Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Jigsaw

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Jigsaw

Příspěvekod Verda v 27 zář 2012 08:38

Já jsem viděla takové bradavičky u majly, tak dvě, má je u obojku, takže to neroste, dře se to o obojek... ale těžko říct, zda je nutné to dávat pryč... co zkusit nějakou přírodní variantu...
Verda

Příspěvekod catchie v 27 zář 2012 13:42

:39: Fredovi se taky dělají bradavičky. Během tří dnů od výskytu první se mu udělaly čtyři. Šla jsem s ním na veterinu a tam na mě koukali spíš úsměvně s tím, ať to pozoruju. Některé mu zmizely, někde se mu udělaly další... Má je ale vážně jen pár milimetrů vysoké. Držím palce, ať přijdete na to, co s nimi :54:
Štěně Nery a Felíska galgo Alfredo, galga Marisol a kobylka ČT Amanda; tzv. "víkendoví psíci" český teriér Taxis, kříženec Charlie; z lidské smečky: já (Katka) a partner Mirek :)
catchie

Příspěvekod u2la v 09 pro 2012 11:18

Tak ty bradavičky jsem se rozhodla řešit až na jaře, resp. tu jednu, co roste nejvíc a neustále si ji Jiggy strhává do krve. Musí se to udělat v narkóze, takže by se jí rovnou i vyčistily zoubky.

Posílám foto nových kočičích přírůstků :-) Jedno koťátko jsme měli i v létě, bohužel naše kočeny si vždy tak zvyknou, že naši psi jsou hodní, že už dvěma se stalo osudné, že vešli na pozemek souseda, jehož fena je zabila :-( Bohužel v domečku si i při vší opatrnosti nedá uhlídat, aby kočky neutekly třeba otevřeným oknem :-( O to víc jsem ale na Jiggy pyšná, že jako bývalá dostihačka je schopná již druhý den po přinesení nějaké kočičky, ji plně akceptovat a neublížit ani malému kotěti. Je to zlatíčko :-)
Bohužel si nemůžu pomoci, i když jí na jaře bude osm let, tak fyzicky mi přijde o dost starší. Když to srovnám s o rok mladší vipetkou, co máme, tak vypadá dost sešle a to i přes dobré krmení a péči. Odběhala tuším 135 dostihů, tak se asi není čemu divit, jen je mi to líto :-(

http://nerizenestrely.rajce.idnes.cz/na ... CN1780.jpg
Jitula + vipetí holky Záhir a Gárcia + adopťačka Jiggy + kotí trio Píďa, Naty a Weny + morčecí duet Machu a Piccu
u2la

Příspěvekod Dáša Trojáková v 09 pro 2012 11:36

To je skvělé, že se tak dobře snášejí :-) taky máme to štěstí :-) Jigginka je krásná holka, snad jí bude zase lépe na jaře až bude teplíčko :-) máte roztomilou smečku
ObrázekPes je jediné stvoření, které vás miluje víc než sebe a jestli nejde po smrti do nebe, tak chci jít tam, kam půjde on...
Dáša Trojáková

Příspěvekod u2la v 09 pro 2012 11:59

Taky si říkám, že na jaře bude zase líp, i když pak v létě zase moc nesnáší horka :-( Naštěstí v našem starém domečku je v létě příjemně, takže často se chladí doma (což mě přivádí k otázce, jaké počasí je vlastně pro chrty ideální? :-) Ale bude to lepší, než teď v zimě, zvlášť v těch mrazech, co teď jsou. Před rokem jsme koupili starý dům a protože jsme letos neměli na nové topetí, tak ač máme dům asi 6+1, tak bydlíme jen ve dvou pokojích, které vytopíme krbem. A to znamená co??? Že dítě má jeden pokoj a my s manželem spíme v obýváku na matraci a na nás hora psů a koček, aby někomu nebyla náhodou zimenka :-) Takže ať už je probůh jaro :-)
Jitula + vipetí holky Záhir a Gárcia + adopťačka Jiggy + kotí trio Píďa, Naty a Weny + morčecí duet Machu a Piccu
u2la

Příspěvekod akras v 10 pro 2012 06:17

Musela jsem se smát :-) V 6+1 by jste se museli hledat,takhle jste si stále nablízku :-)
Už se také těším na jaro,vytápím byt elektřinou a v rámci šetření to topení není nijak velkolepé,takže jsem s celou "smečkou" většinu dne nahačmaná v jedné místnosti a musím říct, že se tak cítím naprosto šťastná-na gauči vedle mě chrní Pierre, v županu zachumlaný morčák a na klíně králinda,naprostá blaženost :-))
Šárka,morčák Berťas,králičí dáma Chlupatá,adopťáček Pierre a Zuzka
akras

Příspěvekod u2la v 10 pro 2012 07:55

Jó, nebýt našeho živelného syna, tak si taky užívám namačkání se se smečkou u krbu :-) Bohužel Filípek neustále zkoumá pejskům očíčka, ouška, ocásky... 10x za den se natáhnu na souvislé vrstvě hraček a pejsci jsou taky trochu nerves, že nemůžou v klidu spinuškat těch 20 hodin denně, tak se těším, až se na jaře zase rozprostřeme :-) Ale jsem ráda, že se kvůli topení i někdo jiný stahuje na menší prostor a nejsme šetřivci jen my :-) Ony ty penízky se dají utratit jinde :-)
u2la

Příspěvekod akras v 10 pro 2012 08:20

Tak hlavně, že si smečka nechá v klidu všechna zkoumání líbit :-) Šťastný synek, že má koho zkoumat !!
Věřím,že je to v tak malém prostoru náročné,zas ale máte o všem a o všech dokonalý přehled :-)
Šárka,morčák Berťas,králičí dáma Chlupatá,adopťáček Pierre a Zuzka
akras

Příspěvekod u2la v 10 pro 2012 08:58

nó, tak v klidu to zrovna moc není :-) Jiggy je teda dobrá, ta jak přijde Filípek, tak startuje a někam se uklidí, ale vipetka Záhir zůstane ležet a schválně čeká, až se jí malej byť jen dotkne, aby měla záminku vystartovat. Jednou už malýho trochu štípla do brady, ale brala jsem to tak, že aspoň jim už dá pokoj. No a za minutu prudil zas :-( On je má moc rád, jen se musí naučit znát míru. Druhá vipetka je trochu mentál, tak té je to jedno :-) Ale musím říct, že jsem moc ráda, že jsme si Jiggy pořídili, když bylo malýmu necelých 5 měsíců a byl neškodnej. Paní Magda říkala, ať si adopťáka vezmeme, až bude mimi větší a bude už třeba chodit. Kdybychom si Jiggy přivedli teď, tak by jí z něj muselo zákonitě klepnout :-)
u2la

Příspěvekod u2la v 03 dub 2013 12:38

Tak si Jiggy udělala takovou menší opožděnou narozeninovou párty.... Jedna z našich slepic si díky větru a otevřeným vratům z výběhu udělala výlet do zahrady ""-1() Já nic netušíc vypustila smečku a najednou slyším strašný slepičí řev... Vyběhla jsem do sněhu v pantoflích (ano, stále tu máme ten zasr... sníh) a viděla výjev jak z National Geographic. Vipetky nadháněly, Jiggy ukořisťovala slepici za krk, za hřbet... všude lítalo peří a kdykoliv ji na podnět mého řevu pustila, tak než jsem doběhla, tak vipetky zase nadehnaly a už ji držela znovu. Jiggy očividně zúročila léta dřiny a odříkání na dostizích a činila, jak jí pud kázal. Slepici jsem nakonec odchytila a dala do kurníku. Vše se zatím jeví s dobrým koncem, slepice žije, i když vypadá jako rudý Apač - záda skalpovaná od peří a ze zadku jí trčí jen dvě indiánská péra :shock: A Jiggy? Jiggy je stále pod vlivem naprostého nadšení, snaží se ulovit kočky a vše, co se nám tu teď hýbne a stále jen kňučí doma a nechápe, proč ty slípky nevypustíme do zahrady všechny :-)
u2la

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní