Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Minni a Jack

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Minni a Jack

Příspěvekod mallorn1 v 27 úno 2011 13:41

Tak už je doma beruška a tady se dozvíte, jak se nám daří a hlavně jak to od začátku proběhlo ;-)
mallorn1

Re: Minnie - 26.2.2011

Příspěvekod mallorn1 v 27 úno 2011 13:42

Ahoj, tak jak to všechno proběhlo.....aneb jak jsem to viděl já. Cesta tam.

Ráno jsem se chvíli zdržel a v 7:54 jsem vyrážel od baráku. Za prvé jsem byl zmatený jak Vietnamec při celní prohlídce a za druhé jsem si zapomněl peněženku v jiné bundě, tak jsem se musel vracet, ale dorazil jsem přibližně v 8:16 na pumpu, jak bylo domluveno a jelo se. Jela tři auta ;-) ...vím o Baby...a další auto, ale jména mi prostě splývají (doufám, že mi "nejmenovaní" prominou). Bylo nějak moc emocí ;-)

Cesta celkem ubíhala, směrová návěstidla nás míjela jedno za druhým a pomalu jsme se sobotním provozem prokousávali po dálnici směr Proboštov, do cíle příjezdu našich miláčků. Cesta byla asi nejméně "stresující" část dne, protože jsem musel sledovat cestu a nemohl myslet na jiné věci, hlavně na Minnie a na starosti o to, aby se mne nebála a padli jsme si do oka a jak zvládne schody a první noc a jak to zvládnu já a že musím být v klidu, aby i se i ona mohla cítit bezpečně....'dyť to znáte ;-)

Blížila se Praha. Směrem na Teplice jsem zatím přes Prahu nejel. Bylo to celkem dobře značené. Vetšinou jsem jezdil směr Plzeň. Bylo tuším něco po deváté, asi čtvrt na deset, když jsme minuli Prahu. Cedule říkala, že do Teplic je to ještě asi 90 km. Kousek za Prahou jsme míjeli Vodochody a Odolena-voda. Hned se mi vybavilo sportovní komentování Petra Vochnara, jak mluvil o Aero Odolena-Voda, jak jeho hráči vybojovali nějaké cenné vítězství. Zvláštní, že mne napadlo právě tohle. No a v dáli nad Spolanou stoupaly k nebi různobarevné čmoudíky :-D

Kousek před Lovosicemi jsem zjistil, že dvě kafe a litr čaje z rána už s sebou nemůžu vézt ani o kilometr déle, jinak by hrozila akutní příhoda. Tak jsem sjel v 09:39 na pumpu OMW a vzápětí na to mi psala Baby, že budou stavět na WC. Na to jsem jí odepsal, že já už stavím. Oni stavěli ve Velemíně, což bylo přibližně 10 přede mnou.

Když už opadlo napětí, přesněji neodbytný tlak, dal jsem se zase na cestu. No na cestu... Minul jsem Lovosice, přejel dva kruháky a pak začala otřesná cesta a když myslím otřesná, tak doslova. Ještě že jsem stavěl před tímto úsekem, protože i přesto že jsem prodělal vojenský výcvik, jezdil v tanku a tak, tak tohle bych fakt neustál. Tahle cesta by byla dobrá leda tak na stloukání másla...naložit dvě kádě a vyrazit a ve Velemíně máte zaručeně čerstvé máslo, když vám neupadnou zrovna kola. Jako tohle bych neustál. A fontána "pre Zuzanu" by to dozajista nebyla :-D

Minul jsem Velemín, kde se "venčily" osádky dalších dvou vozů z naší "karavany". Tam se naše cesty rozdělily. Jelikož jsem chytrý kluk a ač mám moc rád elektroniku, ale navigacím nevěřím, tak jsem to předem omrknul v papách a nejel přes Teplice, ale hezky okolo, přes Dubí. Cestou jsem potkal "holky", které už měly nejlepší léta za sebou :-D Přeto ale dokázaly značně zrychlit, když zahlédly hlídku policie. Minul jsem Penzion a Restauraci Bohemia z pořadu "Ano, šéfe!" a říkal si, jaké to tam asi je. Na kruháku jsem jen uhnul na Novosedlice a pokračoval dál do Proboštova. V Proboštově jsem k velké nelibosti za mnou jedoucích aut zpomalil na "pozorovací" rychlost a pozoroval. Objevil jsem takové malé modré (myslím) cedulky, které mne perfektně navedly k cíli ;-)

Tak to by bylo....docela vyčerpávající napsat všechno, co ze mi z toho uchovalo v paměti. Teď si dám pivko a ještě chvíli vás budu napínat dalšími dojmy, než přidám fotečky Minnie ;-)

Omluvte případnou slohovou kvalitu, Čapek prostě nejsem :-D
mallorn1

Příspěvekod mallorn1 v 27 úno 2011 13:46

Co se dělo po příjezdu....

Tak jsem dorazil, tuším že to bylo někdy o půl jedenácté. Za chvíli za mnou přijela další dvě auta z naší party. Na dvoře už byla pěkná řádka aut a venčili se pejskové. Chvíli jsem tak postával venku, potřeboval jsem se protáhnout a měl jsem děsnou žízeň. Byl jsem přivítán a pozván dovnitř. Když to teď dám do souvislosti s příjezdem pejsků a když mi předávali Minnie myslím, že jsem na tom po svém příjezdu byl úplně stejně jako ona. Nehrnu se nikam jak velká voda, spíš prvně omrknu okolí, abych se zorientoval a pak za začnu zapojovat ;-)

Šel jsem tedy dovnitř, do "uvítacího sálu". Pejsku a lidí tam bylo pravdu hodně, takže jsem jen tak chvíli stál a rozhlížel se kde kdo je. Magda se mne ujala, udělal jsem si kafe a dostal jsem výbornou klobásku. A musím říct, že nebyla vůbec mastná, jak jsem se původně obával, opravdu výborná. Mastné mi nedělá moc dobře. Na můj vkus by se snad jen nemuselo uvnitř kouřit, ale není to nic, co bych nepřežil ;-) Jinak to uvnitř vypadalo hezky. Bylo vidět, že bude potřeba dodělat spoustu věcí jak venku, tak uvnitř. Na "kvalitu" setkání to rozhodně nemělo žádný vliv ;-) Myslím že si umím představit, jak to tam bude hezky vypadat, až to bude hotové a venku bude sluníčko svítit na krásně zelený trávník, po kterém se budou radostně prohánět pesani ;-)

Asi v 11:39 nám oznámili, že pejsci přijedou ve 12:45, podle navigace, co měl řidič v autě. Nervozita u budoucích páníčků stoupla, řekl bych. Ve vzduchu bylo cítit napětí z očekávání příjezdu. Tak jak se blížil okamžik příjezdu, začali být nervózní i pejsci co tam byli. Postupně se chodilo venčit, pár pejskům se stala uvnitř "čůrací" nehoda.

Já jsem šel do auta nachystat deku na sedačky a takovou speciální tkaninu, která pohlcuje tekutiny, kdyby něco. Ještě byl čas, ale co kdyby přijeli dříve, jak tam někdo vzpomenul. Čekalo se tedy uvnitř, povětšinou. Už uplynula avizovaná hodina příjezdu a ve vzduchu to jiskřilo napětím a očekáváním, i pejsci to cítili, že se bude něco dít ;-) A taky dělo, asi ve 13:26 dorazilo do Proboštova auto s pejsky a to už všichni stáli venku a napjatě očekávali svého miláčka. K bráně dorazila velká klimatizovaná dodávka, takže pejskům určitě nebyla zima. Tři pejsci se vyndali zezadu a ostatní se vyndávali bočními dveřmi. Někteří to zvládali lépe a někteří se trošku báli.

Stál jsem u bočních dveří, vedle kterých byly vyrovnané pytle s krmivem a čekal. Pejsky nám vydával Nigel a jedna paní z Anglie, jméno nevím, ostatní asi budou vědět ;-) Pak se ozvalo jméno Minnie a já šel až ke dveřím. Mezitím Nigel nasazoval Minnie obojek a loučil se s ní, bylo to dojemné, drbal ji a něco ji šeptal do ucha a i ta paní neměla k slzám daleko. Asi ji měli hodně rádi. Chtělo se mi úplně brečet. Říkali mi že je plachá, hned na to jsem opáčil, že já jsem vlastně taky plachý ;-)

Tak jsem se stal "nervózním" majitelem Minnie ;-) .....pokračování po reklamě ;-)
mallorn1

Příspěvekod Lenka Č v 27 úno 2011 13:49

:lol: čekám spisovateli,ale krásně se to čte.... :3:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod mallorn1 v 27 úno 2011 13:50

A byla moje.....

Když jsem ji dostal, tak se mne strašně bála, vůbec ke mě nechtěla jít. Úplně panicky přede mnou couvala. Myslel jsem, že je se třeba rychle pohybuji, ale nic nepomáhalo. Pak mi někdo nabídl, paní, zase nevím jméno, bylo tam tolik tváří, že to s ní zkusí a šlo to. Asi se bojí prostě chlapů, nevím. Chvíli s ní paní chodila, Minnie se vyčůrala a už to bylo o maličko lepší. Stále se mne ale bála, zvlášť, když jsem se postavil nebo zvedl ruku, či udělal rychlý pohyb. To utíkala a sklápěla hlavu a ocásek schovávala. Postupně jsem se k ní dostával více a více a za chvíli už jsem ji vodil sám. Ale stále se bála. Podepsali jsme smlouvu, dostali pas a mohli jsme jet. Šli jsme dovnitř, do "sálu" a tam kupodivu i chtěla, jen pak ale byla zmatená asi z těch všech vůní a zvuků a psů.

Vzal jsem si malého chrtíka, dal si kafčo na cestu, rozloučil jsem se a šli jsme k autu. V autě už jsem měl nachystanou deku na sedačkách, tak si tam vyskočila a stála a koukala. Rychle dýchala. Pomalu jsem vycouvával, ale stále stála a já se bál že spadne, tak jsem zastavil a snažil se ji nějak docílit toho, aby si lehla. Prý si ale lehne za chvíli sama, řekli mi. Vyjel jsem z brány, zamával jsem a pomalu jel. Už asi po sto metrech si Minnie nejistě skládala své dlouhé tělo na sedačku. Za chvilku už ležela, ale v klidu určitě nebyla. No nedivím se jí.

Aby toho nebylo málo po tom ránu, jak tak jedu, tak si najednou uvědomuji, že mi něco chybí a byl to batoh, který jsem zapomněl na okně v místnosti. Copak o to, batoh bych si mohl pak vyzvednout v Chrudimi, ale to bych musel spát venku, měl jsem tam klíče od bytu. Asi 20 km za Teplicemi jsem zastavil a volám a volám. batoh se našel a já si pro měj jel zpět. Jak jsem u toho byl takový znechucený, možná i rozhozený, tak jsem vjel do Teplic přesně tamtudy, co jsem ráno nechtěl. Nu což, vzal jsem to tak nějak odhadem, směrem, kde jsem myslel že asi leží Proboštov. Docela jsem se trefil, jen na jedné křižovatce mi poradila paní. Dorazil jsem tedy opět na místo, dostal jsem spolu s úsměvnými připomínkami batoh a v 16:02 vyrazil už kompletní na cestu domů.

Cesta hezky ubíhala a bylo to z kopce, mám rád cesty z kopce, je to takové nějaké veselejší, když se jede z kopce. ;-) V tom se začal hlásit stejný pocit, jako ráno před Teplicemi. Pro změnu jsem vypil litr minerálky, co jsem si vezl s sebou a dvě kafe....tak schválně hádejte co to bylo ;-) Tak jsem si říkal "to je pohoda, to dojedu až do Prahy", hezká cesta, to půjde. Minul jsem zase ty kruháky, minul Velemín, kde stála na benzínce na cestě tam "naše" dvě auta. Po po pěti kilometrech mi došlo, jaký byl můj omyl, poněvadž jsem se blížil tomu otřesnému tankodromu, co jsem projížděl ráno. Hrklo ve mě. Odbočit už nebylo kam, musel jsem to projet. Tak jsem jel. Kola držela. Já držel. Kola stále držela a já taky. Se zaťatými zuby a docela dost velkým napětím jsem vyhlížel první benzínku. Po pár kilometrech se jedna objevila, ale jako na potvoru zavřená. Naštěstí to netrvalo dlouho a objevila se další. Tak jsem zastavil. Opatrně jsem se vysoukal z auta...znáte to, že? Popadl jsem misku s vodou a šel na WC. Tam na mě divně koukali, na co jako držím u pisoáru misku. Tedy přesněji stojím před pisoárem, v jedné misku a v druhé.... :-D No asi to mohlo vypadat divně, to přiznávám, ale na tu špinavou zem jsem ji pokládat nechtěl.

Dílo dokonáno, nabral jsem vodu do misky pro Minnie a šel jsem zpět do auta. Prvně nic nechtěla, ale uzený sýrek a piškotky odbouraly její strach a pak se dokonce i napila. Vlastně se to zlepšilo hned, jak jsem na ni dal svou bundu. Asi se cítila bezpečněji. Já se taky posilnil a jelo se dál. Pomalu se na mě projevovala únava, byl jsem docela vykoukaný, jak mi oči často těkaly na zpětné zrcátko a zase zpět před sebe, abych viděl, co se děje vzadu na sedačce. Minnie byla klidná, tedy v rámci dané situace. Způsobně ležela, občas nasála nějakou vůni a na chvíli se zvedla. Projeli jsme celkem rychle Prahu a taradá na Hradec. Za Prahou už se nedělo nic, co by stálo za to popisovat. Dojel jsem do Hradce v 18:33 k baráku. Zastavil jsem na proti bráně, porovnal jsem věci do tašek, abych to pobral a dal všechno na levou stranu, protože pravou stranou parkuji na dvoře směrem ke zdi. Otevřel jsem bránu a vjel na dvůr. Minnie stále ležela.

Pokračování za chvíli ;-) Pak už budou první fotky ;-)
mallorn1

Příspěvekod pzlkovanova v 27 úno 2011 13:53

:)
Přílohy

P2268331.JPG
P2268331.JPG (63.15 KiB) Zobrazeno 3990 krát

P2268330.JPG
P2268330.JPG (50.26 KiB) Zobrazeno 3990 krát

P2268329.JPG
P2268329.JPG (55.23 KiB) Zobrazeno 3990 krát

P2268327.JPG
P2268327.JPG (61.37 KiB) Zobrazeno 3990 krát

P2268326.JPG
P2268326.JPG (71.31 KiB) Zobrazeno 3990 krát
pzlkovanova

Příspěvekod Lenka Č v 27 úno 2011 13:58

ááá fotečky,díky Peti :3: ,princezna Minnie je krásná :11:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod mallorn1 v 27 úno 2011 14:39

První venčení....

Vzal jsem z Minnie bundu a oblékl se, stále ležela, ale už se začala vrtět. Vzal jsem ji za vodítko a jemným pohybem ven jsem ji naznačil, že teď se očekává, že vystoupí. Chvilku váhala, ale pak vyskočila. Ocásek stažený a tak se sále trhaně rozhlížela a poslouchala zvuky. Byla tma jak v pytli. Na mobilu jsem zapnul baterku a šlo se čůrat. Docela hned ji bylo jasné, co má teď dělat. Čůrání bylo dlouhé a dvakrát se opakovalo. Pak byl i bobík a pochvala. V ten moment měla ocásek úplně nahoře a vesele s ním třepala, až do momentu, kdy jsem ji vzal zpět a šlo se ke dveřím. Trochu couvala, když jsem odemykal a dovnitř se jí moc nechtělo. Musel jsem ji drobet pomoci. Pak už to šlo. Já se zul a přišlo to...schody. Koukala tak nevěřícně nahoru a našlápla na první dva stupínky a byl konec. Prostě stopka. Chápal jsem to. Vzal jsem ji do náruče, jednou rukou obejmul kolem prdelky a druhou ne předu na plecích a vynesl ji nahoru. Tam se taky zasekla, když jsem otevřel dveře. Taktéž stačila troška pomoci a už byla doma. Trochu se rozhlížela a stále dýchala jako o závod a nevěděla kam má jít. Já zatím pustil potichu rádio, jak jsem se dočetl na fóru. Šla se podívat do ložnice a uviděla se ve velkém zrcadle, co mám na dvířkách od skříně. To byl blázinec. Chtěl jsem to umýt, ale prdím na to, ona se tam průběžně chodí zkouknout a pokaždé je pak vidět, kde jezdila čumákem ;-) Taky střešní okna pro ni byly večer zážitek. Jak byla tma, staly se z nich vlastně zrcadla a ona se tam viděla ;-)

Čekal jsem kam si zaleze. Pak si našla místečko v ložnici a uvelebila se u topení mezi stolem na počítač a postelí, tak jsem ji tam dal deku a tam je spokojená. Asi se tam cítí bezpečně, jak je to takový malý prostor, ohraničený ze tří stran. Ještě jsem dal na rady a pustil rádio. Ve 21:22 zavřela oči, ale jen na chvíli, něco ji vyrušilo a vzbudila se. Pak už neusnula a byla v takové zvláštní poloze, kdy měla přivřené oči, ale hlavu stále ve vzduchu. Občas se prošla, jen do obýváku se ji nechtělo, držela se v ložnici. Druhý den jsem asi zjistil proč to bylo (pak se to dozvíte). Já byl stále vzhůru, už byly asi dvě ráno a Minnie stále dýchala a nespala a já nespal. Tedy dělal jsem že spím, byla tma a já sledoval její "řeč těla", abych ji případně odnesl ven na venčení. No měl jsem co dělat, abych neusnul. Naposledy jsem se na budím koukal v
půl třetí, pak už nevím.

Co se dělo ráno bude brzo následovat ;-)

Fotečky Minnie po příjezdu budou hned následovat
mallorn1

Příspěvekod Lenka Č v 27 úno 2011 14:51

?????????tak šup,jsem napnutá jak kšandy,co bylo dál?a taky šup sem s fotkama :3:
Lenka Č

Příspěvekod lenny80 v 27 úno 2011 14:52

No to je teda povídání, tak šup, dolší pokračování. Minnie je na fotkách krásná ""9-()
Lenka, Davídek, ovčanda Ebby, čivavák Ben a kočičanda Miška
lenny80

Další

Zpět na Adoptovaní