Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Elga - greyhound

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Elga - greyhound

Příspěvekod mmillerova v 06 črc 2011 19:47

Prosím Vás o rady, co Elga přijela nechce žrát. Koupila jsem jí Eukanubu a zkoušela jí to dám suché i mokré. Jen to ochutnala šla pryč, tak jsem zkusila další granule a stejná situace. Psí suchary, piškoty i rohlíky žere. Jinak spala vždy v mé blízkosti a včera mi vlezla do postele, ale k ránu jí asi bylo teplo, tak odešla. Jinak loužičky dělá pořád a to tak, abych ji neviděla.
mmillerova

Příspěvekod Dona v 06 črc 2011 20:24

Elga je ze všeho asi stále vykulená - chybí jí dřívější režim, na který byla celý život zvyklá. Musí si zvykat na život mimo kotec, na volný pohyb po bytě, svoje nové spolubydlící a jejich denní rituály - vás a má z toho v té malé hlavičce pěkný guláš. Některým psům všechno trvá trochu dýl. Chce to čas. Určitě granulky máčejte a vyzkoušejte např. zalít vývarem, přimýchat rybičky, psí paštiku, jogurt,... nakonec se chytí /§9:)
A to čůrání.... nijak razantně netrestat, spíš v duchu "to, co jsi udělal se mi nelíbí" a o to víc chválit při všem, co se povede venku.
Určitě jste se na příchod adopťáka pečlivě připravili, takže víte, že začátky můžou být těžké, ale určitě to nakonec společně zvládnete a Elga se vám za vše odmění. {5;17}
Dona

Příspěvekod Baby v 06 črc 2011 20:49

Elguška určitě brzy začne žrát z toho bych neměla strach. Dona radí dobře-přidat vývar apod. Navíc je teď dost teplo a to všeobecně bafani moc nežerou. Dejte ji ještě trochu času, má se u Vás skvěle a brzy si zvykne. Čurání se jistě odnaučí. Baby to trvalo cca dva týdny a pak občas ještě nějaká ta nehoda byla, ale dnes to neudělá ani náhodou. Zkuste ji pozorovat. Je to na ních většinou vidět, chodí nervozně po bytě, dýchají, občas si i kníknou, prostě jsou celkově neklidní.
Eliášek+Péťa+Olda, Emilka+Baby+pohodář Archie
Baby

Příspěvekod Magda v 07 črc 2011 08:04

Už jsem to s Martinou probrala telefonicky, jsem stejného názoru jako vy, když krade rohlíky, chutná jí sýr a krekry, tak začne i baštit, zkusí dnes i vločky, přimíchat něco dobrého a postupně učit na granule, holt holčičce nejede ekaunuba a asi také ví, že dostane rohlík, sýr atd. Jí to přijde zřejmě lepší jak granulky. Uvidíme dnes, ale myslím že se chytí a baštit začne.
Magda

Příspěvekod mmillerova v 08 črc 2011 09:20

Vločky si včera vzala s jogurtem, ale dnes ráno se na mě dívala, jako co to zase je, že by to chtělo změnu, že to měla už včera. Ale když jsme přišli z nákupu, tak si z tašky ukradla šunku a chodí mi krást rohlíky, takže je musím dávat z jejího dosahu a už přišla i na to, jak se dostat do odpadkového koše, tak je také schovaný. Jinak je to mazel.:)
mmillerova

Příspěvekod Lenka Č v 08 črc 2011 10:27

holka šikovná :lol: ,nebojte,ona si umí poradit,hlady určitě neumře :3: :103:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Verda v 11 črc 2011 08:36

Moc zdravím holčičku!! Mě také začala chlupatá Vidal čůrat :( do pelíšku.. a u mamči na koberec...
Verda

Příspěvekod mmillerova v 12 črc 2011 14:45

Elga už začala žrát. {5;1} Byli jsme totiž v neděli na Nechrankách a byli jsme tam poměrně dlouho. Elga se s Víťou i koupala, takže přijela domů pěkně vyhládlá, tak snědla hned vše co měla v misce. Jinak už doma nečůrá a už si to nechává na ven. Tam čůrá ještě i na dlažbu, ale včera už to bylo minimálně.
mmillerova

Příspěvekod wild owl v 12 črc 2011 15:16

To je holčička šikovná, :113: tak jen tak dál, ono se to postupně všechno srovná. ;)
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod Yvett v 12 črc 2011 18:44

Musím přiznat, že Elguška je překrásná holčička. A taky jsem si jistá, že velmi inteligentní. Nám se loužička taky stala a nejen to. Prostě jsem Kološkovi (Columbovi) vynadala, věděl přesně za co mu hubuju. On je moc šikovný, ale když má pocit, že je doma dlouho sám, udělal to. Udělal to 2x nebo 3x od té doby co ho máme, ale stálo to zato. :lol: Mám vysledováno, že 6 hodin vydrží s přehledem. Co se týče jídla, tak to jsem si Kolouška pěkně naučila. Ze začátku papal granulky, jenomže jsem mu začala vařit maso (kuřecí, vepřový, srdíčka...) jednou s těstovinama, rýží, vločkama, zalévala sýrem rozpuštěným v mléce atd. Samozřejmě jsme s granulema okamžitě skončili. :10: Kdyby celý den neměl jíst, granulí se ani nevšimne. Mně to pak nedá a uvařím mu. ;) Jsou to prostě mlsný jazýčky. Kolouška miluju a za nic na světě bych ho nedala. Vždyť si to ta všechna zlatíčka zaslouží. Trochu více trpělivosti a všechno se podá. Elguška je ve svém novém domově teprve krátce. Velmi brzy vše pochopí. Jsou to skutečně naprosto úžasná zvířata. Pápapapa
Yvett, Columbo, Judy a teddy Jolly
Yvett

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní