Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

TIGER - pes 2011

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: TIGER - pes 2011

Příspěvekod Lidka v 29 črc 2016 23:55

Ahoj deníčku - deníčku našich pejsků ...
Ahoj Marti - Martinko s Andýskem - srdíčko otevřené ... :53: ...
Ahoj všichni, co jen tak máte náladu si sednout a zabrouzdat na tyto stránky - stránky životů pejsků, pejsků našich - milovaných - nejmilovanějších ...
Dneska píšu v tzv. růžové - miminkovské náladě :-). Byli jsme s rodinou oslavit (nádherný páteček) příchod na svět krásné malilinkaté holčičky jménem Anička, které babička je Táňa (s Harrym). Klubíčko Aničku jsme oslavili s vřelostí Moravského kraje "4"-() a jiskřičkami štěstí, že je zdravá a že je už mezi námi...Byli jsme všichni i s našimi pejsky pohromadě na oslavě jejího zrození ....
Pekli jsme na rozžhavených uhlících dobře připravené ryby, pili bílé víno a sem tam na zdraví Aničky i štamprličku pravé švestkové slivovice, hafíci si pochutnali na hlavách z rybek a ocáscích a jako jedna rodina jsme všichni náladovali a smáli se, no tak jak to umíme, když je teploučko u srdce...malinkaté, růžové kvítečko Aničku jsme přivítali důstojně a něžně a zároveň s humorem a tak trochu malou pařbou hodnou této slavnostní události DD::) ...
Četli jsme si ze starých novin z roku 1933 ( na celé fórum)... :-), co se kdy tenkrát psalo a stalo :-) a to vám řeknu ta mluva a to podání některých předčítajících to bylo nezapomenutelné !!! Např. inzerát z roku 1933 na tzv. "bránič potu" - DO RO TEX, nebo tak nějak se to jmenovalo, že prý vydržíte - jeho lepší varianta - DO RO TEX RED !!!" :-D :-D :-D , až týden bez pachu !!! No to jsme málem spadli ze židle, při představě se týden nemýt !!! a tak to tenkrát bylo ... nasmáli jsme se a předčítání novin z tak dávných let považuji za jednu z nejlepších mých zážitků na oslavách, protože to bylo něco !!! Nádherná - historie ....
Naši adopťáčci leželi u našich nohou na poduškách a s plnými bříšky letního slavnostního večera naslouchali naše vyprávění a zdolávali salvy smíchu - byli úžasní - naši miláčci chlupatí... Malinkatou Aničku jsme na tento svět přivítali všichni i s našimi pejsky - všichni společně...a bylo to krásné...a věřím, že jak znám její maminku, tak povede Aničku k lásce ke zvířátkům a to mě těší ...Měli jsme všichni krásnou oslavu a letní večer...letní, voňavý dobrou náladou ...a dokonce i ti psi byli jemně naladění - žádná divočina, jen očichávání, poslouchání, důstojné jakoby přivítání ...ale v očích štěstí a klid - láska ... váží si společnosti a života s námi ... no a nakonec jak to u nás bývá , já píšu a prožívám a opakuji si v hlavě ten hezký večer co už byl, ale budou další a na ty se znovu všichni těšíme co s přáteli a našimi pejsky a lidmi co máme rádi ještě prožijeme a to je fajn, ne ??? těšení se na něco je krásné ...
....a holá realita je....viz.foto po nočním příchodu z oslavy narození našeho malého , růžového klubíčka štěstí - ANIČKY TRČKOVÉ...vítej mezi námi holčičko naše ... :-) :-) :-)
Přílohy

P7290134.JPG
...táto, chci být s tebou - mám tě rád ...je mi s vámi dobře... jsem šťastný za své doma...
P7290134.JPG (78.69 KiB) Zobrazeno 2891 krát
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Johnka v 31 črc 2016 07:48

Krásné čtení a fotka . bezkonkurenční, kdyby takhle držel Andýs manžela, tak bych asi žárlila. :o
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod Lidka v 03 srp 2016 22:15

Ahojky psí miláčkové ...:-)
Je stále léto a to je moc fajn ... sem, tam vlítnu do rybníka, nebo do potůčku, ochladím se a potom jsem zjankovatělej a šťastnej ... doma se povaluju jednou s tím a podruhé zase s tím a je mi dobře, směju se,
celkem dobře jím, ale figuru mám stále jako vyběhaný závoďák, ale to je mi dané asi geneticky, to by prý chtěla taky máma :24: ...
No, jinak je ten můj psí život dá se říct naplněný a krásný - nic mi nechybí a s našima se už za ten rok a půl perfektně domluvím a oni se mnou. Nemůžu sice lítat někde na poli na volno, protože jsem s hlavou a ušima vztyčenýma stále ve střehu a lovecké pudy prostě nepřekonám , ale to není žádný problém, protože často lítám na zahradě, takže únavou stejně za chvíli padnu a koukám na berušky v trávě, které mi lezou přímo před nosem...moc rád se mazlím...moc a naši jsou za to moc šťastni ... dokážu nosanem tak provokovat k hlazení, že mazlení mám fakticky pořád od holek i od našich...když chci mít klid, mám svůj koutek v obýváku, kde mám obrovskou psí postýlku s poduškami a hračkami a tam mám svůj klid a pohodu k mému váleníčku...Tréning "sám doma" jsem zvládl v pohodě a když jdou naši do práce, tak si automaticky přejdu z obýváku do pokojíčku, kde jsem zvyklý si hrát s holkama a mám vlastně všude svůj pelíšek v každém pokoji takže se přemísťuju, jak mám momentálně náladu, když jsou naši v práci... první 3 měsíce mě naši natáčeli na kameru když jsem sám doma, co jako tam dělám...nejprve jsem trošku pískal, ale častým cvičením návratů a opakováním jsem nabyl jistoty, že se nic neděje a nejančím a jsem v klidu...to mají naši velkou radost, abych nebyl vystresovaný a to nejsem... takže se stále potvrzuje původní popisek při nabídce adopce a to, že jsem "VESELÝ, KLIDNÝ PES" a to přesně sedí !!! ""5-() takže kluci holky chlupáčkoví - moc vás všechny zdravím a vím, že se vám daří taky dobře, protože máte báječné rodiče, kteří vás milují a moc si přeji, aby těch mých dalších kamarádů - zachráněných pejsků stále přibývalo a aby nebyli sami a opuštění ...jsem šťastný ... a rád se směju ...
Přejeme všem krásné léto a užívejte grilování, kraťasů a letní nálady :-)
Přílohy

20160705_190646.jpg
20160705_190646.jpg (66.32 KiB) Zobrazeno 2866 krát

20160709_171156.jpg
20160709_171156.jpg (110.85 KiB) Zobrazeno 2866 krát

20160730_192113.jpg
20160730_192113.jpg (130.09 KiB) Zobrazeno 2866 krát

20160730_192421.jpg
20160730_192421.jpg (90.88 KiB) Zobrazeno 2866 krát

20160731_121803.jpg
20160731_121803.jpg (92.08 KiB) Zobrazeno 2866 krát
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Lidka v 07 srp 2016 00:28

Ahóóój, krásně si užívám víkend, opékáme buřty, lítám po zahradě, krásně si hraju na zelené trávě, hrabu díry v zemi, cítím se skvěle a jsem v dobré kondici.
Přeji vám všem krásné léto a nekonečnou dovolenou :-) :-) :-)
Přílohy

P8050215.JPG
P8050215.JPG (99.51 KiB) Zobrazeno 2851 krát
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Lidka v 13 srp 2016 01:32

Ahoj kucííí a "chlupatý" hokýýýý !!!!! :-)
Tak vám řeknu, že páteček je opět slavností a to ve víru vidiny nevstávání, pocitu svobody a setkání se, se svými přáteli ....Byli jsme na zahradě sekat stále rostoucí a bujarou trávu na rozlehlém pozemku, kde po čase vzniklo takové malé, zelené, přírodní,úplně volné a svobodné moje závodiště s láskou vedené k rodičům a a k životu ....
lítám si, skáču si, blbnu, nehledím před sebe, hrabu díry v trávníku a stále čichám a čichám všechno dokola...sotva taťka zastaví sekačku, tak přiletím jak šíp a chci si hrát :-)...to mě naučil, když jsem teprve přijel a teď mu nemůžu vysvětlit už !!!? že nejsem rotvajler :-D :-D :-D !!! Skáču, honíme se s hlasitým štěkotem a dováděním ...ale potom stači ukázat dlaň a vím, že dravosti je konec...to jako, že nesmím už bláznit a mám se zklidnit...a to mi jde...takže v tomto poslouchám na slovo.
Posekali jsme zahradu a potom jsme na večer jeli navštívit marodného Harryho, kterému dneska ufikli na veterině paspár, který měl vylomený a dost ho bolel....
Měli jsme supr večírek, takový letní, dovolenkový s pejsky u našich nohou na poduškách a kvalitním vínem moravským ze sklepů ...:-D. Hladíme, radujeme se , smějeme se při dobré náladě a při tom jsme v kontaktu s našimi miláčky psími ...:-) - nejedna huběnka padne na jejih čelíčko při zemi a to je někdy akrobatický výkon, ale oni už to řeší tak, že přijdou sami si pro pusinku na čumáček :-)
Sice nebylo dneska italské léto, ale my jsme si ho udělali, pustili jsme si písničky z pláží - letní, psi si leželi jak králové, měli jsme mikiny, ale vínko nás zahřálo a dobré nálady bylo dost, aby jsme se všichni smáli ... žít a užít !!! -D :-D :-D
Pejsánci jsou sladcí a móóóc hodní :.) teď se dá říct, že jsou zakořenění ke svým rodinám a moc je milují...
a my je nadevše !!! kožíšky naše milované....:-)
Vždycky se rozcházíme s pocitem, že máme svoje chlupaaté děti stále při sobě, jak se tlačí k našim lýtkám
a ducají nás svými nosíky do stehen, jsou naše rodina a vždycky budou nosánci naši !!!
Užíváme s nimi co se dá a oni mají pestrý život, každý večer zakončený hlazením a já ještě čumíkuju Tajgyho hubičku od nosíku až za uši aspoň 3 x !!!! :-D :-D :-D... vy, co čtete Tajgyho deníček, se v tom určitě vidíte také, že ?
Moc, moc, moc milujeme svého pejska.....moc...dušinečka moje zlatá, jak by ho mohl tam někde ...!!! někdo zabít !!!...takovou něžnou, nosánkovou, hodnou lásku pejskovou...
Pro nás NEPŘEDSTAVITELNÉ !!! moc ho milujememe - všichni doma {5;35}
Přílohy

P8120623.JPG
P8120623.JPG (132.64 KiB) Zobrazeno 2826 krát

P8120575.JPG
P8120575.JPG (133.1 KiB) Zobrazeno 2826 krát

P8120664.JPG
P8120664.JPG (133.42 KiB) Zobrazeno 2826 krát

P8120686.JPG
P8120686.JPG (101.39 KiB) Zobrazeno 2826 krát

P8120695.JPG
P8120695.JPG (125.67 KiB) Zobrazeno 2826 krát
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Lidka v 14 srp 2016 21:22

Jupí, jupí, jupí !!! Tak Sonny, o kterém jsem tady psala právě dnes odjel domů se svou novou rodinkou to je nádherná zpráva !!! Už se konečně dočkal chlapeček, páníčci budou s ním jen šťastní !!! Mám velkou radost :-) :-) :-) .
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Lidka v 23 srp 2016 01:15

Nazdárek všichni co milujete krásné psí oči ...:-)
Byl jsem na výletě na Valašsku v krásné přírodě Beskydských hor, kde se pasou ovce, voní hřiby kolem cesty,sluníčko pálí do tváří a bodláčí s krásnými modrofialovými květy je vyšší než vy...
Udělali jsme si výšlap na rozhlednu "Vartovna" , která je kovové konstrukce ve tvaru spirály, je postavena na vrcholu Vartovna v Senince, významné křižovatce turistických tras. Je v nadmořské výšce 651 m a výška rozhledny je 37 m. Z rozhledny jsou krásné výhledy na panoramata Vsetínských, Hostýnských a Vizovických vrchů, Beskyd, Javorníků a Slovenská pohoří. Počasíčko bylo luxusní a příroda přenádherná !!!
Tolik krásy a vůně lesa ... Šlapal jsem po chodníčcích s měkounkým mechem, všude dokola voněly hříbky až se hlava v té krásné, lesní vůni motala ... Ostružiny kolem zelené přírodní cesty lákaly k modrému úsměvu...taky byl !!! Vyšlapoval jsem si na Vartovnu s lehkostí, s radostí, s užíváním výletu v přírodě a s takovým zvláštním štěstím v očích. Počasíčko bylo luxusní ani vedro, ani zima, tak mé atletické tělo zvládalo tento výšlap úplně bez problémů, na rozdíl od mé mamči, která před vrcholem kopce myslela, že prý raději na nás s výhledem na nádhernou přírodu počká ...ale dala to !!! Na rozhlednu vylezl můj páník a Barča a já se svou adopt.mamčou jsem hezky odpočíval na vrcholu kopce na lavičce a mávali jsme našim borcům, když vyšlapovali až k nebesům..., také jsme s mámou hlídali cyklistům vystupujícím na rozhlednu kola a moc nám za to děkovali, takže jsme byli užiteční i my dole :-) ...já vám měl takovou žízeň, když jsme se vyšplhali nahoru, že jsem vypil láhev vody na EX !!! 30 min. odpočinek a šlo se zase dolů a v tom jsem šlápl na včelu, která mě podarovala do pravé přední jejím žihadlem :-(...No to jsem myslel, že to nerozchodím !!! Bára - naše zooložka mi žihadlo vytáhla a packu mi odborně prohlédla, takže zadeček včely i s žihadlem byl pryč. Nejprve jsem kulhal a mamča mi furt kontrolovala jestli mi to neotéká, ale hurá alergický nejsem. Půl hodiny jsem se šoural s hlavou až k zemi za tátovýma lýtkama - jak se říká "spráskaný pes". Ovšem po půl hoďce jsem zapomněl a už jsem zase velel našemu horolezeckému týmu v čele - vždycky chodím v čele !!! Mazal jsem si to zase první a už jsem kelišoval kde co voní a kde co je ...Vzorně jsem dovedl mé adopt. rodiče do nejbližší valašské koliby, kde jsme debužírovali po tom výšlapu a já jsem krásně odpočíval na peřince a všichni kolem mě obdivovali, jaký jsem krásný atletický pes... jsem naučený se v restauracích chovat a tak jsem ani brvou nehnul, když šli okolo mě 2 rozradostnění psi...udělal jsem opět patřičnou propagaci nás, vyběhaných, odsouzených k nežití ...v tom letním odpoledni mamča stále odpovídala na dotazy kolemjdoucích turistů a také hostů v restauraci odkud jsem, co jsem, a závěr každého povídání byl, že jsem nádherný pes s krásnýma očima, a že mí rodiče jsou moc hodní, že si mě vzali ... měl jsem nádherný výlet v přírodě plný hlazení, obdivování a nového poznávání...Byl to krásný, sluníčkový, hříbky provoněný den ...moc vás zdravím kamarádi nosatí a užívejte se svými rodinkami to hezké, co si v srdcích přejete...
Váš stále hbitý, zvědavý, veselý a móóóc milující adoptovaný pes - Tajgy... :54:
Přílohy

P8200812.JPG
P8200812.JPG (129.96 KiB) Zobrazeno 2777 krát

P8200829.JPG
P8200829.JPG (129.94 KiB) Zobrazeno 2777 krát

P8200839.JPG
P8200839.JPG (129.95 KiB) Zobrazeno 2777 krát

P8200851.JPG
P8200851.JPG (106.87 KiB) Zobrazeno 2777 krát

P8200860.JPG
P8200860.JPG (75.88 KiB) Zobrazeno 2777 krát
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Lidka v 23 srp 2016 01:31

malinké pokračování mého vydařeného, letního výletu :-) ...
Přílohy

P8200793.JPG
P8200793.JPG (92.07 KiB) Zobrazeno 2778 krát

P8200761.JPG
P8200761.JPG (146.25 KiB) Zobrazeno 2778 krát

P8200769.JPG
P8200769.JPG (107.29 KiB) Zobrazeno 2778 krát

P8200766.JPG
P8200766.JPG (122.7 KiB) Zobrazeno 2778 krát

P8200768.JPG
P8200768.JPG (117.6 KiB) Zobrazeno 2778 krát
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Lidka v 27 srp 2016 23:42

Kuk :-) ... kdo chce, ať čte poznání mého psího života ...
Minulý týden jsem brázdil hřebeny Beskydských vrchů, no a tento víkend mamča končí vytouženóóóóúúúú aúúúúú :-D dovolenou a pokračovali jsme ve stezce poznání, co jsme minulý týden už časově nestihli...bylo tam v tom pohoří nepoškozeném lidmi, voňavém hříbky, tichem protkanými lesy, sluníčkem vytvářejícím krásné obrazy totiž nádherně !!! Udělali jsme výšlap na "Vařákovi paseky"- celkem 10 km nádhernou přírodou, kde byly SS za 2.svět.války vypáleny domy místních pasekářů...toto pietní místo na mně doléhá ještě dnes, kdy smažím krásné zdravé hříbky, co jsme našli jen kolem lesní cesty...stále myslím na ty, co tam tak trpěli ...dost mě to zasáhlo...já měla co dělat, abych to bez výčitek směrem ke zbytku rodiny zvolení takového celkem nepohodlného výletu zvládla a teď jsem zticha...a možná to teď není aktuální a zajímavé téma, ale pro mě to je vzpomínka na některé....,které jsem neznala, ale byli tady, žili v těch krásných horách tvrdým životem, o kterém se nám už teď ani nezdá...v zimě, sněhu po pás a cestu prochodily starší děti těm mladším, když chodily do školy, nebo krávy zapřažené tátou ...já jsem to tak akorát vyfuněla a stydím se ... byl to jiný svět, jiná doba - pro mě skličující a strašné ...nepotkali jsme ani jednoho turistu, takže to lidé nepovažují za aktuální a za dost atraktivní výlet...s pejskem jsme šli lesní neupravenou cestou, kde chodili v časech, kdy jsem nebyla ještě na světě místní pasekáři v létě, v zimě...bosí, bez Adidasek na nohách ...pro mě to bylo velmi únavné a celkem náročné, Tajgy po 4 hodinách chůze, když jsme se vrátili k autu odpadl jak veka :-D !!! Lehl si do kufru auta, napil se a zavřel oči a jednoduše usnul na tvrdo !!! Já s dcerou jsme usnuly v autě při 2 hodinové cestě domů a ještě dnes jsem rozlámaná :-)... obdivuji lidi, kteří v tomto kraji žili, samotářsky v těch kopcích jen sami s kopou dětí, krávou a pasekami ...
Takže tento výlet s našim milovaným pejskem, který unikl smrti byl taková chmurná a celkem bolestivá vzpomínka na tvrdý, ničím nevykoupený život těch, kteří také za nic nemohli a nikomu neublížili, ale jejich osud byl zpečetěn vraždami, zabitím a bolestí.....ať jsou to v našem případě zabíjení, zneužití lidé, nebo v současné době námi někteří zachránění, ze spárů smrti vytažení psi....tak bezpráví a křivda na těch ostatních jsou tečkou za jejich rozpuklým a mírumilovným životem ... :-(...strašné !!!
Tak to byl výlet za poznánim naší kruté minulosti...příroda drsná, ale nádherná, výšlap celkem pro mě daleký, ale naučný...nohy unavené, ale procvičené, pes urousaný, ale spokojený..., spokojený, že je s námi a
následoval by nás až na konec světa...tak je věrný, neposkvrněný, vděčný....moc ho milujeme ...
Teď leží s manželem na "letišti" u TV a tiše dřímají u nějaké hloupé americké detektivky...co na to říct ?...,
že jsem ráda, že jsme v této době a že jim ráda ráno udělám prímovou snídani ...:-)...
Mějte se a hlavně !!! smějte se ...:-), jsme tu jen na návštěvě - VŠICHNI... :54:
Přílohy

P8260065.JPG
P8260065.JPG (105.5 KiB) Zobrazeno 2748 krát

P8260031.JPG
P8260031.JPG (115.69 KiB) Zobrazeno 2748 krát

P8260209.JPG
P8260209.JPG (106.29 KiB) Zobrazeno 2748 krát

P8260323.JPG
P8260323.JPG (105.9 KiB) Zobrazeno 2748 krát

P8260389.JPG
P8260389.JPG (82.56 KiB) Zobrazeno 2748 krát
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Lidka v 28 srp 2016 00:07

...zážitků z výletu s našim milovaným pejskem je moc... :-)
Přílohy

P8260009.JPG
P8260009.JPG (108.51 KiB) Zobrazeno 2748 krát

P8260111.JPG
P8260111.JPG (139.98 KiB) Zobrazeno 2748 krát

P8260254.JPG
P8260254.JPG (139.39 KiB) Zobrazeno 2748 krát

P8260158.JPG
P8260158.JPG (145.3 KiB) Zobrazeno 2748 krát

P8260003.JPG
P8260003.JPG (78.06 KiB) Zobrazeno 2748 krát
Tiger+L+J
Lidka

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní