Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Benitka - galgo

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Benitka - galgo

Příspěvekod Verda v 21 bře 2012 09:12

Jééé, krásné!
Verda

Příspěvekod Návštěvník v 21 bře 2012 13:06

Děkuji :-D je to spíš vtipné :)
{5;14}
Návštěvník

Příspěvekod Terezkka v 11 dub 2012 12:18

Ahoj :-) chtěla bych se zeptat co si myslíte o ohlávkách na chrty?. Benítka neunavně tahá a už má celý zarudlý krk. {5;26}
Terezkka

Příspěvekod Verda v 11 dub 2012 12:42

já bych jí zkusila, nebo kšíry... ale na té ohlávce bude lépe zvládnutelná. Vím, že jí používají majitelé Pierra - kříženec chrta z útulku.
viewtopic.php?f=10&t=2684&p=104479&hilit=pierr#p104479
Verda

Příspěvekod Dona v 11 dub 2012 12:48

Já teda nevím, mě přijde Benitka stále ještě štěndo a snažit se jí tímto způsobem korigovat, když energie potřebuje ven.... nevím, nevím :39: Zkuste víc cvičit základní poslušnost, a trénujte chůzi u nohy za pomoci pamlsků.
Dona

Příspěvekod Terezkka v 11 dub 2012 13:33

Je to štěně ale ona běhá :-)... Včera například byla na výsypce s Barzoiem a stejně mě celou cestu domů neunavně táhla a akorát se škrtila... Myslela jsem to spíše pro ní. :-) {5;15}
Děkuji Verčo :-) skusíme jí a snad to půjde. Ptala jsem se kvůli tomu jejímu občasnému startování směrek ke psům tak abych jí neulomila hlavičku. :-D
Terezkka

Příspěvekod Janina v 11 dub 2012 14:34

ja muzu ohlavku jen doporucit. Nam se moc moc osvedcila. Hlavne pro me to byla zachrana, kdyz me Daja parkrat setla k zemi, tak kdyz byla ohlavka, bylo po srande :67: Ne, vazne, ne ze by ted chodila u nohy jak "hodinky" ale diky ohlavce jsme zvladly jeji rychly starty a prave to tahani aniz bych ji tu hlavicku ulomila. Ted uz mame zase zpet obojek ale cas od casu mam pocit, ze se k ohlavce zase vratime. Aspon na chvilku :39:
PES JE JEDINÉ STVOŘENÍ NA SVĚTĚ, KTERÉ VÁS MILUJE VÍC NEŽ SEBE
POKUD V RÁJI NEJSOU PSI, POTOM CHCI PO SMRTI JÍT TAM, KAM ODEŠLI ONI.
Janina

Příspěvekod Nikola.Mull v 11 dub 2012 19:59

Zdeni, opravdu myslim že kdyby jsi věděla kolik má energie a jaký je to šídlo tak bys to chtěla taky zkusit, když jsem byla v Mostě tak jsem chodila s Terkou skoro každý den několik hodin vyběhat a stejně pak táhla a nikdy se neutahala opravdu nikdy, nechápu kde to bere, kdyby byla ve Španělsku tak by ho prošla za týden tam a zpátky jak nic :D
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod Romča + R + D + D v 11 dub 2012 21:32

Holky já tedy taky nevím, jestli dávat štěněti, což Benitka ještě skutečně je, ohlávku. Dorka je taky poděs, ale musí se naučit vše v rámi základních povelů. Je to práce a otrava, ale dá se. Dorka taky táhne jak tank, ale jediným řešením je krátké vodítko a neustálá pozornost a učení u nohy. Nevím jak to napsat, aby to nevyznělo jak týrání :) ale prostě vycukávat, neustále na ní mluvit, musí u nohy, pokud zatáhne, lehce okřiknout, srovnat do správné chůze, pochválit....
Je to na palici, ale dá se to naučit. Já vedu 3 :) Dorka nám to kazí :) ale postupně se zlepšuje a právě touhle metodou. Je to klasika výuka u každého štěněte. Ber si s sebou na procházky mlsky, ukazuj, že u nožky, když je chvíli v pořádku, zastavit, pochválit, dát mlsku.
A pokud si budeš chtít odpočinout trošku, dala bych kšírky, ty bych nosila jako doplněk k obojku, když ti vystartuje, povolíš část vodítka s obojkem a necháš volné na kšírách a nemusíš se bát, že si něco udělá s krčíkem.
Zkusila bych to tedy pro začátek takhle a ohlávku až jako poslední verzi.

Zdar a sílu :) Té síly hodně :) Věř, že opravdu vím, o čem mluvím :) {5;36}
Romča + R + D + D

Příspěvekod Zuzana v 12 dub 2012 06:40

Byla bych pro stejný postup, co popsala Romča, pokud by ti to samotné nešlo, tak dojdi na cvičák, rádi ti tam holky pomohou, ukážou vysvětlí. Jinak nemysli si, že s ohlávkou je to jednoduchý, musíš ji na ní naučit chodit, stejně tak jako na vodítku, musíš se naučit techniku, jak s ohlávkou pracovat, právě proto, abys Beni neublížila.
Je to dobrá věc, ale musíš to s ní umět a rozhodně to není vyřešením problému, jak zklidnit psa při chůzi, pořád bys měla být ta hlavní, co ji řídí a ohlávka jen usnadňuje manipulaci. Ať se ti vede ;)
Zuzana, Bedříšek, Jenny a náš páníček Michal
Zuzana

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní