně nasekaným masem a rozvařenou rýží, ale nechce.
Nejvíc vyjančený je z toho límce, ale nedá se nic dělat. Na zahradu jsem mu ho sundala, ale doma ho musí mít, aby si to nezačal ošetřovat po svém. I tak musím odhánět ostatní psy, tak dnes toho asi moc nenaspím. Teď je vzhůru a nejvíce trpí kvůli límci...
Vipetka

Příspěvekod Vipetka v 23 bře 2012 08:10

Hezký den!
Tak máme za sebou první noc po operaci, včera odmítal jak vodu, tak jídlo. Nakonec jsem to vyřešila tak, že Bubáček spal u mě v posteli na polštáři za mojí hlavou, zabalený v larise. Mám velmi lehké spaní a navíc mi ležel na vlasech, takže kdykoliv se pohnul, tak jsem ho měla pod kontrolou. Protože jak má ten límec, tak se tváří, že do minuty zemře, to se nedalo vydržet, aby nespal se mnou. Už večer ležel jako hromádka neštěstí oddělený od mě na pelíšku....
Dnes ráno vstával v šest hodin a šla jsem vyvenčit na zahradě, tak se vyčůral a po příchodu domů si hned lehnul před sporák a v očích měl klíčovou otázku: Co bude k snídani? "2"-()
Slupnul jako malinu misku teplého vývaru, masa a rýže a za hodinu si dal nášup. Bere dvoje léky, jedny na bolest a druhé jsou ATB, těch má hodně, tak mu dávám i spešl přípravek pro pejsky na obnovu střevní mikroflóry a do jídla jsem mu dala lžičku sušeného hovězího tuku v prášku, to jsem koupila na ZOOhitu. Je to jako rychlá kalorická výživa pro psy po operaci, nebo po náročném sportovním výkonu.
Dnes večer jedeme na kontrolu.
Celkově mám z jeho stavu radost, jak to úžasně zvládl. Teď spí v mojí posteli, ale neustále mám na něm jedno oko, aby si to nelízal. Jinak by musel mít límec. Jsem tedy od šesti hodin ve střehu, nevyspalá, tak asi půjdu dopoledne chvíli k němu. {5;19}
Přikládám 2 fotky z dnešního rána.
Přílohy

Druhý den po operaci, už po dobré snídani.JPG
Druhý den po operaci, už po dobré snídani.JPG (64 KiB) Zobrazeno 2081 krát

Mám o něj starost.JPG
Mám o něj starost.JPG (52.02 KiB) Zobrazeno 2081 krát
Vipetka

Příspěvekod wild owl v 23 bře 2012 10:40

:-) dobře... tak mě napadlo, jestli by pro Bubáčka nebyl přijatelnější náhubek (pro ty chvíle, kdy ho nemůžete mít pod kontrolou). Třeba na konci omotaný trochu izolepou, aby se jazykem nedostal přes, jestli je řídký - některé náhubky jsou dostatečně husté.
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní