Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

MEGA - pes 2012

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

MEGA - pes 2012

Příspěvekod Verda v 07 pro 2014 10:10

Jméno: Mega
Závodní jméno: REDSTONE MEGA
Datum narození: 1.ledna 2012
Původ: Sire: Droopys Noel Dam: Redstone Agrona
Počet závodů: 37
Výherní: 4
Poslední závod: Crayford [22 Jul.14]

Megouš je veselý mladý pes, skáče, hopsá, užívá si života, co mu možnosti útulku dovolí. Byl by vhodným kamarádem do rodiny aktivnější, mladší pejsci potřebují více prostoru k vyžití :)
Umí pusinkovat za skoku :)
Přílohy

DSC_0010.jpg
DSC_0010.jpg (68.9 KiB) Zobrazeno 4523 krát

DSC_0009.jpg
DSC_0009.jpg (65.6 KiB) Zobrazeno 4523 krát
Verda

Re: MEGA - pes 2012

Příspěvekod Lidka v 17 pro 2014 18:35

No a já jsem MEGA... mega pes !!! :-), jsem bílý, jak vidíš.... a sem tam mám krásné černé dolárky po svém těle...
Jsem kluk, který bude vděčný za tvé pohlazení a za teplý pelíšek, co mi přichystáš...a já se ti zas odměním krásným pohledem do očí a vděčností, že jsi to pro mě udělal....člověče...nevím kdo se do mě zamiluje, ale budu ti dělat radost a těšit tě, když se budeš cítit sám.....
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod KristýnaChilli v 08 led 2015 19:46

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, zda se dá naučit ke koním, měli jsme v dostihovce greyhoundku,ta byla spíše povaleč, ale pokud je Mega živý, bylo by super ho brávat s sebou na vyjíždky. Muj russel zvladne i 2 za den. Nekde jsem prave cetla, ze tyhle pejsky lze pouštět jen v ohranicenem prostoru na volno, jinak utíkají. Je mi jasne, ze vsechno chce cas, jen me zajima nečí zkušennost. Děkuji, Kristýna {5;26}
KristýnaChilli

Příspěvekod Jitka N. v 12 led 2015 19:04

ahoj,
mám 2 koně a 2 chrty, profil Rino a Moro
pokud se na vás chrt nafixuje, tak je jedno, jestli jdete pěšky nebo jedete na koni, jen musí pochopit, že kůň není lovná
já mám spíš problém, že valach nechce pochopit, že chrta fakt nedohoní ani nepřekvapí, a pak se vzteká, tak aby podobné hrátky nezkoušel i s jezdcem
historicky právě chrti provázeli jezdce, takže proč by to nešlo i dnes?
Jitka a "černá zlatíčka" Rino a Moro
Jitka N.

Příspěvekod jitka v 14 led 2015 23:09

Já osobně bych mimo oplocený pozemek UŽ chrta nepouštěla. Mega má 37 dostihů, jako mladý pes byl prodán do tréninku do Anglie jako nadějný pes nastopil do dostihuů, je to sice mladý janek, ale do léta byl ještě na dráze a potom v útulku, je pravda, že na nikoho fixovaný dodnes není ale jako člen rodiny se do Vás zamiluje brzy, ale to ještě neznamená, že Vás bude na vycházce vždy sledovat a nechá se odvolat. Dostihoví greyhound většinou vidí lovnou zvěř dřív než vy a odvolat se nikdy nedá, vydá se za zvěří i která je dost daleko, když vyrazí za zvěří běží dokud ji ,nedostane,. Dosahuje stejné rychlosti jako na dráze ale ne na uhlazeném písku ale v terénu, hrozí tím pádem komplikované zlomeniny. Uvedu jeden příklad- měla jsem fenku od 3 měsíců, brzy uměla poslouchat na jméno, povel na místo, od malička chodila s námi na procházky kde běhala s russlem, nechala se vždy odvolat když se vzdálili. V 5 měsících uviděla v poli běžící srnu a vyběhla za ní , jako mladá neměla šanci ji dohnat a vrátila se, ale na zavolání vůbec neposlouchala, v ten den nám dala na vědomí, že je chrt se svými správnými vlastnostmi. Od té doby jsme už chodili na vodítku. V dotazníku pro zájemce v odstavci 14 je dotaz:

14. Jste ochotni v zájmu psa důsledně dodržovat fakt, že nebudete moci Vašeho adoptovaného chrta (tedy bývalého dostihového greyhounda) venčit navolno mimo bezpečný, oplocený prostor?!

Nechci malovat tááákovýhleho ((5:)) na zeď ale já zkrátka nemám dobré zkušenosti.

Mega je pes mladý, zvládne kondiční běh na vzdálenost ideální do 2 km , ani dostihový chrt v tomto věku nepotřebuje velkou zátěž. Při běhu, jsem používala vystužený pás s pružným vodítkem, doporučit můžu i koloběžku (moje kamarádka jezdí s greyem i na běžkách). Vyběhat se může chrt i u kola na vodítku, někteří psi měli běh u kola jako součást tréninku. Dostihový pes ocení i plavání, moji nastupovali do jezera i v únoru. Mezi tříletým a pětiletým psem je v nároku na pohyb rozdíl, v každým případě doporučuji do aktivnější rodiny. Zkrátka je dost možností jak exdostihákovi dopřát dostatek pohybu. Jen je třeba uvědomit si, že pes přichází do nového domova po půlročním vyvalování v útulku a je třeba začít po menších vzdálenostech.
jitka

Příspěvekod L + L v 17 bře 2015 16:15

Ještě čekají na své nové trvalé DOMA!!

{5;19}
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod L + L v 03 kvě 2015 00:06

Pět galgo přijelo do nových domovů v ČR a greyhound MEGA odjel se svojí novou kamarádkou DOMŮ!

video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod Johnka v 03 kvě 2015 09:36

Mega bude mít super kámošku a majitelé jsou bezva lidičky, jak paní ,tak pán. Paní se líbil Andýs,tak třeba si do třetice přijedou jednou pro podenca. {5;24}
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod Ami v 27 kvě 2015 16:08

trošku se zpožděním podávám první zprávy :
MEGA - PAN MEGA - PAN ÚŽASNÝ !!! nikdo z nás nečekal, jak skvělý tento pes bude, ale taková je skutečnost ""5-() .
Přes svoji velkou a poměrně robustní postavu je to opravdu velice něžný a inteligentní pes ... měla jsem z jeho velikosti trochu strach, ale ukázalo se, že moje obava je a byla zbytečná.
Bez košíku byl hned druhý den (měl s ním problém, začal si otloukat hlavu o nábytek a tak jsem mu ho raději sundali ) , a malými pejsky po vzájemném očichání se vychází celkem dobře (vzájemně se respektují) , stejně tak i s malými dětmi nemá problém.. Počítala jsem s tím, že bude potřeboval na aklimatizaci v novém domově nějaký delší čas, ale stačilo mnohem méně času..
Během týdne celkem rychle pochopil denní režim a je naprosto bez problémů ... miluje procházky do lesa, pobyt a skotačení na zahradě ( s plyšovými pískacími hračkami - snad se mi podaří ho natočit na video a podělit se s Vámi o tu jeho radost) a hlavě rád a rychle baští (tam se musí trochu krotit, ale věřím, že to chce trochu času a vše bude OK), a jako správný chrt krade - ale i to se srovná, vždy si to hned vysvětlíme :mrgreen:
Je to takový velký něžný závislák, nestále si nás hlídá, všude nás doprovází , u všeho asistuje, vše ho zajímá a baví a tak občas nastávají i úsměvné situace...jsme moc rádi, že je s námi !!!!
Naši radost z Megouška nám trochu kazí fakt, že jeho věrná parťačka z dočásku zatím na svůj nový domov čeká ... kdyby mohla, hned bych si jí vzala, protože -jak jsem měla možnost poznat- je to stejně úžasné stvoření jako Mega , ale v současné době mám těch živých stvoření doma více než dost...
Držíme pěsti a přejeme, abys brzy našla svůj úžasný domov a milující rodinu !!!
Ami

Příspěvekod L + L v 28 kvě 2015 12:52

Super zprávičky, Mega užívej si to :-) !!
video.html
L + L
Administrátor

Další

Zpět na Adoptovaní