Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

MARY-ANNE

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: MARY-ANNE

Příspěvekod Lidka v 14 říj 2014 20:32

Krásný kulich, až bude mínus 10, tak to bude parádička a čůrat se musí :-D !!!
Krásně jí ladí i k srsti, no hotová manekýnka ... {5;14} .
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod hilena v 24 říj 2014 20:11

PO delší době nějaké zprávičky o krásné Mary- Anne - Ený :-).
Je to úžasný stvořeníčko, je veselá a hravá. Je to moje sluníčko a štěstí.
Během kraťoulinké doby zvládla venčení venku/nevenčení doma, házení zádíček i čas sama doma, když jsem v práci....ani náhodou jsem nečekala , že to zvládne takhle rychle a bez nějakého velkého trénování.
Papká jako malý slon, což mě dělá neskonale šťastnu a kdybych se nebála, že jí bude špatně, tak bych jí krmila od rána do večera. Je úžasný pozorovat jak objevuje nové chuti, ňamky, pamlsky. A jak je dobře k jídlu, tak i k dílu...kačenka od Peťky byla vykuchána a dostatečně zabita během 4 dní. Teď mám v parádě opici, kterou jí koupil páníček den před odjezden na delší služební cestu, předpokládám, že do jeho příjezdu, za 14 dní, bude po opici veta :-).
Přikládám pár fotek z posledních dní :-)
Přílohy

20141023_154434_resized.jpg
20141023_154434_resized.jpg (92.01 KiB) Zobrazeno 3785 krát
hilena

Příspěvekod hilena v 24 říj 2014 20:15

...to nejsou na cestě štěňátka, to jsem se jen u večeře ukrutně přežrala... ""-1()
Přílohy

20141024_160724_resized.jpg

20141024_202307_resized.jpg
20141024_202307_resized.jpg (91.35 KiB) Zobrazeno 3786 krát
hilena

Příspěvekod Lidka v 24 říj 2014 21:31

To je pusinka nádherná - něžná ....
Maldík taky někdy po večeři leží jak před "císařem", :24: ale jenom někdy, dneska zase pro změnu nic moc nesnědl a už spí na pelíšku :39: .., ale Ený je slastně spokojená-napapaná ...
S tím jídlem to má každý pejsek jinak....náš když jsme si ho přivezli, tak jsem měla strach ať se nepřecpává, ať není tlustý a nebolí ho klouby, ale teď jsem šťastná, když sní každý večer, což není pokaždé svou misku, protože pak zase má výkyv a jí méně a hned když zhubne ,tak je to vidět, že mu žebra rachotí.... :-).
Četla jsem, že správná postava chrta je, když se mu rýsují poslední 3 žebra...
Takže jestli se Enynce rýsují, tak je to v pořádku... :-)
Mějte se krásně a užívejte si krásného souznění tolik očekávaného pejska, tak to má být.... :54: .
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod hilena v 25 říj 2014 07:00

Lidunko, Enyšce se rýsuje tak sádýlko pod kožíškem, ale na svou obranu...takhle už přijela.
Vůbec mi příjde, že přijela z dobrých podmínek.
Není vystresovaná, bojázlivá, je to prostě veselý a spokojený pejsek hned od začátku.
Protí Čeníškovi, když tenkrát přijel je to pohádka :-)...tak doufám žr to tak i zůstane a nevykoukne z kožíšku časem nějaký zlobivý čertík :-)
hilena

Příspěvekod hilena v 28 říj 2014 19:16

Tak po třech týdnech soužití s Anýškou musím zkonstatovat, že to je nejhodnejší, nejroztomilejší a nejveselejší greý holčička snad na celém světě. Úplně skvěle zapadla do rodiny a je tu od prvního dne jako doma.
V pohodě zvládá být doma sama, zatím nikdy nic neprovedla. Je úžasně hravá. Když příjdu z práce domů, tak mě nádherně vítá mezi roztahanýma hračkama v obýváku, ničeho jiného si zatím ani nevšimla.
Pár lumpáren se jí ale už přeci jen povedlo...pářemi mi nehlídané rozpletené kulíšky pro chrtí kamarády. Bafne rozpletenej kousek, pomalu s ním couvá a když má pocit, že už je mimo můj dosah, tak začne rychle cupovat :-). Musim to pak pracne nahazovat shozený oka, nebo vypárat a začít znova..potvora :-)
Dneska si lohla svojí první baštu...jen na chvilinku jsem se ke snídani otočila zády a byla její. Musím ale zkonstatovat, že je dokonalý hudiny.. toustíky s bylinkovým sýrem a šunkou zmizly ve vteřině, kdyby tam nezůstaly netknutý kolečka ředkvičky, tak bych si myslela, že jsem si tu snídani snad ani neudělala. Je to holka rychlá, šikovná :-)))
Přílohy

20141026_165952_resized.jpg
bež už s tím foťákem taky někam
20141026_165952_resized.jpg (49.58 KiB) Zobrazeno 3727 krát

20141026_125632_resized.jpg
všehno je to moje, tak bacha
20141026_125632_resized.jpg (59.91 KiB) Zobrazeno 3727 krát

20141024_202628_resized.jpg
dostaly jsme nový pelíšek od tety :-)
20141024_202628_resized.jpg (80.41 KiB) Zobrazeno 3727 krát
hilena

Příspěvekod Lidka v 28 říj 2014 21:02

No teda ta je šikovná a hodná.... :-)
Vy jste si ji vymodlili a vyčekali a ona vám to vrací....je úžasná !!!
....a ten pelíšek, tak to je Cadillac mezi pelechy, takový jsem ještě neviděla...nádherný a může se na něm hezky natáhnout a i pod hlavičkou se může opřít, aby měla hezký rozhled, co se kde děje :-). Super !!! ""5-() .
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod hilena v 01 lis 2014 17:28

Já nejsem tlustá!!!! Ty vločky jsou ale hnusný...tak já už asi nemůžu!
Přílohy

20141101_164030_resized.jpg
20141101_164030_resized.jpg (71.69 KiB) Zobrazeno 3682 krát
hilena

Příspěvekod Lidka v 02 lis 2014 01:09

Jaká tlustá ???
Je nádherná a spokojená, šňupe to ze života, co neměla, tak si dává...a proč ne? Mějte radost...
taky jsem to řešila po prvních měsících aby nebyl překrmený....atd.ale přišla první nemoc (zánět hrtanu) a bylo to zlé...nejedl nic,ležel,stonal,hubl a my jsme byli vystresovaní strachy, ať začne jíst....nic nepomáhalo....vet. nám říkal, že pokud nejí, tak se máme všemožně snažit, aby se do něj něco dostalo ,jinak vysoké horečky ho dostanou....
slábl a odevzdával se...my jsme do něho po lžičkách pumpovali jídlo a potom pookřál a začalo se mu očividně dařit lépe-----to bylo radosti a štěstí u nás doma !!! Vet. nás chválil a pejsek se klubal k životu. Od té doby vím, že má svou dávku vyvážené stravy a dobrůtky nakonec - za odměnu,že to vůbec snědl,tak je naučený a pejsek prospívá ...někdy jí víc, někdy méně a někdy to nechá a to už jsem ve střehu i když vím, že den půstu je jen ku prospěchu, ale každý víme, co ten náš sní a co je třeba-máme takový radar, kdy zbystřit, že nejí....a nebo zas obráceně, kdy je tzv. k nedožrání a hrozí bolesti břicha a tak pod.....
Tak to už musí musíme vyladit každý, podle svého příběhu...se svým pejskem....
Ale v zásadě je dobře, že se má k jídlu a k životu vůbec, vzali jsme si pejsky už dospělé a o to těžší je vyladit formu tak, aby jsme věděli a znali, co našemu hafanovi prospívá...takže ať baští co vy mu naporcujete a určitě jí nedáte celou krávu !!! Je krásná a má sílu...a tak víte, že vaše sluníčko vytoužené prospívá a není s rachetickou postavou, ale svalnatý a urostlý zdravý pes....
Jednoduše řešeno, každý víme, co náš pejsek potřebuje tak, aby z chrta nebyl zavalitý buldok a z buldoka vyhublý chrt...to je pak něco špatně....:-).
Ale nás tady se to netýká, protože jsem nespozorovala, že by tady byl obtloustlý chrt....což my někdy řešíme, ale my lidi na to nehledíme.....dáme si krkovičku se zelím a každý nám může vlézt na záda, bohužel i včetně doktorů, kteří nám holt tu misku u "huby" neseberou....
Ti naši nosánci mají takový luxus a komfort co se týče stravy a celkové péče, že je úžasné, na jakou rovinu jsme se dostali v cítění a celkové péči o adoptovaného psa ... a to je moc dobře...
Enynka je krásná, spokojená, hravá a jen k vaší radosti ...a to je to nejkrásnější čtení, jak se jí vede u vás dobře
... mám kolem sebe spoustu přátel, kteří jsou takoví milí blázínci, jako my tady a to je krásný pocit ...
""-(7) :57: .
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod hilena v 02 lis 2014 07:17

Děkuji Lidunko :-)
ona se právě ráda pořádně napapá, zbaštila by klidně dvojitou porci.
Tak abych jí nemusela ubírat množství, raději jsem koupila odlehčený granulky s vločkama....a ty jí prostě nejak nejedou :-).
Granule jsou pečlivě vybraný s kamarádem, který je výhradním a jediným dovozcem značky Happy Dog. On je mimo jiné i veterinář, takže jsem fakt vybrali to nej právě pro ní, aby se nabaštila a nepřibírala.
Za ty 3 týdny co je tu, tak šly nahoru tak 2 kilča. Takže je lepší řešit hned správnou stravu, než pak obezitu.
Jen jí ještě musím nějak vysvětlit, že ty vločky jsou taky ňam ňam :-)
hilena

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní