Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Donna a Lerry

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Donna a Lerry

Příspěvekod Lucie v 01 led 2009 19:17

Ze starych stranek si dovoluji prenest povidani o Donne a Lerrym

Je to pár dní, co jsme oslavili nejen Donuščiny narozeniny (*8.12.2003), ale hlavně její příchod do naší rodiny (18.12.2007). V červnu k nám přibyl ještě jeden Ir - mladý poděs - Leránek. A aby toho nebylo málo 1. prosince se naše rodina rozrostla o dceru Elišku, takže zážitky budou do našeho "chlívečku" přibývat pomalu - když vybyde alespoň trocha času...

a jeste fotecky co vlozila panicka:

Ale začneme pěkně od začátku:
V prosinci Donuška přijela
Obrázek

Oblíbila si procházky na Železných horách
Obrázek

Našla si kámoše "přiměřené" její velikosti a temperamentu
Obrázek

A bezhlavě se zamilovala do páníčka
Obrázek
Obrázek[/img]
Lucie

Re: Donna a Lerry

Příspěvekod Lucie v 01 led 2009 19:18

Doufam, ze nam sem panecci Donusky a Lerryho take vlozi fotecky jejich posledniho prirustku ;)
Lucie

Příspěvekod Lucie v 06 led 2009 17:19

Nez se Zdenicka zvladne zaregistrovat tak nam aspon malem poslal novinky z caslavi:

Dokud se to nepodaří, posílám krátké zprávičky od nás:
Dona i Lery si na dům se zahradou náramně zvykli, Leránek se až téměř po půl roce vyloupl a je z něj hravý dorostenec. Vzhledem k mateřským povinnostem nemám tolik času, kolik bych chtěla, abych ho brala na cvičák a mezi ostatní psi. Lery je totiž téměř nechrtí (zbožňuje vylehávání venku i teď v zimě, hlídá, nechá se přivolat, vyžaduje kontakt s ostatními psy), úplně jiný než Dona. Kvůli Donušce chodíme na procházky raději za město, kde si našla novou zálibu (náhradu za volný pohyb) - hrabání myší. Po zahradě se Dona moc neprohání, protože Lery se často rozdovádí a chňape po ní (a to aby jsme ho pořád hlídali, aby jsme zas nezašívali kožich) a tak dovádí jen Lery - nejčastěji s manželem. Leránek bere Donu jako starší ségru, Donuška je svým založením jedináček, takže Leryho bere jako součást naší rodiny, ale je k němu stále "vlažná". Já ale doufám, že se to přeci jen změní.
Když koukám na obrázky ze společných venčení adopťáků, je mi trochu líto, že už nejsme v Praze. Na psí louku za Libeňským zámečkem jsme chodívali každý den a po té, co odstranili jeden plot jsme se přesunuli do Vysočan, takže fotky z obou míst nám připoměli, jak se tam Doně a pak i Lerymu líbilo ale že jsme tam byli vždycky trochu opuštění, protože jsme neměli pro Donušku žádné "přiměřené" parťáky na honičky.
Přírůstek v podobě mimča vzala smečka v pohodě, nejprve byli zvědaví, co to je, tak si to oňuchali a teď už toho křiklouna ignorují. Donušku zajímají pouze pokakané plínky - za těmi chodí jak za buřtem :)

Toť ve stručnosti z Čáslavi.
Lucie

Příspěvekod Lenka Č v 06 led 2009 22:22

:lol: Teda Donnuška má,ale chutě :lol: :lol: Jinak zdravíme do Čáslavi ;)
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Dona v 09 led 2009 19:38

POKRAČOVÁNÍ HISTORIE NAŠÍ SMEČKY..

Lerry - lurcher (datum narození je velký otazník, zda mu bylo při příjezdu víc jak rok nebo dva se neví, protože v očkováku i pasu měl pokaždé něco jiného :roll: ale pro nás bude navždy časem oslav červnový den, kdy k nám přijel).
Abych se přiznala, o Leryho jsem vlastně nestála. Doufala jsem, že v transportu přijede vysloužilá matka Babe, kterou nikdo nechtěl a já si myslela, že to bude dobrá parťačka pro naši Donušku. Jenže Babe nepřijela a já se vydala na místo transportu ještě druhý den, zda v transportu nezbyla jiná fenečka, kterou bych si mohla přivézt domů, ale nebyla. A tak jsem byla rozhodnuta, že další pes prozatím nebude a jen tak jsem zůstala v tom ruchu předávaných pejsků, šťastných novopečených páníčků a "nasávala" jsem tu atmosféru. Skoro všichni pejsci byli už udaní ale stále bylo ještě pár takových, na které nový páníček nečekal a tak jsem se rozhodla, že bych nějakému mohla poskytnout alespoň dočasný domov. Výběr jsem moc neřešila, nevím, zda jsem si Leryho vzala kvůli tomu, že nebyl černý? ..nevím, ale vedli jsme si ho s Donuškou domů.
Když jsem se rozhodovala, zda k Doně pořídit psa či fenku, věděla jsem, že adopťáci jsou nekonfliktní a snesou k sobě i zvíře stejného pohlaví. Pro fenku jsem se rozhodla kvůli mamčinému (původně mému) jedenáctiletému pejskovi Benovi, který jakožto správný jezevčíkoid nesnáší velké psy. Do teď bere Donu jako nevítaného hosta, co by říkal na psa! To jsem také všem u transportu i doma oznámila, že kvůli Beníkovi....a že je jen na hlídání.
Jelikož manžel byl na služební cestě v zahraničí, byla jsem u mamky na Vysočině. Na neutrální půdě proběhlo seznámení s Beníkem a kupodivu bez problémů a jakékoli agrese a pak jsem oba psy odvezla na chalupu na Železné hory. Lery byl dost nedůvěřivý, bál se chlapů a od začátku se fixoval na Donušku. Ta ho brala dost neutrálně - holt konkurence.
Lery si brzy zvykl i na manžela, Praha, kde jsme v podnájmu bydleli mu, na rozdíl od Donušky, nedělala žádné potíže. Potíže byly spíše s udržováním čistoty tak, jak se to stává skoro u všech adopťáků. Na psí louce byl k ostatním psům nekonfliktní, se všemi si chtěl hrát. Měl však problémy s tím, že si ho ostatní psi pletli jakožto kastráta s fenkou, což se mu samozřejmě nelíbilo.
Dona

Příspěvekod Lucie v 09 led 2009 20:00

kdypak uvidime nejmensi prirustek smecky???
Lucie

Příspěvekod Dona v 09 led 2009 20:04

No, a jelikož jsme se rozhodli, že pro nás Praha není (já si to pojistila očekáváním rodinného přírůstku - dvounohého :D ), začali jsme se dívat po domečku mimo Prahu a v létě jsme se stěhovali do Čáslavi. Dům, zahrada, žádný stres z lidí či dopravy...prostě ráj pro lidská i psí srdce.
Sice jsme k Praze zůstali vázání pracovně, ale i to naše smečka zvládala a na konci září jsem se jim nadělila domů - mateřská dovolená před očekáváním potomka..

Leranek024.jpg
Stěhování

Larry_v_tapetach.jpg
Pomocník
Přílohy

Leranek085.jpg
..a bylo jasný pro koho se pořídila ta sedací souprava (kožená - z bazaru)
Dona

Další

Zpět na Adoptovaní